Embriyo gelişmemesi.

Aylakkadin

Bahar, bir insanla gelebilir insana 🕊
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
7.259
17.455
Arkadaşlar merhaba bu sıkıntıyı yaşayan ben değilim. Çok çok sevdiğim birisi.
Eşinde de kendisinde de hiç bir sıkıntı olmadığı söyleniyor. Fakat çift olarak bebekleri olmuyor.
Tüp bebek tedavisi sürecinde de söylenen embriyo gelişmesi olmuyor. Transfer aşamasına hiç geçilmiyor.
En az 8 farklı doktorda tedavi olundu. Ve tedavisi yok deniyor.
Türkiye'de veya dünyanın herhangi bir yerinde bu sıkıntıyı yaşayan ve buna rağmen bebeği olan var mı aranızda. Bir tanıdığınız olabilir. Eğer varsa doktor kim? Nasıl bir yol izlenir? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Umarım konuyu doğru yere, doğru şekilde acmisimdir.
Rabbim isteyen herkesi evlat sahibi yapsın inşallah. ♥️

Eşinde de kendisinde de hiç bir sıkıntı olmadığı söyleniyor. Fakat çift olarak bebekleri olmuyor.
Tüp bebek tedavisi sürecinde de söylenen embriyo gelişmesi olmuyor. Transfer aşamasına hiç geçilmiyor.
Türkiye'de veya dünyanın herhangi bir yerinde bu sıkıntıyı yaşayan ve buna rağmen bebeği olan var mı aranızda. Bir tanıdığınız olabilir. Eğer varsa doktor kim? Nasıl bir yol izlenir? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Amin Rabbim şifa versin tez zamanda sağlıkla bebeklerini kucaklarına almayı nasip etsin inşallah . Embriyo gelişmiyosa eger bu aslında yumurtanın yada spermin kalitesiz olduğu anlamıma gelmezmı? Yanlış anlamayın lütfen bir sürü doktorla görüşülmüş zaten ama Embriyo neden gelişemez anlayamadım gerçekten bunun sebebi tedavisi ne olabilir

Amin Rabbim şifa versin tez zamanda sağlıkla bebeklerini kucaklarına almayı nasip etsin inşallah . Embriyo gelişmiyosa eger bu aslında yumurtanın yada spermin kalitesiz olduğu anlamıma gelmezmı? Yanlış anlamayın lütfen bir sürü doktorla görüşülmüş zaten ama Embriyo neden gelişemez anlayamadım gerçekten bunun sebebi tedavisi ne olabilir
Hayır neden yanlış anlatayım. Zaten sebepsiz kısırlık deniyor. Bu iki insanın bebekleri olmaz dedi bir doktor. Ayrı ayrı olur dedi.

Hayır neden yanlış anlatayım. Zaten sebepsiz kısırlık deniyor. Bu iki insanın bebekleri olmaz dedi bir doktor. Ayrı ayrı olur dedi.
Size yanlış anlatıyorsunuz demedim 🙊benim sordugum şeyi yanlış anlamayın dedim. Rabbimin rızasıyla inşallah tüp bebeğe bile gerek kalmadan bi bebekleri olur. 🙏🙏

Size yanlış anlatıyorsunuz demedim 🙊benim sordugum şeyi yanlış anlamayın dedim. Rabbimin rızasıyla inşallah tüp bebeğe bile gerek kalmadan bi bebekleri olur. 🙏🙏
Ayy kıyamam. Bende neden yanlış anlayayim demek istedim 😊 klavyenin azizliği ❤️
Çok teşekkür ederim. ❤️❤️

Bence siz çift ile ilgili ciddi anlamda bilgisizsiniz..
Bundan dolayı da size kimse net cevap veremez..
1)Yumurta olması her ay adet oluyor olması bebekleri olacağı anlamına gelmez. Ciddi anlamda kalitesiz olabilir. Amh özellikle bitme noktasına geldi ise..
2)sperm morfolojik olarak kötü olabilir. Globolobsperm var mesela. Başı anormal döllenmeyi engelliyor.
8 farklı merkez az değil..
Sebepsiz infertilite dediğiniz şey böyle birşey değil…
Arkadaşlarınız ciddi anlamda sebepsiz olmayan bir durumlar var..
sizi kendilerine ne kadar yakın görselerde durumu açacak detaylandıracak kadar yakın görmemiş olabilirler.
Yardım etmek istiyor olabilirsiniz ama müdahale etmeseniz daha iyi olur gibi..
Emin olun onlarda irdeliyor duyduklarının peşinden gidiyorlardır.
Sizden bekledikleri kk da derman arayın değil, dertlerini dinleyin yeterdir 🙂
Ben kendimi yerlerine koyar böyle düşündüm. Kusura bakmayın..

Bence siz çift ile ilgili ciddi anlamda bilgisizsiniz..
Bundan dolayı da size kimse net cevap veremez..
1)Yumurta olması her ay adet oluyor olması bebekleri olacağı anlamına gelmez. Ciddi anlamda kalitesiz olabilir. Amh özellikle bitme noktasına geldi ise..
2)sperm morfolojik olarak kötü olabilir. Globolobsperm var mesela. Başı anormal döllenmeyi engelliyor.
8 farklı merkez az değil..
Sebepsiz infertilite dediğiniz şey böyle birşey değil…
Arkadaşlarınız ciddi anlamda sebepsiz olmayan bir durumlar var..
sizi kendilerine ne kadar yakın görselerde durumu açacak detaylandıracak kadar yakın görmemiş olabilirler.
Yardım etmek istiyor olabilirsiniz ama müdahale etmeseniz daha iyi olur gibi..
Emin olun onlarda irdeliyor duyduklarının peşinden gidiyorlardır.
Sizden bekledikleri kk da derman arayın değil, dertlerini dinleyin yeterdir 🙂
Ben kendimi yerlerine koyar böyle düşündüm. Kusura bakmayın..
😊 Teşekkür ederim iyi niyetli fikriniz için.

O doktordan koşarak uzaklaşsinlar ilk olarak. Adi ustunde sebepsiz. Daha sebebini bile bilmiyorken nasil olmaz derler? Saglikli beslensinler. Vitaminler, kurler uygulasinlar. Antioksidan, çinko agirlikli beslensin eşi. Olur ya neden olmasin. Kaç yumurta toplaniyor ki?

Ve bir de herhalde tup yaptirdilarsa eşinden istemişlerdir. Mesela biz sperm dna.sina da baktirdik. Belki de morfoloji kötu ondan olmuyordur. Ama dediginiz gibi hersey guzelse ve olmuyorsa kader kismet. Olmuycak demek degil.

X