Emrivaki yapan kaynanam

-mathilda-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
522
301
32
Merhaba arkadaşlar. Lütfen bana bir yol gösterin sinirlerim tepemde bu tarz şeyleri yaşayanlar eminim ki vardır. Şöyle ki benim kayınvalidem asla birşeyi tam olarak net olarak söylemez hep dolambaçlı şekilde oldu bittiye getirir. Ben hiç birşeyi olacağını sandığındaki şekilde yaşamıyorum bir bakıyorum bambaşka birşeyin içindeyim. Geçen hafta beni aradı bu hafta diğer oğluma gideceğim uçak bileti aldık mecbur sizin ordan uçağa bineceğim giderken de size uğrayacağız (kaynımla) akşamüstü yarım saat filan dedi ben de tabi buyurun gelin dedim. Ben bugün sabaha kadar böyle olacağını sanıyordum ne olacak bir çay hazırlarım biraz oturur giderler diye düşünmüştüm. Ama bu sabah yarın akşam geleceklerini cuma cumartesi kalacaklarını ve pazar günü gideceklerini öğrendim. 10 aylık çok yaramaz hiç durmayan bir yavrum var ev almış başını gidiyor tek başıma bu kadar becerebiliyorum ev çok dağınık ve pis açıkçası. Hiçbir yemek hazırlığım yok hizmet edecek halim de yok. Yatak ser kaldır vs vs düşündükçe bile deliriyorum çünkü oğlum hali hazırda diş çıkarıyor çok huysuz ancak ona yetebiliyprum. Eşim sen canını sıkma ben evi temizlerim dedi ama biraz önce uyudu. Bir de onun temizleyebileceği şekilde değil bildiğiniz pis yani aylardır şöyle dip köşe temizlenmiyor en fazla haftada bir süpürülüyor. Kaynanam aşırı alıngan yalan dolan dolambaçlı biridir. Müsait değiliz desem eşimin burnundan getirir küser vs vs saçmasapan biri yani tahmin edebilirsiniz aşağı yukarı… şimdi bana sağlam bir bahane lazım ne diyebilirim gelmemeleri için sabahtan beri dua ediyorum ama yok gelecekler… bir bahane bulalım beraber lğtfen. (Bu arada zamanında bana çok kötü şeyler yaşattı kendisinden ve karakterinden tiksiniyorum bildiğiniz benimle yarışan kaynana tipi eğer alçak gönüllü halden anlayan açık örten bir tip olsa ne olursa olsun başımın üstünde yeri var ama geliş şekli oldu bittiye getirmesi bile beni delirtiyor işte)

Sizi çok iyi anlıyorum çok haklısınız size neden söylemiyor sizde kalacağını neyse
Sizin işiniz başınızdan aşkın birde misafir yemek yap ağırla felan
Siz de hastalık rolü yapın ciddi olun
Kendinizi kusturun eşiniz inanırsa diğerleri inanır
Çoçuğa eşiniz bakar az da olsa dinlenmiş olur misafir de gelmez

Bahane bulmakla olacak gibi değil. Bence çocuk uyuyorsa temizliğe başlayın. Yarın da olduğu kadar yemek vs. Son dk haber veren ona göre muamele görür. Lafı da sokun. Önceden haberim olsa daha teferruatlı hazırlık yapardım deyin.

emrivakiden hiç hoşlanmam o konuda kesinlikle haklısınız, ama merak ettiğim başka bir yer oldu 😂 gerçekten haftada 1 kere mi süpürüyorsunuz? Benim evim her gün süpürülmese ertesi gün toz akıtıyor, sanki ahırda yaşıyoruz . Biz de mi bir sıkıntı var acaba :/
Tabi 3 çocuğum olması da evin ahıra dönmesine sebep oluyor olabilir 😂😂

Hiiic birseye elinizi surmeyin. Esiniz ister yapsiiin ister yapmasinnn. Bulduklarini yesinler bulduklari yerde yatsinlar. Hiic orali olmayin bile
Evin pisliğinden utanıyorum. Biz eşimle böyle mutluyuz yani daha doğrusu bilirsiniz hergün şu evi bir temizleyebilsem diye hayıflanarak üzülerek geçiyor ama ne yapayım oğlum beş dakika durmuyor ki ama o kadına göre bu ev facia şuanda.

Bunun önünü almazsanız hayatınız boyunca çekersiniz. Kimsenin kahrını çekmeye gelmedik bu dünyaya. Hicbirsekilde kabul etmeyin.
Çok haklısınız ben de öyle düşünüyorum ama nasıl söyleyebilirim bunu bunların ailesi tamamen böyle hep dan diye gelir giderler bu çok normal onlarda yani önemli olan çocuğa iyi bakmak değildir evin temiz olmasıdır misafire hizmettir filan hatta kendisi memlekette sürekli çat kapı geliyorlar diye bambaşka bşr şehire taşındı düşünün… Bambaşka kafa yapılarına sahibiz zaten yanlarında rol yapmaktan kasılmaktan sıkıldım

Evin pisliğinden utanıyorum. Biz eşimle böyle mutluyuz yani daha doğrusu bilirsiniz hergün şu evi bir temizleyebilsem diye hayıflanarak üzülerek geçiyor ama ne yapayım oğlum beş dakika durmuyor ki ama o kadına göre bu ev facia şuanda.
Kv kucuk cocuklu gelinine baskin yapmaya utanmiyor, oglu yatip uyumaya utanmiyor, siz hic utanmayin bence. Hatta bebe uyuduysa sizde yatip uyuyun.

emrivakiden hiç hoşlanmam o konuda kesinlikle haklısınız, ama merak ettiğim başka bir yer oldu 😂 gerçekten haftada 1 kere mi süpürüyorsunuz? Benim evim her gün süpürülmese ertesi gün toz akıtıyor, sanki ahırda yaşıyoruz . Biz de mi bir sıkıntı var acaba :/
Robot süpürge alana dek oğlum kucağımda ağlayarak ev süpürdüğümü bilirim. Asla ne mama sandalyesi ne yer ne yatak durmazdi illa kucağımda duracak. Belim kirilirdi tek kolumda oğlum tek elle süpürürken. Eviniz cadde uzeriyse çok tozlaniyor olabilir. E tabi üç çocuk hoplar zıplar o yüzden de toz kalkar.😅 Ama afedersiniz evi b.k da götürse çocuk ziril ziril ağlarken yapamıyor insan. Ben az aklı erince her işi ona yaptırmaya başladım da öyle ev işi yapabiliyorum artık. Yoksa ne mümkün.

Niye takıyorsunuz ? Ne düşünürse düşünsün umrunuzda bile olmamalı.
Hem gelmemesi için sebep arıyorsunuz, kv bu kadar takıntılı biriyse gelmeyi de azaltmış olur.

Bizim ev ahırdan daha fena oğlum gerçekten hiç aman vermiyor en ufak bi bırakıp mama hazırlamaya mutfağa gidiyorum kafasını vuruyor düşüyor uyurken yapayım diyorum çıt sesine uyanıyor ancak haftada bşr eşim bakarken haftasonu süpürenişiyprım evin bu halinden ben de delirmek üzereyim ama inanın yok olmuyor

Robot süpürge alana dek oğlum kucağımda ağlayarak ev süpürdüğümü bilirim. Asla ne mama sandalyesi ne yer ne yatak durmazdi illa kucağımda duracak. Belim kirilirdi tek kolumda oğlum tek elle süpürürken. Eviniz cadde uzeriyse çok tozlaniyor olabilir. E tabi üç çocuk hoplar zıplar o yüzden de toz kalkar.😅 Ama afedersiniz evi b.k da götürse çocuk ziril ziril ağlarken yapamıyor insan. Ben az aklı erince her işi ona yaptırmaya başladım da öyle ev işi yapabiliyorum artık. Yoksa ne mümkün.
Robot süpürgem var, her gece yatmadan etrafı topladıktan sonra, yatağa gitmeden robot süpürgeyi açıyorum, gündüzde normal süpürge hep meydanda çünkü büyük kızım 3,5 , ikizlerim 1 yaşında. Siz düşünün o ev noluyor. Günde kaç kere süpürge açtığımı bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Zırıl zırıl da ağlasa , kendini de paralasa , süpürmek zorundayım yoksa Allah belamızı verecek yakında her yer ekmek, yemek kırıntısı 🥹

Biri alır saksıyı devirir toprakları ,
Öteki köpeğin mamasını döker , biri gelir oyun hamurlarını küçük küçük yapar yerlere atar…
Açma da göreyim 😂😂

Robot süpürgem var, her gece yatmadan etrafı topladıktan sonra, yatağa gitmeden robot süpürgeyi açıyorum, gündüzde normal süpürge hep meydanda çünkü büyük kızım 3,5 , ikizlerim 1 yaşında. Siz düşünün o ev noluyor. Günde kaç kere süpürge açtığımı bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Zırıl zırıl da ağlasa , kendini de paralasa , süpürmek zorundayım yoksa Allah belamızı verecek yakında her yer ekmek, yemek kırıntısı 🥹

Biri alır saksıyı devirir toprakları ,
Öteki köpeğin mamasını döker , biri gelir oyun hamurlarını küçük küçük yapar yerlere atar…
Açma da göreyim 😂😂
Kişiden kişiye değişiyor demek ki. Valla ben ziril ziril ağlarken yapamıyordum. Bir ara korkmaya da başlamıştı süpürge sesinden. İkiz bakımına yardım ettim iki yıl zorluğunu bilirim. Allah kolaylık versin.

X