Emrivaki yapan kv ye ne diyim

Rozi-

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2021
277
535
Bu sefer de konum kaynanamın sürekli emrivaki yapması. Beni arıyor teli açtığım gibi daha ne yapıyorsun nasılsın demeden biz bir saate geliyoruz diyor. İlk başlarda pek takmıyordum ama son günlerde iyice abartınca sinir olmaya başladım. Mesela en son yaşadığım olay, annemlerin bize geleceği günü önceden duymuş eşim söylemiş bize gelecekler diye… kaynanam o gün beni aradı ve dediği laf aynen şu: Bugün akşam bize geliyorsunuz tamam. Ne diyeceğimi şaşırdım valla bir yanım iyi güzel davet ediyor işte kadın ailenle ilgileniyor sevinsene diyor, diğer yanım bu ne biçim üslup böyle insan bir sorar belki bende kendime göre plan yaptım… diyor. Ama bu bir iki değil sürekli olmaya başladı artık rahatsız olmaya başladım. Rozi çay koy geliyoruz, aaa annenler gelmiş akşam bize geliyorsunuz… eşimle dışarı çıkarız arar yemek yaptım akşam gelin der vs. Ne yapmam lazım ? Arayıp geliyorum veya geliyorsunuz diyince işim mi var desem yoksa rahatsızlığımı dile getirmek mi daha doğru olur ?

Son düzenleme:
Bu sefer de konum kaynanamın sürekli emrivaki yapması. Beni arıyor teli açtığım gibi daha ne yapıyorsun nasılsın demeden biz bir saate geliyoruz diyor. İlk başlarda pek takmıyordum ama son günlerde iyice abartınca sinir olmaya başladım. Mesela en son yaşadığım olay, annemlerin bize geleceği günü önceden duymuş eşim söylemiş bize gelecekler diye… kaynanam o gün beni aradı ve dediği laf aynen şu: Bugün akşam bize geliyorsunuz tamam. Ne diyeceğimi şaşırdım valla bir yanım iyi güzel davet ediyor işte kadın ailenle ilgileniyor sevinsene diyor, diğer yanım bu ne biçim üslup böyle insan bir sorar belki bende kendime göre plan yaptım… diyor. Ama bu bir değil iki değil sürekli olmaya başladı artık rahatsız olmaya başladım. Ne yapmam lazım ? Arayıp geliyorum veya geliyorsunuz diyince işim mi var desem yoksa rahatsızlığımı dile getirmek mi daha doğru olur ?
Bi kaç sefer işim var, müsait değilim vs deyin. Yoksa önünü alamazsınız

Bu sefer de konum kaynanamın sürekli emrivaki yapması. Beni arıyor teli açtığım gibi daha ne yapıyorsun nasılsın demeden biz bir saate geliyoruz diyor. İlk başlarda pek takmıyordum ama son günlerde iyice abartınca sinir olmaya başladım. Mesela en son yaşadığım olay, annemlerin bize geleceği günü önceden duymuş eşim söylemiş bize gelecekler diye… kaynanam o gün beni aradı ve dediği laf aynen şu: Bugün akşam bize geliyorsunuz tamam. Ne diyeceğimi şaşırdım valla bir yanım iyi güzel davet ediyor işte kadın ailenle ilgileniyor sevinsene diyor, diğer yanım bu ne biçim üslup böyle insan bir sorar belki bende kendime göre plan yaptım… diyor. Ama bu bir iki değil sürekli olmaya başladı artık rahatsız olmaya başladım. Rozi çay koy geliyoruz, yemek yaptım gelin, aaa annenler gelmiş akşam bize geliyorsunuz… eşimle dışarı çıkarız arar yemek yaptım akşam gelin der vs. Ne yapmam lazım ? Arayıp geliyorum veya geliyorsunuz diyince işim mi var desem yoksa rahatsızlığımı dile getirmek mi daha doğru olur ?
Rahatsızlığını dile getirmelisin ama bunu gardini alarak değil daha şirin

Bu sefer de konum kaynanamın sürekli emrivaki yapması. Beni arıyor teli açtığım gibi daha ne yapıyorsun nasılsın demeden biz bir saate geliyoruz diyor. İlk başlarda pek takmıyordum ama son günlerde iyice abartınca sinir olmaya başladım. Mesela en son yaşadığım olay, annemlerin bize geleceği günü önceden duymuş eşim söylemiş bize gelecekler diye… kaynanam o gün beni aradı ve dediği laf aynen şu: Bugün akşam bize geliyorsunuz tamam. Ne diyeceğimi şaşırdım valla bir yanım iyi güzel davet ediyor işte kadın ailenle ilgileniyor sevinsene diyor, diğer yanım bu ne biçim üslup böyle insan bir sorar belki bende kendime göre plan yaptım… diyor. Ama bu bir iki değil sürekli olmaya başladı artık rahatsız olmaya başladım. Rozi çay koy geliyoruz, yemek yaptım gelin, aaa annenler gelmiş akşam bize geliyorsunuz… eşimle dışarı çıkarız arar yemek yaptım akşam gelin der vs. Ne yapmam lazım ? Arayıp geliyorum veya geliyorsunuz diyince işim mi var desem yoksa rahatsızlığımı dile getirmek mi daha doğru olur

Bu sefer de konum kaynanamın sürekli emrivaki yapması. Beni arıyor teli açtığım gibi daha ne yapıyorsun nasılsın demeden biz bir saate geliyoruz diyor. İlk başlarda pek takmıyordum ama son günlerde iyice abartınca sinir olmaya başladım. Mesela en son yaşadığım olay, annemlerin bize geleceği günü önceden duymuş eşim söylemiş bize gelecekler diye… kaynanam o gün beni aradı ve dediği laf aynen şu: Bugün akşam bize geliyorsunuz tamam. Ne diyeceğimi şaşırdım valla bir yanım iyi güzel davet ediyor işte kadın ailenle ilgileniyor sevinsene diyor, diğer yanım bu ne biçim üslup böyle insan bir sorar belki bende kendime göre plan yaptım… diyor. Ama bu bir iki değil sürekli olmaya başladı artık rahatsız olmaya başladım. Rozi çay koy geliyoruz, yemek yaptım gelin, aaa annenler gelmiş akşam bize geliyorsunuz… eşimle dışarı çıkarız arar yemek yaptım akşam gelin der vs. Ne yapmam lazım ? Arayıp geliyorum veya geliyorsunuz diyince işim mi var desem yoksa rahatsızlığımı dile getirmek mi daha doğru olur ?
Oncelikle.. nasilsin napiyon der nasil uslup ya? Bence sizde artik aradiginda musait degilim evde isim var diyin veya esimle disari cikicaz gibisnden siz birsey demedikce o yuzden oyle yapiyor

Kayımvalidemler şehir dışında yaşıyor, bize gelmek istediklerini emrivaki ile bildirdiler. Biz de gerçekten müsait değildik, eşim de müsait değiliz ama haftaya müsaitiz dedi. Eşim de ben de yoğun çalışıyoruz gece nöbetlerimiz de oluyor. Güzelce açıkladı. Amaa Bir küsmeler, bir tavırlar, bir inatlar aman allahım... Bunlar bizim müsait olup olmamamıza aldırmadan kalkıp geldiler.. ama biz kabul edemedik, neyseki diğer oğulları da bu şehirde yaşıyor. Ona geçtiler, o da pek müsait olmasa da kabul etmiş, evde yalnız başlarına oturmuşlar günlerce. Sonra bizim müsaitliğimiz olunca biz davet ederek aldık. Ondan sonra anladılar, çocuklarımız ne zaman müsait olursa o zaman geleceğiz dediler.
Yani demek istediğim, birkaç kere müsait olmayın, bazen anlamaları için bunu yaşamaları gerekiyor.

Bu sefer de konum kaynanamın sürekli emrivaki yapması. Beni arıyor teli açtığım gibi daha ne yapıyorsun nasılsın demeden biz bir saate geliyoruz diyor. İlk başlarda pek takmıyordum ama son günlerde iyice abartınca sinir olmaya başladım. Mesela en son yaşadığım olay, annemlerin bize geleceği günü önceden duymuş eşim söylemiş bize gelecekler diye… kaynanam o gün beni aradı ve dediği laf aynen şu: Bugün akşam bize geliyorsunuz tamam. Ne diyeceğimi şaşırdım valla bir yanım iyi güzel davet ediyor işte kadın ailenle ilgileniyor sevinsene diyor, diğer yanım bu ne biçim üslup böyle insan bir sorar belki bende kendime göre plan yaptım… diyor. Ama bu bir iki değil sürekli olmaya başladı artık rahatsız olmaya başladım. Rozi çay koy geliyoruz, aaa annenler gelmiş akşam bize geliyorsunuz… eşimle dışarı çıkarız arar yemek yaptım akşam gelin der vs. Ne yapmam lazım ? Arayıp geliyorum veya geliyorsunuz diyince işim mi var desem yoksa rahatsızlığımı dile getirmek mi daha doğru olur ?

Başka planınız olduğunu keşke daha önce haber verseydin şeklinde dile getirseniZ. Bilemedim nasıl davranılır

Sanırım kv yi hiç geri çevirmediğiniz için bu hakkı buluyor kendinde.Anneniz geldiği zaman davet edince hazırlık yaptım ben annemi kendim ağırlamak istiyorum deyin açıkça.aniden gelmek istediğinde müsait olmadığınızı belirtin bir şekilde. Böylelikle emrivakilerin önüne geçmiş olursunuz

derın bır nefes alıp sakınlesıp bugun musaıt degılım ısımız var demelısınız :)

o bu sekılde ertelemeyın dıye bugun bıze gelıyorsunuz tamam ? sımdı sıze gelıyorum tamam ! dıyor karsısında kem kum yapamayın dıye o yuzden kem kum yapmanız gerek musaıt degılız demenız gerek hayır demek musaıt degılım demek ayıp degıl emrıvakı yapana emrıvakı yapma demek gerek

Bence burda eşin tutumuda önemli mesela kv geliyoruz dediğinde planımız vardı dediğinizde eşiniz size ayak uyduracak mı yoksa neden öyle dedin benzeri bi cevap mı verecek?

Eğer uydurmayacaksa eşine hiç yansıtmadan hastayım iyi değilim diyin ve eşinizede öyle söyleyin ki tadınız kaçmadan kendiniz halledin

Bi kaç sefer işim var, müsait değilim vs deyin. Yoksa önünü alamazsınız

Bu sefer eşime söyleyecek eşim ne işin var ki diyecek. Sanırım artık eşimlede açık açık konuşmanın vakti geldi…

Bu sefer eşime söyleyecek eşim ne işin var ki diyecek. Sanırım artık eşimlede açık açık konuşmanın vakti geldi…
Eşin ters biri midir? Yani bu konuyu oturup konuşabileceksen eşinle konuş tabi ki. Ama buna bi dur demen gerekir herkesin özel hayatı var sonuçta

Bence burda eşin tutumuda önemli mesela kv geliyoruz dediğinde planımız vardı dediğinizde eşiniz size ayak uyduracak mı yoksa neden öyle dedin benzeri bi cevap mı verecek?

Eğer uydurmayacaksa eşine hiç yansıtmadan hastayım iyi değilim diyin ve eşinizede öyle söyleyin ki tadınız kaçmadan kendiniz halledin

Eşime en son annemlerin geldiği günün konusunu açtım bana ne güzel işte davet etmiş bide bu açıdan bak dedi yani sanmıyorum bana ayak uyduracağını. Tartışmadım sadece annenin böyle yapması hoşuma gitmedi dedim o da öyle deyince konuyu uzatmadım ama artık ciddi ciddi konuşmayı düşünüyorum

Eşime en son annemlerin geldiği günün konusunu açtım bana ne güzel işte davet etmiş bide bu açıdan bak dedi yani sanmıyorum bana ayak uyduracağını. Tartışmadım sadece annenin böyle yapması hoşuma gitmedi dedim o da öyle deyince konuyu uzatmadım ama artık ciddi ciddi konuşmayı düşünüyorum
Eşe yansıtma madem eşinize söylerse, öyle zamanlarda eşede hastayım diyin yine de gelirlerse keyifsiz durun "ya ben biraz kötğ oldum içerde uzanıcam bi 5 dk ya gelirim afedersiniz " diyin sonra gidene kadar çıkmayın gelen olursa uyuyo numarası yaparsınız aa uyumuş kalmışım dersiniz 😂😂

Kayınvalide bu, güzellikle de söylesen tavır yapar söylemesen de. Ama bir an önce söyle bir şeyler.

X