Emziren anne ve bogaz agrisi

Tubii1802

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2017
839
742
34
Kizlar bebegim kac gundur hastaydi. Malesef bana gecti gribi burun akintim pek yok ama bogazim okadar aciyo ki kullaklarima vuruyo acisi. Emziriyorum ne yapmaliyim bian once nasil gecer bu agri ilac kullanmadan

Tuzlu suyla gargara yapabilirsiniz. Çok sıcak değil de ılık içecekler tüketmeye gayret edin. Geçmiş olsun.

Cok ileri derecede rahatsizsaniz doktora gidin emzirirken kullanilan antibiyotikler var belki ondan verir. Ama tabi once kendi kendinize iyilesmeye calisin.

Süt ürünlerinden ve çok sıcak şeylerden uzak durun.

Bu sene bu formülü herkese tavsiye ediyorum. Taze zencefili rendeleyip küçük bir kavanoza koyun. Üzerine ince ince dilimlenmiş bir limon ekleyin. En son kavanozu dolduracak kadar bal koyun üzerine. Bunu dolapta bekletin sürekli. En ufak bir boğaz ağrısında ben direkt kaşıklıyorum. Ama yemek zor geliyorsa sıcak suyun içine bir tatlı kaşığı koyup içebilirsiniz. Mucize karışım.

Limon bal ılık suya koy gargara yap,bir de adacayi bire bir onu da aynı şekilde gargara.günde 3 4 kere yaparsan faydası hemen okuyor

Bizim evde surekli bulunur bu karisim hafif bogazimiz acisin bir cay kasigi yeriz sabaha turp gibiyiz.
Bal toz zencefil toz zerdacal az karabiber az toz kekik..
Bende emziriyorum bunu yiyince daha iyi oluyorum.
Bazen de yarim cay kasigi toz zencefil yiyorum.
Balli limonlu ilik suda iyi gelir.

X