Bebek Beslenmesi Emziren anneler ..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Muuminee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2014
56
0
Sütten bebise gaz yapan yiyecekler nelerdir , henüz yeni bir anneyim ve yediklerimden etkilendiğini fark ediyorum ama nelere dikkat etmem gerektigini bilmiyorum bilginiz varmi ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

En çok gaz yaptığı bilinen yiyecekler
Çay, kahve, kola gibi kafeinli yiyecekler
Fındık, fıstık gibi kuruyemişler
İnek sütü
Çikolata
Sucuk, salam, sosis, patates cipsi gibi katkı maddesi içeren besinlerdir.

En çok gaz yaptığı bilinen yiyecekler
Çay, kahve, kola gibi kafeinli yiyecekler
Fındık, fıstık gibi kuruyemişler
İnek sütü
Çikolata
Sucuk, salam, sosis, patates cipsi gibi katkı maddesi içeren besinlerdir.

Tskler cevabın için :) galiba ben nerde yenmeyecek seyler var onları yemissim kızım sürekli rahatsız ve gaz problemimiz oldu su günlerde

Amerikada yaşayan bir gıda mühendisi arkadaşım yenilen yiyeceklerin bebeğe gaz yapma ihtimali olmadığını dile getirmişti. Yediğin şey midene gidip öğütülecek, ordan bağırsaklara inecek de ordan kana karışacak da süt olacak da gaz yapacak...alakasız birşey demişti. Yine de kurufasulye, nohut yemeye çekiniyorum. Geri kalan herşeyi yiyorum. Sonrasında rezene çayı içmek şartıyla tabii

Tskler cevabın için :) galiba ben nerde yenmeyecek seyler var onları yemissim kızım sürekli rahatsız ve gaz problemimiz oldu su günlerde

Yemekler içinde şöyle bir durum var.Örnek veriyorum yeşil mercimek kimine gaz yapıyor kimine yapmıyor.
O yüzden kendin takip et hangi yemekleri yiyince bebeğin rahatsız oluyor bi gözlemle ona göre o yemekleri kesmeni tavsiye ederim... :)

Yemekler içinde şöyle bir durum var.Örnek veriyorum yeşil mercimek kimine gaz yapıyor kimine yapmıyor.
O yüzden kendin takip et hangi yemekleri yiyince bebeğin rahatsız oluyor bi gözlemle ona göre o yemekleri kesmeni tavsiye ederim... :)

Sağol verdiğin bilgiler için canım :) Yanlız hu emzirme sıklığı ne zaman düzene girecek ben çok merak ediyorum yapışık ikizler gibiyiz ayrıca bütün vaktim emzirmekle geçiyor sadece uyudugunda an raz olsun vaktim oluyor .

Ayrıca anne üşüttüğü zaman çocuğa kolik yani gaz yapiyormu ?

ben sadece kurufasulye nohut falan yemiyorum geri kalan herşeyi tüketiyorum koladan tutunda kuru börülceye kadar yanlız börülce inanılmaz süt yapıyor deneyin ben üsütünce bebeğime gaz olacağına inanmıyorum biraz mantıksız geliyo

ben sadece kurufasulye nohut falan yemiyorum geri kalan herşeyi tüketiyorum koladan tutunda kuru börülceye kadar yanlız börülce inanılmaz süt yapıyor deneyin ben üsütünce bebeğime gaz olacağına inanmıyorum biraz mantıksız geliyo

Evet ya internetten araştırıyoruz herşey gaz yapıyor ne yiyecegimi şaşırdım su aralar .

Evet ya internetten araştırıyoruz herşey gaz yapıyor ne yiyecegimi şaşırdım su aralar .

işte o gaz yapar bu gaz yapar yeme içme dedikleri için bizim sütümüz azalıyor emziremeyincede aa bak bak sütü yok emziremedi diyolar. kısıtlama kendini seni rahatsız eden yiyecek varsa yeme tabi ama sen o yemeği yicende midende parçalancakda bağırsakda emilcekde posası bi tarafa vitaminler bi tarafa ayrılcakda kanına karışcakda sonra vitamin mineraller süt üretiminde kullanılcakda ooo ölme eşşeğim ölme :KK53: bol bol süt versin allah tüm sütlü annişlere

işte o gaz yapar bu gaz yapar yeme içme dedikleri için bizim sütümüz azalıyor emziremeyincede aa bak bak sütü yok emziremedi diyolar. kısıtlama kendini seni rahatsız eden yiyecek varsa yeme tabi ama sen o yemeği yicende midende parçalancakda bağırsakda emilcekde posası bi tarafa vitaminler bi tarafa ayrılcakda kanına karışcakda sonra vitamin mineraller süt üretiminde kullanılcakda ooo ölme eşşeğim ölme :KK53: bol bol süt versin allah tüm sütlü annişlere

Ayneenn ya bencede . Tabiki dikkat ediyorum artik ama herşeyden de yiyorum nasihat lariniz için sagolun :)

Emin misin börulcenin sut arttirdgna? Ben emzryrmda. Azalmisti. Dereotu, humana, incir dut kurulari, ananas, malt iceck, bol su, y.mercmk, bulgur....vb neler denedim belli donem yetio ama baznde cok az :KK43:

Aaamin, bol sutumuz olsun insallah aminnnn :)

9 gün önce doğum yaptım, taburcu olurken doktorum hiç sormamış olmama rağmen kahve içebilirsin süte etki etmez demişti..

X