Doğuma Hazırlık Emzirirken hamile kaldim (tandem emzirme)

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

guven_ay

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2020
2
0
39
4 aylık kızım var ve emziriyorum hamile kaldım tandem emzirme diye birşey varmış asıl konu şu ki
Kızımdan önce 3 defa kalp durması sebebiyle bebeklerimi kaybettim kan sulandırıcı iğneler kullandım kızımızı öyle kucağımıza aldık. Tekrar iğne kullanabilir miyim acaba

Son düzenleyen: Moderatör:
Doktora danışın bir an önce
Emzirmeye devam ediyorsunuz diye biliyorum ama iğneleri falan mutlaka sorun

4 aylık kızım var ve emziriyorum hamile kaldım tendom emzirme diye birşey varmış asıl konu şu ki
Kızımdan önce 3 defa kalp durması sebebiyle bebeklerimi kaybettim kan sulandırıcı iğneler kullandım kızımızı öyle kucağımıza aldık. Tekrar iğne kullanabilir miyim acaba
Emzirirken hamile kalınmıyor mu ki ?

Ablamla benim aramda 13 ay var. Demek ki ablam 4 aylıkken annem bana hamile kalmış.

Tendom değil, tandem emzirme. Yani hamileyken emzirmeye devam etme durumu. Yaygın inanışa göre hamileyken içilen o süt bebeğe zarar verir ama artık günümüzde bunu yapan çok kişi var.
Instagrama tandem emzirme diye yazarsaniz o annelerin paylaşımlarını gorebilirsiniz.
Bu arada seviştiğiniz müddetçe bebek olma ihtimali var, emzirmek etkiliyor olsaydı kardeşler arasında bir yaş olan insan olmazdı.
Ben böyle bir durumda kalsam şahsen emzirmeyi isterdim. Benim ananem de annem doğar doğmaz hamile kalmis,emzirmemis tabii. Kardeşleri dağları aşıyor,annem 160'i zorluyor. Yazık yani minik bebeğe,ilk saniyeden kardeşi rızkını çalmış gibi oluyor:)
O yüzden umarım size uyan bir yöntemdir,doktorunuz da izin verir de bebeğiniz memeden ayrılmaz

Kardeşimle benim aramda 10 ay var 😅
Daha 40 günlük olmadan,annem hamile kalmış.
Eskiler süt korur,emzirirken hamile kalınmaz derlermiş ama sonuç ortada 🤦
Ben Şubat ayında doğdum kardeşim Aralık 😬
Aynı sene icerisinde iki kere mi doğum yapmış anneniz vay be. Ee aynı senenin çocukları olduğunuz için okula beraber mi başladınız:)

Aynı sene icerisinde iki kere mi doğum yapmış anneniz vay be. Ee aynı senenin çocukları olduğunuz için okula beraber mi başladınız:)
Aynı yıl doğumluyuz
Sadece 10 ay var işte 😬
Ama aynı sene okula göndermişler ben bir sınıf ustteydim 😂

Aynı yıl doğumluyuz
Sadece 10 ay var işte 😬
Ama aynı sene okula göndermişler ben bir sınıf ustteydim 😂
:) Eşimle ablası arasında da 13 ay var. Onlara şaşırıyodum sizinki daha ilginç geldi bana ☺️ ama ne güzel beraber buyumussunuz

:) Eşimle ablası arasında da 13 ay var. Onlara şaşırıyodum sizinki daha ilginç geldi bana ☺️ ama ne güzel beraber buyumussunuz
Ben 1 aylık olduğumda muhtemelen annem hamile kalmış 😂
Daha kırkım çıkmadan emmek istememişim çünkü süt degismia hamile olunca.
Sonra bı bakmış hamile ve emzirmeyi birakmis.
Kardeşim abla demedi hiç pek güzel tarafını göremedim🤭

Ben 1 aylık olduğumda muhtemelen annem hamile kalmış 😂
Daha kırkım çıkmadan emmek istememişim çünkü süt degismia hamile olunca.
Sonra bı bakmış hamile ve emzirmeyi birakmis.
Kardeşim abla demedi hiç pek güzel tarafını göremedim🤭
Bende demezdim heralde 😄

X