Emzirmeyi Sonlandırma Süreci

Kandırıldık dolandırıldık 😂😂😂 bir arkadaşım diyordu ki emzirmeyi bırakınca uyanmayacak onun bebe uyanmıyor kadın deliksiz uyuyor benimki yenidoğan gibi gecede 3 kere uyanıyor 😂çözemiyorum da sorunu delireceğim
Valla benim umudum yok deliksiz uyumayla alakalı.Annem dedi siz 8 aylıkken benle yatar benle kalkardınız, 8 ayı bekledim. Sonra 1 yaş dediler onu bekledim. 1,5 yaş dediler yok hala tık yok. 2 oldu iyice azıttı benimli. Yenidoğan gibi 6 kere uyanmaya başladı. Şimdi en azından 1 kere uyansa razıyım diyorum. :KK70:
freudyenpsk freudyenpsk ben bezi bırakmadan önce bir psikiyatriytten eğitim almıştım bence baya etkili oldu çok hızlı ve düzgünce bıraktık . Emzirmeyi bırakırken de baya okumuştum konuştum . Mesela önce sağ göğsümü bıraktırdım sonra kahvaltıdan sonra gelen emzirme öğününü kestim sonra arada bir öğün daha gitti derken sadece uykularındaki öğünler kalmıştı öylece o öğünleri de bıraktık kabul ediyorum zor oldu ondan çok ben üzüldüm zorlandım yoruldum 1 hafta sürmüştü
Valla dün herhalde Allah çırpınışımı gördü, öğlen aldım eve dönerken uyudu yatağa koydum uykuya devam etti meme istemedi. Uyandı ağlama krizi geçirdi ama o ara amcası geldi meme diye diretmedi akşama kadar da istemedi. Uyku zamanı gelince elimi tuttu hadi yatağımda meme var bana diye elimi tutup götürdü bende reddetmedim. Gece de 2 3 kere uyandı. Bugünde öğlen uyutmayı deneyeceğim. Uyursa gün içinde yine hiç vermeyeceğim

Evet yaa büyüdükçe herşeue bir cevapları var. Maşaallah zeki, çocuk demeki. Rabbim şansınız bahtını güzel eylesin. Ama hepsi geçiyor hiç stres yapmayın. 🤗
ya muhakkak ama emzirme olayı artık bende şeye döndü herhalde ben sonsuza kadar emzireceğim :KK70:
Ise giderken sevgi dolu vedalasma sansi bulamiyor olabilir misiniz? Bana nedense size doyamiyor gibi geldi 🙁
Sabah 7 gibi babannesine bırakıyorum. Geçen sene bakıcı vardı çok zorluk yaşadık ama bu sene babannesiyle daha uyumlu. Halası evde olunca benimle dönmek bile istemiyor. Mutlu olduğunu hissediyorum, gün içinde birlikte oyun oynamaya dikkat ediyorum. Bu ara bebeklerini konuşturuyorum sürekli bunu oynuyor aşırı keyif alıyor bundan

freudyenpsk freudyenpsk ben bezi bırakmadan önce bir psikiyatriytten eğitim almıştım bence baya etkili oldu çok hızlı ve düzgünce bıraktık . Emzirmeyi bırakırken de baya okumuştum konuştum . Mesela önce sağ göğsümü bıraktırdım sonra kahvaltıdan sonra gelen emzirme öğününü kestim sonra arada bir öğün daha gitti derken sadece uykularındaki öğünler kalmıştı öylece o öğünleri de bıraktık kabul ediyorum zor oldu ondan çok ben üzüldüm zorlandım yoruldum 1 hafta sürmüştü
Bezi nasıl bıraktınız,kısaca anlatır mısınız?Ben de hem bez hem meme bıraktırma sürecindeyim ama çok zorlanıyorum

Kizim 2 yil 8 ay emdi. Bir kac basarisiz denemem oldu. Son zamanlarda artik sut de azalmisti. Bu yasta emmesinin sebebi cogunlukla aliskanliktan. Emzik de hic almamisti cunku. Emzik bendim. Gunduz emmelerini zaten birakmisti, geceleri uykuya dalmak ve uykusunu surdurmek icin emiyordu. Basarili oldugumuz son denemede gece yarisi uyandi meme istedi. Kucagima alip yaklasik 2 saat gezdirdim evin icinde, susmuyordu. En sonunda yorgun dusup uyudu. İkna etmek icin kizim memeler hasta, artik sut yok. Ben hep senin yanindayim. İstedigin zaman sarilalim gibi seyler soyledim. Sabah uyandiginda da ayni sekilde meme istediginde konustum. İnsanin cocugunu aglarken dayanabilmesi zor, ama onun iyiligi icin. Cunku bu yasta memedeki sut doyurucu besin olmaktan cikiyor. Gece uykusu kalitesiz oluyor, sabah uyandiginda yuzunde gozlerinde yorgunluk oluyordu. Memeyi biraktiktan sonra deliksiz uyumaya basladi. Kararli durus onemli, ikna etmenizi kolaylastirir. Umarim kisa surede basarili olursunuz 🌸

18 aylık olana kadar her gece uyandı ve emdi. Sonra bir gece kendiliğinden bıraktı gece emmesini bu süreç zor gece kalk emzir uyku gözlerinden akarken sinirlerine hakim ol... ama geçiyor, ben hep kendime telkin ediyordum memeyi bırakmayan yok bırakıcak az dayan diye. Benim için korkutucu bir süreçti çünkü oğlum emmeden uyumuyordu 24 ayını dondurmasına birkaç hafta kala göğüslerim yara oldu, doktor çok emzirmekten kaynaklandığını söyledi. Acıdan duramıyordum ama devam ettim emzirmeye oğluma artık bırak demedim çünkü sigara içen bir insan olarak bu cümlenin beni nasıl etkilediğini biliyordum. Emme sıklığına bağlı iki haftalık bir program yaptım 2-3 güne bir azalttım özellikle birini öğle diğerini gece uykusuna saklayarak emme sayısını ayarladım, bu süreçte önce gece emerek uyumaktan vazgeçirdim akabinde kendisi öğlen uyurken emmeyi bıraktı. Her aşıdan sonra emzirirdim 24 ay aşısı geldi çattı, dedim ki bu son emzirme aşıyı olur emer, bu süreçte böyle biter. Aşıyı oldu ben bekliyorum ki emecek, kalktı gitti bir daha da meme istemedi.

Her çocukta illa işe yarayacak diye bir şey yok, her çocuk kendine has ama çocuğa sürekli bunu anlatmakta ters tepebilir. Doğdukları andan itibaren bildikleri tek şey bu, benim oğlum emme aşığıydı bende emzirme aşığı iki yaşını doldurana kadar bazen yarım saatte bir geldi bazen 2 saatte bir ne zaman istediyse hiç hayır demedim, keserken de bak bitti diye söylemedim ona uyum sağlayıp zamana yaydım.

Çocuğunuz sizden ayrı kaldığı için emmeye böyle tepki veriyor olabilir hareketlerini gözlemleyin bence en önemlisi empati kurun, ihtiyaç duyduğu şeyi anlayıp ona göre yol çizin. Mesela gündüz meme istediğinde kucağınıza alıp bir hikaye anlatın, oyun oynayın tepkisine bakın bunu gündüz yapın diyorum çünkü gece insan uykudan uyanınca işe yarayıp yaramayacağını bilmediği bir şey sinirlerini bozabilir. Baktınız işe yarıyor bu şekilde devam edersiniz. Kolay gelsin.

Kizim 2 yil 8 ay emdi. Bir kac basarisiz denemem oldu. Son zamanlarda artik sut de azalmisti. Bu yasta emmesinin sebebi cogunlukla aliskanliktan. Emzik de hic almamisti cunku. Emzik bendim. Gunduz emmelerini zaten birakmisti, geceleri uykuya dalmak ve uykusunu surdurmek icin emiyordu. Basarili oldugumuz son denemede gece yarisi uyandi meme istedi. Kucagima alip yaklasik 2 saat gezdirdim evin icinde, susmuyordu. En sonunda yorgun dusup uyudu. İkna etmek icin kizim memeler hasta, artik sut yok. Ben hep senin yanindayim. İstedigin zaman sarilalim gibi seyler soyledim. Sabah uyandiginda da ayni sekilde meme istediginde konustum. İnsanin cocugunu aglarken dayanabilmesi zor, ama onun iyiligi icin. Cunku bu yasta memedeki sut doyurucu besin olmaktan cikiyor. Gece uykusu kalitesiz oluyor, sabah uyandiginda yuzunde gozlerinde yorgunluk oluyordu. Memeyi biraktiktan sonra deliksiz uyumaya basladi. Kararli durus onemli, ikna etmenizi kolaylastirir. Umarim kisa surede basarili olursunuz 🌸
konuşma olayında diyorum ya deniyorum ama kızım her dediğimde karşılık veriyor. Meme hasta diyorum o zaman doktora gideim dur doktor setimi getiriyim iyileşsin diyor. Benim zaten zorlamdığım kısım sizin gibi gece uyurken ve uyandığında uykuya dönerken meme araması. Şuan çalıştığım için yapamıyorum ama kasım tatilinde dediğini deniycem. Uykusuz kalsakta 1 hafta gece evin içinde gerekirse dolaşacağım. Dediğiniz gibi ağlayışına üzülüyorum ama dayanmam lazım.
18 aylık olana kadar her gece uyandı ve emdi. Sonra bir gece kendiliğinden bıraktı gece emmesini bu süreç zor gece kalk emzir uyku gözlerinden akarken sinirlerine hakim ol... ama geçiyor, ben hep kendime telkin ediyordum memeyi bırakmayan yok bırakıcak az dayan diye. Benim için korkutucu bir süreçti çünkü oğlum emmeden uyumuyordu 24 ayını dondurmasına birkaç hafta kala göğüslerim yara oldu, doktor çok emzirmekten kaynaklandığını söyledi. Acıdan duramıyordum ama devam ettim emzirmeye oğluma artık bırak demedim çünkü sigara içen bir insan olarak bu cümlenin beni nasıl etkilediğini biliyordum. Emme sıklığına bağlı iki haftalık bir program yaptım 2-3 güne bir azalttım özellikle birini öğle diğerini gece uykusuna saklayarak emme sayısını ayarladım, bu süreçte önce gece emerek uyumaktan vazgeçirdim akabinde kendisi öğlen uyurken emmeyi bıraktı. Her aşıdan sonra emzirirdim 24 ay aşısı geldi çattı, dedim ki bu son emzirme aşıyı olur emer, bu süreçte böyle biter. Aşıyı oldu ben bekliyorum ki emecek, kalktı gitti bir daha da meme istemedi.

Her çocukta illa işe yarayacak diye bir şey yok, her çocuk kendine has ama çocuğa sürekli bunu anlatmakta ters tepebilir. Doğdukları andan itibaren bildikleri tek şey bu, benim oğlum emme aşığıydı bende emzirme aşığı iki yaşını doldurana kadar bazen yarım saatte bir geldi bazen 2 saatte bir ne zaman istediyse hiç hayır demedim, keserken de bak bitti diye söylemedim ona uyum sağlayıp zamana yaydım.

Çocuğunuz sizden ayrı kaldığı için emmeye böyle tepki veriyor olabilir hareketlerini gözlemleyin bence en önemlisi empati kurun, ihtiyaç duyduğu şeyi anlayıp ona göre yol çizin. Mesela gündüz meme istediğinde kucağınıza alıp bir hikaye anlatın, oyun oynayın tepkisine bakın bunu gündüz yapın diyorum çünkü gece insan uykudan uyanınca işe yarayıp yaramayacağını bilmediği bir şey sinirlerini bozabilir. Baktınız işe yarıyor bu şekilde devam edersiniz. Kolay gelsin.
Bende sizinle aynı düşünüyorum. Konuşarak çözemedim bu işi çünkü. Benim kızımda aynı meme aşığı. Dün akşam abartmıyorum akşam 9dan 11e kadar emdi. Seviyor, konuşuyor oyuncağı sanki. Bende çalışıyorum zaten diye vicdan azabı yapıp ellemiyorum hiç ama çok yıprandım. Artık emzirmek istemiyorum

konuşma olayında diyorum ya deniyorum ama kızım her dediğimde karşılık veriyor. Meme hasta diyorum o zaman doktora gideim dur doktor setimi getiriyim iyileşsin diyor. Benim zaten zorlamdığım kısım sizin gibi gece uyurken ve uyandığında uykuya dönerken meme araması. Şuan çalıştığım için yapamıyorum ama kasım tatilinde dediğini deniycem. Uykusuz kalsakta 1 hafta gece evin içinde gerekirse dolaşacağım. Dediğiniz gibi ağlayışına üzülüyorum ama dayanmam lazım

İkna kismini halledebilirseniz bir iki gun icinde alisacaktir. İnanin benim de en korktugum seydi memeyi biraktirmak, cunku bagimli gibiydi asla memesiz yapamaz diyordum. Kizim da bahaneler sundu birakmamak icin fakat baska seyler soyledim bu kez. Doktor cantasi iyilestiremiyor sut gitti, gittiginde artik gelmiyor diyebilirsiniz. Benim sutum cok azalmisti, gercekten cok az geliyordu. Veya anlayacagi sekilde uygun cümlelerle anlatabilirsiniz.

Merhaba hanımlar. 25 aylık bir kızım var. Hala anne sütü alıyor fakat ben bu süreci artık devam ettirmek istemiyorum. 2 ay önce bi girişimim oldu başarısız oldum. Çalışıyorum, öğle 1'e kadar kızıma babannesi bakıyor o süreçte zaten anne sütü yok. 1'de alıp eve gidiyorum yolda uyusa bile eve götürüp yatağına yatırdığımda meme diye ağlıyor. Bi yarım saat uyurken emzirme faslı oluyor. Uyuyor olsa bile yarım saat emiyor. Sonra uyanma faslı var. Uyanınca da emmek istiyor yoksa ağlama krizleri geçiriyor. Neyse diyelim dikkatini dağıttım emzirmedim tekrar istese bile işte yemek hazır olana kadar muz vs veriyorum. Gece uykusuna dalarken tekrar meme diye ağlıyor. Emerek uyuyor ama yine bitmiyor gece minimum 3 kere uyanıyor. Ben artık bu süreçten çok yoruldum. Konuştum ikna etmeyi denedim, yanlış olduğunu bilsem de bant yapıştırdım ama bana o zaman doktora gidelim bandı çıkarsın dedi. Gece meme uyudu kızım geceleri artık meme yok diyorum o zaman uyandıralım memecim uyan seni çok özledim diyor. Ay gerçekten çok bunaldım. Sonsuza kadar emzirecekmişim gibi geliyor. Nolur bana konuşup ikna etmek dışında bir yöntem söyleyin çünkü kızım bırakın ikna olmayı, diliyle o beni ikna ediyor.
Hahahaha memecim hadi uyan özledim, yaa cok tatli ya, ben gebe degilim cocugumda yok bilemiyorum. Ama annemin kardesime yaptigi yöntemi diyeyim, meme ucuna sac yapıştırmış kardesimde tiksinmis emmemiş bi daha, ben kendiliğimden kesilmisim zaten 5 6 aylikken

Hahahaha memecim hadi uyan özledim, yaa cok tatli ya, ben gebe degilim cocugumda yok bilemiyorum. Ama annemin kardesime yaptigi yöntemi diyeyim, meme ucuna sac yapıştırmış kardesimde tiksinmis emmemiş bi daha, ben kendiliğimden kesilmisim zaten 5 6 aylikken
aynen öyle diyo valla :KK70: öyle deyince kıyamıyorum da. Eski yöntemler var fakat gelişimsel açıdan ileriye yönelik sorun olur diye yapmadım ama her şeyi dener yapamazsam sabır taşı diye bir şey varmış onu deneyeceğim

aynen öyle diyo valla :KK70: öyle deyince kıyamıyorum da. Eski yöntemler var fakat gelişimsel açıdan ileriye yönelik sorun olur diye yapmadım ama her şeyi dener yapamazsam sabır taşı diye bir şey varmış onu deneyeceğim
Valla kardeşim erkek ve 23 yasinda hic ileriye yönelik bi sorunu olmadi bunca zaman anlik bisey bence, bilemiyorum tabi çocuktan cocuga fark olur, kardesim e e pis deyip bırakmış

X