En büyük fobim: Erkek arkadaşımın ailesi !

Yazim sekline bayildim.
Bence ól sen ya, bulgur yemiyosan ól.:p

Dertlenme zamanla alisirsin.
Direkt basta su sinsi su kotu niyetli deme ama bence.
On yargili davranma, hem buna kafa yorarken sen istemeden kendin hakkinda on yargilara sebep oluyosun.
Hesapci planci kiz olma, ani yasa.
Onlarda senin gibi bi insan sonucta.
Erkek arkadasinin sozlerini okuyunca ayri bi gulumse olustu yuzumde.
Maasallahlar size nazar degmesin.
Mutluluklar...

Tesekkur ederim :oops: Haklisiniz kendi kendime baya bir kuruntu ve onyargilar gelistirmisim sonradan farkina vardim bunun. İnsallah hepsi zamanla duzelir daha herseyin basindayim ya panikledim bir anda.. :KK69: Guzel dilekleriniz icinde ayrica tesekkur ederim. Sizde bir omur mutlu olun insallah :KK15:

her şey tamam da o bulgur olayını bi hallet :p
canımsın. ben de aynıyım. bizimkiler çok sıcak ben soğuk nevale.
kv benii güzell kızımmm bal kızımmm diye kucaklayıp öpüyor,
ben de kıpkırmızı bir yanakla gülümseyip duruyorum :KK43:
muhabbetlere katılmaıyorum henüz, yani senin gibiyim işte
ilkten soğuk, kaynaşınca sıcacık...

seni çok iyi anlıyorum. kasıyorsun sen, yapma. bir an önce bunlarla olan ilişkini oturtmak istiyorsun ama bu her zaman herkesle kolay olmuyor. bi kere bazı insanların kimyası tutmaz. senin de bu insanlarla böyle olmuş. yazdıklarından anladım sen zarif, detaycı ve zeki bi kızsın. karşındakiler ise haldır huldur tipler. anneanne de ilginç biri. beğenilme kaygın var doğal olarak. kendin ol canım. tam olarak içinden geldiğin gibi. orada beraber vakit geçirdiğin süre içinde kendi kendine nasıl gidiyor? şöyle söyledim iyi mi ettim? diye düşünme. anı iyi değerlendirmeye çalış, içinden gülümsemek gelmiyorsa da gülümseme mesela. senin yanında seninde katılabileceğin konular açmamaları onların düşüncesizliği. ha bir de şu kısırla ilgili konudaki gibi sessiz kalma, bu güzel esprileri onlara da yapsana :) neysen osun,rahat ol.

Ben de senin gibiyim hemen isinamiyorum. Bu nedenle ailelerimizin cok uyustugu esimin ailesi ile tamamen iletisimim koptu. Kv bana kahveni alip yanima gelip sohbet etmiyoruz diye trip atiyordu. Sohbet dedigi dedikodu idi. Yapamadim egreti durdum. Gorumceler samimi arkadaslari olmami istedi yine yapamadim. Karakterleri bana hic uymuyordu, rol yapamadim mesafeli ama saygiliydim. Bizi sevmedi dediler.. esimin eski nisanlisi hepsi ile enseye saplak modunda olunca ben cok goze battim. Oturdum konustum benim yapim bu beni yanlis anlamayin diye. En sonunda eah diyip iletisimimi kestim, fazla elestiriye gelemiyorum hele benim kisilik yapimla alakali ise. Umarim sen benim gibi olmazsin :KK70: zaman alir benim sevmem, benimsemem. Her hareketi olcer tartarim, guvenip guvenemeyecegime karar verir ona gore yavasca ic dunyama alirim. Sahtelikten hoslanan insanlardi ne yapayim beceremedim. Annecim diye kv boynuna sarilmadim kotu gelin oldum :KK70:

Bence cok tatlısın o kadar komiksin ve güzel yazmışsınki kız doğal ol burdaki gibi bence seni cok sevecekler bak bu sözümü unutma

Çok benzer bir durumu yaşıyorum.
Benim de annecim çok samimi kocamın tüm ailesi ile.
Annem herkesle muck muck muck şeklinde ben de kötü değilim de tensel temastan hoşlanmıyorum,sürekli muhabbete katılamıyorum,Allahtan annemleri de çok sık çağırıyorlar da annecim ve kocacım idare ediyor beni.
Babacımla ikimiz ise güleryüzlü ama muhabete giremeyen 2 garip tipiz.
Sıcak olayım diye kastıkça daha çok batırıyorum farkındayım.
konuyla alakasiz olacak, kusura bakmayin da, Laale siz evlenmis miydiniz yeniden?

Ben de senin gibiyim hemen isinamiyorum. Bu nedenle ailelerimizin cok uyustugu esimin ailesi ile tamamen iletisimim koptu. Kv bana kahveni alip yanima gelip sohbet etmiyoruz diye trip atiyordu. Sohbet dedigi dedikodu idi. Yapamadim egreti durdum. Gorumceler samimi arkadaslari olmami istedi yine yapamadim. Karakterleri bana hic uymuyordu, rol yapamadim mesafeli ama saygiliydim. Bizi sevmedi dediler.. esimin eski nisanlisi hepsi ile enseye saplak modunda olunca ben cok goze battim. Oturdum konustum benim yapim bu beni yanlis anlamayin diye. En sonunda eah diyip iletisimimi kestim, fazla elestiriye gelemiyorum hele benim kisilik yapimla alakali ise. Umarim sen benim gibi olmazsin :KK70: zaman alir benim sevmem, benimsemem. Her hareketi olcer tartarim, guvenip guvenemeyecegime karar verir ona gore yavasca ic dunyama alirim. Sahtelikten hoslanan insanlardi ne yapayim beceremedim. Annecim diye kv boynuna sarilmadim kotu gelin oldum :KK70:

Cok benziyoruz ben de yasiyorum bazen bu tur durumlar :-)

Tesekkur ederim :oops: Haklisiniz kendi kendime baya bir kuruntu ve onyargilar gelistirmisim sonradan farkina vardim bunun. İnsallah hepsi zamanla duzelir daha herseyin basindayim ya panikledim bir anda.. :KK69: Guzel dilekleriniz icinde ayrica tesekkur ederim. Sizde bir omur mutlu olun insallah :KK15:

Cok seker bi kiza benziyosun bayildim sana.
Cok normal kk ya takila takila hep hesapci kaynanalari icten pazarlikci gorumceleri tanidik.
Direk bi kalkan olusturuyoruz tum kaynanalara bizim sonumuzda bdv da konu acmak olmasin diye.
Ondandir.
Ama aklinin bi kosesinde bulundur, sen kendi tavrina ve haraketlerine dikkat et ve kendin ol.
Saygini ve bu sevecenligini bozma.

Belkide ilerde sorun yaraticaklar. Bilemezsin. Ama olasi.
Ama sen esine( su anki sevgiline)gonul rahatliyla dersinki o vakit: ben onlari hic bi zaman ayirmadim kendi ailemden.
Bu cok guzel bi cumledir.
Ornek bi cumledir.
Sen kendini bozma, yaptiklarindan onlar utansin o vakit.

Ama su an..... hic bi sorun yok.
Iyi bi aileye benziyolar.
cok tesekkur ederim insalla hepimiz mutlu oluruz:KK60:

çoooook düşünmekten konuşamıyorsun bende öyleyim malesef düşünürken konular değişirde durur sadece gülersin yanlış konuşmamak yanlış anlaşılmamak için seni çok iyi anlıyorum. bana da aynını dediler çok yabancı gibi durma bura senin evin rahat ol falan. ama açıkça söyledim o öyle olmuyor işte çekiniyorum alışmam için biraz zaman gerekicek dedim yanlış anlamayın sakın dedim. bir problem yok yani bu durumda erkek arkadaşının payıda büyük onunda bu durumu anlatması lazım zorlamasınlar seni zamanla alışacağını bildirmesi gerek. insanı hala alışmadın mı lafıyla daha da strese sokuyorlar ama ya :KK43:

Sanki kendi yazımı okumuş gibi hissettim:-)

Bende aynı senin gibiyim birine alışmam için uzun bir süre geçmesi gerekiyor maalesef. Sadece aile ortamında değil sevgilimin arkadaş grubunda bile bu şekilde davranıyorum. Kızıyorum kendime ama can çıkıyor huy çıkmıyor işte:110: Bu yüzden sevilmediğimi düşünüyorum (ki öyle de zaten). Erkek arkadaşım bile der hep şakayla karışık "ilerde evimize ailece görüştüğümüz kimse gelemicek" diye.

Bir çaresini bulabilirsen bana da yaz bu durumu kolay aşabilmek için:mad::mad:

seni çok iyi anlıyorum. kasıyorsun sen, yapma. bir an önce bunlarla olan ilişkini oturtmak istiyorsun ama bu her zaman herkesle kolay olmuyor. bi kere bazı insanların kimyası tutmaz. senin de bu insanlarla böyle olmuş. yazdıklarından anladım sen zarif, detaycı ve zeki bi kızsın. karşındakiler ise haldır huldur tipler. anneanne de ilginç biri. beğenilme kaygın var doğal olarak. kendin ol canım. tam olarak içinden geldiğin gibi. orada beraber vakit geçirdiğin süre içinde kendi kendine nasıl gidiyor? şöyle söyledim iyi mi ettim? diye düşünme. anı iyi değerlendirmeye çalış, içinden gülümsemek gelmiyorsa da gülümseme mesela. senin yanında seninde katılabileceğin konular açmamaları onların düşüncesizliği. ha bir de şu kısırla ilgili konudaki gibi sessiz kalma, bu güzel esprileri onlara da yapsana :) neysen osun,rahat ol.
Hakkımdaki düşünceleriniz için çok teşekkür ederim :) Yorumunuzda haklısınız, genelde tanımadığım akrabalar hakkında muhabbetler dönüyor ve inanılmaz eğleniyorlar. Ben tanımıyoruki o kişileri nasıl eğlenebilir yada muhabbetlere katılabilirim.. Zamanla düzelir de bizde normal insanlar gibi muhabbetler edebiliriz inşallah :KK48: Tekrar teşekkür ediyorum :KK15:

Sizin durumunuz benden çok çok daha kötü ve zormuş. Ben erkek arkadaşımın tanıştırmaya getirdiği ilk kızım o yüzden önceki nasıldı derdim yok çok şükür. Siz çok acı bir şekilde eski nişanlı ile karşılaştırılmışsınız ve onun gibi olmanızı beklemişler. Olmayınca da sevmemişler. Çok kırıcı, yerinizde olsam bende iletişimimi keserdim. Kaldırılabilecek bir durum değil. Siz en iyisini yapmışsınız kutluyorum :KK24:

Bence cok tatlısın o kadar komiksin ve güzel yazmışsınki kız doğal ol burdaki gibi bence seni cok sevecekler bak bu sözümü unutma
Çok teşekkür ederim hakkımda söylediğiniz güzel sözleriniz için :oops: İnşallah sözünüzde haklı çıkarsınız tekrar teşekkür ederim yorumunuz için :KK52:

çoooook düşünmekten konuşamıyorsun bende öyleyim malesef düşünürken konular değişirde durur sadece gülersin yanlış konuşmamak yanlış anlaşılmamak için seni çok iyi anlıyorum. bana da aynını dediler çok yabancı gibi durma bura senin evin rahat ol falan. ama açıkça söyledim o öyle olmuyor işte çekiniyorum alışmam için biraz zaman gerekicek dedim yanlış anlamayın sakın dedim. bir problem yok yani bu durumda erkek arkadaşının payıda büyük onunda bu durumu anlatması lazım zorlamasınlar seni zamanla alışacağını bildirmesi gerek. insanı hala alışmadın mı lafıyla daha da strese sokuyorlar ama ya :KK43:
Evet sonuna kadar katılıyorum. Otururken bile "kızım rahat otur arkana yaslan güzelce çekinme" demeseler koltuğun ucunda neredeyse düşecekmiş gibi oturduğumu farketmeyecektim çekinmekten. O derece yani.. Siz ne güzel açıkça söylemişsiniz zamanla alışırım diye. Ben Queen de bize bir alışamadı dediklerinde donakaldım birşey de diyemedim :KK48: Amaan ne zor işlermiş vallahi :KK51:

Ayyyyy hep aynı muhabbetler yemin ederim bendede aynı . Bir buçuk sene geçti hala anlamam ne dediklerini neye gulduklerini neye muhabbet ettiklerini. Ama onları öyle kabul et zorlama cabalama çünkü yorulursun gueen. Aman boşver zamanla bir yol tutturursun ama kendini üzme bunun için yorma. Sen onları öyle kabul et onlarda seni öyle kabul etsinler. Hala kasilirim konuşurken ben eşimin tarafiyla. HaLada söylerler alisamadi zamanla alisir filan diye. Alabildigine kanirta kanirta rencide ederler beni o ortamda utandirirlar.

Sanki kendi yazımı okumuş gibi hissettim:-)

Bende aynı senin gibiyim birine alışmam için uzun bir süre geçmesi gerekiyor maalesef. Sadece aile ortamında değil sevgilimin arkadaş grubunda bile bu şekilde davranıyorum. Kızıyorum kendime ama can çıkıyor huy çıkmıyor işte:110: Bu yüzden sevilmediğimi düşünüyorum (ki öyle de zaten). Erkek arkadaşım bile der hep şakayla karışık "ilerde evimize ailece görüştüğümüz kimse gelemicek" diye.

Bir çaresini bulabilirsen bana da yaz bu durumu kolay aşabilmek için:mad::mad:
Sen benden de betermişsin kız :KK48: Ben sadece ailesinin yanında çekiniyorum. Arkadaş ortamında havalı ve özgüven patlaması yaşıyor diye düşünmelerine neden olabilecek kadar rahatımdır genelde bu tavrım yüzünden karşı taraf çekinir :KK53: O yüzden senin işin benden de zor.. Çare olarak değerlendirebileceğin konudan tek çıkarırım ise; neysen O ol, oldu.. Neredeyse herkes bu şekilde düşünüyor. Aile ile mesafe her zaman iyidir, iyi kaynana diye birşey olmaz mesafeni korursan ileride çıkaracakları olası sorunlardan kurtulmuş olursun diyorlar. Haklılarda sanırım :KK69:

Ayyyyy hep aynı muhabbetler yemin ederim bendede aynı . Bir buçuk sene geçti hala anlamam ne dediklerini neye gulduklerini neye muhabbet ettiklerini. Ama onları öyle kabul et zorlama cabalama çünkü yorulursun gueen. Aman boşver zamanla bir yol tutturursun ama kendini üzme bunun için yorma. Sen onları öyle kabul et onlarda seni öyle kabul etsinler. Hala kasilirim konuşurken ben eşimin tarafiyla. HaLada söylerler alisamadi zamanla alisir filan diye. Alabildigine kanirta kanirta rencide ederler beni o ortamda utandirirlar.
Canım benim ya kıyamam :110: Ellere karışmak dağlarla güreşmek der hep annem, ne demek istediğini anlamazdım yeni yeni anlıyorum işte :KK43: Ama en doğrusu; ne olursa olsun karakterinden taviz vermemek sanırım ne düşünürlerse düşünsünler oğulları sevmiş ya önemli olan o, diye düşünmek sanırım :oops: Bu arada profil resmindeki kediye bayıldımmm çok şeker :KK6:

her şey tamam da o bulgur olayını bi hallet :p
canımsın. ben de aynıyım. bizimkiler çok sıcak ben soğuk nevale.
kv benii güzell kızımmm bal kızımmm diye kucaklayıp öpüyor,
ben de kıpkırmızı bir yanakla gülümseyip duruyorum :KK43:
muhabbetlere katılmaıyorum henüz, yani senin gibiyim işte
ilkten soğuk, kaynaşınca sıcacık...
Benim bulgur olayı halledilecek gibi değil :rolleyes: Seninkiler bari öpüşüp koklaşıp yakınlaşmaya çalışıyor benimkilerin öyle bir çabası da yok birbirimize alışalı 40 yıl olmuş gibi davranıyorlar ahh ah.. Ama biraz mesafe her zaman iyidir diyorlar, haklılar sanırım. Hem oğulları sevmiş ya gerisini boşverelim biz en iyisi :KK14:

Evet sonuna kadar katılıyorum. Otururken bile "kızım rahat otur arkana yaslan güzelce çekinme" demeseler koltuğun ucunda neredeyse düşecekmiş gibi oturduğumu farketmeyecektim çekinmekten. O derece yani.. Siz ne güzel açıkça söylemişsiniz zamanla alışırım diye. Ben Queen de bize bir alışamadı dediklerinde donakaldım birşey de diyemedim :KK48: Amaan ne zor işlermiş vallahi :KK51:

Bende şakkadanak diyemedim tabi yoğun "çekinme" lafından artık dayanamayınca söyleyiverdim birden nasıl dedim ben bile bilmiyorum inanın :KK23: evet dediğiniz gibi çok zor işler karşındaki insanlar çok iyi insanlar farkındasın bunun ama ne kadar da olsa senin sıfatın içlerinde başka yani gelin adayısın sonuçta o yüzden insan ister istemez çekiniyor ama yaşadıklarımızın benzerliği açısından tek şey tavsiye edebilirim doğal olun kendiniz olun ama doğal olmaya çalışırken bu yapmacıklığa kaçmasın ve kasmayın zamanla olacak şeyler bunlar tabi ama mesela gittiğinizde kendi yaptığınız bir kek bir börek neyse siz götürün en azından bu sizin için şu mesajı verir onlara " bakın bende sizin kadar becerikliyim aslında" ve aslında böyle yapmicaktım da şöyle yapcaktım son anda vazgeçtim şu oldu bu oldu diye ekleyin sevgilinizin anneannemi babannemi onun taktiğini uygulayın güzelmiş biraz onların dilinden konuşmaya çalışırsanız zamanla onlarda sizin dilinizi anlayacaktır diye umut ediyorum :KK51:[/QUOTE]

X