Anket En İyi Bebek Bezi 2022 – Bebek Bezi Karşılaştırma

Editor

Edidir Edi
İçerik Editörü
12 Temmuz 2006
1.255
2.979
Hangi marka bez bebeğin cildine uyum sağlarsa yani pişik, kızarıklık yapmaz ise o tercih edilmelidir. Bir marka bebeğe pişik yapmazken başka bir bebeğe pişik yada kızarıklık yapabilir. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan bebek bezi markalarına içeriklerine ve fiyatlarına detaylı olarak değinelim, bebek bezi karşılaştırma yapalım.

En iyi bebek bezi 2022 hangisi? Bebeğin cildine en uyumlu bez hangisi? Seçim yaparken bebek bezi karşılaştırma, ekonomik olan bezler hangisi gibi sorulara değinelim. Bebek bezi seçerken bebeğin cildine uyum sağlamasına, yumuşak ve ince dokulu olmasına bir önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi dikkat edilmelidir.

Prima Bebek Bezi

Prima bebek bezi, ülkemizde yaygın olarak kullanılan ilk bez arasındadır.
Emiciliği; sıvıyı oldukça emici ve emdikçe şişen bir bez. 12 saat kuruluk özelliğindedir. Bu yüzden geceleri bebeğiniz tuvaletini yaptığında emiciliğinden dolayı rahatsız olmaz. Tabi 12 saat garantisi veriyor diyede 12 saat boyunca bebeğin bezini değiştirmemezlik yapılmamalıdır. Bebeğinizin cildi tahriş olabilir ve şişen bez bebeğin hareketlerini kısıtlayabilir.
Dokusu; dokusu oldukça yumuşak ve ince yapıdadır. Bebeğin cildine zarar vermeyecek bir yapıdadır.
Kalitesi; kalitesi yüksek.
Fiyatı; piyasadaki diğer bezlere göre en pahalı bir bebek bezi. Ancak marketlerdeki indirimler takip edildiğinde uyguna gelebilir.
Bel bantları; lastikli kullanımı basit.

Huggies Bebek Bezi
Huggies yeni doğan bezlerde çiş göstergesi mevcut. Ön taraftaki sarı çizgi bebek çiş yaptıkça yeşile döner. Bebek bezini doldurmuş mu sorusuna güzel bir gösterge olmuş.
Emiciliği; oldukça iyi. Çiş ve yeni doğan kakasını emiciliği konusunda sorun yok.
Dokusu; orta sertlikte. Kalınlık olarak bayağı bir kalın
Kalitesi; yüksek kalitede.
Fiyatı; fiyatı her markete göre değişiyor. Genelde 30-35 TL arası.
Bel bantları; orta esneklikte.

Molfix Bebek Bezi
Molfix kullananlar genellikle memnun.
Emiciliği; çiş ve kaka emiciliği normalin üstünde.
Dokusu; biraz sert. Dokusunun sert olması bebeği rahatsız edebilir ve çok ince değil.
Kalitesi; normal.
Fiyatı; her bütçeye uygun bir bez.
Bel bantları; gayet iyi yapışıyor.

Jenny & Willy (Bim market markası) Bebek Bezi
Çoğunlukta duyduğum ama almaya bir türlü elimin gitmediği bez markası. Kullananlar çok memnun olduklarını belirtiyor. Ama bence yenidoğan bebeklerde kullanılmaması gereken bir bez markası.
Emiciliği; çok iyi emmiyor ve sızdırıyor.
Dokusu; orta sertlikte. Ve çok ince sayılmaz.
Kalitesi; çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum.
Fiyatı; kampanyalı durumlarda diğer bezler Jenny&Willy den daha uyguna geliyor

Canbebe Bebek Bezi
Emiciliği; orta seviyede. Fakat kullananlar çiş kokusunu bile dışarı verdiğini söylüyor.
Dokusu; yumuşak ve orta incelikte bir bez.
Kalitesi; orta seviyede bir bez.
Fiyatı; kalitesine göre pahalı bir bez.
Bel bantları; çok esnek değil.

Komili Bebek Bezi
Komili bebek bezi kullananlar gayet memnun.
Emiciliği; iyi.
Dokusu; bezin dışı ipeksi içi ise yumuşak dokuda. İnce değil huggies gibi kalın bir yapıya sahip.
Kalitesi; orta kalitede.
Fiyatı; her bütçeye uygun. Ve genelde ŞOK marketlerde sürekli olarak satılıyor.

Sleepy Bebek Bezi
Son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz bir bez. Kullananlar sızdırma yaptığını belirtiyor. Türk malı olması da tercih edilmesine sebep oluyor.
Emiciliği; sıvıyı gayet iyi emiyor.
Dokusu; komili gibi dışı ipeksi içi yumuşak bir yapıda. Çok ince sayılmayacak bir bez yani orta kalınlıkta.
Kalitesi; normal.

Goon Bebek Bezi
Japon menşeili bir ürün olan ve ülkemiz piyasasına yeni giriş yapan GOON bebek bezi son zamanlarda internette anneler tarafından en çok aratılan bebek bezi markası olmayı başardı. Goon kullananlar diğer bebek bezi karşılaştırma yaptıklarında bu bezi tavsiye ediyor. Fiyat olarak uygun ve kaliteli olarak adlandırıyorlar.
Emiciliği; Sıvıyı gayet iyi emiyor.
Dokusu; Kullanan anneler çok kaliteli olduğunu söylüyor
Kalitesi; normal.

Bebek Bezi Numaraları Nasıl Seçilir ? Bebek Kilosuna Göre Bez Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Birçok anne 2 aylık bebek kaç numara bez kullanır ? , 5 aylık bebeğim var kaç numara bez kullanmalıyım gibi aramaları internet üzerinden yapıyor ancak bebek bezleri aya göre değil bebeğin kilosuna göre tercih edilmektedir.

KİLOBEZ NUMARASI
3 kg ‘a kadar (yenidoğan,prematüre)0 (yenidoğan)
2-5 kg arası1
3-6 kg arası2
4-9 kg arası3
7-19 kg arası4
9-20 kg arası4+
11-25 kg arası5

En İyi Bebek Bezi Hangisi ? Bebek Bezi Anne Yorumları

2244813

Son düzenleme:
En iyi bebek bezi olayi bana gore cocugun yapisina gore degisiyor benim kizim ilk dogdugunda en iyisi diye prima aldim.. hep sizdirdi kakasi sirtina cikti ve ustune ustluk pisik oldu.!!
Molfix aldim cok memnun kaldim ne pisik ne sizdirma hicc bi sorun yasamadik. 7 aylikken bir arkadas tavsiyesi ile bimin jeny willy bebek bezini denedim kremli dediler pisik yapmaz dediler ve 3 yasina geldi suan da tuvalet egitimi veriyorum geceleri kullanmaya devam ediyorum neredeyse bimin beziyle buyuttum diyebilirim ☺

En iyi bez bebeğine en iyi gelen bezdir. Doğumdan önce en iyisi diye 1 ve 2 numara prima premium care depoladım. daha bebeğim doğar doğmaz ilk haftada pişikle mücadele ettik. Bunun üzerine çok bez markası denedim. Molfixin yapısı kağıt gibi sert. can bebe ve jenny willy sızdırdı. Sonra arkadaş tavsiyesiyle migrosun bezi miniesi aldım. Böyle bir güzellik yok. Pişik yapmıyor, yumuşacık, sızdırmıyor, gece 13 saat altını değiştirmiyorum ve kupkuru kalıyor. Fiyatı da çok uygun. Minies bizim canımız :anne: indirimden sleepy aldım ondan da memnun kaldım. Ama miniesle devam etmeyi düşünüyorum.

En iyi bez bebeğine en iyi gelen bezdir. Doğumdan önce en iyisi diye 1 ve 2 numara prima premium care depoladım. daha bebeğim doğar doğmaz ilk haftada pişikle mücadele ettik. Bunun üzerine çok bez markası denedim. Molfixin yapısı kağıt gibi sert. can bebe ve jenny willy sızdırdı. Sonra arkadaş tavsiyesiyle migrosun bezi miniesi aldım. Böyle bir güzellik yok. Pişik yapmıyor, yumuşacık, sızdırmıyor, gece 13 saat altını değiştirmiyorum ve kupkuru kalıyor. Fiyatı da çok uygun. Minies bizim canımız :anne: indirimden sleepy aldım ondan da memnun kaldım. Ama miniesle devam etmeyi düşünüyorum.
aay evet miniesi bende denemistim yumusacik bi bez cokda guzel gercekten aklimdan cikmiss 😍

Son düzenleme:
Bu reklammiydi simdi

aay evet miniesi bende denemistim yumusacik bi bez cokda guzel gercekten aklimdan cikmiss 😍
benim yazdığıma mı reklam mıydı dediniz? :)) vallahi ben reklam yapmadım migrosla hiç bir alakam yok :-) ama minies süper bez :emir_bebek:

benim yazdığıma mı reklam mıydı dediniz? :)) vallahi ben reklam yapmadım migrosla hiç bir alakam yok :-) ama minies süper bez :emir_bebek:
Aay yook vallahi unutmusum ben onu kazen ilk konuyu actiginda ben fikrimi yazinca o yazmiski reklam oyle olmaz boyle olur bende ona yazicaktim sonra nolduysa unutmusum kapatmisim sayfayi sizi alintilayinca cikmis aaayy inanin hic farkinda degilim size demedim gercekten yaa🙈

Aay yook vallahi unutmusum ben onu kazen ilk konuyu actiginda ben fikrimi yazinca o yazmiski reklam oyle olmaz boyle olur bende ona yazicaktim sonra nolduysa unutmusum kapatmisim sayfayi sizi alintilayinca cikmis aaayy inanin hic farkinda degilim size demedim gercekten yaa🙈
😂😂 farkettim yanlış olduğunu zaten

Selam arkadaşlar ben birsey danısıcam. Ben kızım ilk doğdugunda molfix kullandım ama tam net hatırlamıyorum da hemen hemen 20 günlük yoktu bile,pişik oldu. Ama ıslak mendıl de kullandığımızdan dolayı oldugunu düşünüyorum . Çok kötüydü onla beraber bende ağlıyodum 😪😪 sonra 40ın içinde jenny willye geçtik hep onla devam ettik gayet rahattı. Şimdi oğlum olacak 1 ay sonra. Jenny wily yenidoğan bezi ile başlamayı düşünüyorum ama korkuyorum da. Islak mendil zaten kullanmıycam. ama kızıma iyi gelen bez oğluma da iyi gelir mi. Onunda öyle feci bi pişik yaşamasını istemiyorum çok kötüydü 😔😔

Selam arkadaşlar ben birsey danısıcam. Ben kızım ilk doğdugunda molfix kullandım ama tam net hatırlamıyorum da hemen hemen 20 günlük yoktu bile,pişik oldu. Ama ıslak mendıl de kullandığımızdan dolayı oldugunu düşünüyorum . Çok kötüydü onla beraber bende ağlıyodum 😪😪 sonra 40ın içinde jenny willye geçtik hep onla devam ettik gayet rahattı. Şimdi oğlum olacak 1 ay sonra. Jenny wily yenidoğan bezi ile başlamayı düşünüyorum ama korkuyorum da. Islak mendil zaten kullanmıycam. ama kızıma iyi gelen bez oğluma da iyi gelir mi. Onunda öyle feci bi pişik yaşamasını istemiyorum çok kötüydü 😔😔
Bi deneyin baktiniz pisik oldu devam etmezsiniz baska beze gecersiniz her bebekte ayni olmuyor bana gore belkide hic pisik olmaz cok memnun kalirsiniz bellimi olur 🙃 ben jenny willyle buyuttum kizimi 2. cocugum olursa onada almayi dusunuyorum denemeye deger bence 🤗

İlk kızım da prima kullandık.tabi o zaman bu kadar pahalı değildi.100 tanesini 40 45 liraya alıyorduk.ikinci kızım da (7aylık) önce sleepy aldım pişik yaptı.tavsiye üzerine A101 in soffy aldım daha beter yaptı.sonra molfix aldım.gayet güzel bu zamana kadar onunla büyüdü.ama boyu diger bezlere gòre kısa olduğu için belinden kakası çıkmaya başladı.migrosun minnies ini aldım.paket fabrika hatası çıktı.iade ettim.goon kullayım dedim baktım prima ile aynı olmuş fiyatı.gittim bende jenny willy aldım.şimdilik memnunum.pişik yapmadı sızdırmada yok.olumsuz yanı çiş bir yerde toplanıyor her yere yayılmıyor.bir de molfix de hiç almadığım çiş kokusunu bunda alıyorum.ilerde molfixin 5 numarasına geçebilirim.bu arada ıslak mendil kullanmıyorum kızıma.

Bir de ufak bir önerim var.sızdırmayı önlemek için,bezin her yerini sağdan soldan alttan üstten,güzelce açtırıp esnetip ondan sonra bağlayın ve farkı görün.

Bi deneyin baktiniz pisik oldu devam etmezsiniz baska beze gecersiniz her bebekte ayni olmuyor bana gore belkide hic pisik olmaz cok memnun kalirsiniz bellimi olur 🙃 ben jenny willyle buyuttum kizimi 2. cocugum olursa onada almayi dusunuyorum denemeye deger bence 🤗
Çok teşekkür ederim yorumunuz için evet dediğiniz gibi yapayim en iyisi artık hastane çantamı hazırlıyorum bi karar vermem lazımdı onla başlayalım bakalim inş memnun kaliriz 🤗😇

Bence 2 3 ay daha iyi bez kullanın.çünkü yenidoģanların cildi çok hassas oluyor pişik olma ihtimali daha yüksek.daha sonra geçersiniz jenny willye.tabi benim fikrim.

Aleo veralı bez halkı da ne düşünüyorsunuz bayanlar peki. Ben baby me kullanıyorum memnunum hiç sorun yaşadım yeni çıkmış acaba aleo vera katkı vs bişi midir bilemedim ama alsam mı diye de düşünmedim değil aleo vera sonuçta dedim derken öyle işte

X