En yakın arkadaş meselesi ❤️‍🩹

İyi pazarlar hanımlar
En yakın arkadaşımla aramızda olan anlamsız bir soğukluk var çok kafama takıyorum sizede yazayım belki bana bir akıl verirsiniz fikirleriniz benim için çok önemli.

Özetle yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen her anımızda koşulsuz şartsız Yanyana olduğumuz benim bulunduğum ortamda onun hakkında kötü konuşulması mümkün olmayan,tabiri caizse birbirimizi sonradan seçtiğimiz kardeşimiz olarak görüyorduk. Nişanlısı ile eşim çocukluk arkadaşı bu arada. 4 lü güzel bir gruptuk kısacası.

Son zamanlarda anlamsız bir soğukluk girdi her gün konuşuyorduk wp dan mutlaka birbirimize gönderdiğimiz komik videolar üzerine konuştuğumuz konular mutlaka oluyordu. Benim o süre içerisinde kolum kırıldı vs dert ettim kendime niye bu kız hiç bana yazmıyor farkında olmadan bir şey mi yaptım acaba diye düşünerek bir kaç kez normal naber nasılsın gibi yazdım konuştuk. En son dayanamadım yazdım. Farkında olmadan seni kıracak bir şey mi yaptım neden bu soğukluk oldu gibisinden yok işte evlilik telaşı falan cok yoğunum o yüzden kimseye yazamıyorum falan dedi. Bende kolum kırıldığında 10 dk mesafedeyiz gelmeni beklerdim yada en azından arayabilirdin dedim Bir kere gelmedi beni görmeye gelmek istemiş ama evde olmayacağım düşüncesiyle gelmemiş vs ( annemlere gitmiştim bir kaç gün ona istinaden söylemiş olduğunu düşünüyorum beni arayıp gelmek istiyorum gibi bir şey demedi elbette.) çok yoğunmuş arayamamış wp dan sordum ya bi kaç kere falan dedi. Neyse dedim evlilik hazırlığında olduğu için senin için yapabileceğim bir şey var mı yardım edeyim dedim yok tşk ederim dedi en son konuşmamız bu 1 ay oluyor.

dün benim arkamdan kötü konuştuğunu öğrenip iletişimimi kestiğim eski arkadaşım ile görüştüğünü gördüm. ( oysaki asla Yanyana olmak istemediğini eşlerden dolayı mecbur kalarak nişanına davet ettiğini söylemişti) gayet tabi görüşebilir ama asla kendisiyle görüşmek istemiyorum diyip organizasyon yapıp resimler paylaşınca acıkcası cok üzüldüm ve garibime gitti. Bana vaktinin olmadığını düşündüm.
Eşime bu arkadaşımın nişanlısı buluştuğumuz zaman şöyle bir ifadede bulunmuş bana yıl dönümü hediyesi almak için kuyumcuya girdiklerinde sakın bu aldığın şeyi benim yanımda verme sonra oda görüp benden istiyor özeniyor size demiş. Aklımdan geçiriyorum acaba nişanlısı mı benim onunla görüşmemi istemiyor bu sebeplerden dolayı diye. Bunun söylenmesi doğru değil tabi ama tüm maddi zorluklarında hem maddi hem manevi tek destekçisiydim arkadaşımın kimse aşla bilmez bunu. Yani canımı istese verirdim en az kardeşim kadar seviyordum onu. Cok üzdü bu soğukluk beni.
Sizce sebebi nedir? Ve şuan sessiz kalmaya devam etmeliyim değil mi? Siz olsanız ne yapardınız?
Teşekkür ederim şimdiden.
Herkesi dozunda sevin. Ve sizi aramıyorsa sizde aramayin. Ama ben merak ederdim bir kahve içmeye çağırır neler olup bittiğini öğrenir sonra da duruma göre yolumuz buraya kadarmış diyebilirdim. Dostluk çok güzel birsey ama karşılığı yoksa sadece canınızı yakar.

"İnsanlar asla söyledikleri kadar meşgul değillerdir...İnsanların öncelikleri vardır ve bazen sıra sana gelmez... "

Çocukluk arkadaşım,yediğimiz,içtiğimiz ayrı gitmezdi...Sonra gördüğü mesajlara cevap vermemek,aradığında açmamak ki bunlar ben tarafından bir kere yapılmıştır asla ısrarla aramak fıtratım değildir...Hadi bu tesadüf hadi bu da yılların hatrına olsun dediğim son aramamdan sonra sebebini sorduğumda ne kadar koşuşturduğunu zartını,zurtunu anlatıyordu...

Bıçak gibi kestim onunla irtibatımı...Aradığında da çoğu açmadım..Açtığında da aynı onun sözlerini ona iade ettim ...Ne kadar koşturduğumu iş,güç vs.vs.

Attığı her mesajı gördüm buarada...En sıkışık halim bitip elime telefonu alıp sosyal medyada dakikalarca gezdım ama cevap vermedim..Aradığını elimde yakalamasam da taş çatlasın 1 saat sonra dahi olsa gördüm istesem arardım...Aramadım " ayyy unuttum yaaaa" diyor ya bende insanım unutmuşum işte:KK59:

Neymiş ..... Demek ki bu bilinçli bir hareketmiş...Benimde çocuğum var..Benimde ev düzenim var...Benimde sıkıntılarım var...Benimde eşimle özel anlarım var...Ama bunların yanında bana komık vıdeo atan arkadasıma çocugun altını aldıktan sonra
😂😂😂😂 attığım emojilerim ve dertleştiğim başka arkadaslarım var..

Vesselam şimdi kendi aramazsa konuşmuyoruz...Hatta geçen gün aradı evine davet etti...Ben de aynen onun gibi atomu parçalara ayırıp,tepsiye döküp ,dinlendirip,servis edersem o arada bir sorun çıkmazsa ancak gelebileceğimi söyledim :KK62:

Kısasa kısas yapın bence çok rahatlatıcı:KK6:

Sizi aramayan birine şunu beklerdim bunu beklerdim diye aramanız komik bence istemiyor görüşmek daha açık nasıl belli edebilir?sıkılmıştır sizden tek taraflı olayı anlatıyorsunuz belki onunda sizin hakkınızda düşündükleri çok farklıdır.sonuç olarak size yol verene sizde yol verin gitsin.birinden birşey duysa aranız çok samimi ise gelip sizle konuşurdu ama yapmamış sizi silmiş.

"Düşünmekten uyuyamadım,acaba sebebi ne davranışının" diye sormuşsunuz ben de kendimi arkadaşınızın yerine koyup "sebebi onu kiskandiginizi düşünmeniz,kendinizi içten içe ondan üst mertebede görmeniz olabilir" dedim. Paragrafın özü buydu,sizin için kisaltayim :)
Öyle görseydim dert edip kendime buralara yazmaz böbürlenirdim sanırım tersten okuyorsunuz benim konumun özeti sebepsiz yere aramıza giren soğukluk ve buna dair duyduğum üzüntü idi belki altını çizmek istersiniz okuduklarınızın :)

"İnsanlar asla söyledikleri kadar meşgul değillerdir...İnsanların öncelikleri vardır ve bazen sıra sana gelmez... "

Çocukluk arkadaşım,yediğimiz,içtiğimiz ayrı gitmezdi...Sonra gördüğü mesajlara cevap vermemek,aradığında açmamak ki bunlar ben tarafından bir kere yapılmıştır asla ısrarla aramak fıtratım değildir...Hadi bu tesadüf hadi bu da yılların hatrına olsun dediğim son aramamdan sonra sebebini sorduğumda ne kadar koşuşturduğunu zartını,zurtunu anlatıyordu...

Bıçak gibi kestim onunla irtibatımı...Aradığında da çoğu açmadım..Açtığında da aynı onun sözlerini ona iade ettim ...Ne kadar koşturduğumu iş,güç vs.vs.

Attığı her mesajı gördüm buarada...En sıkışık halim bitip elime telefonu alıp sosyal medyada dakikalarca gezdım ama cevap vermedim..Aradığını elimde yakalamasam da taş çatlasın 1 saat sonra dahi olsa gördüm istesem arardım...Aramadım " ayyy unuttum yaaaa" diyor ya bende insanım unutmuşum işte:KK59:

Neymiş ..... Demek ki bu bilinçli bir hareketmiş...Benimde çocuğum var..Benimde ev düzenim var...Benimde sıkıntılarım var...Benimde eşimle özel anlarım var...Ama bunların yanında bana komık vıdeo atan arkadasıma çocugun altını aldıktan sonra
😂😂😂😂 attığım emojilerim ve dertleştiğim başka arkadaslarım var..

Vesselam şimdi kendi aramazsa konuşmuyoruz...Hatta geçen gün aradı evine davet etti...Ben de aynen onun gibi atomu parçalara ayırıp,tepsiye döküp ,dinlendirip,servis edersem o arada bir sorun çıkmazsa ancak gelebileceğimi söyledim :KK62:

Kısasa kısas yapın bence çok rahatlatıcı:KK6:
Okurken ben rahatladım 😀
Teşekkür ederim

Sohbetiniz sıkmıştır, enerjiniz boğmuştur ya da farklı şeylerle meşgul olmak istiyordur. Her şeyi kıskançlığa bağlayıp iç rahatlatmak moda herhalde. Ayrıca insanların oturup kalktığı kişilerin hesabını tutanları hiç anlamıyorum ve hoşlanmıyorum. Örneğin lisede tanıştığım bir kız var, zamanında pek sevmediğimi söylemişim arkadaşıma. Ama o sevmediğim kız beni buluşmaya çağırdı ve gittim sonra da kanım ısındı. Fotoğraf paylaştığımız için yakın arkadaşım hemen üzerine vazife olmayarak laf söyledi. Böyle şeyler beni çok daraltıyor mesela.

X