En yakın arkadaşla aynı üniversiteye gitmek?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

picha

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2021
16
3
23
Benim çok yakın bi arkadaşım var böyle doğduğumdan beri tanıyorum kendisini, 12 yıldır falan da çok yakınız. Biz normalde hiç birlikte bi üniversite düşünmemiştik hatta ayrı şehirler istiyorduk ama onun benimle aynı şehre gelesi tuttu. Daha sınava girmedik ama işte aynı şehirlere bazen de aynı üniversiteye gidelim falan diyor. Aynı şehre düşmek isterim çok da iyi olur ama aynı üniversite istemiyorum çünkü onu çok sevsem de beni kırdığı yerler çok oldu arkadaşlıklar konusunda ve ben aynı şeyleri bi daha yaşama riskini göze alamam, alırsam da bu sefer arkadaşlığımız biter. Yani ben onu ön planda çok tutarım ama o aynı gayreti göstermez ve benden daha yakın arkadşalıklar kurup beni yok sayabilir. kursun bu arada çok da mutlu olsun isterim ama en azındna aynı ortamdayken olmasın ki bende üzülmim. Ayrıca ben o varken ortam kuramam ve hayatım hep aynı gider ama ben bi şeyler değişsin istiyorum. Bana üni konusunu açınca susuyorum hiç birliktw şu üniversiteye gidelim demedim hatta istemediğimi belli ediyorum gibi de geliyor ama anlamıyoe da bi yandan. konuşmak çok istedim ama bu sefer de şu boğucu sınav zamanında ikimizin de aklını bunla kurcalamak istemiyorum. Sene sonunda söyleyebilirim aslında hatta muhtemelen söylerim içimde bi şey tutabilen biri değilim. Siz olsanız buna üzülür müydünüz? Ya da yapacağım şey çok kırıcı mı? bu arada ikimizin de beğendiği ortak bi üni var ama ben artık onun konusunu bile açmıyorum. kimseye yalandan istiyorum yapalım da diyemem ama bi yandan d akandırıyormuş hissiyatı var içimde. sizce napmalıyım sıkışıp kaldım. kötü biri miyim

Doğduğunuzdan beri yani 12 yıldır arkadaşsanız 12 yaşındasınız demektir. Takmayın kafaya daha üniversite sınavına çok var 😂

Şaka bir yana nasıl olsa aynı üniversite tutmayacak, çok kasmayın. Kuzenimin yanına gideyim diye onun üniversitesindeki girebileceğim her bölüme 20 tercih doldurdum. Farklı olan 4 tercihten biri tuttu 😂

Biraz büyüyün bence artik. Tanidiginiz, arkadas oldugunuz biri baskasiyla yakin olacak diye niye uzuluyorsunuz veya arkadasinizla ayni okula gidince tum okul hayatiniz boyunca onunla arkadas olmak ve ön planda tutmak zorunda değilsiniz.

Cocukluk arkadasimla ayni okulda bulundugumuz donem olmuştu(sizden daha kucuk yaştaydik) gayet ikimizin de ayri ayri yakin arkadaşlari da vardi.

Koskoca okul yani sen gelme demekte saçma.

Doğduğunuzdan beri yani 12 yıldır arkadaşsanız 12 yaşındasınız demektir. Takmayın kafaya daha üniversite sınavına çok var 😂

Şaka bir yana nasıl olsa aynı üniversite tutmayacak, çok kasmayın. Kuzenimin yanına gideyim diye onun üniversitesindeki girebileceğim her bölüme 20 tercih doldurdum. Farklı olan 4 tercihten biri tuttu 😂
yok yani doğduğumdan beri tnaıyorum aynı mahalledeyiz ama ilkokuldan beri en yalın arkadaşım demek istemiştim🤭 valla çok kötü ama umarım benim de farklı olan tutar. muhtemelen sınuçlar açıklanmadan ben bu konuyu açarım zaten

Bu insan sizin en yakin arkadasiniz degil. Birini uzun tanimak en yakin yapmaz. Onun icin ayni üniveristede olsaniz bile yeni arkadasliklara yer verin derim
birbirimize o konuma koyuyoruz sorsanız öyle deriz mesela ama bi dönem ben tek başıma koymuştum o konuma. yine aynısı olursa bu sefer kaldırmama ve arkadaşlığımız biter bu yüzden de istemiyorum , çünkü eminim olacak yani

Biraz büyüyün bence artik. Tanidiginiz, arkadas oldugunuz biri baskasiyla yakin olacak diye niye uzuluyorsunuz veya arkadasinizla ayni okula gidince tum okul hayatiniz boyunca onunla arkadas olmak ve ön planda tutmak zorunda değilsiniz.

Cocukluk arkadasimla ayni okulda bulundugumuz donem olmuştu(sizden daha kucuk yaştaydik) gayet ikimizin de ayri ayri yakin arkadaşlari da vardi.

Koskoca okul yani sen gelme demekte saçma.
şöyle düşünün biri sizin için can ciğer ve gayet netsiniz en sevdiğiniz arkadaşınız o. O da size aynı şeyi diyor ve siz tam aynısını yapsanız sizden kötüsü olmaz. ama sonea bi bakıyorsunuz yok sayılmaya başlamışsınız, önemsenmemişsiniz. sizin de canınız sıkılmaz mıydı? şuan da da bi ton arkadaşı var zaten olsun da hatta ortak çok arkadşaınız da var ama bi dönem ciddi anlamda geri planda hissettim. şu ara çık iyiyiz ve ben tüm kırgınlıklaeımı zaten söyledim içimde tutmam ama aynı şeyleri yeniden yaşayamayacağımı da asla bilemem. zaten eninde sonunda ona bahsedicem bu dueumdan sadece siz olsanız bu tarz ni şeye çok kırılır mıydınız tarzı sormuştum.

Ben en yakın arkadaşımla aynı yerleri yazmıştım ve aynı üni aynı bölüm hatta aynı sınıf çıkmıştı çok sevinmiştik ikimizde... Ama farklı arkadaşlık kursak da yine birbirimizin en yakın arkadaşı oluyoruz 😂 bence bu kadar kasmayın kendinizi.

Ama illede dostluğumuz bozulur falan diyorsan ve öyle hissediyorsan bunu ona daha farklı anlatabilirsin.
Mesela farklı şehirleri yazalım ki birbirimizin yanına gidip gelebilelim böyle daha eğlenceli olur falan gibi onu bu tür şeylerle heveslendirebilirsin...

birbirimize o konuma koyuyoruz sorsanız öyle deriz mesela ama bi dönem ben tek başıma koymuştum o konuma. yine aynısı olursa bu sefer kaldırmama ve arkadaşlığımız biter bu yüzden de istemiyorum , çünkü eminim olacak yani

Anlattiginiza göre bu insan sizi yok sayabiliyor, kalbinizi de kiriyor, baska arkadas bulunca ortadan kayboluyor. Arkadaslik lafta degil davranislarda görülür

Bi insanın yakın arkadaşının olması, onun başka ortamlar başka arkadaşlar edinmesine mani olmaz ki

Bi de üniversitede zannettiğin gibi öyle büyük kankiler bulunmuyor. O yüzden eskiden tanıdığın artısıyla eksisiyle bildiğin birinin yakınlarında olması çok büyük avantaj.

Benim çok yakın bi arkadaşım var böyle doğduğumdan beri tanıyorum kendisini, 12 yıldır falan da çok yakınız. Biz normalde hiç birlikte bi üniversite düşünmemiştik hatta ayrı şehirler istiyorduk ama onun benimle aynı şehre gelesi tuttu. Daha sınava girmedik ama işte aynı şehirlere bazen de aynı üniversiteye gidelim falan diyor. Aynı şehre düşmek isterim çok da iyi olur ama aynı üniversite istemiyorum çünkü onu çok sevsem de beni kırdığı yerler çok oldu arkadaşlıklar konusunda ve ben aynı şeyleri bi daha yaşama riskini göze alamam, alırsam da bu sefer arkadaşlığımız biter. Yani ben onu ön planda çok tutarım ama o aynı gayreti göstermez ve benden daha yakın arkadşalıklar kurup beni yok sayabilir. kursun bu arada çok da mutlu olsun isterim ama en azındna aynı ortamdayken olmasın ki bende üzülmim. Ayrıca ben o varken ortam kuramam ve hayatım hep aynı gider ama ben bi şeyler değişsin istiyorum. Bana üni konusunu açınca susuyorum hiç birliktw şu üniversiteye gidelim demedim hatta istemediğimi belli ediyorum gibi de geliyor ama anlamıyoe da bi yandan. konuşmak çok istedim ama bu sefer de şu boğucu sınav zamanında ikimizin de aklını bunla kurcalamak istemiyorum. Sene sonunda söyleyebilirim aslında hatta muhtemelen söylerim içimde bi şey tutabilen biri değilim. Siz olsanız buna üzülür müydünüz? Ya da yapacağım şey çok kırıcı mı? bu arada ikimizin de beğendiği ortak bi üni var ama ben artık onun konusunu bile açmıyorum. kimseye yalandan istiyorum yapalım da diyemem ama bi yandan d akandırıyormuş hissiyatı var içimde. sizce napmalıyım sıkışıp kaldım. kötü biri miyim
Onu bunu bilmem de, hayatınızın hiçbir ileri döneminde eskilerden biriyle aynı ortama girmeyin zaten bence. Şimdi yeni bi ortam olacak, siz de o da değişeceksiniz. Bi yerden sonra bi bakmışsınız ki birbirinize girmişsiniz. Şahsen benim hep öyle oldu. Bazı kişiler olduğu yerde, olduğu zamanda güzel. Ayrıca yeni bi ortama en yakın arkadaşla gitmek her zaman insanı geriye çeker. O var diye doğru dürüst sosyalleşip ortamı keşfedemezsiniz. Ama oturup bunları kafaya da takmayın çok çok düşük bi ihtimal aynı üniye denk gelmeniz bence. Gelseniz bile bölümleriniz farklı olur. Üzerinde konuşulacak bi konu bile değil bence, nereyi istiyosanız orayı yazın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X