Ensure Kullananlar Acil !!! Çok zayıfım 36'yı gördüm

gece cicegi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2023
16
1
22
21.5 yaşında 160 boyunda ve 42 kiloyum. Çok yemek yiyebilen biri değilim çok çabuk doyarım ve hayatımın zor bir döneminde olduğum için iştahım hepten gitti. Çocukluktan beri hep çok zayıf bi çocuktum. Yemeklerimi iyi yediğim tek bir dönemim vardı o dönemde bile en fazla 45.5 olabildim. Birkaç ay önce 36 kiloya kadar düştüm asla kilo alamıyorum. Keçiboynuzundan balık yağına her şeyi denedim hatta gece yemek yerim ama sonuç yok çok zayıfım ve çok güçsüz hissediyorum vücudumu. Başka hastalıklarım da var hepsi birleşince gücüm kalmadı. Tsh hormonum normal bakıldı guatr yok. şimdi dahiliye doktoruna gideceğim muhtemelen test yapıcak ama sonrasında Ensure mama yazma ihtimali var mıdır sizce yani dahiliye doktorları hasta çok zayıf olunca yazarlar mı aranızda yazan oldu mu? Bazı doktorlar sadece kanser hastalarına yazıyoruz demişler yazmamışlar ama yazdırabilenler oldu mu? Kullananlar ya da yazdıranlar yorumlarınızı bekliyorum. Sgk karşılıyor mu ve ne kadarını karşılıyor? Tek seferde 120 tane veriliyormuş sanırım raporlu olursa toplam ne kadar ücret ödeniyor? Ve tabi ki ne kadar sürede kaç kilo aldınız kalıcı oldu mu vücudunuzu topladı mı? Bu konu hakkında güncel hiçbir yazı bulamadım Allah için biri aydınlatsın beni çok büyük hayır duamı alacak o kişi.

Ben yıllar yıllar önce kullanmıştım. Sgk çok azını karşılıyordu ücretin büyük kısmını ben vermiştim. Kiloda almamıştım ama düzenli kullandım mı hatırlamıyorum malesef. Bu arada boy ve kilomuz aynı

Ben yıllar yıllar önce kullanmıştım. Sgk çok azını karşılıyordu ücretin büyük kısmını ben vermiştim. Kiloda almamıştım ama düzenli kullandım mı hatırlamıyorum malesef. Bu arada boy ve kilomuz aynı
Başka bir forumda 1 yıl önce "herbir şişe için ücretin yalnızca %10unu ödedim gerisini sgk karşıladı" yazılmış ama güncel durumu bilmiyorum. Dahiliye kendi mi yazdı peki size? Birkaç yorum gördüm de yatalak hastalara yazıyoruz diyip diyetisyene yolluyormuş çoğu doktor. O yüzden bi korkuyorum açıkçası kullanmadığım şey kalmadı resmen. Beni şu an diyetisyen de kurtaramaz az önce tartıldım 41e düşmüşüm gittikçe zayıflıyorum

42 kiloya mama yazacaklarini sanmıyorum.Ama anlatayım yine de, 5-6 ay öncesine kadar mama yazıyordu doktorlar. Şimdi sistem değiştiği için sadece kanser vs. Gibi hastalığın olmadan yazmiyorlar. Yazsalarda alamiyorsun. Ben en son raporum olduğu halde doktor da mama yazdı. Ama eczane vermedi alamadım. 2 yıl önceki raporun süresi bitmemiş dediler öyle aldım. Halbuki iki mama birbirinden farklı. Nasıl oluyor bilmiyorum. İşin içinde olmadığım için bilgim yok. Ama tanıdığınız eczane varsa önce bilgi alsanız daha iyi olur. Olur da mama alırsanız %10 u siz ödüyorsunuz. Yazılan mamaya göre ücreti değişiyor. Şuana kadar en yüksek ödediğim 1000 küsur liraydı. Onda da asıl pahalı olan toz halinde bı ilacti. Hem yemek yiyip hem de mama içersen evet ise yarıyor. Yemek yemeden içersen ise yaramıyor. Maddi imkanın varsa eczaneden ücretli olarak da alabilirsin. Günde 4 u geçme içersen ve arada saat bırakarak iç. Ardı ardına içme

42 kiloya mama yazacaklarini sanmıyorum.Ama anlatayım yine de, 5-6 ay öncesine kadar mama yazıyordu doktorlar. Şimdi sistem değiştiği için sadece kanser vs. Gibi hastalığın olmadan yazmiyorlar. Yazsalarda alamiyorsun. Ben en son raporum olduğu halde doktor da mama yazdı. Ama eczane vermedi alamadım. 2 yıl önceki raporun süresi bitmemiş dediler öyle aldım. Halbuki iki mama birbirinden farklı. Nasıl oluyor bilmiyorum. İşin içinde olmadığım için bilgim yok. Ama tanıdığınız eczane varsa önce bilgi alsanız daha iyi olur. Olur da mama alırsanız %10 u siz ödüyorsunuz. Yazılan mamaya göre ücreti değişiyor. Şuana kadar en yüksek ödediğim 1000 küsur liraydı. Onda da asıl pahalı olan toz halinde bı ilacti. Hem yemek yiyip hem de mama içersen evet ise yarıyor. Yemek yemeden içersen ise yaramıyor. Maddi imkanın varsa eczaneden ücretli olarak da alabilirsin. Günde 4 u geçme içersen ve arada saat bırakarak iç. Ardı ardına içme
Çok sağolun doktor size mama yazdığında kaç kiloydunuz peki? ben şuan 40 kiloya düştüm

Çok sağolun doktor size mama yazdığında kaç kiloydunuz peki? ben şuan 40 kiloya düştüm
37 idi galiba. 157 boy. Ama hiç yemek yemiyordum.Dediğim gibi kolay kolay mama alamiyoruz artık. Yine de şansını dene. Sen galiba yemek yedigin halde alamiyorsun. Çölyak bakıldı mi? İse yaramıyor deyip de pekmez bal yemeyi birakma. Kilo almasan bile gücün yerine gelir. Sağlıklı olmak en önemlisi

Boy ve kilomuz aynı ben de üniversite döneminde daha da zayıflamıştım ensure yazmıştı doktor ama hiçbir işe yaramamıştı
İçeriği çok kötü ayrıca şeker dolu onu uzun süreli kullanırsanız daha başka hastalıklara sebebiyet verebilir
Sürdürülebilir bir çözüm değil mama onunla kilo alsanız bile bırakınca eski halinize dönme olasılığı da yüksek

Merhaba çok geçmiş olsun bende kilodan muzdurapım herkesin bi derdi var 🥹 multivitamin kullan ve mutlaka diyetisyene git tabi gitmediysen diyetisyenler sadece kilo vermek için değil danışanlara kiloda aldırtabiliyor kan değerlerinizi rapor sonuçlarınızı toplayıp iyi bir diyetisyene gidin birşekilde kilo alınır ve aldıktan sonra kilonu korursun ,eğer belli kronik hastalığın yoksa orayı kaçırmış olabilrim 🤷🏻‍♀️

Başka bir forumda 1 yıl önce "herbir şişe için ücretin yalnızca %10unu ödedim gerisini sgk karşıladı" yazılmış ama güncel durumu bilmiyorum. Dahiliye kendi mi yazdı peki size? Birkaç yorum gördüm de yatalak hastalara yazıyoruz diyip diyetisyene yolluyormuş çoğu doktor. O yüzden bi korkuyorum açıkçası kullanmadığım şey kalmadı resmen. Beni şu an diyetisyen de kurtaramaz az önce tartıldım 41e düşmüşüm gittikçe zayıflıyorum
5 gün önce dahiliye doktorum ensure 2 cal çilekli yazdı. Önce her kutudan 3 er tane alıp denememi söyledi hangisini beğenirsem ondan yazacağını söyledi. Çilekli,muzlu ve vanilyalı denedim. Çileklisi güzel tadı da kötü değil. Çilekli nesquik sütler gibi içimi kolay. Günde 3 kutu, 1 aylık 90 tane olacak şekilde rapor yazdı. Yüzde 20 katılım payını ödüyorsunuz, kalanını sgk karşılıyor. Normalde ücretli alacaksanız şişe fiyatı (200 ml) 72 tl gibi bir rakam. Ben de yeni kullanmaya başladım. 28 yaşında 38 kiloyum. Umarım işe yarar. Kullandıktan sonra tekrar buraya yorum yazacağım kızlar.

Merhaba bende sizin gibiydim 37 kiloya düşmüştüm psikiyatriye gittim bana kilo alma yan etkisi olan bi antidepresan verdi onunla 47 kiloya kadar çıktım psikiyatristler çok zayıfsanız bu şekilde ilaç verebiliyorlar

21.5 yaşında 160 boyunda ve 42 kiloyum. Çok yemek yiyebilen biri değilim çok çabuk doyarım ve hayatımın zor bir döneminde olduğum için iştahım hepten gitti. Çocukluktan beri hep çok zayıf bi çocuktum. Yemeklerimi iyi yediğim tek bir dönemim vardı o dönemde bile en fazla 45.5 olabildim. Birkaç ay önce 36 kiloya kadar düştüm asla kilo alamıyorum. Keçiboynuzundan balık yağına her şeyi denedim hatta gece yemek yerim ama sonuç yok çok zayıfım ve çok güçsüz hissediyorum vücudumu. Başka hastalıklarım da var hepsi birleşince gücüm kalmadı. Tsh hormonum normal bakıldı guatr yok. şimdi dahiliye doktoruna gideceğim muhtemelen test yapıcak ama sonrasında Ensure mama yazma ihtimali var mıdır sizce yani dahiliye doktorları hasta çok zayıf olunca yazarlar mı aranızda yazan oldu mu? Bazı doktorlar sadece kanser hastalarına yazıyoruz demişler yazmamışlar ama yazdırabilenler oldu mu? Kullananlar ya da yazdıranlar yorumlarınızı bekliyorum. Sgk karşılıyor mu ve ne kadarını karşılıyor? Tek seferde 120 tane veriliyormuş sanırım raporlu olursa toplam ne kadar ücret ödeniyor? Ve tabi ki ne kadar sürede kaç kilo aldınız kalıcı oldu mu vücudunuzu topladı mı? Bu konu hakkında güncel hiçbir yazı bulamadım Allah için biri aydınlatsın beni çok büyük hayır duamı alacak o kişi.
Günde bir tane içerek kilo alamazsın ben günde her yemek sonrası 1 tane içiyordum . 43 ten 56 ya çıktım. Ve tabi bok bol fındık fıstık yedim

Bende 160 kiloya 45 kiloyum şu anda ve bundan rahatsız oluyorum bu yüzden geçen hafta dahiliye doktoruna göründüm birkaç tane test yaptı sonuçlarımın normal olduğunu söyledi. Endoskopi ve koloboskopi önerdi herhangi bir rahatsızlık olup olmadığını öğrenmek için eğer onlarda temiz çıkarsa mama yazabileceğini söyledi. Fakat dahiliye ye gitmeden önce bir süre diyetisyen desteğiyle kilo olmaya çalıştım fakat başarılı olmadı doktora bunu da belirttim belki kararda etkisi olmuştur

Canım bende çok zayiftım sonra evde oturdum yedim içtim hamurlu yiyecekleri bide gece ye kilo almak istiyorsan sonra kilo aldım psikolojim bozuldu aslında isteyerek almadım sürekli TV karsisinda yiyordum can sıkıntısından şimdi vermek istiyorum az verebiliyorum oda aç bırakarak kendimi

Uzun zamandir girmiyorsun sanirim siteye ama gorursen belki yazayim ben kalori programi indirdim telefonuma. Onu indirene kadar ne kadar cok sey yedigimi zannediyormusum halbuki kalori ihtiyacini karsilamiyormus. O programda gunluk ne kadar kalori alman gerektigini belirliyor. Daha sonra kahvaltidan yatana kadar ne yediysen oraya giriyorsun o cok yemis zannettigim halimle baktim o kotanin yarisini bile dolduramiyorum. Sonra istahta cok olmayinca kalorisi yuksek ama kendi az olabilen seylere baktim listeden onlarla kotayi az bucuk doldurabilmeyi basardim ve 4 gunde kilo almaya basladim. Yani biz zayiflar cok yedigimizi sadece zannediyoruz.

Uzun zamandir girmiyorsun sanirim siteye ama gorursen belki yazayim ben kalori programi indirdim telefonuma. Onu indirene kadar ne kadar cok sey yedigimi zannediyormusum halbuki kalori ihtiyacini karsilamiyormus. O programda gunluk ne kadar kalori alman gerektigini belirliyor. Daha sonra kahvaltidan yatana kadar ne yediysen oraya giriyorsun o cok yemis zannettigim halimle baktim o kotanin yarisini bile dolduramiyorum. Sonra istahta cok olmayinca kalorisi yuksek ama kendi az olabilen seylere baktim listeden onlarla kotayi az bucuk doldurabilmeyi basardim ve 4 gunde kilo almaya basladim. Yani biz zayiflar cok yedigimizi sadece zannediyoruz.
Merhaba program adı nedir acaba bir de yiyeceklerden bahseder misiniz

Merhaba program adı nedir acaba bir de yiyeceklerden bahseder misiniz
Yani program birsuru var kilo alma programi yazarsan play store a bulabilirsin ucretsiz oldugu icin reklama girmez insallah ben fat secret indirmistim bir ara. Bilgilerini giriyorsun ve gunluk alman gereken kaloriyi hesapliyor sonra kahvaltidan itibaren ne yediysen oraya giriyorsun. Yiyecek olarakta zaten midemiz kucuk tabak tabak yiyemiyoruz o yuzden ceviz findik gibi kuruyemisler her birinin kalorisini giriyosun yediklerinin iste cicibebeli muzlu sut gibi. Aksama kadar dunyalari yedigimi saniyordum bir baktim almam gereken kalorinin yarisini tamamlamisim. Ona gore kaloriyi tamamlamaya calistim oyle kilo almistim o zamanlar

Ben de zamanında kilo almak için kullanmıştım ama hiçbir faydası olmamıştı.. Hemen hemen her yöntemi denedim.. Dahiliye, endokrin, diyetisyen hepsine gittim..

164 boy 46 kilonun üstüne hiç çıkamadım 33 yaşına kadar..
Dediğim gibi her yöntemi denedim 1 gr faydası olmadı..

En Son Psikiyatra gittim.. Bana iştah açma özelliği yüksek olan bir antidepresan yazacağını söyledi..

İlacı kullanmaya başladığımın 3. Gününden itibaren acayip bir iştah açılması oldu, 1 ayda 5 kilo aldım..
İlk 1 ay hızlı kilo artışı oldu sonra daha yavaş..
1 yıl kullandım ve 1 yıl sonunda 65 kiloya çıkmıştım..
İlacı bıraktıktan sonra da ilacı bırakmaya bağlı kilo kaybı oluşmadı..
Şuan 37 yaşındayım 63 kiloyum ama bu sefer de zayıflamak istiyorum..🤣
İdeal kilom 58 ama ben zayıflama payı olarak fazla olsun istemiştim..
Zayıflamayınca kaldı öyle..

Sen de bir psikiyatr ile görüşmelisin..

X