Epidural normal doğum yapanlar, düşünenler!!

helenbebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2017
1.116
431
31
Arkadaşlar epidural normal doğum yapan yada düşünen var mı?allah izin Verirse Ben normal istiyorum. Epidural mi epidural siz mi bilmiyorum...tecrübeler ve fikirleri olanlar yorum yazarsa sevinirim.simdiden teşekkürler...

Canım ben ılk dogumumu epiduralle yaptım. Ama cok verılmedı,ayaklarımı fln hıssedıyodum hatta dıkıs atılırken bıle hıssettım. Yan etkı olarak dogum sırasında sureklı kusuyodum hem sancılar hem kusma benı cok yormustu.

Canım ben ılk dogumumu epiduralle yaptım. Ama cok verılmedı,ayaklarımı fln hıssedıyodum hatta dıkıs atılırken bıle hıssettım. Yan etkı olarak dogum sırasında sureklı kusuyodum hem sancılar hem kusma benı cok yormustu.
Peki acıyı hissettin mi sancıyı falan canım.

Bende düşünüyorum canım.arastirdim kimisi iyi ki yapmışım diyor kimisi kötülüyor.aklim karıştı. Dur bakalım
Aynen canm ya bnde araştırdım öyle . Ama yeni konu olmuş oldu inslh tecrübeler paylaşılır bizim işimize de yarar. Ben doktorumu ikna edebilir miyim bilmiyorum hc umudm yok ama genede şansımı deneyecem. Normal doğum istiyorum ama tabi korku var nasıl kolaylaşır bu durum onu araştırıyorum sürekli bnde bir konu açacağım ilerleyen zamnda suda doğumla ilgili . Bizim şehirde yok malesf hc duymadım ama genede maceraları dinlemek istiyorum belki bebek iyi durumda olursa sanciyi suyun içinde çekmeyi düşünüyorum hem sıcak su rahatlatiyormus :KK70: ay 10 haftada düşündüklerime bak :ukala:

Aynen canm ya bnde araştırdım öyle . Ama yeni konu olmuş oldu inslh tecrübeler paylaşılır bizim işimize de yarar. Ben doktorumu ikna edebilir miyim bilmiyorum hc umudm yok ama genede şansımı deneyecem. Normal doğum istiyorum ama tabi korku var nasıl kolaylaşır bu durum onu araştırıyorum sürekli bnde bir konu açacağım ilerleyen zamnda suda doğumla ilgili . Bizim şehirde yok malesf hc duymadım ama genede maceraları dinlemek istiyorum belki bebek iyi durumda olursa sanciyi suyun içinde çekmeyi düşünüyorum hem sıcak su rahatlatiyormus :KK70: ay 10 haftada düşündüklerime bak :ukala:
Valla canım.normal doğum istiyorsan önceden psikolojikmen hazırlaman gerek kendini.bende 14 haftalik oluyorum hayırlısıyla.gunler hızla geçiyor.suda doğum yapan Türkiye'de duymadım henüz ama dur bakalım inşallah sağlıkla kucagımıza alırız.tecrubeli arkadaşlar yazsa bizde umut olacak dur bakalım..

Valla canım.normal doğum istiyorsan önceden psikolojikmen hazırlaman gerek kendini.bende 14 haftalik oluyorum hayırlısıyla.gunler hızla geçiyor.suda doğum yapan Türkiye'de duymadım henüz ama dur bakalım inşallah sağlıkla kucagımıza alırız.tecrubeli arkadaşlar yazsa bizde umut olacak dur bakalım..
İnternette izledm br kaç kere cabuck doguruyorlardi :) bide eltim dedi bna doğum sancin gelince banyoya gir sıcak suyla duş al otur suyum içinde sonra hastaneye git hem acilman daha kolay olur hemde vücudun rahat girersn doğuma kuş gbi olursun diyor bna hep bilmiyorum bakacağız. Canm sen cinsiyeti ogrendinmi?

İnternette izledm br kaç kere cabuck doguruyorlardi :) bide eltim dedi bna doğum sancin gelince banyoya gir sıcak suyla duş al otur suyum içinde sonra hastaneye git hem acilman daha kolay olur hemde vücudun rahat girersn doğuma kuş gbi olursun diyor bna hep bilmiyorum bakacağız. Canm sen cinsiyeti ogrendinmi?
Hayırlısı olsun canım ama bence doktorun ne derse onu yap.ya da bu durumu sor canım doktora.ewet öğrendik.kiz dedi doktor iki defa...sağlıklı olsun da başka birşey istemem...:anne::anneadayı:

Hayırlısı olsun canım ama bence doktorun ne derse onu yap.ya da bu durumu sor canım doktora.ewet öğrendik.kiz dedi doktor iki defa...sağlıklı olsun da başka birşey istemem...:anne::anneadayı:
Kaçıncı haftada söyledi. Bn 12+0 da gidecegm doktora söylerimi bize? Hayirlisi konusacagiz

O sanci halinede banyo kimin aklina gelir :)panikten çantayi almayi unutmayalim da :)

Ben de epidural normal Doğum yapmayı düşünüyorum. Yok mu hiç tecrübe etmiş olan
Ben yaptım canım.Epidural yaptiracagin yer çok iyi bir yer olmalı anestezist alaninda tecrubeli olmali,heryer yapmıyor zaten riskleri her girişimde olduğu gibi var.Ama rahat tabiki 10 saat açılmayı beklerken eşimle dizi izledik odami susledik falan agri hissedilmiyor.Doğum anında kesiliyor ilaç ama daha acısız ilerliyor herşey..Benim baya bel agrim oldu bir sure.Kardesimde ayni yapti onda hicbisey olmadi mesela..Bunye meselesi..Şimdi ikinci doğumunda Allahim nasıp ederse ve herşey yolunda giderse epidural yaptırmayı düşünmüyorum.Ikinci doğumlar daha kolay olur dedi doktorum,bakalım inşallah o zaman ne gösterek .Hepimiz sag salim yavrularimizi kucagimiza alalım..Sevgiler :)

Epidural normal dogum olunca sancilar mi az hissediliyor hadi sezeryanda kesiyorlar biçiyorlar da bu normal dogumda çok gerekli bir şey mi?

O sanci halinede banyo kimin aklina gelir :)panikten çantayi almayi unutmayalim da :)
Aynini bnde dedm eltime banyo. Nerden geldi aklına diye :KK70: sahsen ilk doğum olacak inslh bnm koşa koşa giderm herl hastaneye .. ama hastanede odada yapabiliriz belki artk her odada duş var

X