epidural sez.ın genel anasteziden agrı bakımından farkı

turuncu__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2009
60
0
41
epiduralde daha mı az acı oluyo genel anastezi daha mı ağrılı?genelde dikiş acısı oluyo genelde ama epiduralde onu hissetmiyosun uyusuk old için diyolar.bide çok heyecanlıyım ben hangisini tavsiye edersiniz cesaret iğnesi gibi bişeyler yapıyolarmı lütfen cevap cok korkuyorum

vallahi canım ben epidural anestezi ile sezeryan oldum çok rahat..genel anesteziyle olanların kimilerinde görüyorum ikinci bebeğimi epidural anestezi ile düşünüyorum yazıyorlar...çok rahat çok kolay bi doğum şekli..hiç korkulacak bişey yokk sadece cız diye:sm_cool:bi iğne acısı koluna yapılan bi aşıyla aynı acı yanii..doğumdan sonrada uyuşuk olduğu için o bölge acı falan hiç bişi yok eğerki ağrı olmaya başlarsa hemşireler o ktaterden bi şey sıkıyorlar beline gene uyuşuyor belden aşağısı bana öyle yapmışları..bigün sonraya çıkarıyorlar acı ağrı falan yokk

inşallah dediğin gibi olur canım.heyecan olmuyomu peki perdenin arkasıda olanları bile bile?ya panik yaparsam psikolojik olarak nasııl oluyosun?

oncelikle hayirli dogumlar a.s.
iki cocugum var ve her ikisini de denedim ben
ilkinde genel ikinci de spinal oldum

heyecanlanirim diyordum ama olmuyor ...

sana tavsiyem epidural ol inan genel de cok agri oluyor ...
bebisinin dogumunu goruyosun bundan daha guzel ne olabilir :asigim:

tabi uzman doktorrundan da tavsiye al derim

ben spinal oldum epidural spinal farklı oluyor.ama bu iki yöntemden birini tavsiye ederim şiddetle.hayırlısı doğumlar

Ben de genel anestezi ile sezaryen oldum, ama kendimi çok hazırladığımdan mı yoksa ağrı eşiğimin yüksek olmasından mı bilemiyorum, hiç ağrı hissetmedim. Hatta ağrı pompasını kullanmadım desem yeridir. Benim tek şikayetim, ayılır ayılmaz boğazımda oluşan gıcık hissiydi. Çevremde epidural sezaryen ile doğum yapan da çok, onlar da ağrı çekmediklerini söylüyorlar. Dikiş ağrısı ya da yanmasını da kalkarken ve otururken elbette hissediyorsun, ama epidural ya da spinalde de uyuşukluk hissi geçtikten sonra o yanma hissediliyordur diye tahmin ediyorum. O da 1 hafta-10 güne kadar hafifliyor. Korkulacak hiçbir şey yok, kendini hangisine hazır hissediyorsan, doktorunun da tavsiyesini alarak onu uygula bence. Sağlıklı ve hayırlı doğumlar...

inşallah dediğin gibi olur canım.heyecan olmuyomu peki perdenin arkasıda olanları bile bile?ya panik yaparsam psikolojik olarak nasııl oluyosun?

bend çok heyecanlanırım sanmıştım ama heyecanlanıyorsun ama bebeğini görmek için.nasıl bişi kime benziyo falan filan onları merak ediyosun ben onları merak etmiştim..ve benim doğumum aniden olmuştu kontrole gittim doğum yaptım geldim hiçbişeyden haberim olmadığı halde hiç korkup panik yamadım..psikolojik olarakda hiçbişey hissetmediğin için acı ağrı sadece yatıyosun sedyede dr işini yapıyor zaten başındada bir hemşire seni konuşturuyor sürekli onunla muhabbet edersin sende bakarsın herşey bitmiş 20 25 dk içinde

kızlar birisi epiduralde agrı hissediyosunuz ama o kadar değil demiş sonrasını kastetmiştir demi yani ameliyat sırasında acı olmaz demi?uyanmaktan korkmasam bide ağrı daha çok olmasa ameliyattan sonra epi ye göre kesin genel anas.olcamda...ufffffffffff

eeee heralde yani canım o diyen kişi doğumdan sonra epiduralin etkisi falan geçtikten sonraki kısmı demiştir..anestezi uzamanı zaten alt uyuşturulan bölge uyuşmuşmu acı hissediyormusun diye kontrol ediyor zaten..hemen dr açıp bebeği almıyor ki..bende uyanma korkusundan dolayı birde epidural anestezinin genelden daha iii olduğunu söylediler ben o yüzden epidurale karar verdim ve iiyi vermişim...hiiiiç korkma.

bende kesinlikle spinal sezeryan ol derim..sonrasında ne ağrı ne sızı.zaten 7-8 saat belden aşağısı uyuşuk.uyuşukluk geçmeye yakında ağrı kesici yapıyorlar..

ben de 2 ay önce epidural sezeryanle 2. doğumumu yaptım.ilk doğum genel anesteziyleydi.epidural mükemmel bir teknik.çok rahat.kesinlikle tavsiye ederim.

bende epıduralliyim muhteşem rehet.şiddetle tavsiye ediyorum.acı yok sancı yok bebegini görüyorsun hemen emziriyorsun.vallahi ben bayıldım bu işe.2.de dogururum bem böyle:lepi:

valla ben uyanik uyanik kesilmeye dayanamadim korkagimdir dr yönünden.
bir de anestezi uzmani bana epidurali yaparken bacaklarin tekrar eski haline donmeyebilir demisti ondan cok korkmustum,kalp krizi falan baya korktum.
ama sanciya dayanamayip yaptirmistim.
malesef o da ise yaramadi normal yapamadim kzim karnimdaki suyu yutmus acil sezeryana aldilar .bana yarim spinal mi yoksa genel anestezi mi istiyorsun dediler,
genel anestezi istemistim.iyi ki de onu secmisim.uyandigimda hic agrim yoktu kus gibi hafiftim..sonraki gunler de asiri derece de agrim olmadi ilk gunlerde agri kesici aldim sonra gerek kalmadi zaten...

X