Epidural Sezeryan Başarılı :)

opordaje

/ Pencerene sığdığı kadardır gökyüzü. /
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2017
361
360
21/06/17 günü kontrole gittiğimde doktorum tansiyonumun yuksek oldugunu boyle giderse yarin beni sezeryana alacagini soyledi. Neyse bekledik 1 saat kadar muayenehanesinde.. Tekrar kontrol ettiler hala yuksekti.. Zaten suyumda azalmisti ve plasenta kireclenmesi baslamisti ben şok üstüne şok yaşamıştım ama bu tansiyondan yarin gel demesi daha bi şok etkisi yaratti.. Aksam dusmezse haber ver bana gecte olsa yarin ona gore yatircam seni dedi.. Neyse o gun anneme gidicektik zaten ben salya sumuk agliyorum 37+6 yim bu arada.. Bi heyecan bir korku kafayi yicektim herhalde.. Anneme gittik o da basladi aglamaya beni daha da sinir etti haha.. Neyse gece dusmedi ates yarin kesin sezeryan oluyorum.. o gece zaten sabah olmadi eve geldk annem ben yengem bizde kaliyoruz.. Gece uyuyamadim karnimin siskinligi bir taraftan stres korku bir taraftan :) Sabah oldu saat 10 gibi ciktik yola 30 da burda olun dediler.. Gittik ben yolda agla agla agla annem yengem kaynanam eşim arabayi kullaniyor o da sacmalama vs soyleniyor..
Girdik odaya ozel hastaneydi kucucuk oda vermisler eşim hemen ben bu hastaneye bu kadar para veriyorum odayi degistirin dedi beni o sirada yatirdilar yataga serum falan artik ne varsa icinde.. fotogragci tutmustum aglaya aglaya cekti bakiyorum simdi de igrenc cikmisim..
Hepsinde hahahaha neyse zaman geldi beni tekerlekli sandalyeye aldipar ameliyatane ye goturuyorlar ben agliyorum hala tabi hemsire aglama aglama diye teselli ediyor..
işte şimdi basliyor asil buraya kadar hersey stres.. korku panik..

Ameliyathane ye bir girdim bu ne boyle soğuk buz.. iki kiz var baska kimse yok. Ortada bi yatak aha dedim beni buraya yatiracaklar vs derken hoooop iceri yasi biraz buyuk bir amca diyim amca girdi :) Benim anestezi uzmani oymus megersem.. Neyse bi muhabbet bi muhabbet eşin ne iş yapiyor bayan kuaforu hobaa ordan bi basladik guluyorum o da bir yandan bana simdi igne yapicam belinden bunu yapicam sunu yapicam soyluyor.. kasma kipirdama derken hoop igneyi soktu yemin ederim hicbise hissetmedim.. ne aci ne baska bise.. neyse takti o katater mi neyse onu dedi simdi uyusucaksin ilk once ayaklarin sonra karnina dogru va dedi zaman gecti 5 dk falan soguk siseyi karnima dokundurdu bise hissetmedim dedim hissetmiyorum.. tamam deid hioop bi gulusme falan derken benim doktorum girdi jale hanim.. neyse ben aglamakli gibiym ama artik korkudan degil meraktan.. bir anestezi uzmaniyla muhabbetin dibine vuruyoruz bir yandan soruyorum kestiler mi ohooo diyOr cikariyorlar bile bende cit yok.. o sirada eşim girdi geldi yanima elimi tutuyor o benden daha heyecanli.. Neyse dogdu mu dedim dogdu dedi ama biraz YORGUN.. aha dedim bebegime birsey oldu simdi bayilcam diyorum icimden. dedim nasil yorgun yani kordonu 3 kez boynuna dolanmis o yuzden biraz yorgun dedi baktim ciyak ciyak agliuor.. esim gitti videoya cekiyor bebegimi giydirirlerken ama ben gormuyorum sonra getirdiler fotografc şak şak şak cekiyor ben bunun yuzunu gordum yaaa aşik oldum ya resmen aşık oldum.. boyle guzellik yok doktorum kiz guzeli olcak diyordu gercekten de benim oglum kiz gibi guzeldi.. bebegi aldilar oksijen vermeye goturduler yorgun ya yavrum..beni dikicekler ama gogsumun altinda bir aci hissettim anlatamam anestezi uzmani seni uyuymami ister misin 5 dk dedi tamam olur dedim. Uyumusum ben dikmisler :KK70: bitti mi diyorum uyandigimda bitti dediler ve odaya cikiyorum.. Annem yengem kaynanam eşim bekliyor kapida ben guluyorum tabi neyse ciktim odaya bebisim yok. Hala kuvezde bi 4 saat falan hava verdiler kuzuma benide anca yuruttuler falan derken kavustum mis kokuluma minnacik 49 cm 3,050 gram dogmustu kuzum :) halbuki 3,300 demisti doktor ahha neyse simdi tosun oldu.. Yani anlayacaginiz hic kasmaya gerek yokmus hic hemde.. sezeryan neymis yok kesyrlar falan diyorlar ben hastaneden ciktim eve geldim bi daha hic yatmadim :) cok guzeldi darisi sizlere :)

Rabbim evladınıza uzun ömürler versin 17 kasımda bende doğum yapacam sezeryan ile inşallah rabbimin izniyle oğluma sağsalim kavuşacam

Rabbim evladınıza uzun ömürler versin 17 kasımda bende doğum yapacam sezeryan ile inşallah rabbimin izniyle oğluma sağsalim kavuşacam
Amin tesekkur ederim insallah sizinde cok guzel gecer :) kasmaya hic gerek yokmus suan hatirladikca o halimi guluyorum. Keske yeniden o ana donsem :)) Simdiden hayirli dogumlar dilerim..

X