Epidürel sezeryan genel anestezi sezeryan

maria5577

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
43
14
24
Merhaba kızlar 33. Haftalık hamileyim bebeğim kilolu ilerlediği için sezeryan gibi gözüküyorum e haliyle panik atak hastalığım dan dolayı korkularım tavan yaptı sizler ne tür sezeryan oldunuz neler yaşadınız hangi anesteziyi daha uygun gördünüz bana yardımcı olurmusunuz 🙏

nurprensess

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2020
444
288
26
Merhaba kızlar 33. Haftalık hamileyim bebeğim kilolu ilerlediği için sezeryan gibi gözüküyorum e haliyle panik atak hastalığım dan dolayı korkularım tavan yaptı sizler ne tür sezeryan oldunuz neler yaşadınız hangi anesteziyi daha uygun gördünüz bana yardımcı olurmusunuz 🙏
Bebeğiniz kaç kilo acaba

Feminas

Kedigillerin hayranıyım, pati aşığım ❤💙
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2018
2.990
17.593
Spinal anestezi iyi paniginiz için tansiyon falan düşerse damar yolundan ilaç veriyorlar zaten genel anestezi bebeğe geçiyor demişti benim doktorum sizin için hayırlısı olsun sağlıkla alın kucaginiza

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
6.618
13.248
Ben henüz doğum yapmadım ama genel anestezinin daha zor olduğunu söylüyor çoğu anne. Uyanınca daha çok ağrı oluyormuş sanırım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 56 gün kaldı.

Son birkaç hafta içinde bebeğinizin beynindeki büyüme sebebiyle bebeğinizin başının çevresi yaklaşık 9-10 mm artmıştır. Gelişmekte ve büyümekte olan beyin kafatasını dışarı doğru iter ve aynı zamanda beyin kıvrımlarını oluşturmak için kendi üzerine katlanır. Çeşitli bölgelerinizdeki şişilik ve ödem toplanması normaldir. Erken doğum ihtimaliniz varsa yatak istirahati önerilebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

askzor

canımın içi sevdiğim ♡ prenses kızım ❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2013
1.857
2.158
27
Ben epidural oldum. Hiçbir sıkıntı çekmedim çok şükür.
baş ağrım olmadı. Ayaklandım hemen tabi ilk ayağa kalkarken bi baş dönmesi oluyor ama geçiyor sonra
Sonrasında da ağrım olmadı fazla

anestezi doktoruyla görüşüp karar veriyorsun zaten o yönlendirir seni

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 485 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :87 Kg. Şimdiki Kilom :73.6 Kg.

maria5577

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
43
14
24
Ben epidural oldum. Hiçbir sıkıntı çekmedim çok şükür.
baş ağrım olmadı. Ayaklandım hemen tabi ilk ayağa kalkarken bi baş dönmesi oluyor ama geçiyor sonra
Sonrasında da ağrım olmadı fazla

anestezi doktoruyla görüşüp karar veriyorsun zaten o yönlendirir seni
Peki ameliyatta her hangi bir acı ağrı hissettinmi ?

askzor

canımın içi sevdiğim ♡ prenses kızım ❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2013
1.857
2.158
27

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 485 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :87 Kg. Şimdiki Kilom :73.6 Kg.

Yarimm66

Sabırla bekledigim en güzel yarınımsın...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2016
3.260
9.832
28
Zorunlu sebeplerden 35 haftada genel anestezı ıle doğum yaptım hıc de aşırı agrı çekmedim hamd olsun kısıye göre degısıyor bence acı esıgınıze göre ☺️Ama bana kalsa bebegımı görmek osterdım doğum anında ama nasıp olmadı panik atak ıcın sakınlestırıcı takvıye yapıyorlar 🙂

maria5577

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
43
14
24
Zorunlu sebeplerden 35 haftada genel anestezı ıle doğum yaptım hıc de aşırı agrı çekmedim hamd olsun kısıye göre degısıyor bence acı esıgınıze göre ☺️Ama bana kalsa bebegımı görmek osterdım doğum anında ama nasıp olmadı panik atak ıcın sakınlestırıcı takvıye yapıyorlar 🙂
Çok teşekkür ederim kuzum bilgi için 🙏