Erdoğan ‘Evet’ çıtasını ‘tepeye koydu’: Karşı çıkacağım derken ahiretinizi tehlikeye atmayın

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘partili cumhurbaşkanlığı’yla Türkiye’nin istikrar ve güven ortamına kavuşacağını savunarak, “Buna karşı çıkacağım derken dünyanızı da, ahiretinizi de tehlikeye atmayın” dedi.

Ekran Alıntısı.PNG

Fotoğraf: Reuters

Başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümet yetkilileri referandumda ‘Hayır’ oyu kullanacak yurttaşlara ‘terörist’ yakıştırması yapmış, ‘FETÖ,’ PKK ve IŞİD’in ‘Hayır’ diyeceğini ileri sürmüştü. Aynı söylem kullanılmaya devam ediyor.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, cumhurbaşkanı, başbakan ve hükümet yetkililerinin ‘partili cumhurbaşkanlığı’nı hedefleyen anayasa değişikliği referandumunda ‘Hayır’ oyu kullanacak yurttaşları ‘terörist’lerle bir tutan sözlerinin yanlış anlaşıldığını söylemişti.

Kurtulmuş son olarak, referandumda ‘bütün vatan hainlerinin ‘Hayır’ diyeceğini’ söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın sözlerini “Her ‘Hayır’ diyene teröristtir demiyoruz” diyerek düzeltmişti.

‘Bu şarlatanın yolu yol değil’
Bursa’da konuşan cumhurbaşkanı, “Ana muhalefetin endazeyi kaybetmiş yöneticileri” ifadeleriyle CHP’ye seslendi: “Bunlar sufleyi Pensilvanya’daki şarlatandan alıyorlar. CHP’lilere diyorum ki; bu şarlatanın yolu yol değil.”

Erdoğan şöyle devam etti: “Bu halk oylamasında ‘Evet’ çıkınca sadece ülkemizin yönetim sistemi değişecek, emin olun bu durumda da her şey eskisinden daha iyi olacak. Türkiye koalisyon tartışmaları olmadan, istikrar ve güven ortamı tehdit edilmeden yönetileceği bir döneme girecek. Buna karşı çıkacağım derken dünyanızı da, ahiretinizi de tehlikeye atmayın.”

http://www.diken.com.tr/erdogan-eve...kacagim-derken-ahiretinizi-tehlikeye-atmayin/

Algı yönetimi alışık olmamız lazım ama işte:işsiz:

O önce kendi ahiretini düşünsün.
Yani şu edilen laf sağlıklı bir beyinden çıkacak laf mı? Ne alaka ahiret? Din en fazla bu kadar kullanilabilirdi siyasette. Buna prim veren insanlar olduğu sürece böyle bir şahıstan başka türlü söylemler beklenemez zaten.

Beni bir korku sardi bak ahireti tehlikeye atmayin deyince evet mi versem acabao_O:KK45:

Bazı geceler a haberde eski yıllar anlatılıyor. Geçen bir eski oturumu yayınladılar . Erbakan, Demirel , mesut yilmaz, doğu Perinçek , Erdal İnönü ve Ecevit vardı. Herkes sırayla süresi kadar konuşuyor. Erbakan hep bir parmak sallıyor gayet tehditkar konusuyor. O zamanlardan yadigar. O yıllarda daha güzelmiş, Erbakan hariç hepsi gayet medeni konuştu. Din ne zaman siyasete girmis böyle ayristirmalar başlamış. Yalnız şuraya yazarken bile korkmuyorum değil bu arada. Çünkü muhalefet olanlara soruşturma açıyorlar . Onlar hayircilara terörist derken, ki kendileri terörist başi ile muhabbet ediyorlardı , digertaraf hayır deyince hakaret sayılıyor.

Bazı geceler a haberde eski yıllar anlatılıyor. Geçen bir eski oturumu yayınladılar . Erbakan, Demirel , mesut yilmaz, doğu Perinçek , Erdal İnönü ve Ecevit vardı. Herkes sırayla süresi kadar konuşuyor. Erbakan hep bir parmak sallıyor gayet tehditkar konusuyor. O zamanlardan yadigar. O yıllarda daha güzelmiş, Erbakan hariç hepsi gayet medeni konuştu. Din ne zaman siyasete girmis böyle ayristirmalar başlamış. Yalnız şuraya yazarken bile korkmuyorum değil bu arada. Çünkü muhalefet olanlara soruşturma açıyorlar . Onlar hayircilara terörist derken, ki kendileri terörist başi ile muhabbet ediyorlardı , digertaraf hayır deyince hakaret sayılıyor.

O yıllarda yapılan tartışmaların bile bir adabı vardı,sırası gelen konuşurdu hiç mi tartışmazlardı evet tartışırlardı ama seviye hep belliydi...

X