Erdoğan’dan Almanya’ya: İstersem gelirim, sokmazsanız dünyayı ayağa kaldırırım

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bakanların toplantısını arka arkaya iptal eden Almanya’ya çattı: “Ben istersem gelirim. Ve kapıdan sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım.”

Capture.JPG

Almanya Başbakanı Merkel’in geçen ay gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretinden… (Fotoğraf: Reuters)

Tokatlılar Gecesi’nde konuşan Erdoğan, sözlerine “Alman yönetimine sesleniyorum, demokrasiye inanan dünyaya sesleniyorum” diyerek başladı.

‘Ben istersem gelirim’
Tutuklanan Die Welt muhabiri Deniz Yücel için bir kez daha “Gazeteci değil, terörist” diyen Erdoğan şöyle devam etti: “Ben Nazizmin Almanya’da bittiğini zannediyordum, meğerse halen devam ediyormuş. Açık ortada. Eğer demokrasiye inanıyorsan benim bakanım, hem bakanınla görüşecek, hem salon toplantısı yapacak. Neden rahatsız oluyorsun? Baktık ki Hollanda da aynı şekilde açıklama yapmış, vah zavallı vah. Bunlar kendi iradeleriyle hareket etmiyorlar. Zannediyorlar ki Erdoğan, Almanya’ya gelecekti. Ben istersem gelirim. Ve kapıdan da sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım.”

Almanya ve Hollanda’dan peş peşe iptaller

Capture.JPG

Fotoğraf: Reuters

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Almanya’daki Türklere yönelik Baden-Württemberg eyaletinin Gaggenau kentinde düzenleyeceği referandum toplantısı, yoğun talep ihtimali ve salon ile park yerlerinin yetersizliği gerekçesiyle iptal edilmişti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin ilk olarak Köln yakınlarındaki Porz semtindeki referandum etkinliğine izin verilmemiş, ardından yine Köln yakınlarındaki Frechen kentinde 5 Mart Pazar günü düzenleyeceği toplantı, Golden Palast isimli salonun sahibi ile işletmecisi arasındaki sözleşmenin siyasi etkinliklere izin vermediği gerekçesiyle iptal edilmişti.

Zeybekci’nin konuşması için bugüne Köln kent merkezindeki Senats Saal isimli salon ayarlanmıştı.

Hollanda hükümeti de Rotterdam’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katılması beklenen referandum mitingine izin vermeyeceğini duyurmuştu.

Son olarak Avusturya da, referandum mitinglerinin Avrupa genelinde yasaklanması gerektiğini savunmuştu.
http://www.diken.com.tr/erdogandan-almanyaya-istersem-gelirim-sokmazsaniz-dunyayi-ayaga-kaldiririm/

Çok duyduk bunları putin için neler söylendi obama için esas için sonuç kimsenin ülkesine zorla giremedik yıkık dökük Suriye ye bile

Düşünsenize Esad Türkiye'de miting yapmak istiyor, bu söylediklerinin aynısını bize söylüyor, ben ne diyeceğimi bilemiyorum.her gün olmaz dediğim yeni bir şey daha oluyor.

Türkiye'de 5 bin 726 Alman firması var
Ekonomi Bakanlığı açıkladı. İşte Türkiye'deki Alman yatırımları.
55eaa3b5f018fbb8f88d2a08.jpg

19 Nisan 2014 - 10.00Hürriyet Haber

Türkiye Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler Genel Müdürü Uğur Öztürk Türkiye'deki Alman yatırımlarını açıkladı. Öztürk'ün açıklamalarına göre bugün Almanya sermayeli 5 bin 726 şirket, Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Bu şirketlerin arasında BOSH, Mercedes gibi dev şirketler bulunuyor. Bu şirketlerin Türkiye'deki yatırımlarının toplam değeri 3 milyar dolara ulaşmış durumda.

57 BİN İSTİHDAM

2013 yılı sonu itibariyle Alman firmalarının Türkiye'deki 19 serbest bölgede yıllık 23 milyar dolarlık ticari hacmi var. Konuyla ilgili konuşan Öztürk, "Serbest bölgeler kurulduğu ilk gün itibariyle de istihdama büyük katkı sağlamışlardır. Firmalarımız da toplam 57 bin kişi istihdam etmektedir" dedi.

https://www.google.com.tr/amp/www.hurriyet.com.tr/amp/turkiyede-5-bin-726-alman-firmasi-var-26253678

Türkiye'de 5 bin 726 Alman firması var
Ekonomi Bakanlığı açıkladı. İşte Türkiye'deki Alman yatırımları.
55eaa3b5f018fbb8f88d2a08.jpg

19 Nisan 2014 - 10.00Hürriyet Haber

Türkiye Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler Genel Müdürü Uğur Öztürk Türkiye'deki Alman yatırımlarını açıkladı. Öztürk'ün açıklamalarına göre bugün Almanya sermayeli 5 bin 726 şirket, Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Bu şirketlerin arasında BOSH, Mercedes gibi dev şirketler bulunuyor. Bu şirketlerin Türkiye'deki yatırımlarının toplam değeri 3 milyar dolara ulaşmış durumda.

57 BİN İSTİHDAM

2013 yılı sonu itibariyle Alman firmalarının Türkiye'deki 19 serbest bölgede yıllık 23 milyar dolarlık ticari hacmi var. Konuyla ilgili konuşan Öztürk, "Serbest bölgeler kurulduğu ilk gün itibariyle de istihdama büyük katkı sağlamışlardır. Firmalarımız da toplam 57 bin kişi istihdam etmektedir" dedi.

https://www.google.com.tr/amp/www.hurriyet.com.tr/amp/turkiyede-5-bin-726-alman-firmasi-var-26253678

Almanya bizi kiskaniyor o yuzden canim. Butce fazlasi vermisler neden Turkiye gibi milyarlarca dolar borcumuz yok diye hayiflaniyorlar bu yuzden de Erdoğan'a dusman oluyorlar.

Hele 3. havalimanina nasil hasetleniyorlar. Alman devi TyssenKrupp la calisiyoruz ama olsun yine de kiskaniyorlar.

O yuzden EVETTTT EVETTTR. Gözümdeki perde kalkti artik buyuk oyunu goruyorum coğ sukur

Almanya bizi kiskaniyor o yuzden canim. Butce fazlasi vermisler neden Turkiye gibi milyarlarca dolar borcumuz yok diye hayiflaniyorlar bu yuzden de Erdoğan'a dusman oluyorlar.

Hele 3. havalimanina nasil hasetleniyorlar. Alman devi TyssenKrupp la calisiyoruz ama olsun yine de kiskaniyorlar.

O yuzden EVETTTT EVETTTR. Gözümdeki perde kalkti artik buyuk oyunu goruyorum coğ sukur
Adamlar bir hafta bak fazla demiyorum bir hafta faaliyetlerini durdursa çalıştırdığı işcilere yol verse o zaman nolcak ?
Ama ekonomimiz über iyiydi dimi
Laf-ı güzaf

Ya siz nasıl bizim aşırı demokratik ve özgürlük yanlısı Cumhurumuz'a izin vermezsiniz laaan??? Alırız aklınızı. Biraz bizim gibi medeni, özgürlükçü, muhalif yanlısı, eşitlikçi olun, demokrat olun. Ayyy bu Avrupa çok antidemokrat yaaa, üffff.

X