Erkek aileleri neden böyle ve benim sınavım

Merhaba kızlar çok kısa kesmeye çalışacağım. Bekar iken kız kardeşimden çok çektim. Makyaj malzemesi ben alırdım o kullanırdı. Krem alırdım gizliden kutusuna koyardı parfüm alırdım kullanırdı. Kıyafet alırdım gizli gizli kaçırır giyerdi. Şuan bile tüylerim diken diken oldu. Hediye almayı misafir ağırlamayı çok severim ama eşyalarımın kullanılmasını sevmiyorum.ama benim sınavım da bu oldu. Hep evleneyim de eşyalarımı saklamadan rahat rahat kullanayım hayali ile yaşardım zira kardeşim alma demeden kullanma etme demeden anlamayan bir insandı. Neyse evlendim (daha yeni 1.5 aydır) şimdide görümce belası çıktı başıma. Evime bir kaç kez geldi geldiğinde de sanki kendi evi gibi istediği gibi geziyor yatak odama giriyor çıkıyor. 17 yaşlarında. Bir kez uyardım çekmecelerimin karıştırılmasından hoşlanmıyorum diye ama laftan anlamıyor. Geçen geldi hırkamı giyindi gitti. Eşime git al dedim de oralı olmadı. Baş edemiyorum. Yumuşak yüzlü de değilim niye insanlar sınırlarımı ihmal ediyor anlayamıyorum.
İkinci derdim de kp😔 adam Bi değişik boş insan. Elinde olsa sürekli gelecek evimize kv de müsade etse yatıya da kalacak. Daha 15 günlük evliydim emrivaki yemeğe geldi. İyi bir rahatlasın geldi kurtuldu dedim ama adam sürekli gelmek istiyor. 1.5 ay da 4 kez oturmaya geldiler ki evleri ilçe de 50 dk çekiyor yol. Bide yakın olsa heralde hergün gelir. Eşimin ısrarıyla dün oturmaya gittik. Yol uzun sürdüğü için gitmek istemiyorum neyse. Kp geçen gün size gelecektik annen kabul etmedi geleceğiz bu günlerde dedi. 😠
Adam Bi dur Bi evliliğin tadını çıkarayım anlayayım düzen koyayım istediğin kadar gel ne pazarlamacılar gibi sürekli kapımı çalıyorsun. Benim ailem arabayla 5 yürümeylen15 dk lık mesafede oturuyorlar ve bir kez gelmediler. Hatta sizi yemeğe alacağım dedim (kv deler 4 kez geldiler diye aileme karşı vicdan yaptım) annem gelmiyor. Daha yeni evilisin çalışıyorsun ne gerek var diye.
Kızlar ben bu eş ailesi ile görüşmek istemiyorum açıkcası bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Cevaplar için teşekkürler.
Dipnot:eşim bana hak veriyor. Kardeşi meselesinde azarla diyor açık açık ama yapamıyorum.
Nasıl başlarsa öyle gider. Tavrını koy. Kartlarını açık oyna. Seni rahatsız eden şeyi "güzel bir üslupla" anlat. Anlamıyorsa "anladıkları üslupla" anlat benim yaptığım gibi🙈 Herkes duracağı yeri bilsin. Sonuçta çocuk değilsiniz. Eviniz barkiniz ayrı. Bahaneler uydur önce misafirim var,bir yere davetliyiz,eşimle çıkacağız gibi. Bir kere anlamazlar iki kere anlamazlar illaki istemediklerini anlarlar. Bence böyle sus pus devam etme yoksa alışkanlık haline getirirler.

Aslında aileler denk birbirine. Memleketler aynı maddi durum aynı eğitimler kısmen aynı falan. Ama nişanlımın yeğenleri tam görgüsüz şımarık saygı edep ne bilmeyen tipler. Sanki dağ başında yaşamışlar insan içine girmemişler. Nişanlıma aman aman aşık değilim. Onun hatırına görmezden gelecek durumda değilim. İki ay sonra düğün ve ben bu aile ile niyeyse görüşmek istemiyorum. Dediğim gibi akademik olarak hem akrabalar hem kendi ailemiz denk ama nişanlımın ailesi kendini hiç geliştirmemiz.
Öyleki beni istemeye geldiklerinde koskoca kızlar evi birbirine kattı dolapları kurcalayıp parfümleri sıktılar. Anneler yapmayın etmeyin demedi.düğün olacak ailem çocukların terbiyesizliğini halen daha konuşuyor.
Geçen hafta ailemi davet etti görümcem.ilkokul 5 e giden kızı karnesi hep çok iyi ama tam bir hanzo. Konuşmaları okadar kabaki. Anlatılacak gibi değil.benim modum zaten düştü nişanlım fark etti.
Nişan CD sini izlerken kadının biri ayağına basmış onu gördü. Kadına it dedi. Annesigil güldü ama nişanlım ayağa kalkıp yanağını sever gibi yapıp balkona sesledi kız gitmedi anladı azar yiyecek hemen dışarı çıktı.
Sorun şu hanımlar bu kızların hepsi aynı şımarık ve saygısız.evlendiğimde korkuyorum bunlardan eşyalarıma zarar verecekler özelimi karıştıracaklar diye. İstemeye geldiklerinde klozeti bozdular. Apartman diafonu ile uğraştılar abim uyardı. Benim dolabımdan takı kutumu alıp dağıttılar. Benim yüzüm yok diyemedim bişey abim odaları kilitledi. Hep evlerini merak ettik acaba nasıl diye. Site te gelince şuurlarını yitirince mağarada yaşıyorlar sanıyordum. Çokta güzel balkonlu bahçeli apartman dairesinde yaşıyorlar.
Nişanlıma bahsedeyim mi şimdiden evimde edepli oturup gitsinler diye uyarması için yoksa erken mi
Hep sizi buluyor galiba nişanlıyken belliymis zaten

Aslında kızlar evime gelmelerini hiç istemiyorum ama sonuçta Eşimin ailesi ve gelmek zorundalar bişey de diyemem eşimin hatırı var.
Sorun görümcelrimin kızları. Lise ve ortaokula giden 5 kız. Ama aşırı şımarık saygısız terbiyesiz çocuklar.
Nişanlı iken davete her geldiklerinde ortalığa düşüp dağıttılar. Halıya 2 kez çay bir kez pasta düşerdiler. Sakarlık kaza değil terbiyesizler. Eşime bu durumdan bahsetti hak verdi. Yok dedeleri şımartmış bilmem ne. İlk okula giden de iki kız çocuğu. Dolapları kurcalayan. Neyse daha yeni evliyim. Evime ilk geldiklerinde yengecim benim dolaplara bakma huyum var deyip mutfak ve TV ünitesi ni kurcaladı. Bende ilk gelişin bak ama yatak odama girme dedim. Buna rağmen ben mutfakta iken yatak odama girdiler ve çekmecelerimi açtılar. Eşime söyledim gördüğünde uyar dedi.
Görümcem eşime size geleceğiz demiş. Sinir oldum. Daha bir ay oldu evleneli Bi bekleyin ben davet edeyim hayret bişey. Ama eşime birşey demedim. Ben kendimi ayarlayayım seslerim dedim. Neyse bugün görümce aradı. Ne zMan iştrsin diye. Vardiyalı çalışıyorum ben. Yarına kendilerini davet ettirecek belli. o demeden ben, evdeyim ama hastane işlerim var dedim. Kafamda kurdum cuma gelecekler hafta sonu okul yok büyük ihtimal bende kalacaklar. Ben hafta içine ayarlıcam hem de ertesi gün mesaim olsun diye. Kalalım dediklerinde işteyim diyeyim. Ama en büyük kız çok fena bir keresinde dayımın evi gibisinden Bi laf etti. Ben işteyim desemde dayım evde der kesin. Ben nasıl kalmalarına engel olayım bunların. Kendi evimde korkuyla yaşıyorum Çünkü biliyorum ki gelseler yine halıya çay dökecekler posta düşecekler ya da dolaplarımı kurcalayacak lar ben bunları nasıl bir çözüm bulayım
Ne güzel 2 hesapta aktif 😂

Benim.kiyafetimi birisi giyse ben bir daha giyemem onu. Onun ter kokusu sindi diye. Birisi birseyi benden rica etse vsririm ama bana sormadan kullanirsa benim de hosuma gitmez. Acikca konusmak lazim. Baktiniz olmuyor o geldiginde yayak odasini kilitlemeniz lazim. Bu tipler amcak bundan anlar. Esinizin kardesini uyarmasi lazimdi. Sadece size hak vermekle kalmis ama sorunun cozumunu size birakmis.
Kayinpeder konusuna gelince eger gelmeden haber veriyorsa bir bahane bulun her seferinde. Haber vermeden geliyorsa siz olmasaniz ne yapiyor peki? Ince dusunemeyen insanlarla ugrasmak gercekten cok zor.

Hırkanızı izinsiz giyinip gitmesi hırsızlık gibi bir şey bana göre. Ben de bazı arkadaşlarımın evinde duran eşyaları çok beğeniyorum ama alıp gitmiyorum mesela. Bence burada bir problem var.

Bu konuya beğenmedim emojisi koyan arkadaşlara pes diyorum. Ben okurken şiştim, kızcağız yaşıyor. Benimkiler de aynı da ben Allah'tan çok uzak bı şehirdeyim ama böyleleri arsizdir dert anlatamazsın maalesef.

Merhaba kızlar çok kısa kesmeye çalışacağım. Bekar iken kız kardeşimden çok çektim. Makyaj malzemesi ben alırdım o kullanırdı. Krem alırdım gizliden kutusuna koyardı parfüm alırdım kullanırdı. Kıyafet alırdım gizli gizli kaçırır giyerdi. Şuan bile tüylerim diken diken oldu. Hediye almayı misafir ağırlamayı çok severim ama eşyalarımın kullanılmasını sevmiyorum.ama benim sınavım da bu oldu. Hep evleneyim de eşyalarımı saklamadan rahat rahat kullanayım hayali ile yaşardım zira kardeşim alma demeden kullanma etme demeden anlamayan bir insandı. Neyse evlendim (daha yeni 1.5 aydır) şimdide görümce belası çıktı başıma. Evime bir kaç kez geldi geldiğinde de sanki kendi evi gibi istediği gibi geziyor yatak odama giriyor çıkıyor. 17 yaşlarında. Bir kez uyardım çekmecelerimin karıştırılmasından hoşlanmıyorum diye ama laftan anlamıyor. Geçen geldi hırkamı giyindi gitti. Eşime git al dedim de oralı olmadı. Baş edemiyorum. Yumuşak yüzlü de değilim niye insanlar sınırlarımı ihmal ediyor anlayamıyorum.
İkinci derdim de kp😔 adam Bi değişik boş insan. Elinde olsa sürekli gelecek evimize kv de müsade etse yatıya da kalacak. Daha 15 günlük evliydim emrivaki yemeğe geldi. İyi bir rahatlasın geldi kurtuldu dedim ama adam sürekli gelmek istiyor. 1.5 ay da 4 kez oturmaya geldiler ki evleri ilçe de 50 dk çekiyor yol. Bide yakın olsa heralde hergün gelir. Eşimin ısrarıyla dün oturmaya gittik. Yol uzun sürdüğü için gitmek istemiyorum neyse. Kp geçen gün size gelecektik annen kabul etmedi geleceğiz bu günlerde dedi. 😠
Adam Bi dur Bi evliliğin tadını çıkarayım anlayayım düzen koyayım istediğin kadar gel ne pazarlamacılar gibi sürekli kapımı çalıyorsun. Benim ailem arabayla 5 yürümeylen15 dk lık mesafede oturuyorlar ve bir kez gelmediler. Hatta sizi yemeğe alacağım dedim (kv deler 4 kez geldiler diye aileme karşı vicdan yaptım) annem gelmiyor. Daha yeni evilisin çalışıyorsun ne gerek var diye.
Kızlar ben bu eş ailesi ile görüşmek istemiyorum açıkcası bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Cevaplar için teşekkürler.
Dipnot:eşim bana hak veriyor. Kardeşi meselesinde azarla diyor açık açık ama yapamıyorum.
O gelince odanızı kilitleyin. Bozukursa bozulsuun.

Bende yeni evliyken haftada iki defa gidiyordum sürekli çağırıyorlar ,geliyorlardı evime,birde neden az geliyorsun diye söylenmeye başlamışlardı .şimdiki aklım olsa en baştan tavrımı belli ederdim,sizde rahatsız olduğunuz konularda eşinizle konuşun boyleleri anlamıyor ,saygı anlayış yokk.

Yaaa kıs kardeşini beğenmezsen başına bu gelir😂 bende bi kız kardeşim ablam var sağolsun canım benim benden çok çekti. Görümcene soğuk bi şeklide ben sevmiyorum böyle şeyleri de, rahatsız oluyorum de. Ama tatlı tatlı minnoş minnoş değil sert bi şekilde söyle hırkanı alıp gidiyo mu? Canım manım değil ismini söyle hırkayı unuttun alıyım ben onu de. Bi utansın akıllansın ya

1.5 ayda 4 defa fazla değil aslında ama yeni evli olduğunuz için garip. Kv ye oynayın size ondan umut var. Kardesi de acik acik azarlayacaksiniz yapacak baska bir sey yok.

X