Erkek arkadasım ve ailesi bitmeyen maddi yalanlar

Bu sevda dan vazgeçmelisin seni seven adam orta yolu illaki bulurdu değer görmeyeceğin topluma kendini kabul ettirmeye calısmamalısın. Herşey eşya altın vs değil ama sana değer veren adam yumurta bile alacak halim yok demez.
Bir akrabam aynı senin nişanlının yaptığı gibi yaptılar kıza, kız herşeyi kabul etti kaynana yanına taşındı kızı evde hizmetçi yaptılar etmedikleri zulüm de kalmamış kız boşanma davası açtı... Lütfen değer görmediğin yerde durma seni kabul etmeleri içinde çabalama...
Haklısınız

Esimle evlenirken ben ogrenciydim esim atanmisti meslegine baslamisti.bende sizin gibi makul seyler istedim hatta oyle alisveris falan yapmadim gerek yok dedim
Ailesi bi kurus dahi vermedigi icin gereksiz masraf yapmadik.sizden farki esim ne isterse alirim dedi ama sizinki ucuza getirme pesinde.ben olsam vazgecerdim bu ne boyle varlik icinde yokluk
Anlam veremedim . İnanın . Benden utanmıyor eldende utanmıyor .

Peki bu ısrar ne ? Tabirinizle sizi bedavaya getirecekler, istediklerinizi yapmıyorlar , kredimiz var diyorlar, adam yumurta bile almam diyor. Siz ne istiyorsunuz herşey sihirli bir değnek ile düzelsin mi? Sizi istemeyen insanla evlenmek zorunda mısınız ? Yapmıyorlar işte ya onların yoluna gireceksiniz ya da evlenmeyeceksiniz.
Bence bu ilişkiyi bitirmen daha uygun bunlar ufak tefek görünenilir ama zamanla daha büyük problemlere yol açar herşeyi en iyisi isteyin zira çünkü makul kaldıkça hak etmediğini düşünüyorlar...Heveslerini ortada kalmasın yuva kurulurken erkekte kadında mecburen bir yükün altına giriyor onu yapamam bunu yapamam yok öyle diyen adama yüzük eşine verilir..
Herseyin en iyisimi ??? Annesi beni aradı bn dedigi ben sana 5 bin tllik bir set takabilirim dedi ben de xxxxx teyze böyle zamanda bulunabilcegini sanmıorum dedim . Sonrasında bana iftira attı kadın . Ben güya ona telde bgırmısım . Ben böyle birşey yapmadım . Sevgilimle bu sebeple ayrılık yasadım ve hala sen benim annrme saygısızlık yaptın diyor cıldıracagım artık

Haklısınız da önemli olan o güvence denilen altının miktarı

Yani nedir bu güvence denilen adam asgari ücretli çalışırken 100 gr altın beklemek çoktur bence

Ölçü güvence ise asgari ücretli birisine 10 binlik altın yeterli gibi 3 aylık maaş kadar miktar

Ama genelde adamın iki üç yıl hiç harcamadan tüm gelirini biriktirse alabileceği miktar altın olarak isteniyor
10 binlik mi !!! Bana annesi 4.5 binlik bir set takacagını söyledi .

Mesele ailesinin size onu bunu alması değil bence ki almak zorunda değiller. Kayınvalideyle niye bohça alışverişine çıkılır anlamam zaten kadın bana don sütyen almak zorunda mı? Ama sizin sıkıntınız daha derin eş adayınızda sıkıntı var. Sizi önemsemiyor
Katılıyorum size . Bir cok farklı konu var baska bir konu acacagım

Siz kaça gittiniz fikir olsun bana da

Ben kendimi mal yerine koymadığım için 1 hasır set ya da 1 yumurta edecek mal muamelesi görmüyorum.
Nişanlıyım, gayet normal ilişkiler içindeyim herkesle.
Siz de kafa yapınızı değiştirirseniz daha aklı başında insanlarla muhatap olabilirsiniz :KK66:

Merhaba arkadaslar . Sizlerle 2 yıldır asamadıgım bir problemimi paylasmak istiyorum . 2 yıldır devam eden bir ilişkim var ilk baslarda hersey cok güzeldi . 6. Ayımızda evlenme teklifi aldım . Bi süre sonra aile tanısması oldu . Erkek arkadasım daha sonrasında cok degişmeye basladı . Ailesi ve sevgilim devamlı kendilerini parasız cok fakir insanlar olarak lanse etmeye basladılar ki bu insanların 2 emeklisi 2 evleri ve calısan hiç bos durmayan bir ogulları var . Ve bir kira gelirleride var . Her telefon knsmamızda veyada mesajda hep bir maddiyat hep bir para konusu geciyor bu durum benm sogumama sebep oldu . Aileler tanıstıgında kayınvalide adayım isteklerimize cok makul oldugu halde hayır yanıtını verdi . Yani anlayacagınız beni bir gelin gibi deilde bedava ya getirmeye calıstı . Haliyle ailem ve ben durumdan cok rahatsız olduk . Suandada erkek arkadasımla knstumuzda devamlı yalan söylüyor maddi anlamda 30 yasında bir erkek ve durumları türkiye sartlarında iyi ama bana 1 yumurta dahi alamam dedi . Bu durum benim hayallerimi yıkıyor bana böyle konustukca nişan söz vs asla hayal kuramıyorum . Var oldugunu bildigim halde bizi aptal yerine koymaları canımızı oldukca sıkıyor . Biten kredileri devam ediyormus gibi davranmalar bizim adetimizi hiçe sayıp kendi adetini kız tarafına yaptırmaya calısmalar . Kayınvalideme oglunuz yüzügü gümüş istiyor dediginde altın alacaksınız adet bu diyor bana söz bohcası yapacaktı birden caydı gerek yok dedi . Bohcada altında herseyi problem haline getiriyolar . Beni pazardan bohca alısverişine cıkalım diye erkek arkadasım zorluyor . Bende her genc kız gibi uygun olanı istemem hatamı ? Lütfen bana akıl verin arkadaslar cok zor durumdyım
Kendiniz için bedavaya getirmek diye bir cümle kullanmayın, siz alınacak bir eşya değilsiniz.

onun haricinde eş ve ailesi cimri. Değişmezler. Rahat rahat eve bi şey alamazsınız, tatile gidemezsiniz, sizin harcamalarınıza oğluşumun parasını yiyor gözüyle bakarlar. Herkes evlenirken para harcamak zorunda değil ama görgü önemli. Siz de kendinizi gözden geçirin, beklentileriniz çok olabilir, o da işin diğer yanı

Bence siz karşı tarafın kira geliri konusunda yanılıyorsunuz. Günümüz şartlarında düşünüyorum iki emekli dediğiniz taş çatlasın 2.5+2.5=5 olsa, kira da İstanbul değilse 1.5 olsa 6.5 bin lira gelirleri vardır nişanlınızın ailesinin. Tabi ki az para değil, ama öyle herşeyi yapabilecekleri çok büyük bir para da değil. Karşı tarafın maddi durumu çok iyi diye düşünmenizi gerektirecek bir zenginlik yok gibi geldi bana.
ama onun dışında nişanlınızın ben bir yumutta bile almam tavırları çok saçma. Çalışmıyor mu bu adam maaşı yok mu? Siz çalışmıyor musunuz? Beraber çalışın yapın işte.. yoksa böyle adamla ömür geçmez.

Merhaba arkadaslar . Sizlerle 2 yıldır asamadıgım bir problemimi paylasmak istiyorum . 2 yıldır devam eden bir ilişkim var ilk baslarda hersey cok güzeldi . 6. Ayımızda evlenme teklifi aldım . Bi süre sonra aile tanısması oldu . Erkek arkadasım daha sonrasında cok degişmeye basladı . Ailesi ve sevgilim devamlı kendilerini parasız cok fakir insanlar olarak lanse etmeye basladılar ki bu insanların 2 emeklisi 2 evleri ve calısan hiç bos durmayan bir ogulları var . Ve bir kira gelirleride var . Her telefon knsmamızda veyada mesajda hep bir maddiyat hep bir para konusu geciyor bu durum benm sogumama sebep oldu . Aileler tanıstıgında kayınvalide adayım isteklerimize cok makul oldugu halde hayır yanıtını verdi . Yani anlayacagınız beni bir gelin gibi deilde bedava ya getirmeye calıstı . Haliyle ailem ve ben durumdan cok rahatsız olduk . Suandada erkek arkadasımla knstumuzda devamlı yalan söylüyor maddi anlamda 30 yasında bir erkek ve durumları türkiye sartlarında iyi ama bana 1 yumurta dahi alamam dedi . Bu durum benim hayallerimi yıkıyor bana böyle konustukca nişan söz vs asla hayal kuramıyorum . Var oldugunu bildigim halde bizi aptal yerine koymaları canımızı oldukca sıkıyor . Biten kredileri devam ediyormus gibi davranmalar bizim adetimizi hiçe sayıp kendi adetini kız tarafına yaptırmaya calısmalar . Kayınvalideme oglunuz yüzügü gümüş istiyor dediginde altın alacaksınız adet bu diyor bana söz bohcası yapacaktı birden caydı gerek yok dedi . Bohcada altında herseyi problem haline getiriyolar . Beni pazardan bohca alısverişine cıkalım diye erkek arkadasım zorluyor . Bende her genc kız gibi uygun olanı istemem hatamı ? Lütfen bana akıl verin arkadaslar cok zor durumdyım
“Beni bir gelin gibi değil de bedavaya getirmeye çalıştı” kısmından sonrasını okumadım. İnsanın kendine maddi bir değer biçmesini aklım mantığım almıyor, almayacak da. Bir de şu insanların mal varlıklarının kalem kalem hesabını tutmaktan bir vazgeçin Allah aşkına. O insanlar bir gün bir gelin gelsin de ne var ne yoksa geline hibe edelim diye yapmıyorlar, alın teriyle kendilerine güvence olsun diye yapıyorlar. Kendi evinizi kendiniz kuramayacaksanız evlenmeyin, ayy..

Bir sorum olacak cidden evin eşyaları nasıl ödenecek?

Düğün kına yapmasanız iş elbisesiyle nikah kıydırsanız da buzdolabından kaçamazsınız.
Oturup onları da siz alın demiyorlar değil mi? 🤦‍♀️

Zaten anneyi babayı bir tarafa bırakıyorum 30 yaşında birinin kendi birikiminin olmaması da garip, nereye harcama yapıyor? Bu yaşamda neye önem verdiğini gösteren çok önemli bir gösterge.

Sizin yerinizde olsam evlenmeden önce tekrar düşünürdüm. Paraları olmasa bile düzgün aileler şu kadar bütçe ayırabiliyoruz biz de sıkışığız derler, düğün tarihi ona göre ayarlanır. Yalanla dolanla iş yapılmaz.

Bir sorum olacak cidden evin eşyaları nasıl ödenecek?

Düğün kına yapmasanız iş elbisesiyle nikah kıydırsanız da buzdolabından kaçamazsınız.
Oturup onları da siz alın demiyorlar değil mi? 🤦‍♀️

Zaten anneyi babayı bir tarafa bırakıyorum 30 yaşında birinin kendi birikiminin olmaması da garip, nereye harcama yapıyor? Bu yaşamda neye önem verdiğini gösteren çok önemli bir gösterge.

Sizin yerinizde olsam evlenmeden önce tekrar düşünürdüm. Paraları olmasa bile düzgün aileler şu kadar bütçe ayırabiliyoruz biz de sıkışığız derler, düğün tarihi ona göre ayarlanır. Yalanla dolanla iş yapılmaz.
burada bazen konu açıyorlar
Adam 30 yaşının üstünde en az 5000 alıyor ev yok, araba yok, kenarda beş kuruş yok evlenmeye kalkıyorlar.
Her şey kredi
En baştan ofsayt bir durum bence
Ya adam yalan söylüyor bu konudaki gibi, ya o zamana kadar kazandığı bütün parayı ailesine hibe etti yada elinde para tutmayı bilmiyor fazla fazla harcıyor.

Canım benim. Altın bohça cart curt. Yumurta bile alamayan adamlar sen nasıl evlenmeyi hayal ediceksin acaba.sen para var diyorsun adam yok diyor. Evlenince bu adam sendende sakıncak parayı. Evin yükü senin üstüne bincek. 2 yıl diyorsun. 2 koca yıl. Aynı problem. sende yazmışsın zaten bitmek bilmeyen diye

X