Erkek arkadaşımın akraba sevdası

Amaan sende orada laf dedikodu bi ton akraba var, sanki İngiliz ailesi gibi mayoyu giy havuza gir oooh..dayı iyiki sarkıntılık etmemiş ben sizi çok cesaretli buldum.ben korkarım havuz kaçmıyorya ailenin içinde bu ne rahatlık gerçekten ya.sevgilinle yalnız yap tatilini ama aileyi görünce o gün niye dönmüyorsunuz çok garip geldiniz bana.sizi kırmak istemem konu sahibi.elestirdim kusura bakmayın.
Yani...kısmen de olsa katılıyorum dayı amca kuzen bilmem ne...Hiç rahat bir ortam değil. Onu geç yaşlar da 18 degil 20 degil...koskoca kadını azarliyorlar falan. Çok degisik ya. Hadi azarlandin...ya da ileri geri konuşuldu hakkında, kalmaya nasıl devam edilebiliyor yazlıkta. Amcası diyor sana göre değil falan. Bu kadar akraba içinde sevgili olarak bulunmak hiç doğru bir secim değil. Küçük falan olsa 18-22 yas cahil heyecanlı yazik neyse diyeceğim.

Bence bu kadar şeye tahammül etmeniz bile mucize. Her sene tatil diye hiç tanımadığınız bir kalabalığın içine düşmüşsünüz. Bundan rahatsızlığınızı da dile getirmişsiniz. (anlattığınız kadarıyla) Yetmiyor gibi azarlar yemişsiniz. Bir de size ait eşyalar da etrafa dağıtılmaya başlanmış. İlişkiniz de uzun süreli ama karşı taraf sizi hiç takmıyor sanki.

Yazlığın havuzu da var, ve havanın en sıcak olduğu zamanlar. İlk defa gitmişim oraya ve mayomu girip havuza girdim.
Havuza girdiniz diye mi rahatmışsınız? Dayı röntgencilik yapmaya utanmamış mı?
Erkek arkadaşınız da aile yapısını biliyordur, ne demeye aralarına sokuyor sizi? Kusura bakmayın da sevgilinizi de hiç iyi niyetli bulmadım ayrılmanız iyi olmuş, dönmesini de beklemeyin, senden ayrıldım ne zaman döneceksen söyle eşyalarını kapı önüne koyacağım deyin, kapı kilidini de değiştirin.
Bulunmaz hint kumaşı oğulcuklarına başka birini bulsunlar, sülalece cimriler buna erkek arkadaşınız da dahil, akraba yanında tatil nedir yahu😱

Sözde evli değilsiniz ama masallah evlilerden daha çok muhattapsınız eşinizin dayısı amcası yengesi felan.

Birde 12 yildir bu devran boyle gitmis ayrılmamişsınizda o zaman evli olmamanın getireceği avantajlardan hic birini kullanmamışsınız.

7 yıldır evliyim hic esimin amcasi dayisı ile ayni yazlıkta kalmadımm en fazla bayramda seyranda 40 yılda bir dugunde veya cenazede en fazla 2 saat aynı catı altinda kalmışımdır.

Ayrıca suç erkek arkadaşınızda buyuk ihtimal aynı evde nikahsiz yasadıgınız icin size böyle davranıyorlar zihniyetlerini biliyorsa neden sizi onlarla ayni ortama sokup sizi boyle muameleye maruz bırakıyor ki?

laptop olayına hic değinmiyorum bile saygısızlık baska bir sey degilm Birakın gitsin cok sevdigi dayisi amcasiyla yasasin o zaman.

Havuza girdiniz diye mi rahatmışsınız? Dayı röntgencilik yapmaya utanmamış mı?
Erkek arkadaşınız da aile yapısını biliyordur, ne demeye aralarına sokuyor sizi? Kusura bakmayın da sevgilinizi de hiç iyi niyetli bulmadım ayrılmanız iyi olmuş, dönmesini de beklemeyin, senden ayrıldım ne zaman döneceksen söyle eşyalarını kapı önüne koyacağım deyin, kapı kilidini de değiştirin.
Bulunmaz hint kumaşı oğulcuklarına başka birini bulsunlar, sülalece cimriler buna erkek arkadaşınız da dahil, akraba yanında tatil nedir yahu😱
Yani gideli 1 hafta olmuş bir de şimdi, ne aradı ne sordu demiş konu sahibi. Sevgilim, arada küslük kavga vs yokken 1 hafta arayıp sormasa artık sevgilim değildir 😂. Benimki de arkadaşlarıylayken bazen yazamaz. 14-15 saat haber alamazsam tamam ama 24 saati geçerse yazdığında endişelendim vs deyip kızıyorum. Bir ara fazla alkol alıyordu, korkuyordum acillik falan mı oldu diye. İki eli kanda olsa yazmayı öğrendi öyle öyle. Birlikte yaşayan insanların bir de, bir hafta birbirleriyle iletişime geçmemesi çok anormal benim için.

Yani gideli 1 hafta olmuş bir de şimdi, ne aradı ne sordu demiş konu sahibi. Sevgilim, arada küslük kavga vs yokken 1 hafta arayıp sormasa artık sevgilim değildir 😂. Benimki de arkadaşlarıylayken bazen yazamaz. 14-15 saat haber alamazsam tamam ama 24 saati geçerse yazdığında endişelendim vs deyip kızıyorum. Bir ara fazla alkol alıyordu, korkuyordum acillik falan mı oldu diye. İki eli kanda olsa yazmayı öğrendi öyle öyle. Birlikte yaşayan insanların bir de, bir hafta birbirleriyle iletişime geçmemesi çok anormal benim için.
Katılıyorum, kaç yıllık evliyim, zaman zaman ben veya eşim şehirdışına çıkmak zorunda kalıyoruz, aramadan duramayız, yolculuk hali deyip merak eder ararız, gittiğin yerde ne haldesin diye ararız, hiçbir şey olmasa özlüyorsunuz zaten.

Adam akraba odaklı yaşıyor demek ki, iyi ki evli değillermiş, böyle adamla evlilik yürümezmiş.

Erkek arkadaşımın yazlığına gitmiştim, ama akrabalarının ( amcası, yengesi, kuzeni, bakıcısı...) evde olduğundan haberim yoktu. Annesi ile kızkardeşinin evde olduğunu biliyordum yalnızca. Zannediyorum ki, sessiz sakin bir tatil geçireceğiz. Biz eve geldik, yarım saat sonra arabayla amcası ma'aile geldiler. Yazlığın havuzu da var, ve havanın en sıcak olduğu zamanlar. İlk defa gitmişim oraya ve mayomu girip havuza girdim. Madem buraya kadar geldim, dinlenip tatilimi yapıp gideceğim. Meğer, amcası her hareketimi uzaktan gözlüyormuş. Ama adam orada bulunduğum sürece benimle tek kelime bile konuşmadı.

Sonra benim olmadığım bir an erkek arkadaşımı yanına çekip sorguya almış. "Kim o kız, kaç yaşında?" Aynı yaşta olduğumuzu söyleyince " O kız senden büyük" demiş. :))) "Bak o kız fazla rahat, sana göre değil. Olmaz onunla " şeklinde. Aslında fahişeden kastım buydu. Doğrudan söylenmiş bir hakaret yok, ama ima var, üstü kapalı aşağılama ve ötekileştirme var. Sevgilimin babası da yaptı bunu bana, kız kardeşi de, dayısı da.
Erkek arkadaşının akrabaların orda oldugunu söylememesi büyük düşüncesizlik..Şuan bu kadar düşüncesizse evlendikten sonra daha da batar bu huyu sana..Daha farklı dusuncesızlıklerı olur katlanmak da zor olur suan sevgılın ayrılsan bıter ama evlenınce ayrılmak ıcın 100 kere dusunmen gerekıyor..Yazlığa cagırdıysa zaten aılesıyle tanısıyorsan havuza gırılır herkes gırıyorsa..Sonucta herkes eve cekılmıs de sen de mayonu gıyıp havuza gırmedın herhalde..Madem öyle rahat bır aılesı yok ne dıye aıle yazlıgına cagırıyor..Dayısının da bır kere gördüğü kızla ılgılı ama hemen bır ızlenım edınıp orda bunu köseye cekıp dıllendırmesı hoş olmamıs.Hiç sohbetınız oldu mu bılmıyorum ama tanısmadan konusmadan bu kadar önyargılı olması hos degıl

Dayısının o kız sana uygun degıl sözlerınden etkılenmıstır bence sadece dayısı da degıl butun aıle ıcınde bu mevzu konusulduysa cocuk o yuzden aramıyordur

X