Çocuk Hastalıkları erkek bebeklerin genital bölgesi eyvahhhhh

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
erkek bebek anneleri ben yapmadım ama siz yapın da diyemem doktora bi sorun önce konuya şöyle gireyim burdada bazı arkadaşlar bu konuya değinmişti erkek bebeklerin pipilerinin banyoda iltihabını akıtın diye yazmışlardı bana çok saçma gelmişti malesef başıma geldi 2yaştan önce sünnet olması gerekiyor efenin pipisinde şişlik var cerraha kadar götürdüm korkulacak bişey değilmiş ama ilerde enfeksiyona yol açabilirmiş canını yakan bi durum yok ama altını açınca şişliği görüyorum ya moralim altüst oluyo kesinlikle erkek bebeklerin pipisiyle oynatmayın ordan sevdirmeyin eşinize anlatın bunu biz şimdi daha dikkatliyiz ama şişlik geçebilirmiş de hayırlısı artık dua edin sizde efeye çok şükür allah beterinden korusun ama bilmediğimiz o kadar çok şey var ki nolur dikkatli olalaım

geçmiş olsun canım hiç iltihap akıtılır mı bebeğin pipisinden bana çok sacma geldi...benimde erkek çocuğum var altını alırken bile nazik olmaya calışıyorum.neyseki seninkinde korkulacak bi durum yokmus.tekrar geçmiş olsunn..

aynı şey birkaç gün önce bizim başımıza geldi. 10 aylık oğluşumun altını açtığımda pipisi bana şiş geldi. birkaç gün sonrada pipisinin ucundan iltihap gibi bişey geldi. şişlik kendiliğinden kayboldu. verdiğin bilgi gerçekten önemli. paylaştığın için teşekkürler canım.

Geçmiş olsun. Peki bu şişlik neden olurmuş? Ben oğlumun sünnet derisini hiç temizlemedim doğduğundan beri omu neden olurmuş???

evet malesef babaları banyoda biraz masaj yaparak temizlemellilermiş biz bilmiyoduk beyaz beyaz bişey çıkıyo ama yinede doktora danışmadan asla yapmayın

evt kızlar bende oğlumu doktora götürdüğümde pipisinin ucundan sünnet derisini geriye acıtmadan çekmek gerekiyormuş mutlaka yap bunu dedi deriyi aşağı doğru çekince sünnetle alınacak olan deriyi kastediyorum pipisi çıkıyo canıda acımıyo mutlaka yapın

geçmiş olsun
ne iltihabı ya
ilk defa dydum
sünnet olur rahatlar ama üzülmecanım

bana dr o deriyi geriye çekmenin sakıncalı olabileceğini söylemişti 2 aylıkken sünnet ettridik valla çok da rahat geçti en iyisi erkenden sünnet ettirmek

banada çekilmesi gerektiğini söyledi ama sen sünnet ettirmişin çok iyi olmuş oğlumda inmemiş testis var 11Aylıkken ameliyat olması gerekirse o zaman sünnet olur dediler

bende oglumu dogdugundan berı yapıorum ılk zamanlar her altını actıgımda yapıodum sımdı 10aylık haftada 2 kere yapıorum onlar bızım gıbı sureklı banyo yapıp cınsel organlarını sureklı yıkama ıhtımallerı yok o yuzden pıslık tutuyo ıcınde sıyırıp onu temızlemen gerekıo hem sunnetıde cok kolay olurmus benım dayım 20senelık sunnetcı bızzat kendısıne danıstım bı zararı olucagını zannetmıyorum

Bayanlar teşekkür ediyorum ben hiç yapmamıştım. umarım geç kalmamışımdır:1no2: oğlum 10 aylık hemen başlayacağım. teşekkürler...a.s.

Benim oğlumuda doktor yapmıştı o bahsettiğiniz şekilde. Resmen yırtmış deriyi, pislik adam.:mymeka: Neymniş efendim hiç acımazmış vs vs, çocuk acıdan öyle bir bağırdıki, tüm hastane inledi neredeyse. Her zaman yapmak gerekiyormuş ama oğlan ellettirmiyorki o deneyimden sonra. Napıcaz bilmem:sm_confused:

bızım doktorumuzda nasıl yapmamız gerektıgını kendısı gostermıstı.sımdı aklımıza geldıkce yapıyoruz.ama ben kıyamadıgım ıcın o gorev babamızın.

of yaaa bizim sünnetimiz de zor olur iltihap toplandığı için bizi bilgilendirmeyen doktoruma çok kızıyorum ama ne fayda

evet kizlar benimde doktorum söyledi. günde bir kez yapmak gerekiyormuş. bende korka yeni başladım ama bakalım alışacaz.

5 yaşında bir oğlum var bazen pipimin acimasini istermis gibi oluyor diye yakinmalari oluyor böyle bir durumla karsilasan varmı

5 yaşında bir oğlum var bazen pipimin acimasini istermis gibi oluyor diye yakinmalari oluyor böyle bir durumla karsilasan varmı
Tam olarak anlayamadım oğlunuz mu söylüyor böyle? Gözlemlemenizi öneririm özellikle wc ve oyun zamanı. Bahsettiği şey gerçekten acı mı yoksa farklı keşifleri mi oldu? ☺️ geçmiş olsun

Aynen oğlum söylüyor. Bazen durup dururken bu olayı söylüyor ve sinirleniyor o his olduğu zaman onda farklı keşifler benimde açıkçası aklıma geliyor malum 5 yaş cinsel kimliklerini bulma yaşı ama yinede insan endiseleniyor

X