Erkek cocuk

nisaa

All izz well
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2010
142
126
Selam kizlar
Simdi benim 1. Oglum 1 kizim var nasipse 1 tanedaha oglum olacak ama su son gunlerde ailem beni üzüyor.
Anneme ilk cinsiyeti soyledigimde aman ne belli dedi dedim doktor emin konustu iyi canim hayirlisi dedi sonradan 2 abimin arasi baya kotu bana buyuk abimin soyledigini soyluyo dusmanin varmi deseler dusmanim yok erkek kardesim var derim demis.bana onu söylüyor falancanin da erkek demislerde kiz cikmis bunuda araya sikistiriyor. Sesimi cikartmadim dedim kalbini kirmayim.ama annem kiz kardesimin kizi olacagini duyunca doktora tekrar baksan belkide erkektir demis dogana kadar erkek bekledi anlamadim ben bu isi:KK43:(
2 gun once ablamla konusuyorum 4 kizi var erkek beklediler baya nasip olmadi.kucuk kizi ( 9 yasinda )teli aldi teyze sen erkek dogurmak icin Allaha duami ettin yoksa biseylermi yedin erkek olmasi icin dedi ben baya afalladim dedim olurmu kuzum Allah boyle nasip etmis hatta bizimkiler kiz bekliyorlardi baya uzulduler dedim neyse dedi teli annesine verdi ablam amn cocuk felan demedi adini ne koyacaksiniz dedi direkt bende uzuldum yani hicde oyle oylum olacak havasinda felan deyilim.
Dun kucuk kardesime annlattim dedim eca bana boyle dedi diye abla aile icinde konusuyorlardir ondan cocuk etkilemiştir dedi. Ne yalan soyleyim esimle ara ara bizd3 bile konun geciyor dedi.
2 erkek olacak kurtlere gelin gideydin seni el ustunde tutarlardi dedi kahkaha atarak . Sonradanda aman diyo erkek olacakda ne olacak ne varsa kizda var bak anneme kizlarin yanindan ayrilmiyo benim kocam bile uzak duruyo ailesinden diyo sende yarin ele verin arkasindan bakarsin diyo.

Ya ben anlamiyorum bu nasip isi ben hic bi zaman oglum olacak diye hava yapmadim.
hatta esime sorsaniz kiz ister esim 7 kardes 5 tanesininde ayni 2 erkek 1 kizlari var.birazda genetik bisey benmi yanlis anliyorum hamilelikten dolayi yoksa bizim ailede bana karsi bi laf sokma cabasimi var anliyamiyorum cok uzuluyorum ya:KK43:(

Bu ne ya. ailen seni kiskaniyor.

Boşver. Canını sıkma..tadını çıkar. Allah sağlıklı bir şekilde kucaginiza almayi nasip etsin.

Bir de ben çocukla hava yapma meselesini anlamiyorum..Çocuk bu. Hayırsız ve sorunlu bir evlat da olabilir. Başına Bir şey de gelebilir. Allah korusun. Garantisi ve size ne yasatacagi belli olmayan bir organizma sonuçta. Onlarin oglu olsa hava atacaklar demek ki. Tövbe yaa.

Genetikle bir alakası yok canım. Ailede kızlar çoğunlukta ama bizim 3 oğlumuz var. Kız evlat nimet derler elinde olan kıymet bilmiyor. Allah hayırlı olanı versin. Evlat bu ya. Can, kan, aşk. Ayrılır mı cinsiyetine göre.. Bir kere veren Allah alacak olan Allah. Bu yarış ve kıskançlık nedendir...

Cahillikten başka bişey değil bu canınızı sıkmayın. Ben evlendikten 3 ay sonra hamile kaldım bi oğlum oldu. Sonra düşük yaşadım, tekrar hamile kalamadım. K.validem ahh bitane daha olaydı bi tane daha olaydı dedi durdu ağlamaklı. Ben en sonunda biraz sert çıktım bırkatı. 5 sene sonra hamile kaldım.hep erkek olacak diye hissettik , erkek olduğunı da söyledi dr. Bu seferde tüh kız olaydı lar başladı. 30 yaşındaydım 2. çocuğum olacaktı ve ben üçüde düşünüyordum biliyorlardı. Halaa böyle konuşup durdu.
Tamamen cehalet, şükürsüzlük. Bebeğimin yüzünü bile göremedi k.validem. 20 günlükken kaybettik onlara haber vermeden defnettik.
Şimdi akıllanmış biraz, hayırlısıysa olsun , olmazsada olmaz var bi tane çok şükür demeyi öğrendi konu geçince.

Çocuğun cinsiyetiyle, fiziki özellikleriyle övünülmez.
Çocuk hayırlı bir evlat olursa, davranışları ile ne kadar iyi yetiştiğini gösterirse, başarılı olursa bunlarla anne baba övünebilir.
X kromozomunun yanına Y geldi diye övünmek veya kıskanmak cehaletin önde gidenidir. Doğadaki her canlı ürüyor, bu tamamen içgüdüsel bir şey. İş doğurduktan sonra başlıyor. Burayı layıkıyla yerine getiremeyen cahil insanlar, cinsiyet gibi şeylere takılıp bunu öne çıkarıyorlar. Çünkü hayattaki tek başarıları üremekten ibaret.

Ne mesele yapmışlar çocuğun cinsiyeti her kafadan bir ses.
Bizim evde bile konuşuluyorsun demiş kardeşiniz çok ilginçler.
Bir de ablanıza çok kızdım kızlarının yanında erkek çocuk beklentilerini mi konuşuyorlar, küçücük kızın aklını neyle doldurmuşlar.

Sen çocuklarını kültürlü ve açık fikirli yetistir nolur. 9 yaşındaki çocuk bile ne kadar cahil kafasına girmis..

Sen hic moralsizlik yapma boşver. Allah sağlıklı ömürler versin ailenize :)

Çocuğun cinsiyetiyle, fiziki özellikleriyle övünülmez.
Çocuk hayırlı bir evlat olursa, davranışları ile ne kadar iyi yetiştiğini gösterirse, başarılı olursa bunlarla anne baba övünebilir.
X kromozomunun yanına Y geldi diye övünmek veya kıskanmak cehaletin önde gidenidir. Doğadaki her canlı ürüyor, bu tamamen içgüdüsel bir şey. İş doğurduktan sonra başlıyor. Burayı layıkıyla yerine getiremeyen cahil insanlar, cinsiyet gibi şeylere takılıp bunu öne çıkarıyorlar. Çünkü hayattaki tek başarıları üremekten ibaret.
:KK9::KK9::KK9::KK9: çok güzel ve anlamlı bir yorum tebrik ederim. Ancak konu Sahibi de sanki biraz erkek çocuğu olmasını ayrıcalık gibi hissediyor. Oğlum olacak diye hava yapmadım ne demek?

Selam kizlar
Simdi benim 1. Oglum 1 kizim var nasipse 1 tanedaha oglum olacak ama su son gunlerde ailem beni üzüyor.
Anneme ilk cinsiyeti soyledigimde aman ne belli dedi dedim doktor emin konustu iyi canim hayirlisi dedi sonradan 2 abimin arasi baya kotu bana buyuk abimin soyledigini soyluyo dusmanin varmi deseler dusmanim yok erkek kardesim var derim demis.bana onu söylüyor falancanin da erkek demislerde kiz cikmis bunuda araya sikistiriyor. Sesimi cikartmadim dedim kalbini kirmayim.ama annem kiz kardesimin kizi olacagini duyunca doktora tekrar baksan belkide erkektir demis dogana kadar erkek bekledi anlamadim ben bu isi:KK43:(
2 gun once ablamla konusuyorum 4 kizi var erkek beklediler baya nasip olmadi.kucuk kizi ( 9 yasinda )teli aldi teyze sen erkek dogurmak icin Allaha duami ettin yoksa biseylermi yedin erkek olmasi icin dedi ben baya afalladim dedim olurmu kuzum Allah boyle nasip etmis hatta bizimkiler kiz bekliyorlardi baya uzulduler dedim neyse dedi teli annesine verdi ablam amn cocuk felan demedi adini ne koyacaksiniz dedi direkt bende uzuldum yani hicde oyle oylum olacak havasinda felan deyilim.
Dun kucuk kardesime annlattim dedim eca bana boyle dedi diye abla aile icinde konusuyorlardir ondan cocuk etkilemiştir dedi. Ne yalan soyleyim esimle ara ara bizd3 bile konun geciyor dedi.
2 erkek olacak kurtlere gelin gideydin seni el ustunde tutarlardi dedi kahkaha atarak . Sonradanda aman diyo erkek olacakda ne olacak ne varsa kizda var bak anneme kizlarin yanindan ayrilmiyo benim kocam bile uzak duruyo ailesinden diyo sende yarin ele verin arkasindan bakarsin diyo.

Ya ben anlamiyorum bu nasip isi ben hic bi zaman oglum olacak diye hava yapmadim.
hatta esime sorsaniz kiz ister esim 7 kardes 5 tanesininde ayni 2 erkek 1 kizlari var.birazda genetik bisey benmi yanlis anliyorum hamilelikten dolayi yoksa bizim ailede bana karsi bi laf sokma cabasimi var anliyamiyorum cok uzuluyorum ya:KK43:(
sizinkiler bu konuları azıcık ögrenmeli okumalılar.
yegenin de bence evde devamlı erkek cocugumuz olmadı gene kız olacakmış dedikleri için 'bende kızım istenmiyorum yada annem erkek dogursun bu laflardan kurtulsun 'diye düşünüp bunu sana sormuştur.
ailedeki herkese üzüldüm. sen dahil. bunlar söylenmeyecek laflar ve hadi söylendi diyelim seninde alınmaman lazım.
bir de bebek cinsiyeti hakkında ufak bilgiler yazayım.
cvinsiyet konusunu BABA'nın SPERMLERİ belirler. erkek kromozomu taşıyan spermler hızlı koşan spermlerdir. kız kromozomu taşıyanlarda yavaş geriden gelen spermlerdir.
nasip kısmı da tamamen ve tamamen ilişkinin ne zaman yapıldıgı, ilişkinin günü, babanın spermlerinde hızlı ve yavaşların oranı sayını hızı vs. gibi konular ile ilintilidir.
tabi bunlar bile kendi içinde dallanır. maddelendirilir.

Cahillikten başka bişey değil bu canınızı sıkmayın. Ben evlendikten 3 ay sonra hamile kaldım bi oğlum oldu. Sonra düşük yaşadım, tekrar hamile kalamadım. K.validem ahh bitane daha olaydı bi tane daha olaydı dedi durdu ağlamaklı. Ben en sonunda biraz sert çıktım bırkatı. 5 sene sonra hamile kaldım.hep erkek olacak diye hissettik , erkek olduğunı da söyledi dr. Bu seferde tüh kız olaydı lar başladı. 30 yaşındaydım 2. çocuğum olacaktı ve ben üçüde düşünüyordum biliyorlardı. Halaa böyle konuşup durdu.
Tamamen cehalet, şükürsüzlük. Bebeğimin yüzünü bile göremedi k.validem. 20 günlükken kaybettik onlara haber vermeden defnettik.
Şimdi akıllanmış biraz, hayırlısıysa olsun , olmazsada olmaz var bi tane çok şükür demeyi öğrendi konu geçince.
Allah rahmet eylesin bir daha yaşatmasın kimseye evlat acısı :KK43:

Bende ikinci ogluma hamileyim valla etmedikleri laf yok yani. Duyan hemen keske kiz olsaydi ama olsun saglikli olsun, kiz evlat öz evlat keske kizin olsaydi falan sinirlerimi bozuyorlar ama ne kizi ne oglu olan ustun degil hepsini Allah veriyor sonucta bizim elimizde olan bisey degil. Elimde olsa kiz dogurup elalemin çenesini kapatirdim.
Ailen de sacma sapan davraniyor. Ama insanlarda bi cinsiyet ayrimciligi oldugu kesin. Cahillikten hep bunlar.

Ben doguma kadar kimseye soylemedim. Paha bicilmez bir rahatlik. Herkese tavsiye ederim. Mesafe koy ailene. Herkes caninin istedigini soyleyemez. Sen bir bireysin.

Ben bu konuşmalarda ne kıskançlık gördüm ne de laf sokma. Ama içten içe galiba sizde erkek çoçuğun daha önemli olduğunu düşünüyorsunuz. Anneniz kız kardeşinizede size de aynı şeyleri söylemiş. Yani üzerinde çok durulacak bi konu değil. Allah sağlıcakla bebeğinizi kucağınıza aldırsın.

Canım cinsiyetin genetik falan olduğunu nereden çıkardın? Kız veya erkek tamamen %50 şans..

Cehalete söylenecek söz yok, anlatsan da anlamazlar. 1 kızın 1 oğlun varmış zaten ne güzel. 3. de bunlardan biri olacaktı mecburen çünkü alemde başka cinsiyet yok :)

Allah evlatlarını analı babalı büyütsün. Bu tip mevzulara kafa yorma sonra sen de onlar gibi olursun, benden söylemesi.

X