Erkek evlât! vs kız evlât

MaysaveBulut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
376
448
Merhaba herkese🌻
Özet geçmeye çalışacağım. Uzun yıllardır evliyim.Evlenirken de evli kaldigim sürece de ailemden hic bir destek almadım.(maddi,manevi) eşya vs

Buna karşılık hep faydalı bir cocuktum küçükken kardeşimi ben büyüttüm.

Hem kendimin, hem kardesimin oz bakimi okulu ödevi vs her seyi ile ben ilgilendim.(annem çalışıyordu)
Kardeşim erkek, 18 yaşına gelince ehliyet ve altına araba alindi. (Ben kendim aldim)4-5 yil bu arabayla gezdi tozdu kaza vs yapti bi sürü masraf....akabinde askere gitti döndü evlenmek istedi bir sürü masrafla ne var ne yoksa alındı a'dan z'ye kirada ev vardı çıkarıldı oraya oturtuldu.

Evliliğim boyunca ailem yanima ziyarete gelirken (farklı şehirde evliyim)bilet parasını bile hesaplayan insanlar az gelirler masraf oluyo diye ben gidince bi derdin var mı,ihtiyacın var mi sormazlar bin tane cimrilik yaparlar bir kac kez annemle kavga ettim sürekli evlat ayırdığını kafayı oğluyla bozduğunu söyledim ama yaptıkları haksizligin farkinda bile deyiller..
Istemeyince kendi başının çaresine bakınca böyle hakkin yeniyor😒

👉Son olayda şu: Babama miras kaldı bir yerden parayi bankaya koymuş bana söylüyor işte bu para benim iste hastalığımda falan kullancam dursun kenarda kefen param gibi düşün dedi iyi baba dedim tabi dursun allah korusun..hani "isteme" ye falan getirdi aklınca ben zaten istemem..

2 gün sonra duydum ki kardeşime 50.bin tl vermiş dükkan açsın diye bende kizdim banada gonder bende açayım niye bana.o.kadar ayak yaptinda gittin verdin dedim geri verecek diyor!

Bende vericem banada gönder dedim susuyor! Erkek evladın kayrilmasindan bıktım igreniyorum artık ve ben bunlari anneme söylediğimde bana destek olmuyorsunuz dediğimde akrabalara "maysa" benden para istiyor diyormuş! 😳🤬🥵🥴🤮

Hiç bir destek görmeyip paracı olarak adlandıriliyorum.Bana yapilanlari söylediğim için. Nemalanan başka

5 aydır görüşmüyorum ailemle arayıp duruyorlar ne yapmalıyım.??
Okuyanlara 🦋🌸🌼🌺🌹🌻🌿🦋💐

Son düzenleme:
Görüşme arkadaşım seni merak etsinler,telefonlarına çıkma hatta açık açık tehdit et bu şekilde ayrımcılık yapıcaksanız sizi sileceğim de bakalım ne yapacaklar.Ama son olarak şunu bil ki senin annen ve baban maalesef kötü insanlar ve seni hiç sevmiyorlar tek açıklaması bu yoksa hiç bir anne baba çocuğuna bu şekilde davranmaz

Kabul et. Daha az sevildiğini. Zor oluyor ama en azından mesela ağlamıyor insan artık banyoya kapanıp. Geriliyor sadece. O da kısa sürüyor. Evet beni kardeşimden daha az seviyorlar bu konuda da yapabileceğim bir şey yok, hislerini yönetemem deyip kendi hayatına odaklan. Çünkü kendini de parçalasan değişen bir şey olmayacak.

İnsan bazen yok yere dramatize ediyor hayatını. Çok iyi bildiği şeyleri defalarca teyit etmek, aksine inanmak ya da aksine inandırılmak için uğraşıyor. Bu uğraş her seferinde sadece kendi canını acıtıyor. En nihayetinde artık canın acıyacak yeri kalmadığında kabullenme evresi oluyor işte.

Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama bunun sonraki evresi daha vahim. Çünkü aynı döngü torunlar arasında da devam ediyor. Bu sefer çocuğumun üzülmesine müsaade etmem dramı başlıyor ki kendi durumundan daha vahim oluyor.

Bugün durup düşündüm de sanki biz çok fazla Büyütüyoruz her şeyi. Sevmesinler yahu, olmayan ya da yetersiz sevginin peşinde koşmaktan ruh sağlığımızı bozup olan sevgiyi de kaybediyoruz sonunda. Gözde evlat olma uğruna ne eş, ne anne olabiliyoruz adam akıllı. Başlarım çocukluk yaralarına da, tırt ebeveynlere de. Yapmayın bunu kendinize. Kendi kendinize yetiyorsunuz ne güzel. Olduğu gibi kabul edin her şeyi.

Erkek evlat her zaman daha değerli olur.Bu yüzden de aileye daha bağlı olan taraftır.Evliliklerde kadınlar genelde ana kuzusu gibi söylemde bulunur ya onun sebebi bu.Kadınlar daha kopuk olduğu için anlayamıyor.Acı ama gerçek bizim için.

Kabul et. Daha az sevildiğini. Zor oluyor ama en azından mesela ağlamıyor insan artık banyoya kapanıp. Geriliyor sadece. O da kısa sürüyor. Evet beni kardeşimden daha az seviyorlar bu konuda da yapabileceğim bir şey yok, hislerini yönetemem deyip kendi hayatına odaklan. Çünkü kendini de parçalasan değişen bir şey olmayacak.

İnsan bazen yok yere dramatize ediyor hayatını. Çok iyi bildiği şeyleri defalarca teyit etmek, aksine inanmak ya da aksine inandırılmak için uğraşıyor. Bu uğraş her seferinde sadece kendi canını acıtıyor. En nihayetinde artık canın acıyacak yeri kalmadığında kabullenme evresi oluyor işte.

Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama bunun sonraki evresi daha vahim. Çünkü aynı döngü torunlar arasında da devam ediyor. Bu sefer çocuğumun üzülmesine müsaade etmem dramı başlıyor ki kendi durumundan daha vahim oluyor.

Bugün durup düşündüm de sanki biz çok fazla Büyütüyoruz her şeyi. Sevmesinler yahu, olmayan ya da yetersiz sevginin peşinde koşmaktan ruh sağlığımızı bozup olan sevgiyi de kaybediyoruz sonunda. Gözde evlat olma uğruna ne eş, ne anne olabiliyoruz adam akıllı. Başlarım çocukluk yaralarına da, tırt ebeveynlere de. Yapmayın bunu kendinize. Kendi kendinize yetiyorsunuz ne güzel. Olduğu gibi kabul edin her

Bugün durup düşündüm de sanki biz çok fazla Büyütüyoruz her şeyi. Sevmesinler yahu, olmayan ya da yetersiz sevginin peşinde koşmaktan ruh sağlığımızı bozup olan sevgiyi de kaybediyoruz sonunda. Gözde evlat olma uğruna ne eş, ne anne olabiliyoruz adam akıllı. Başlarım çocukluk yaralarına da, tırt ebeveynlere de. Yapmayın bunu kendinize. Kendi kendinize yetiyorsunuz ne güzel. Olduğu gibi kabul edin her şeyi.
Yorum yazdığınız için teşekkürler..
1 tane evlâdım var..yani sürekli oturup bunlari.düşünmuyorum elde.ettigim her şeyi çalışarak yaptım bi hayatım var sorun şu ki başkaları hazıra konuyor daha çok sevmek başka hak yemek yedirmek.başka...güçlü karakteriz.diye kimse yardımcı olmuyor.

Görüşme arkadaşım seni merak etsinler,telefonlarına çıkma hatta açık açık tehdit et bu şekilde ayrımcılık yapıcaksanız sizi sileceğim de bakalım ne yapacaklar.Ama son olarak şunu bil ki senin annen ve baban maalesef kötü insanlar ve seni hiç sevmiyorlar tek açıklaması bu yoksa hiç bir anne baba çocuğuna bu şekilde davranmaz
Tesekur ederim yorum icin🖤Evet açmıyorum telefonları içimden gelmiyor.konusmak.bende onları sevmemeyi umarım başarabilirim.
ALLAH tek bir.gün muhtaç etmesin insallah

Aileniz bunlar onları öyle kabul edin. Atsan atılmaz satsan satılmaz.

Tek yapacağınız onlar için kendi çekirdek ailenizin huzurunu bozup asla fedakarlık yapmamak bunu neden yazıyorum çünkü sizin gibi çoğu tanıdığım sırf ailesi tarafından sevilmek, değer görmek uğruna Eşini çocuklarını düşünmeden maddi manevi kendinden çok ödün veriyor..Sonuç hep aynı değişmiyorlar .

Erkek, kiz cocugu ayirmak kotu ama toplumda herşey erkekten bekleniyor bu bir gercek. Evi ve arabasi olsun, iyi işi olsun, şu kadar altin isteriz demeyi biliyor herkes. Bunlar kadindan degil erkekten beklenen şeyler genelde. Bu durumda aileler maddi olanaklari ogullari için kullanir haliyle. 🙄

Bu arada benim kardeşim yok ve ailem bu tarz bir aile degil. Genel olarak boyle oldugu için bu ayrimin yasandigini dusunuyorum sadece.

Kardeşte de babada da Allah korkusu yok sanırım. Hakkınızı gasp etmişler resmen.
Çok üzgünüm ama babanız büyük ihtimalle kardeşinizle sınanacak. Size koşacaklar ama sizin öfkeniz de artacak. Bence bu kısır döngüden kurtulmak için görüşmek en iyi seçenek. Ne kadar anlatsanız da anlamayacaklardır. Daha şimdiden paragöz olmuşsunuz bile.

Bu nasıl ana-babalık yahu, nasıl evladını ayırabiliyorlar aklım almıyor. Evladın kızı-erkeği mi olurmuş, evlat evlattır. Sizi dışlıyorlarsa sizde onları dışlayın. Görüşmeyin,

Görüşmeyin bence. Beriki ye araba alınırken seyredip değersiz hissetmişsiniz zaten. Ne olacak söyleyeyim, o yeni gelen parayı da yedirir bu aileniz yaşlanıp elden ayaktan düşünce de size gel bize bak derler. Hiiiç oralı olmayın kim parayı yediyse o baksın.
Bende sizin gibi düşünüyorum..Ama.kardeşim para yesede.pek. bakmaz gibi insallah elime.dusmezler

Kardeşte de babada da Allah korkusu yok sanırım. Hakkınızı gasp etmişler resmen.
Çok üzgünüm ama babanız büyük ihtimalle kardeşinizle sınanacak. Size koşacaklar ama sizin öfkeniz de artacak. Bence bu kısır döngüden kurtulmak için görüşmek en iyi seçenek. Ne kadar anlatsanız da anlamayacaklardır. Daha şimdiden paragöz olmuşsunuz bile.
Daha şimdiden sınaniyorlar dediginiz gibi o.kadar destek.oluyor ailem.bi yemeğe kahvaltiya almiyorlar annemi.babami.kardesim eşinden izin.almadan ziyarete gidemiyor 🥴🤯

Merhaba herkese🌻
Özet geçmeye çalışacağım. Uzun yıllardır evliyim.Evlenirken de evli kaldigim sürece de ailemden hic bir destek almadım.(maddi,manevi) eşya vs

Buna karşılık hep faydalı bir cocuktum küçükken kardeşimi ben büyüttüm.

Hem kendimin, hem kardesimin oz bakimi okulu ödevi vs her seyi ile ben ilgilendim.(annem çalışıyordu)
Kardeşim erkek, 18 yaşına gelince ehliyet ve altına araba alindi. (Ben kendim aldim)4-5 yil bu arabayla gezdi tozdu kaza vs yapti bi sürü masraf....akabinde askere gitti döndü evlenmek istedi bir sürü masrafla ne var ne yoksa alındı a'dan z'ye kirada ev vardı çıkarıldı oraya oturtuldu.

Evliliğim boyunca ailem yanima ziyarete gelirken (farklı şehirde evliyim)bilet parasını bile hesaplayan insanlar az gelirler masraf oluyo diye ben gidince bi derdin var mı,ihtiyacın var mi sormazlar bin tane cimrilik yaparlar bir kac kez annemle kavga ettim sürekli evlat ayırdığını kafayı oğluyla bozduğunu söyledim ama yaptıkları haksizligin farkinda bile deyiller..
Istemeyince kendi başının çaresine bakınca böyle hakkin yeniyor😒

👉Son olayda şu: Babama miras kaldı bir yerden parayi bankaya koymuş bana söylüyor işte bu para benim iste hastalığımda falan kullancam dursun kenarda kefen param gibi düşün dedi iyi baba dedim tabi dursun allah korusun..hani "isteme" ye falan getirdi aklınca ben zaten istemem..

2 gün sonra duydum ki kardeşime 50.bin tl vermiş dükkan açsın diye bende kizdim banada gonder bende açayım niye bana.o.kadar ayak yaptinda gittin verdin dedim geri verecek diyor!

Bende vericem banada gönder dedim susuyor! Erkek evladın kayrilmasindan bıktım igreniyorum artık ve ben bunlari anneme söylediğimde bana destek olmuyorsunuz dediğimde akrabalara "maysa" benden para istiyor diyormuş! 😳🤬🥵🥴🤮

Hiç bir destek görmeyip paracı olarak adlandıriliyorum.Bana yapilanlari söylediğim için. Nemalanan başka

5 aydır görüşmüyorum ailemle arayıp duruyorlar ne yapmalıyım.??
Okuyanlara 🦋🌸🌼🌺🌹🌻🌿🦋💐
Hic görüşememek sizi yorar. Ama 3 acmiyorsaniz 1 acun ve bozuk konuşun.

El eli yıkar, el döner yüzü yıkarmış.
Yaşadıklarınızı ben yaşasam çok kırılırdim ve ailem de olsa, çoktan mesafe koyardım. Ilerde de, yaşlandıkları zaman yani, benden kimsenin beklentisi olmasın derdim.. Belki çok vicdansızca ama, şu an size yapilanlar da pek vicdana sığmıyor.

X