Erkek kardeşim bencil olduğumu düşünüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fatmaemirali

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2020
109
41
26
Merhaba hanımlar. Bi tane erkek kardeşim var 5 sene oldu evleneli eşiyle yıldızımız hiç barışmadı neden bilmiyorum. Bende evin tek kızıyım evliyim iki çocucuğum var. Evim anneme yakın ama 5 senedir kendi annemlerle yaşıyordum şimdi kendi evimdeyim. erkek kardeşim buna bozulmuştu. Onlarda kalmak istiyorlarmış ama Ben eşimle kaldığım için kardeşim eşiyle gelemediğini söylemiş anneme . Şimdi annemlerle bir oturmak istiyor kardeşim. Benim babamda babasıyla oturmuştu bu normal bizde çok ama Evde benim odam var yazları gidiyorum eşimle kalıyorum . Çünkü anneme çok düşkünüm hep yanımda olsun istiyorum. Evlendiğimden beri 2 çocuğumu annemle büyüttüm gelinimiz doğum yaptı ben çalıştığım için annem ona gidemedi bunları mı düşünüp bana karşı doldu mu bilmiyorum.neyse şimdi benim annemlerdeki odamı kendi çocuklarının odası yapmak istiyorlar. Kardeşim anneme bizimde bir düzenimiz olucak tabiiki ablamında evi ama her ay 1 hafta kalınmaz demiş napıcam bilmiyorum

Benim hiç yaşamayacağım, normal bulamadığım yaşam tarzı ama yine de yorum yapmaya çalışayım. Eğer annenizde dilediğiniz gibi kalmayı isteyip kardeşinizinde aynı isteğine engel olmaya çalışıyorsanız ya da istemiyorsanız evet bencilsiniz. Sizin odanız varmış, onlarında odası olsun. Sizin ayrıcalığınız ne ki ikinizde evlatsınız neticede. O zaman annenizi kendi evinize alın, ayda 1 hafta annenizde kalacağınıza anneniz kalsın, bu da bir seçenek.

Sonradan gelen edit: evet eski konunuzu da okudum, görümcenizin bile tamamen kayınvalidenize gelip yerleşmesinden rahatsız duymuşsunuz "ben kocamla gidip kalamıyorum" demişsiniz. Kardeşinizle biraz empati yapmalısınız, belki onlarda sizin kocanızdan rahatsız oluyorlardır, sizin görümce ve kocasından rahatsız olduğunuz gibi. Bir de görümcenizin ailesiyle oturmaması için konuşacakmışsınız falan, ay oha :KK70: Bencilsiniz.

Son düzenleme:
evet imtiyazlardan sadece sizin yararlanmanız haksızlık, bencillik. 5 senedir gelinle yıldızınız barışmamış, neler yaşadıysanız onların etkisi de olabilir kardeş ilişkinizde.

ama takılmadan edemiyorum ya çoluklu çocuklu koca insanlarsınız, neden anne evi kavgası?? çok garip geldi kusura bakmayın

Merhaba hanımlar. Bi tane erkek kardeşim var 5 sene oldu evleneli eşiyle yıldızımız hiç barışmadı neden bilmiyorum. Bende evin tek kızıyım evliyim iki çocucuğum var. Evim anneme yakın ama 5 senedir kendi annemlerle yaşıyordum şimdi kendi evimdeyim. erkek kardeşim buna bozulmuştu. Onlarda kalmak istiyorlarmış ama Ben eşimle kaldığım için kardeşim eşiyle gelemediğini söylemiş anneme . Şimdi annemlerle bir oturmak istiyor kardeşim. Benim babamda babasıyla oturmuştu bu normal bizde çok ama Evde benim odam var yazları gidiyorum eşimle kalıyorum . Çünkü anneme çok düşkünüm hep yanımda olsun istiyorum. Evlendiğimden beri 2 çocuğumu annemle büyüttüm gelinimiz doğum yaptı ben çalıştığım için annem ona gidemedi bunları mı düşünüp bana karşı doldu mu bilmiyorum.neyse şimdi benim annemlerdeki odamı kendi çocuklarının odası yapmak istiyorlar. Kardeşim anneme bizimde bir düzenimiz olucak tabiiki ablamında evi ama her ay 1 hafta kalınmaz demiş napıcam bilmiyorum
Gelin ne diyor bu duruma en önemlisi o. Gelinin KV kalmak isteyeceğini hiç sanmıyorum

Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim. Kendimi Bir konuda çaresiz hissediyorum sizlerin fikirlerini almak istedim.4 yıllık evliyim şehir dışına evlendim Bi haftalık evliyken görümcem doğum yaptı ve kayınvalidemler onunla kalmaya başladı görümcem çalışıyordu çünkü. Böyle olunca ben kayınvalideme yeni evliyken pek gitmek istemedim ev kalabalık diye.1 yıl sonra ben doğum yaptım kayınvalidem kızıyla kaldığı için bana gelemedi oğlum sünnet oldu ona bile torunuyla geldi yardıma.sonra görümcem işi bıraktı ama hala yazın köyde annesiyle kışında kendi evinde annesiyle kalıyor. Bir oturuyor yani kendi ailesiyle. Ben köye gidip kalamıyorum çünkü görümcem var kocasıyla. Kışında gidemiyorum kızlarında kalıyorlar. Her çağırdığında birlikte geliyorlar. Kendimi sanki yabancı gibi hissediyorum. Bide görümcem çok mızmız biri daha 34 yaşında ama sürekli Bi yerim ağrıyor diyip duruyor. Moralim bozuluyor onlayken. Yani pek ısınamadım başından beri. Şimdi eşimin işinden dolayı kayınvalidem ler le kalmak zorundayız ama nasıl konuşabilirim görümcemin böyle aileyle oturmasına son vermek için.

e ama sizin mesele hep aynı. kv ye görümce gelmesin anneye kardeş gelmesin :KK76:

Eski konunuzu niçin sildiniz? :)
Şuraya ilave edelim; bunu da okusunlar da öyle yorum yapsınlar:

Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim. Kendimi Bir konuda çaresiz hissediyorum sizlerin fikirlerini almak istedim.4 yıllık evliyim şehir dışına evlendim Bi haftalık evliyken görümcem doğum yaptı ve kayınvalidemler onunla kalmaya başladı görümcem çalışıyordu çünkü. Böyle olunca ben kayınvalideme yeni evliyken pek gitmek istemedim ev kalabalık diye.1 yıl sonra ben doğum yaptım kayınvalidem kızıyla kaldığı için bana gelemedi oğlum sünnet oldu ona bile torunuyla geldi yardıma.sonra görümcem işi bıraktı ama hala yazın köyde annesiyle kışında kendi evinde annesiyle kalıyor. Bir oturuyor yani kendi ailesiyle. Ben köye gidip kalamıyorum çünkü görümcem var kocasıyla. Kışında gidemiyorum kızlarında kalıyorlar. Her çağırdığında birlikte geliyorlar. Kendimi sanki yabancı gibi hissediyorum. Bide görümcem çok mızmız biri daha 34 yaşında ama sürekli Bi yerim ağrıyor diyip duruyor. Moralim bozuluyor onlayken. Yani pek ısınamadım başından beri. Şimdi eşimin işinden dolayı kayınvalidem ler le kalmak zorundayız ama nasıl konuşabilirim görümcemin böyle aileyle oturmasına son vermek için.

Son düzenleme:
Eski konunuzu niçin sildiniz? :)
Şuraya ilave edelim; bunu da okusunlar da öyle yorum yapsınlar:

Geline laf edene bakın hele. :))
O benim konum değildi arkadaşımın konusu ben üye olduğum için burdan fikir almak istemişti

O benim konum değildi arkadaşımın konusu ben üye olduğum için burdan fikir almak istemişti
Yoo önceden üye falan değilmişsiniz.
Üyelik tarihiniz 27 Aralık 2020. Konuyu açış tarihiniz 27 Aralık 2020. Basbayağı o konuyu açmak için üye olmuşsunuz.

Lafı ağzımdan aldın.
Arkadaşımın konusu o benim değil o arkadaş başka şehirde oturuyordu yazıda öyle yazıyor ben annelerle aynı şehirde oturuyorum benim konum
Alt tarafı bir hafta yahu salonda uyursunuz. İncileriniz dökülmez
Gelinimiz kendini bizim eve ait hissedemiyormuş sebebi benmişim annemle aranıza girmiyorum diyor sadece bende varim diyor. Tartştk bu yüzden

Evet bencilsin, annende adaletsiz! Tıpkı benim annem ve kardeşim gibi! Rabbena hep bana!

Iyi abin yine annenlere gelmek istiyormuş. Annenlere kırgın değil o zaman. Sana gıcık oluyo.

Abin gelsin, o odayı da bir güzel çocuk odası yapsın. Karısıyla sefa sürsün. Hep sen mi her şeyden faydalanacaksın? Sen evlatsında abin el oğlu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X