Erkek kardeşimin sevgilisinin anlamsız durumları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim tek merak ettiğim, Kardeşiniz bu duruma ne diyor. Ortada birşey yokken böyle bi atışma çıkmış ama ilerde evlenirseler nasıl sizin yüzünüze bakıcak

Benim erkek kardeşim başka şehirde olan sevgilisinin yanına gitti sabah abla geldi diye bana müjde veriyor dedim gözünaydın inşallah geri gelmez :KK70: öyle bıkmışım ki acıyorum kıza neyle karşı karşıya olduğunu bilmiyor gerçi ben uyardım anlattım napayım aşıkım diyor kardeşim bile olsa erkek düşmanıyım :işsiz:

Zaten bu tür paylaşım yapanları çok basit görüyorum. Sanki hiç yemek görmemiş sanırsın hiç güzel bir mekan/ ülke görmemiş gibime geliyor bana sıradan yani ne var cek at sosyal medya ya o anın keyfini huzurunu gozlerimle görüp ruhumla hissetmedikten sonra neyleyim gezmişim tozmuşum yemişim içmişim? Herşeyi bir cam arkasından görmek bana saçma geliyor sanki onlar icin gezip goruyormusum gibi. Bide onun sıkıntısı osu busu var ay nasıl cıktı ay nerden cekeyim orami düzelteyim burami çekeyim aceba ne yorum yapıldı kac kişi beğendi kimler baktı darlanirim valla bennnn

Sen her gun farkli ulke goruyorsundur zaten sana normal boyle seyler canim.
Ben mesela senin gibi her haftasonu atlayip jetimle o ulkeden bu ulkeye gecmiyorum o yuzden arada bir gidince ulke gormemis gibi fotograflar cekiyorum hatira olsun hem diye yav fakirlikten yani...
Sen anlayamazsin 😁

Merhaba arkadaşlar sizlere danışmak istiyorum ben 4senelik evliyim evliliğim boyunca eşimin düzensiz işi vardı öyleki askere gidip geldikten sonra işe giremedi 1sene boyunca. Bu süreç içerisinde başımızdan bir çok olay geçti eşimin elini cam kesti tendonları kesildi, elektrik akımına kapıldı yine ellerinden yaralandı çok şükür başka bir yerine bir şey olmadı. Hayatımızda iyi bişeyler olsun dedik tedavi gördük bebek için sonuç pozitifti ancak düşük yaptım. Tabi tüm bunlar olduğu zaman bir Allahın kulu nasılsınız demedi kapımızı çalmadı telefon açıp hal hatır bile sormadı. Tam herşeyden ümidimizi kestik dedik ve binlerce şükürle eşim polis okulunu kazandı yine ayrı kaldık. Küçük bir ilçede yaşıyorduk bende iş başvurusu yaptım ama geri dönüş olmadı hiç bir yerden. Eşim polis okuluna gitti ve ben elimde bir çanta ile ya kayınvalimde yada annemde kaldım bu süre içerisinde kardeşimin kız arkadası o kadar iyi davranıyordu ki bana dondurma yemeye gidelim pikniğe gidelim avmye gidelim dışarı dolaşmaya gidelim demeler sürekli... Sonra eşim geldi taşındık yeni yer yeni mekan yeni arkadaşlıklar öğrenmeye çalışıyorum alışmaya çalışıyorum. Gezip gördüğüm beğendiğim yerlerin resimlerimi duruma atıyorum bir gün yine attım ve hemen arkasına kendiside durum attı (evli olanlar eşleriyle resim paylaşarak"bakın kocişimle Ne kadar mutluyum" yazıları yazarak hayranlık toplama peşinde mutlu olduğunu kanıtlama peşinde. Bekar olup evlenemeyenler ise benim bir eşim bile yok diyerek iç çekmeye başladı fotoğraflar paylaştığınız zaman değen nazarlardan bahsetmiyorum bile ve eskiden yediğin içtiğin senin olsun gördüklerini anlat denilirdi şimdi ise yediği yemek ve tatlıları umuma teşhir etmede mahsur görülmüyor)) tarzında paylaşımda bulundu tabi ben şok oldum. Ben asla tabak resimleri paylaşmam yemek paylaşmayı sevmem içtiğim kahvenin resmini paylaşırım oda temizlik sonrası diye. Velhasıl bu kadar rahatsız numaramı silsin bakmasın. Bunu diyen kişi pasta börek çörek kısırlar paylaşıyor sevgilisiyle fotoğraf paylaşır altına bir dünya yazı yazar. Bunları kendisi yapar ama başkası yapıyormuş gibi tavır aldı ilginç bir şekilde. Şimdi diyorum eşim yokken bana iyi davranması bak senin yanında eşin yok benimse sevgilim yanımda diye geçiriyormuş aklından. Ertesi gün bende beni hazmedemenler soda içsin dedim :halay:evet bunu ben dedim ve hemen arkasına durum geldi sözlerin büyük yüreğin küçük hataların çok doğrun yok birşeyleei göklere çıkarıp mutluyum sanıyorsun kendine göre şanslı bana göre zavallısın diye:KK76: tabi yetmedi arkasına bir durum daha cebi zengin fakat ruhu fakir insanın hali çok rezil gösteriş meraklısı tarzında bir paylaşım daha geldi muhatap olmadım daha fazla baktım kudurmuş saldıracak yer arıyor seviyesine inmedim. Biraz öncede eşim oturduğumuz semtte çevirmeye katıldı bende kalabalığın resmini çekip Kocam karısının güvenliğini sağlıyor dedim ve hooopppp geldi yine kendinizi farklı göstermeye çalışmak sadece sosyal medya da işe yarar ciğerinizi bilenlere sökmez diye:KK48: ben böyle bir hasetlenme görmedim numarasınıda sildim zaten

Her türlü sosyal mecradan sil ve keyfine bak...

Çok zorluklar çekmişsin ve şuan şükür ki durumun iyi. Bunlarla kafanı bozma, eşinle mutlu olmanın yollarını bak sen....

Mutluluklar...

yani doğrusu bu konudaki durum gayet olağan benim tüm çevrem paylaşıyor düzenli olarak:))
seramik yapmaca, okuma etkinliğindeyiz, konserler, kahve keyfi filan filan
ben alıştım ki:) inanın paylaşmıyorum da çünkü üşeniyorum foto çekeceğim de filtreleyeceğim de paylaşayacağım da
ama normal bence artık yaşamın bir parçası işte teknoloji ve sosyal medya
Ya çoğunluk zaten paylaşım yapmaya birşey dememiş ki, birkaç arkadaş dışında onların da kendi görüşüdür saygı duyarız. Sosyal medya güzel bişey anı defteri fotoğraf albümü gibi, hepimiz az ya da çok kullanıyoruz. Paşa gönlü öyle arzu eden kahve paylaşır isteyen gezdiğini paylaşır isteyen ailesini. Ama sosyal medyada kendilerini olduğundan farklı göstermeye çalışanlar, laf sokanlar, bişeyleri ispat çabasında olanlar net olarak sorunları olan insanlar ve komikler yani bunu da söylemeyelim mi :KK53: allah aşkına olgun insanın yapacağı şey mi mesela konuda anlatılanlar. Ben bir aforizma patlatayım karşıdaki altta kalmasın o da patlatsın, hamamcı kavgası gibi saçma saçma işler. Ha isteyen de sosyal medyayı böyle kullanır benlik birşey yok, kafamın sarmadığını takip etmiyorum nasılsa. Ama komikler işte:KK8:

Arkadaşlar sizin okumanızda mı problem var okuduğunuzu anlamada mı? Ben eşimin mesleğiyle neden böbürleneyim? İşsizliğin hat safhada olduğu Bi dönemde eşimin düzenli bir işinin olmasına neden sevinmeyeyim? Ne şımarıyorum ne kibirleniyorum tam tersine eşim adına seviniyorum. Evli bir erkeğin evine eşine yetememesini düşünmesinden daha acı bir şey yok. Sizin aşağıladığınız küçük gördüğünüz meslekler başkalarının hayali. Bi polis benim eşim değil tabiki binlercesi var. Sanki cebimize milyarlar giriyormuş gibi yorumlar yazmayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X