Kına Gecesi Erkek tarafı ve kına gecem

Portuga

İyi bir hayat süreyle ölçülemez.
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2017
5.634
7.029
Kızlar biz düğün yapmayacağız. Kına gecesi ve nikah olacak. Ailem düğün yapmıyorlar kına mekanı onların tutması gerekir diyor. Karşı taraftan ses soluk çıkmadı kınaya 25 gün kaldı. Ben birçok yerle görüştüm uygun olan aklıma yatan yerde var. Şimdi mekanı tutmak için karşı tarafa benim arayıp bilgi vermem mi gerekiyor yoksa onların araması neyi nasıl yapacağız demesi mi gerekiyor üstelik ben nasıl mekanı siz ödeyin diyeceğim. Çevremde kına yapan kimse olmadı ondan bilmiyorum. Bu kına malzemelerini erkek ailesi alıyormuş içine bindallı da dahil mi? Umarım birileri yardımcı olur

Evet kına mekanı düğün olsa da olmasa da damat tarafı tarafından tutulur ve ödemesi yapılır.
Kına malzemeleri ve kıyafeti de erkek tarafına ait.
Bunları siz değil aile büyükleriniz söyleyecek.

Şimdi kına kıza aittir ama düğün yoksa karşılıklı konuşulması lazım tabii ki onların da sorması lazım bindallı da genelde gelinlikle kiralanıyor nişanlınız sormuyor mu size salonla ilgili bir şey?

Şimdi kına kıza aittir ama düğün yoksa karşılıklı konuşulması lazım tabii ki onların da sorması lazım bindallı da genelde gelinlikle kiralanıyor nişanlınız sormuyor mu size salonla ilgili bir şey?
Nişanlım görevde şuan burda değil annesiyle hallederiz diye konuştuk salı günü. Gelinlik kiralama yok genelde özel dikim veya hazır var. Nikaha 26 gün kaldı 2 gündür ailesinden ses çıkmadı. Gelinlik kuaför bindallı kına mekanı malzemeleri hiçbiri hazır değil. Dün nişanlıma söyledim annenden haber bekliyorum gelinlikçiye gitmek için dedim annesi bugün yarın gideceğimizi söyledi ama bugün de yok. Henüz ailemle neyi ne yapıcaz diye de konuşmadılar. Şurda 3 hafta kaldı her yeri ben arayıp bilgi almaya çalışıyorum ağlıcam artık :KK43:

Evet kına mekanı düğün olsa da olmasa da damat tarafı tarafından tutulur ve ödemesi yapılır.
Kına malzemeleri ve kıyafeti de erkek tarafına ait.
Bunları siz değil aile büyükleriniz söyleyecek.
Henüz ailesi gelmedi bizimkilerle konuşmaya. Düğün olsaydı kınayı biz karşılayacaktık ama bu durumda en azından mekan veya bindallıyı biz ödeyelim istiyorum annem hayır diyor

Henüz ailesi gelmedi bizimkilerle konuşmaya. Düğün olsaydı kınayı biz karşılayacaktık ama bu durumda en azından mekan veya bindallıyı biz ödeyelim istiyorum annem hayır diyor

Sakın ha sakın! Anneniz haklı.
Bunlar yarın pilav gibi önünüze konur.
Hem siz bir sakin olsanıza bırakın ne yapıyorlar gözlemleyin,
Olmazsa da olmaz, meraklıymıs derler sonra uzulursunuz.

Bizde kına da düğün de en ufak ayrıntısına kadar erkek tarafına aittir.Aile büyüklerinin bu konuları konuşması gerekiyordu.Sessiz kaldıysa iki tarafta,Nişanlınıza beğendiğiniz mekanı ve bindallıyı belirtip ödemeyi yapmasını söyleyebilirsiniz.

Kızlar biz düğün yapmayacağız. Kına gecesi ve nikah olacak. Ailem düğün yapmıyorlar kına mekanı onların tutması gerekir diyor. Karşı taraftan ses soluk çıkmadı kınaya 25 gün kaldı. Ben birçok yerle görüştüm uygun olan aklıma yatan yerde var. Şimdi mekanı tutmak için karşı tarafa benim arayıp bilgi vermem mi gerekiyor yoksa onların araması neyi nasıl yapacağız demesi mi gerekiyor üstelik ben nasıl mekanı siz ödeyin diyeceğim. Çevremde kına yapan kimse olmadı ondan bilmiyorum. Bu kına malzemelerini erkek ailesi alıyormuş içine bindallı da dahil mi? Umarım birileri yardımcı olur
Kina kiz tarafina aittir aslinda .. ama bu durumda bastan konusulmasi gerekirdi .. Annenizin yaptigida tuhaf dügün yok onlar ödemeli demekle olmaz bu isler büyüklerin oturup konusmalari gerekir nasil olsun nasil yapalim diye böyle siz nisanlinizla yüz göz olursunuz ki hos olmaz ..

Nişanlım görevde şuan burda değil annesiyle hallederiz diye konuştuk salı günü. Gelinlik kiralama yok genelde özel dikim veya hazır var. Nikaha 26 gün kaldı 2 gündür ailesinden ses çıkmadı. Gelinlik kuaför bindallı kına mekanı malzemeleri hiçbiri hazır değil. Dün nişanlıma söyledim annenden haber bekliyorum gelinlikçiye gitmek için dedim annesi bugün yarın gideceğimizi söyledi ama bugün de yok. Henüz ailemle neyi ne yapıcaz diye de konuşmadılar. Şurda 3 hafta kaldı her yeri ben arayıp bilgi almaya çalışıyorum ağlıcam artık :KK43:
Kina icin yer tutmadiysaniz mekanin dolu olmasi ihtimali yuksek.
Bence hic bekleme direk ara kayinvalideni. Eve davet edin ne dusunduklerini sorun.

Bizde kinanin herşeyi kız tarafına aittir bindallı hariç yani bizim öyle olmuştu. He ama sizin düğün olmayacakmış bence kınayı onlar karşılayabilir böyle durumlarda zaten hep çiftler arada kalıyor büyüklerin yüzünden allah yardımcınız olsun bi an önce hayırlısıyla atlatırsınız inşallah. Benim tavsiyem nisanlinla siz görüşün nişanlinizda ailesine iletsin

Bizde kinanin herşeyi kız tarafına aittir bindallı hariç yani bizim öyle olmuştu. He ama sizin düğün olmayacakmış bence kınayı onlar karşılayabilir böyle durumlarda zaten hep çiftler arada kalıyor büyüklerin yüzünden allah yardımcınız olsun bi an önce hayırlısıyla atlatırsınız inşallah. Benim tavsiyem nisanlinla siz görüşün nişanlinizda ailesine iletsin
Dün söyledim birkaç gün içinde sizinkilerle görüşecek vs dedi ama ses yok çok gün kaldı ben panik oluyorum.

Ağırdan almaları hiç hoş değil çok kısa bir zaman kalmış

Ağırdan almaları hiç hoş değil çok kısa bir zaman kalmış
Bana nişanlım sen ara annemle konuş görüş diyor kafayı yicem Allah aşkına ben ne diye arayayım bana gelinlik alın mı diyeceğim. Üstelik kız tarafı mı arayıp kınayı vs ne yapıcaz der böyle bir şey mi var ya

Her yörenin adeti farklıdır ailen bu zamana kadar ne yaptıysa akrabaların flan öğren ve hiç sen yüz göz olma bişey olsa önüne atarlar sen kafaya takma şimdiden boyleyse ilerde cekecegin var bu kaynana tarafıyla söylediklerimi yanlış anlama canım da güzel bir dille eşine soyle birazda cilve yap canım bunudami soyleyem yani:halay:esin ailesine söylesin uygun bir dille sen karışma adetlerinix neyse ona göre olur tatlkm benim

Her yörenin adeti farklıdır ailen bu zamana kadar ne yaptıysa akrabaların flan öğren ve hiç sen yüz göz olma bişey olsa önüne atarlar sen kafaya takma şimdiden boyleyse ilerde cekecegin var bu kaynana tarafıyla söylediklerimi yanlış anlama canım da güzel bir dille eşine soyle birazda cilve yap canım bunudami soyleyem yani:halay:esin ailesine söylesin uygun bir dille sen karışma adetlerinix neyse ona göre olur tatlkm benim
Söylüyorum ben görevdeyim annem sizinle konuşup ilgilenecek diyor ama 2 gün oldu annesi aramadı. Benden ve ailemden yakınlık bekliyorlar biz arayalım ilgilenelim istiyorlar. Ailem aramak istemiyorum kızını vermeye meraklı gibi olur diyor ama karşı tarafın beklentisi de bu. Zaten bu yüzden biraz önce kavga da ettik. Şurda 25 gün kala her şeyden soğuyorum sanki şuan

25 gun kala mekan bulabileceksiniz yani?
Ben mevlut için bile ekime anca yer buldum,ki büyük bi sehirdeyim.
25 gun kalmış aramamışsa evde yaparım kınamı kvde falan da çağırmam valla.

Haftaiçi olacak ondan şuan yer var ama onlardan iletişim kurma yolunda bir adım görmediğim için kafama göre tutamıyorum. Daha gelinlik bile yok tek telaşa düşen benim sanki

Kv yarın öğlene kadar aramazsan ben arayım sorayım mı gelinlikçiye ne zaman gidelim diye?

Bana nişanlım sen ara annemle konuş görüş diyor kafayı yicem Allah aşkına ben ne diye arayayım bana gelinlik alın mı diyeceğim. Üstelik kız tarafı mı arayıp kınayı vs ne yapıcaz der böyle bir şey mi var ya
Nikahı erteleyin, zaten bu sürede yetişmez.

Yaşayacağınız yetişme telaşına bağlı stres, size öfke, geçimsizlik, nefret olarak geri dönecek...

Siz yaparsanız, layık değildin yapılmadı olacak. Her yerde yüzünüze vuracaklar.

Durumları olmadığı için düğün yapamıyorlarsa, kınayı yapın demek de mantıksız bir ısrar gerçi... Düğüne durumu yoksa kınaya da yoktur.

Ya eşinin durumunu düğün/kına herneyse yapacak kadar düzelip birikim yapana kadar erteleyin, ya da kınadan vazgeçip sade bir nikahla evlenin.

Haftaiçi olacak ondan şuan yer var ama onlardan iletişim kurma yolunda bir adım görmediğim için kafama göre tutamıyorum. Daha gelinlik bile yok tek telaşa düşen benim sanki
Bence hal böyleyken onlar bu işe gönülsüz yaklaşırken siz acele ediyor olmayın.

Gerekiyorsa erteleyin, eşiniz olacak kişi de artık işin içine bir zahmet girip, sizi aileyle daha evlilik başlamadan yüz göz etmesin.

X