Erken gebelik belirtisi - pozitif test sonucu

safis23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2021
155
39
31
Çatlatma iğnesi kullandım . İğnenin 9. Günü gebelik belirtileri şikayeti ile idrar testi yaptım silik çıktı. Bulantım o kadar çoktu ki acile gittim. Doktor gebelik şüphesi sebebiyle öncelikle hcg baktı . Değer 6,49 çıktı . Doktor gebe olmayan kadın 2,5 değerinde oluyo dedi. Benim ki arada bi sayı olduğundan birkaç gün sonra tekrar edelim dedi . Ama adetime 4 gün var. Sonuç negatif mi bu durumda ? Bu arada gebelik belirtilerim şunlar ; karın ağrısı sabah bulantısı, göğüslerde şişkinlik ve ağrı. Çamaşırsız geziyorum şuan. Baş dönmesi halsizlik ve uyku, ağızda acı tat, iştah artışı. Sizce gebelik var mı yoksa iğneden mi ?

Igne etkisi olabilir diye doktor soylemediyse ignenin etkisi geçmiştir. Gebeliğin belirlenmesinde cikan degerin 5ten büyük olmasi gerek. Sonra da her 2 gunde 2 kat artması gerek. Bunlar olursa saglikli gebelikten söz edilebilir.

İğnenin etkisi de olabilir şuan çok şaibeli.
Birde çok belirti HCG fazla olmadan çıkmaz psikolojik gibi daha tutunduğu bile belli değil.
Bekleyin ilerleyen günlerde duruma göre bakarsiniz

Igne etkisi olabilir diye doktor soylemediyse ignenin etkisi geçmiştir. Gebeliğin belirlenmesinde cikan degerin 5ten büyük olmasi gerek. Sonra da her 2 gunde 2 kat artması gerek. Bunlar olursa saglikli gebelikten söz edilebilir.
Haklısın ama şöyle de bi durum var . Gebelik testlerinde 3. Haftadan itibaren Hcg gösteriliyor ve 5-50 arası . İğneden sonra döllenme gerçekleştiyse 8 günlük bişey olmuş oluyo. Belirtilen haftayı tam dolduramadığı içinde düşük çıkmış olabilir dedi. Sonuç olarak adet olmayı beklicem. Olmazsam testi tekrarlicam . Keşke pozitif olsa diye diliyorum ama bu rakamla da pek umudum yok açıkçası

İğnenin etkisi de olabilir şuan çok şaibeli.
Birde çok belirti HCG fazla olmadan çıkmaz psikolojik gibi daha tutunduğu bile belli değil.
Bekleyin ilerleyen günlerde duruma göre bakarsiniz
Evet henüz yerleşme kanaması görmedim . Zaten o kanama dışında Tüm belirtiler tutuyo . Bekleyip görelim 🤷🏻‍♀️

Ben tedaviyle kaldığım için test günüm öğreniyordum beta HCG arttikca başlıyordu yerleşme kanaması 🤗

Ben tedaviyle kaldığım için test günüm öğreniyordum beta HCG arttikca başlıyordu yerleşme kanaması 🤗
Bende klomen +çatlatma iğnesi kullandım . Reglime 2 gün var bekliyorum . 2 gün önceki Hcg 6,49 çıktı . Regl olmazsam tekrar edicem . Karın ağrım var biraz regl olacakmışım gibi hissediyorum . Gebelikte ağrı oluyo mu ?

• Beğen
Reactions: H M
Bende klomen +çatlatma iğnesi kullandım . Reglime 2 gün var bekliyorum . 2 gün önceki Hcg 6,49 çıktı . Regl olmazsam tekrar edicem . Karın ağrım var biraz regl olacakmışım gibi hissediyorum . Gebelikte ağrı oluyo mu ?
Ben öyle fazla ağrılar yaşamadım inan herkesin gebeliği farklı birşey diyemeyeceğim 🙈 ama adet ağrısı oluyor zaman zaman bekle inşallah vardır

Çatlatma iğnesi kullandım . İğnenin 9. Günü gebelik belirtileri şikayeti ile idrar testi yaptım silik çıktı. Bulantım o kadar çoktu ki acile gittim. Doktor gebelik şüphesi sebebiyle öncelikle hcg baktı . Değer 6,49 çıktı . Doktor gebe olmayan kadın 2,5 değerinde oluyo dedi. Benim ki arada bi sayı olduğundan birkaç gün sonra tekrar edelim dedi . Ama adetime 4 gün var. Sonuç negatif mi bu durumda ? Bu arada gebelik belirtilerim şunlar ; karın ağrısı sabah bulantısı, göğüslerde şişkinlik ve ağrı. Çamaşırsız geziyorum şuan. Baş dönmesi halsizlik ve uyku, ağızda acı tat, iştah artışı. Sizce gebelik var mı yoksa iğneden mi ?
catlatma ıgnesının etkısıyle bı sure pozıtıf cıkıyor zaten etkısınden kurtulmak ıcın ve daha net sonuc almak ıcın 9 gun yetersız 12 gun beklemen gerekırdı. su an dususte mı cıkıyor mu bılemeyız tekrarlaman lazım.

tekrar test yaptınız mı S safis23
Regl oldum . Reglime kadar bulantı ve karın ağrım olmuştu . Regl olunca da pıhtı döktüm . Akıntım yoktu diyebilirim . Doktora gittim. İğneden önce solumda 3 yumurta gelişmişti . 1 i çatlamış diğer ikisi kist olmuş . Doktorum ilaç verdi kistler patlasın diye. Bu ay bebeğe ara vercez dedi . Kist de ilacın yan etkisi bu arada . Klomen yumurtayı geliştiriyor ama her yumurta çatlamıyo. Kimisi böyle kistleşiyo işte . Ultrason muayenesi şart .

Bende hamilelik boyunca ne kanama ne bulantı ne mide yanması ne agrı oldu herkes bir deil ustelık 47 kıloyum boyum 170 canım

X