Ertesi gun kullandım gebelik belirtileri var

Gerginmb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2021
14
2
22
Öncelikle merhaba. 31 Mart 5 nisan arası adet oldum. 8 nisanda iliskiye girdik ama boşalma olmadı. Yine de 17 saat sonra ertes72 adında ertesi gun hapi içtim. 15 nisanda göğüs ucu ağrım başladı. 5 6 gun de mide bulantı oldu. Hatta peceteye pembe bir akıntı geldi. Bu sırada antiniyotikte kullandım tabi, hastaydım. Sonra 12 gün sonra idrsr testi yaptım negatifti. 27 nisan da kahverengi akıntı geldi test yaptim yine negatifti.28 nisanda da kan geldi. Karnım da ağrıyordu ama kanamama aşırı az. Gogus ağrım da geçmiş degil. Adet olunca gecer genelde. Acaba adet kanaması mi yerleşme mi?

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
850
1.838
Böyle korkular yaşıyorsanız neden prezervatif kullanmıyorsunuz?
Hamile olabilirsin, yerleşme kanaması olabilir 🤷‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-12-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 197 gün kaldı.

İki gün içinde bebeğinizin sindirim sitemi duvarlarındaki kaslar besinleri bir bölümden diğer bölüme itmek için gerekli olan hareketleri pratik amaçlı yapmaya başlar. Eğer bebeğiniz erkek ise testesteron üretmeye başlamıştır. Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Gerginmb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2021
14
2
22
Doğum kontrol hapı kullanıyordum aslında ama o yan etki çok yaptığı için onu bırakıp baska alacaktım. Olan oldu 😒

gokkusaginadusenbukalemun

Yanlış yaptıysam doğrusu hoşuma gitmemiştir. 😌
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2021
1.069
1.296
Öncelikle merhaba. 31 Mart 5 nisan arası adet oldum. 8 nisanda iliskiye girdik ama boşalma olmadı. Yine de 17 saat sonra ertes72 adında ertesi gun hapi içtim. 15 nisanda göğüs ucu ağrım başladı. 5 6 gun de mide bulantı oldu. Hatta peceteye pembe bir akıntı geldi. Bu sırada antiniyotikte kullandım tabi, hastaydım. Sonra 12 gün sonra idrsr testi yaptım negatifti. 27 nisan da kahverengi akıntı geldi test yaptim yine negatifti.28 nisanda da kan geldi. Karnım da ağrıyordu ama kanamama aşırı az. Gogus ağrım da geçmiş degil. Adet olunca gecer genelde. Acaba adet kanaması mi yerleşme mi?
Adetleriniz düzenli ve erken yumurtlama olmamışsa muhtemelen hamile değilsinizdir. Şu an test yapsanız net sonuç öğrenirsiniz. Üzerinden 21 gün geçmiş.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :54 Kg. Şimdiki Kilom :49 Kg.

gokkusaginadusenbukalemun

Yanlış yaptıysam doğrusu hoşuma gitmemiştir. 😌
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2021
1.069
1.296

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :54 Kg. Şimdiki Kilom :49 Kg.

Funda44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2021
1.200
370
25
Anbiyotik kullanmışsiniz adetiniz sökülmüyor olabilir. Ella içip hamile kalan da var kanama sonrası testi tekrarlayin