Eş ailesi para meselesi.

yengeckadini7896

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2021
221
303
Merhaba hepinize. Sizlerden akıl almak istiyorum benden büyüklerin,kısacası böyle bı konuda her birinizin aklına çok ihtiyacim var. Eşimin ailesi annesi ev hanımı, babası çalışmıyor. Emekli vs değil, dümdüz çalışmıyor evleri kira değil bu zamana kadar eşim evi yürütüyordu babası çalışmaya ihtiyaç duymuyordu derken biz evlendik 5 buçuk ay oluyor nerdeyse ve her ay elimizden geldiği kadarıyla daha doğrusu borçlardan kaldığı bize kalanı bölüp annesine veriyorduk, çok bir şey vermiyorduk ama aylık giderimize göre haftada 100-200 veriyorduk. Kvdem belinden rahatsız, bel fıtığı var bı doktor varmış muayene ücreti 400 TL Gibi bir şeymiş bugün konuştuğumuz zaman öyle söyledi bende eşime annene 200 daha verelim (1 gün önce 150 vermiştik) bı gidip muayene olsun dedim. Aynı zamanda raporlarını istedim tanıdık bı doktor vardı ona göstermek için doktor bana önemli bir şey olmadığını, bel fıtığı başlangıcı olduğunu söyledi bende annesine bunu ilettim. O da bir çok doktora gittiğini başlangıç olmadığını vs söyledi tamam dedim. Eşimi arıyor para için teşekkür ediyor devamında gorumcemin kızının doğum günü var ben bı hediye alacağımdan söz ettim para vermek yerine bir tulum gördüm ve çok hoşuma gitti onu alacagimdan bahsettim eşimi aradığında ise diyor ki xxxse söylersin bir şey almak yerine 200 TL verirsiniz, benim adıma da verirsiniz tarzı bir şey söylüyor. Gerçekten artık para muhabbetlerinden çok sıkıldım, biz bütçemizi bir türlü ayıramadık her ay neredeyse bebek için ayırmamız gereken miktarı eşimin ailesine veriyoruz. Eşimle nasıl konuşmalıyım bı konuyla ilgili hiç bilmiyorum, çok ortada kaldım konuşmalı mıyım gerçi onu da bilmiyorum. Biz hem kira,hem krediden olan borç, hem evin masrafı derken aylık masrafımız 8000 civarını buluyor ve artık gecinmekte güçlük çekiyoruz. Bebek doğana kadar bir gram,bı çeyrek yaparız dedik fakat şu ana kadar yaptığımız tek şey bı gram yapabilmek oldu. Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim şimdiden🙏😔

Merhaba hepinize. Sizlerden akıl almak istiyorum benden büyüklerin,kısacası böyle bı konuda her birinizin aklına çok ihtiyacim var. Eşimin ailesi annesi ev hanımı, babası çalışmıyor. Emekli vs değil, dümdüz çalışmıyor evleri kira değil bu zamana kadar eşim evi yürütüyordu babası çalışmaya ihtiyaç duymuyordu derken biz evlendik 5 buçuk ay oluyor nerdeyse ve her ay elimizden geldiği kadarıyla daha doğrusu borçlardan kaldığı bize kalanı bölüp annesine veriyorduk, çok bir şey vermiyorduk ama aylık giderimize göre haftada 100-200 veriyorduk. Kvdem belinden rahatsız, bel fıtığı var bı doktor varmış muayene ücreti 400 TL Gibi bir şeymiş bugün konuştuğumuz zaman öyle söyledi bende eşime annene 200 daha verelim (1 gün önce 150 vermiştik) bı gidip muayene olsun dedim. Aynı zamanda raporlarını istedim tanıdık bı doktor vardı ona göstermek için doktor bana önemli bir şey olmadığını, bel fıtığı başlangıcı olduğunu söyledi bende annesine bunu ilettim. O da bir çok doktora gittiğini başlangıç olmadığını vs söyledi tamam dedim. Eşimi arıyor para için teşekkür ediyor devamında gorumcemin kızının doğum günü var ben bı hediye alacağımdan söz ettim para vermek yerine bir tulum gördüm ve çok hoşuma gitti onu alacagimdan bahsettim eşimi aradığında ise diyor ki xxxse söylersin bir şey almak yerine 200 TL verirsiniz, benim adıma da verirsiniz tarzı bir şey söylüyor. Gerçekten artık para muhabbetlerinden çok sıkıldım, biz bütçemizi bir türlü ayıramadık her ay neredeyse bebek için ayırmamız gereken miktarı eşimin ailesine veriyoruz. Eşimle nasıl konuşmalıyım bı konuyla ilgili hiç bilmiyorum, çok ortada kaldım konuşmalı mıyım gerçi onu da bilmiyorum. Biz hem kira,hem krediden olan borç, hem evin masrafı derken aylık masrafımız 8000 civarını buluyor ve artık gecinmekte güçlük çekiyoruz. Bebek doğana kadar bir gram,bı çeyrek yaparız dedik fakat şu ana kadar yaptığımız tek şey bı gram yapabilmek oldu. Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim şimdiden🙏😔
Ayıptır sormasi eşinizin maaşı kaç ? nasil yetistiriyor

Durumları kötüyse tabikide yardım yapılır ac açıkta bırakılmaz anne baba sonuçta ama gorumcede yardım etsin iki ev gecindirmeye çalışıyorsunuz suan ve imkansız bu..evlenirken eşinizin babasının çalışmadığını evi arabası olmadığını haliyle sizin orayada maddi destek olacağınızı biliyormuşsunuzdur...bebek içinde acele etmişsiniz daha evliliği oturtamadan bide bebeğin sorumlulugunu almışsınız..

Ben evlendikten sonra bu muhabbeti anlamıyorum istersem kötü olayım herkesin evi ayrı kesesi ayrı benim aileme de aynı sekilde neden baksın ki sizin artık ayrı bir eviniz var eşinizin yaptığı çok yanlış evet destek olur yetmediği yerde veya acil bir şey olur verilir ama her ay düzenli para nedir evlenmeseydi o zaman neden böyle bir sorunluluga izin verdiniz ki kaldı ki madem durumları yok kayinvalide neden özel de muayene oluyor gitsin devlet Hastanesi'ne böyle seylere neden müsade ediyorsunuz ki bizim annelerimiz babalarimiz gayette gidiyor devlet hastanesine o da gidiversin ülke şartları zaten malum çocuk zaten başlı başına bir masraf bunun geleceği de var hazır akarken doldurmazsaniz ilerde çok zor olur o bebeğin gelecegini de düşünmek zorundasınız bence eşiniz çok savurgan biri ailesi de bir o kadar yüzsüz

Evlenirken para mevzusunu ayirmasini soylemedin mi? Soylemediysen niye direk soylemiyorsun; baban evde otururken ben bebegime harcayacagim parayi ailene verip durmak istemiyorum diye. Kusura bakmayinda para çok degilse neden dagitilir boyle hic anlamiyorum, anasina babasina vermrye devam edecekse evlenip cocuk yapmasaydi beyfendi.

Baba hasta mi, yasli mi?

Anne babamin hic geliri olmayip gecim kaynaklari ben olsam, borcla evlenip kiraya cikip 2. Ayda cocuk yapmazdim.

Siz kendi maasinizdan birikiminizi yapin. Esiniz kendi maasindan verecekse versin. Ben de annemi babami parasiz birakmazdim yalan yok yani.

Son düzenleme:
Yani ben zevke para vermezdim. Enayi var nasıl olsa diyip istiyorlar. Görümcenin doğum günüymüş neymiş ben şu tavırdan sonra hediye almaz para da götürmezdim karışmaması gerektiğini anlardı. Doktor muayenesi için de belki gitmiyordur bile. Eşinizle konuşun para vermeyin gidip mutfak için üç beş gıda alın ve bitirin aylık mevzusunu.

Herkesin fikrine saygı duyarım ama bu yaşa gelip çocuğu dışında geçim kaynağı olmayan aileye bulaşmazdım.

Hastalık olur, mecburiyet olur anlarım. Ama bu kadarı fazla. Bunları baştan biliyordunuz muhtemelen. Kabul edip evlendiyseniz şuan yapacak birşey yok.

Benim de aylık bir gelirim var kardeşime harçlık yollarım birşey olur kullanırım ama kalkıp ailemin evini ben geçindirmem.

Bu kadar zor durumda olmamasına rağmen benim annem 400 lira muayene ücreti verse 3 gün kendine gelemez.

Bilmiyorum kafama yatmadı hikaye garip tutarsızlıklar var.

Sizin aylık geliriniz 8binmiş ayda 150 200 vermek bu kadar göze batmamali.
Bizde kp emekli kömür almış başını gitmiş ev aldılar taksitli odemesi var biz her ay 1000 kışın 1500 civarı para veriyoruz ben anne babasına verme diyemem sonuçta bu yaşına getirmiş bı zahmet yardımcı olsun yettiği kadar

Bizde kp emekli kömür almış başını gitmiş ev aldılar taksitli odemesi var biz her ay 1000 kışın 1500 civarı para veriyoruz ben anne babasına verme diyemem sonuçta bu yaşına getirmiş bı zahmet yardımcı olsun yettiği kadar
Haftada 150 200 veriyoruz demiş

Herkesin fikrine saygı duyarım ama bu yaşa gelip çocuğu dışında geçim kaynağı olmayan aileye bulaşmazdım.

Hastalık olur, mecburiyet olur anlarım. Ama bu kadarı fazla. Bunları baştan biliyordunuz muhtemelen. Kabul edip evlendiyseniz şuan yapacak birşey yok.

Benim de aylık bir gelirim var kardeşime harçlık yollarım birşey olur kullanırım ama kalkıp ailemin evini ben geçindirmem.

Bu kadar zor durumda olmamasına rağmen benim annem 400 lira muayene ücreti verse 3 gün kendine gelemez.

Bilmiyorum kafama yatmadı hikaye garip tutarsızlıklar var.
400 lira ne ki oğlumun doktorunun muayene ücreti 1000 lira..Altı ayda birde zam yapar

400 lira ne ki oğlumun doktorunun muayene ücreti 1000 lira..Altı ayda birde zam yapar
Maddi geliri hiç olmayan biri için çok büyük para 400. Sizde varmış ki 1000 veriyorsunuz. Yoksa özel muayene ücretlerini biliyorum. Geçen ay bende 750 tl olan bir doktora gittim. Olmasa gidemezdim.

Vallahi beni de zorluyor.Yilda 2 kez ayrıca şehir dışı uçak ile git gel.Ama mecburum doktor çok ama iyisini bulmak da bir mesele
Maddi geliri hiç olmayan biri için çok büyük para 400. Sizde varmış ki 1000 veriyorsunuz. Yoksa özel muayene ücretlerini biliyorum. Geçen ay bende 750 tl olan bir doktora gittim. Olmasa ggidemezd

Sizin aylık harcamaniz 8binmiş eşiniz kaç maaş alıyor ayda 600 800 civarı veriyorsunuz o zaman oda gelirinize göre çok değil sonuçta anne babası geçim kaynağı yoksa verilecek birde gorumceler kaç yaşında evdeyseler çalışsınlar birde abisi var galiba o destek çıkıyor mu ?
Bizde eşim 2kardes diğerinin yeni okulu bitti yeni ise basladi
Bizde kp emekli kömür almış başını gitmiş ev aldılar taksitli odemesi var biz her ay 1000 kışın 1500 civarı para veriyoruz ben anne babasına verme demem sonuçta bu yaşına getirmiş bı zahmet yardımcı olsun yettiği kadar
( Düzeltme yapamadım yanlis okumuşum onun için düzeltme yaptim)

Vallahi beni de zorluyor.Yilda 2 kez ayrıca şehir dışı uçak ile git gel.Ama mecburum doktor çok ama iyisini bulmak da bir mesele
Bak demek ki özel bir durum var ortada yani mecbursun çocukla o doktora gitmeye. Bende mecbur kaldım çünkü alanının en iyisi oydu. Ama fıtık başlangıcı da mecburiyet değil sanki ya.

Kp çalışmıyormuş. Emekli degil tembelmiş çalışmıyormuş. Cocuklarinin verdikleriyle hayat sürüyorlar. Bunun neresi normal?

Kocamizi dunyaya getirdiler diye bizi enayi yerine koymalarina razı mı geleceğiz?

Ekonominin durumu ortada, geçim ne kadar zor. 10 bin lira maaş yoksulluk sınırı demek Turkiyede. 8000 lira maaş ne ki kredi odenirken? Bir de onlara mi bakacağız yok artik.

Tamamda neden evlenmeden once bunlari konusmadiniz? Hemen hamile kalmaniz iyi olmamis allah vermis bisey diyemeyiz ama korunabilirdiniz. Soz calisiyormusunuz? Esinizle bir sekilde konusun baba yan gelip yatmaya alismis bu sekilde olmaz kendi gelecegimizi cocugumuzu dusunmeliyiz diyin. Ama derse evlenmeden once biliyodun boyle olduguni ne dersin bilemedim.

X