Eş ailesi yemek daveti

Mhndshanmmmm

Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
10
-10
30
Bayramda eşimin amcası ve eşi bulunduğumuz şehre geldiğini söylediler bende haftasonu çalışmadığım için yemeğe davet ettim bu arada 11 haftalık hamileyim iki günden beri grip oldum ve baş ağrısından kafamı kaldıramıyorum dilimin ucunda hani acaba kocam bey eşim hasta durum böyle dese daveti ertelesemi diye söylemesini bekledim ve ablası da bizimle aynı yerde eşim onu da o gün çağırdı iki çocuk ve eşi az önce ablasını aradı muhabbet arasında yarın gelicez ama diğer amcamda gelecek haberin olsun nasıl bir aileye düştüm gelecekler ama benim haberim şimdi oluyor eşime de çok kızgınım halimi o görüyor ve ablasına halimden bahsetmedi bile . Kızgınlığmi eşimden çıkardım çok öfkeliyin içim o kdr dolu ki ablası mesala gelicm size ama bana haber vermek yok sadece kardeşini arıyor ama hazırlığı ben yapiyrum çok üzgünüm çok .

Bayramda eşimin amcası ve eşi bulunduğumuz şehre geldiğini söylediler bende haftasonu çalışmadığım için yemeğe davet ettim bu arada 11 haftalık hamileyim iki günden beri grip oldum ve baş ağrısından kafamı kaldıramıyorum dilimin ucunda hani acaba kocam bey eşim hasta durum böyle dese daveti ertelesemi diye söylemesini bekledim ve ablası da bizimle aynı yerde eşim onu da o gün çağırdı iki çocuk ve eşi az önce ablasını aradı muhabbet arasında yarın gelicez ama diğer amcamda gelecek haberin olsun nasıl bir aileye düştüm gelecekler ama benim haberim şimdi oluyor eşime de çok kızgınım halimi o görüyor ve ablasına halimden bahsetmedi bile . Kızgınlığmi eşimden çıkardım çok öfkeliyin içim o kdr dolu ki ablası mesala gelicm size ama bana haber vermek yok sadece kardeşini arıyor ama hazırlığı ben yapiyrum çok üzgünüm çok .
önceden de mi probleminiz var görümcenizle. Hastaysanız siz iptal edin. Fazla büyütmüşsünüz bence

Ee ama siz davet etmedınız mi

Kendı konforunuzu neden başkasının insafına bırakıyorsunuz

Eşim birini davet etse sonra bana dese neden eşim hasta demedın ben davet ederken diye böyle kalırım😳
Arayıp kusura bakmayın davet ettim ama hasta oldum iyi olduğum bir vakit sizi güzel şekilde misafir etmek isterim diyeceksınız

Disardan alin cogu seyi salata vs kofte alin firina kofte patates verin corba mercimek alin disardan hastayım diyin cok bise yapamadım diyin ev yapimi yemek satan coktur bu kdr kasmayin sabahtsn ta yarim gun temizlkci cagirin evi toparlasin maddi durumunuz varsa disaridan destek alin ymeek tmzlik icin hamilesiniz cok bise beklemesinler

Bence iptal edin ya da çaya gelsinler sadece , eşiniz durumu izah etsin..

Eşinizin amcası ve yengesini davet eden sizsiniz.

Eşiniz de ablası ve eniştesini davet etmiş. Sonradan eklenen kişiler sadece diğer amca ve yenge.

En başta davet eden sizsiniz. Önüne geçilemez bir sağlık sorununuz yoksa daveti iptal etmeniz çok büyük ayıp olacaktır.

Gerekirse dışarıdan tadı ve lezzetinden emin olduğunuz ürünlerle sofranızı destekleyin.

Bir davet verme konusunda kararsız kalacak , sonradan vazgeçmeyi düşünecekseniz en başta davet etmemekte bir seçenek.

Şehir dışından gelmiş misafir idare edilecek durum varsa, iptal edilmemeli ama gerçekten kötüyseniz eşinizin birşey anlamasını beklemeden siz söyleseydiniz, iptal edelim diye. Eşle iletişim kurmak bu kadar mı zor?

Misafiri davet eden sizsiniz sonuçta, eşiniz de kardeşini çağırmış, diğer amcanın eklenmesi çok vahim, nasıl aileye düştüm diyecek bir durum değil.
Hafta sonu eşiniz de evdedir, beraber ve birazda dışarıdan takviyeyle halledilir gönlü olan için. Böyle mesele haline getirecekseniz baştan davet işine girmeseydiniz.

Sizin davet ettiğiniz sadece 1 aile iken 3 aileyi ağırlamak tabiki sizi zorlar ..ama bunları önce eşinizle konuşmanız gerekmez mi? Hasta olduğunuzu ,kendinizi iyi hissetmediğinizi davet ettiğiniz kişiyi nasıl ağırlayacağınızı bilemediğinizi neden eşinizle konuşamıyorsunuz ki?

Siz eşinize "hasta olduğumu söyleyip ertele" dediniz de o söylemedi diye mi kavga ettiniz? Söylemediyseniz adam nereden bilsin bu isteğinizi?
Zaten bunu sizin söylemeniz gerekir bence. Davet eden de hasta olan da sizsiniz.

Beni değil eşimi aradılar tribini de çok anlamsız buluyorum. Üstelik eşiniz aramış ablasını. "Kapat telefonu, ben ayşeyi arayacağım, ona söyleyeceklerim var" mı demeliydi kadın? Kardeşi aramışken söylemiş işte.

Merhabalar görümcenizi arayın ve kötüleştiğinizi söyleyin. Erken gelip yemeği hazırlasın. Sonuçta o misafir sayılmaz. İptal etmekte diğer seçenek

Diğer amca bilginiz dışında mı davet edilmiş yani?

bende 1 aile ağırlama durumu varken 3 aile olursa sinirlenirim ama iptal etmek ilk davet edilen amcaya ayıp olacaktır.

Çok utanıyorum ya arkamdan konuşacaklar ve şehir dışından geldikleri için ayıp olur dusunuyrym
eşinize çok çok rahatsız olduğunuzu ya onun yapmasını ya da dışardan lahmacun sipariş edeceğinizi söyleyin
bir temiz ödesin!!

paşaya bak sen kendi elini bişeye sürmüyor bide he!!
ya da görümcenizi arayıp abla böyle böyle oldu malum ilaç da alamıyorum ne yapayım bilemedim gelsen de x le siz mi yapsanız diyin

kendinize acımazsanız size kimse acımaz ve ne derlerse desinler boşverin

X