eş kaynana eziyeti sonunda psikolojisi bozulan ablam

hastaneye götürüp hemen işkence yüzünden böyle diye bir rapor alın ve savcılığa şikayet edin koruma tedbiri isteyin sonra da boşanma davasini açın
Allah şifa versin bundan sonra inşallah çok mutlu olur
aileniz sakin ama sakın geri gondermesin lütfen size bu konuda çok iş düşüyor ailesi olarak

18 yıl bir anne baba yavrusunun bunca ağır şeyler yaşadığını nasıl anlamaz
( 15 yaşında evlendirilmesi caniliğine hiç girmiyorum)
18. Dakika da anlarım yavrumun bir sıkıntısı olsun gözlerinden
Ablanız şanssızmış evet ama sadece eşden değil kendi ailesinden de şanssızmış

çok üzüldüm ablanız adına. maalesef kötü bir ailede büyümüş. 15 yaşında çocuk yaşta vicdansızca evlendirmiş aileniz. o bir çocuktu halbuki.
yetmemiş kaynana eziyeti, eş eziyeti, tecavüz! görmüş. şu an ki hali gene iyiymiş.
psikologlar genelde dinler hastayı. hatta haftalarca aylarca yorum yapmadan dinler. sizde dinleyeceksiniz. bırakın anlatsın. kolay mı 18 yıl dile kolay yani. psikiyatriye devem edin. ona cevap verip onu daha da sinirlendirmeyin. hep dinleyin. onun sevdiği şeyleri yapmaya çalışın. sevdiği yemek gibi. sevdiği yerlerde gezmek gibi. sevdiği kıyafetleri almak gibi. uyuması da normal. bu ilaçlar önce uyutuyor. yavaş yavaş vücut alışıp normal hayata adapte olunuyor. sakın ilaçları kesmeyin sarhoş gibi oluyor, uyuyor diye.

İşte gelde kadınlar gününü kutla..
15 yaşında evlenmesine müsade eden bir aile.18 yıl boyunca eş ve ailesinden eziyet gören bir çocuk gelin.Onun gözündeki yaşı görmeyen anne-baba.!
Bu genç yaşta mutsuzlulugun dibini yaşayan masum bir kadın.
İyilesir iyi bir tedaviyle muhakkak.Ama kalbinde açılan o derin yara var ya o hep kanayacak.
Yanında olmak,sarılmak sarmak isterdim yarasını. Şu an canı gönülden yeniden mutlu olmasını dilemekten başka birşey gelmiyor elimden.:KK43:

Kıyamadım,çok üzüldüm psikolojisi bozulmuş hem de nasıl.
Çocuğu var mıydı ?
İnşallah hemen düzelir daha çok genç

merhaba bayanlar,
ablam çok erken yaşta evlendi 15 yaşında ve kaynana ile 8 yıl oturdu sonra ayrıldılar 18 yıldır evli
kaynanası çok eziyetler huzursuzluklar ediyordu biz bunların içeriğini yeni öğreniyoruz çünkü ablam şu an kendinde değil
eşi ise cinsel yönden çok düşkün olduğu için işe bile doğdu düzgün gitmiyor sürekli işten çıkıyor annesinden de maddi destek aldığı için annesinin dediklerini dinliyor yıllardır süren eziyetlerden dolayı şu an ciddi anlamda psikolojisi bozuldu anne evine geldi
şu an kaynanası ve eşini görecek diye korkuyor sinir krizleri geçiriyor doktora götürdük sakinleştirici ve uyku ilacı verdi 1 hafta sonra tekrar çağırdı
ama ablam sanki gitmiş yerine başkası gelmiş insanın başına gelmeden gerçekten inanamıyor hani hep deriz ya psikolojim bozuldu diye.. bu gerçekten böyle birşey kendinde değil.
sürekli evlendiği günden beri başına gelenleri anlatıyor eşinin ona tecavuz ettiğini söylüyor onu istemediğini soylüyor
eskiden beri boşanmak istiyordu ama eşi ona hep beraber öleceğiz ailene zarar veririm diye tehdit etmiş şimdi herşeyi anlatıyor ve hiç susmuyor
dinlen uyu diyoruz yok yediği yemekte bile onların yaptıklarını hatırlayıp anlatıyor ben tuzlu yapmadım yemeği tuzlu diye dövdüler diyor

şimdi sormak istediğim hastaneye yatırıp tedavisine mi başlasak yoksa bi süre daha evde yanında mı olsak ve eşinin görmesine izin vermiyoruz isimleri bile geçse gözleri yerinden çıkıyor
biraz kendine gelse hemen mahkemeye başvuru yapıp ayrılması için elimizden geleni yapacağız ablam kendine gelir mi acaba sanki hiç eskisi gibi olmayacak gibi hissediyorum
başına böyle bir durum gelen biri oldu mu aranızda yazarsanız sevinirim
teşekkürler
Ah ah çok yazık çok
15 yaşında evlilik ne demek, keşke ailen böyle bişey yapmasaydı
Yazık artık psikolojisi nasıl bozulduysa, sözleri bile geçince kendinden geçiyormuş yazık, mutlaka psikolojik yardım alsın, siz de ailecek yanında olun, ne derse ne yaparsa destek olun, o insanlarla görüşmesin bile , yazık yazık çok ağır hasarlanmış, zor ama zamanla daha iyi olur inşallah

hastaneye yatırmayın eşi çıkartabilir
anneniz babanız nasıl anlamamış 18 yılda
inşallah anlamazlığa gelmemişlerdir
çocuğu var mı lütfen varsa vermeyin..

Size cok is dusuyor bikmadan dinleyeceksiniz. Temiz havaya cikarip gezdireceksiniz. Bundan sonra hep yaninda oldugunuzu sozle degil davranislarinizla hissettireceksiniz ama kolay olmayacak cunku 18 yilin birikimi var. Hele annen baban uf bile demesin ablana.

Nasil bu duruma gelebildi.
18 yildir hic mi birsey anlamadiniz?
Allah yardimciniz olsun...

Çok üzüldüm, geçmiş olsun öncelikle.
Bu durumu için rapor alın mutlaka. mahkemede boşanma sürecinde yardımı olur. gittiğiniz doktorlardan aldığnz belgeleri ilaçları testleri her şeyleri de saklayıp dosyalayın. Alabileceği bütün profesyonel destekleri alın. yatırma değilde belki size ihtiyacı olabilir çünkü biraz sakin kalsın. psikologa götürüp mutlaka kontrol altında tutun sürekli.
çok geçmiş olsun :KK43:

merhaba bayanlar,
ablam çok erken yaşta evlendi 15 yaşında ve kaynana ile 8 yıl oturdu sonra ayrıldılar 18 yıldır evli
kaynanası çok eziyetler huzursuzluklar ediyordu biz bunların içeriğini yeni öğreniyoruz çünkü ablam şu an kendinde değil
eşi ise cinsel yönden çok düşkün olduğu için işe bile doğdu düzgün gitmiyor sürekli işten çıkıyor annesinden de maddi destek aldığı için annesinin dediklerini dinliyor yıllardır süren eziyetlerden dolayı şu an ciddi anlamda psikolojisi bozuldu anne evine geldi
şu an kaynanası ve eşini görecek diye korkuyor sinir krizleri geçiriyor doktora götürdük sakinleştirici ve uyku ilacı verdi 1 hafta sonra tekrar çağırdı
ama ablam sanki gitmiş yerine başkası gelmiş insanın başına gelmeden gerçekten inanamıyor hani hep deriz ya psikolojim bozuldu diye.. bu gerçekten böyle birşey kendinde değil.
sürekli evlendiği günden beri başına gelenleri anlatıyor eşinin ona tecavuz ettiğini söylüyor onu istemediğini soylüyor
eskiden beri boşanmak istiyordu ama eşi ona hep beraber öleceğiz ailene zarar veririm diye tehdit etmiş şimdi herşeyi anlatıyor ve hiç susmuyor
dinlen uyu diyoruz yok yediği yemekte bile onların yaptıklarını hatırlayıp anlatıyor ben tuzlu yapmadım yemeği tuzlu diye dövdüler diyor

şimdi sormak istediğim hastaneye yatırıp tedavisine mi başlasak yoksa bi süre daha evde yanında mı olsak ve eşinin görmesine izin vermiyoruz isimleri bile geçse gözleri yerinden çıkıyor
biraz kendine gelse hemen mahkemeye başvuru yapıp ayrılması için elimizden geleni yapacağız ablam kendine gelir mi acaba sanki hiç eskisi gibi olmayacak gibi hissediyorum
teşekkürler
Farklı bir konudan psikolojisi bozulan arkadaşım intihar etti hemde kaç kez :KK43: sonunda kendini öldürmeyi başardı :'( asla yalnız bırakmayın . Hikayesi çok kötü ,halusinasyonlar görüp kendine zarar verebileceği de göz önünde bulundurulmalı. Malesef ilaçlar hemen etkisini göstermiyor ,biraz zamana ihtiyacı var .bu süreci terapiyle ve yanında olarak destekleyebilirsiniz. Allah yardımcısı olsun inşallah ,çok zor bir durum ..

merhaba bayanlar,

teşekkürler
ablanızı iyi anlıyorum o konuştukça onu susturmayın
bırakın konuşsun anlatsın kısmen bende sıkıntı yaşıyorum
ve fark ettim sürekli onların yaptıklarını tekrarlıyorum sürekli
dediklerini konuşuyorum içim daha kötü oluyor ama bu hastaneye
yatması gerektiği anlamına gelmez çünkü sadece psikolojisi bozulmuş
deli değil ki kız
kesinlikle kocasına vermeyin sizde kalsın hastaneye yatırırsanız
daha çok tek kalacaktır kendi kendine kalacaktır bu da onun için iyi olmaz
sizle kalsın bir süre sonra toparlanır inş. ne olursa olsun boşansın
bu duruma gelmiş bir kadından kimseye fayda gelmez yeniden yuvasını kurtarsın diye
sakın ateşe atmayın ortada yuva yok çünkü

rabbim yardım etsin zor durum

Bizde ablamı böyle aldık zamanında
Aç bıraktıkları için önce hastanede yattı, 36 kilodan 45 e gelene kadar
Ancak psikolojik durumu için hastane önermedi o zaman doktor, ilaçlarını alıp, sizlerle beraber olması, anlatıp içini dökmesi daha iyi, hem bebeğinden de ayrılmamış olur dedi. Yaklaşık 2 yıl kadar ilaç kullandı ve normale döndü sonra, yani bize göre normal, ev hayatına, aileye uyum falan. Kendisi açısından bakarsak yarım kaldı hayatı 26 yaşında boşandı ve bir daha hayatına kimse girmedi, erkeklere öcü gözüyle bakıyor, şu an 46 yaşında

36 kilo nedir? Ne kadar süre aç bırakmışlar? Ne kadar süredir görmüyordunuz? Allah'ım aklımı koru. O adama ailesine ne oldu? Ceza aldılar mı?
Buna benzer bir haber görmüştüm. Kızcağız 10 yaşında çocuk kadar kalmıştı. O resim gözlerimin önünden baya bir süre gitmemişti. Offf attraente 36 kilo nedir?

X