eş kaynana eziyeti sonunda psikolojisi bozulan ablam

derenderya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2012
164
17
merhaba bayanlar,
ablam çok erken yaşta evlendi 15 yaşında ve kaynana ile 8 yıl oturdu sonra ayrıldılar 18 yıldır evli
kaynanası çok eziyetler huzursuzluklar ediyordu biz bunların içeriğini yeni öğreniyoruz çünkü ablam şu an kendinde değil
eşi ise cinsel yönden çok düşkün olduğu için işe bile doğdu düzgün gitmiyor sürekli işten çıkıyor annesinden de maddi destek aldığı için annesinin dediklerini dinliyor yıllardır süren eziyetlerden dolayı şu an ciddi anlamda psikolojisi bozuldu anne evine geldi
şu an kaynanası ve eşini görecek diye korkuyor sinir krizleri geçiriyor doktora götürdük sakinleştirici ve uyku ilacı verdi 1 hafta sonra tekrar çağırdı
ama ablam sanki gitmiş yerine başkası gelmiş insanın başına gelmeden gerçekten inanamıyor hani hep deriz ya psikolojim bozuldu diye.. bu gerçekten böyle birşey kendinde değil.
sürekli evlendiği günden beri başına gelenleri anlatıyor eşinin ona tecavuz ettiğini söylüyor onu istemediğini soylüyor
eskiden beri boşanmak istiyordu ama eşi ona hep beraber öleceğiz ailene zarar veririm diye tehdit etmiş şimdi herşeyi anlatıyor ve hiç susmuyor
dinlen uyu diyoruz yok yediği yemekte bile onların yaptıklarını hatırlayıp anlatıyor ben tuzlu yapmadım yemeği tuzlu diye dövdüler diyor

şimdi sormak istediğim hastaneye yatırıp tedavisine mi başlasak yoksa bi süre daha evde yanında mı olsak ve eşinin görmesine izin vermiyoruz isimleri bile geçse gözleri yerinden çıkıyor
biraz kendine gelse hemen mahkemeye başvuru yapıp ayrılması için elimizden geleni yapacağız ablam kendine gelir mi acaba sanki hiç eskisi gibi olmayacak gibi hissediyorum
başına böyle bir durum gelen biri oldu mu aranızda yazarsanız sevinirim
teşekkürler

merhaba bayanlar,
ablam çok erken yaşta evlendi 15 yaşında ve kaynana ile 8 yıl oturdu sonra ayrıldılar 18 yıldır evli
kaynanası çok eziyetler huzursuzluklar ediyordu biz bunların içeriğini yeni öğreniyoruz çünkü ablam şu an kendinde değil
eşi ise cinsel yönden çok düşkün olduğu için işe bile doğdu düzgün gitmiyor sürekli işten çıkıyor annesinden de maddi destek aldığı için annesinin dediklerini dinliyor yıllardır süren eziyetlerden dolayı şu an ciddi anlamda psikolojisi bozuldu anne evine geldi
şu an kaynanası ve eşini görecek diye korkuyor sinir krizleri geçiriyor doktora götürdük sakinleştirici ve uyku ilacı verdi 1 hafta sonra tekrar çağırdı
ama ablam sanki gitmiş yerine başkası gelmiş insanın başına gelmeden gerçekten inanamıyor hani hep deriz ya psikolojim bozuldu diye.. bu gerçekten böyle birşey kendinde değil.
sürekli evlendiği günden beri başına gelenleri anlatıyor eşinin ona tecavuz ettiğini söylüyor onu istemediğini soylüyor
eskiden beri boşanmak istiyordu ama eşi ona hep beraber öleceğiz ailene zarar veririm diye tehdit etmiş şimdi herşeyi anlatıyor ve hiç susmuyor
dinlen uyu diyoruz yok yediği yemekte bile onların yaptıklarını hatırlayıp anlatıyor ben tuzlu yapmadım yemeği tuzlu diye dövdüler diyor

şimdi sormak istediğim hastaneye yatırıp tedavisine mi başlasak yoksa bi süre daha evde yanında mı olsak ve eşinin görmesine izin vermiyoruz isimleri bile geçse gözleri yerinden çıkıyor
biraz kendine gelse hemen mahkemeye başvuru yapıp ayrılması için elimizden geleni yapacağız ablam kendine gelir mi acaba sanki hiç eskisi gibi olmayacak gibi hissediyorum
teşekkürler
Geçmiş olsun doktorun verdiği ilaçları kullanıyor mu peki ilaçları kullansın 1 hafta sonra tekrar gidecek mişsiniz doktorunuz duruma göre karar verir orada yatmasına gerek varsa yatırır yoksa yatırmaz,peki çocukları var mı ablanın varsa onlar neredeler.

Doktor gerek duyarsa yatırır diye düşünüyorum.
Siz talep etmeyin bence belli ki desteğe, konuşmaya ihtiyacı var, bıkmadan usanmadan dinleyin , yalnız bırakmayın, atlatır bence desteğinizle çok genç zaten daha, çok üzüldüm geçmiş olsun, 18 yıl ne demek ya.

Oncelikle çok geçmiş olsun,çok üzüldüm durumuna.
Ablanizi doktora götürdüğünüzde bu durumdaysa ve doktor yatırma gereği duymadiysa ilaçlarını kullanmaya devam etsin,ağır bir depresyon geçiriyor belli ki ..
Moral verin,temiz hava aldırın ve onu bir daha bunları yaşamayacağı telkininde bulunun..
18 yıl çekilen eziyetin travması 1 haftada düzelmez malesef.

merhaba bayanlar,

teşekkürler

Bizde ablamı böyle aldık zamanında
Aç bıraktıkları için önce hastanede yattı, 36 kilodan 45 e gelene kadar
Ancak psikolojik durumu için hastane önermedi o zaman doktor, ilaçlarını alıp, sizlerle beraber olması, anlatıp içini dökmesi daha iyi, hem bebeğinden de ayrılmamış olur dedi. Yaklaşık 2 yıl kadar ilaç kullandı ve normale döndü sonra, yani bize göre normal, ev hayatına, aileye uyum falan. Kendisi açısından bakarsak yarım kaldı hayatı 26 yaşında boşandı ve bir daha hayatına kimse girmedi, erkeklere öcü gözüyle bakıyor, şu an 46 yaşında

X