Eş kişisiyle gelişmeler (!)

askitotomsu

Yiğit Aras_SMA destek
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
10.869
7.473
Sadece iç dökmek için yaziyorum.
Açtığım konulardan sonra hiçbir düzelme olmaması sebebiyle (temmuzdan beri) radikal değişiklikler yapmaya adım atmıştım.
Eş musveddesi ile hiç ilgilenmiyor ve zorunlu olmadıkça iletişim kurmuyorum.
Terapistin ve müsveddenin isteği ile aile terapisine gidiyoruz iki aydır. Terapist ısrarla birbirinize jest yapın diyor. Sanki asıl sorun buymuş gibi. Önce jestlerle başlayıp sonra sorunları çözmeye calisacakmisiz. Ben jest falan yapmak istemedigimi söyledim. Beni on yıldır maddi manevi ezen ve ailesine ezdiren, aileme sebepsiz dusman gibi davranan bir insanimsiya jest yapmak, ödün vermek, yaptıklarını gormezden gelip pekiştirmek istemiyorum. Yıllardır ne zaman alttan alsam, görmezden gelsem utanıp kendine cekiduzen vereceğine yeni bir duzenbazlik peşine düştü.
Neyse uzatmayayım. Terapist karşılık vermezsem haksızlık olur diyor 🤦🏻‍♀️
Gelgelelim bu adam, o dönem ailesiyle iş cevirip bana ve çocuklara resmen kazık atti. Geçmişte de sık sık benzer şeyler olmustu. Çocukların rızkını, ortak kazancimizi ARTIK onlara yedirmek istemiyorum diye babası bana hakaret etti en son biliyorsunuz.
Bunlara rağmen eş kişisi ciddi bir tepki koymak yerine sadece "askitoyla böyle konusamazsiniz" demiş (!) güya ama her gün birbirlerini hiçbir şey olmamış gibi arayıp yüz yüze görüşmeye devam ediyorlar. Ama benden özür dileyen olmadı tabii. İstediğimizi yapar, söyleriz sen kimsin modundalar.
Bunlar yasandiktan sonra doğum günümde (temmuzda) küçük bir pastayla gecistirdi hediye almadı diye cok üzülmüştüm. Çünkü pişmanlık göstergesi, bana değer verdiğini gösteren küçük bir hediye alır sandım. Üzüldüğümu söyledim, açıkça bir hediye istedim, kalbim yumusasin küçük bir hediye al dedim. Almadı. Günler sonra ben sorduğumda "sen al ben parasını veririm" dedi. İlk defa o an gerçekten değersiz olduğumu net anladım. Eskiden sadece aptal yerine koyduklarıni sanırdım. Meğer hicmisim. Her seferinde hatasını anlamıştır diye düşünürken bu sefer bayramımi kutlamadi. Ardından öğretmenler gününü kutlamadi. Şimdi terapi alıyoruz, biraz ise yaramıştır diye düşünüyordum. Çünkü psikoloğun yönlendirmesi ile bir demet papatya ve üç dört adet gül getirmişti eve. Peki bugün tek kelime etmemesi, küçücük bir şey almaması... Aklımla mi oynuyor sizce? Ben biliyorum biz onun umrunda değiliz de... peki ya hem bana hem psikoloğa neden boşanmak istemediğini, bize değer verdiğini söyleyip böyle psikolojik şiddet uyguluyor?
Psikolog, huzursuz olmamak için ailelerle görüşmeyin dedi birkaç hafta önce. İyi de huzursuzluk veren, evin içine her şeye müdahil olan, sürekli para talep eden onun ailesi. Niye bedeli bizimkiler ödüyor? "Bana ve aileme saygı istiyorum bundan sonra. Yoksa böyle devam etmeyeceğim" dedim net olarak. Bir aydır bu şartımi düşünüyormuş beyfendi. Beni kandırıyor. Bu kadar fedakarlıgima rağmen bu kadar nankörlük göreceğim, bu evliliği bu insanların kötülüklerinin bitirecegi aklıma gelmezdi. Sizce aklımla mi oynuyor, ne yapmaya çalışıyor?

Sadece boşanmamak için zaman kazanıyor.

Boşanma durumunda mal paylaşımı olacak olması bile boşanmak istememesi için büyük bir sebep.

Bence artık eşin için ne düşünüyor, ne yapmaya çalışıyor gibi irdelemelerden vazgeçip sen ne istiyorsun ona yönel.
Maalesef bu adamdan bir cacık olmaz.

Boşanmak istememesinin, uzatmasının sebebinin ne olduğunu düşünüyorsunuz. Maddi bir şeyleri kaçırmaya falan mı çalışıyor. Sevgililer günüyle ilgili bir şey diyemiyorum, benim hiç kutlamadığım, saçma bulduğum bir gün. Sizin beklediğinizi tahmin mi edemiyor, önemsemiyor mu? Terapistten emin değilsiniz galiba, ortada daha büyük sorunlar varken jest falan dese benimde canım sıkılırdı ama uzman değiliz atıp tutmayalım şimdi. Ama başka bir terapist deneyebilirsiniz bence. Bizde çift terapisi almıştık eşimle hiç jest yapın diye bir şey duymadım.

Sadece boşanmamak için zaman kazanıyor.

Boşanma durumunda mal paylaşımı olacak olması bile boşanmak istememesi için büyük bir sebep.

Bence artık eşin için ne düşünüyor, ne yapmaya çalışıyor gibi irdelemelerden vazgeçip sen ne istiyorsun ona yönel.
Maalesef bu adamdan bir cacık olmaz.
Ne kadar üzücü. Gerçekten böyle düşünüyorsa bu dünya benim için cok karmaşık. İnsanların bu kadar adi olabileceğini aklım hala almıyor.
Ne yapmaya çalışıyor diye düşünüyorum gün boyu. Çünkü iki lafı, iki davranışı birbirini tutmuyor. Psikolog dedigi için sabahları günaydın canım demeye başladı. Öyle yapınca belki küçük bir gönül alıcı hareketi olur diye bekledim bugün

Düzeni bozulmasın diye adam boşanmiyordur.

Allah gönlüne ferahlık versin. Çok zor ne diyebilirim ki başka.. 😞
Allah razı olsun, inşallah benim de çocukların da ailemin de gönlü ferahlar. Benim de dileğim bu. Tabii aynı şeyi yaşayan herkese Allah ferahlık versin

Boşanmak istememesinin, uzatmasının sebebinin ne olduğunu düşünüyorsunuz. Maddi bir şeyleri kaçırmaya falan mı çalışıyor. Sevgililer günüyle ilgili bir şey diyemiyorum, benim hiç kutlamadığım, saçma bulduğum bir gün. Sizin beklediğinizi tahmin mi edemiyor, önemsemiyor mu? Terapistten emin değilsiniz galiba, ortada daha büyük sorunlar varken jest falan dese benimde canım sıkılırdı ama uzman değiliz atıp tutmayalım şimdi. Ama başka bir terapist deneyebilirsiniz bence. Bizde çift terapisi almıştık eşimle hiç jest yapın diye bir şey duymadım.
İnanın ne düşüneceğimi şaşırdım. Dengesiz mi, ahlaksız mi, ruh hastası mi yoksa tamamen ailesinin ahlaki eğitim metodu mu bilemiyorum

Ne kadar üzücü. Gerçekten böyle düşünüyorsa bu dünya benim için cok karmaşık. İnsanların bu kadar adi olabileceğini aklım hala almıyor.
Ne yapmaya çalışıyor diye düşünüyorum gün boyu. Çünkü iki lafı, iki davranışı birbirini tutmuyor. Psikolog dedigi için sabahları günaydın canım demeye başladı. Öyle yapınca belki küçük bir gönül alıcı hareketi olur diye bekledim bugün
Askitotomsu herkes böyle değildir elbette ama eşin için çok normal birşey değil mi bu? Bu adam senden gizli borcunu ödediğiniz arsaya, ailesine ev yaptırmadi mi? Yıllardır sana ekonomik şiddet uygulamıyor mu?
Eşin bu kadar adice düşünebilecek potansiyelde bir adam. Yani bunu kabul etmen lazım artık.

Psikolog söyledi diye sana sabahlari günaydın demesinden bile umutlanıyorsun demek ki durum o kadar kötüydü öncesinde. Buradan normal bir ilişki çıkmaz artık.

Askitotomsu herkes böyle değildir elbette ama eşin için çok normal birşey değil mi bu? Bu adam senden gizli borcunu ödediğiniz arsaya, ailesine ev yaptırmadi mi? Yıllardır sana ekonomik şiddet uygulamıyor mu?
Eşin bu kadar adice düşünebilecek potansiyelde bir adam. Yani bunu kabul etmen lazım artık.

Psikolog söyledi diye sana sabahlari günaydın demesinden bile umutlanıyorsun demek ki durum o kadar kötüydü öncesinde. Buradan normal bir ilişki çıkmaz artık
Bugün çocukları bahceye indirmişti. Komşular kendi aralarında demişler ki askito ne kadar şanslı. Ben gelince bana söylüyorlar bir de. Aglayasim geldi

sokma akıl kırk adım gidermiş.
psikolog sevgililer günü için bir jest yap diye özellikle belirtmediyse demek.

Biraz para biriktirecek kadar bir süre belirledim. Planım bu şu an
O vakte kadar terapistin dediğini yap, ık mık etmeden. Hiç değilse elimden geleni yaptım dersin, seni çabasızlıkla suçlamasın, biliyorum sen bunu kafaya takarsın. Ve bir gün boşayacağın adamdan çok fazla beklentiye girme artık. Yorucu olmuyor mu?

sokma akıl kırk adım gidermiş.
psikolog sevgililer günü için bir jest yap diye özellikle belirtmediyse demek.
Askerde bile anasının özel günlerini kaçırmaz çiçek yollardi. Benim babamın vefat ettiği gün anasina yüzük almaya gitmiş.
Balayimizda doğum günümde bana hiçbir şey almamıştı ama. Benim beklentime bakar mısınız?

O vakte kadar terapistin dediğini yap, ık mık etmeden. Hiç değilse elimden geleni yaptım dersin, seni çabasızlıkla suçlamasın, biliyorum sen bunu kafaya takarsın. Ve bir gün boşayacağın adamdan çok fazla beklentiye girme artık. Yorucu olmuyor mu?
Terapistin dediğini yapamam, zoruma gidiyor artık.

kendin için hiçmişim diyorsun ya. kendini hiç eden sensin. hala umut besliyorsun düzelir diye.
ama aile terapisi almanız güzel. aklında acaba kalmayacak sonunda.
Evet bu doğru. Bu ikinci terapist zaten. Geçici küçük değişiklikler oluyor sadece. Zihniyet aynı. Belki başkası mutlu mesut yaşar ama ben mi sorunluyum bilmiyorum cok ağrıma gidiyor özellikle aileme sebepsiz düşmanlığı

X