Eş seçiminde maddiyat önemi (Arabası, Evi, Parası Olmayan)

Arkadaslar sadece fikrinizi merak ediyorum. Belli yaşa gelmis ama Arabası evi parası olmayan ortalama bir işi olan yani söyle kazancı yaklasık 3-4 bin tl arası olan biriyle evlenir misiniz bu maddi sorunlar gözünüze batar mı?
Maddi sorunlar hiç önemli değil önemli onun düşüncesi sana davranışı aile yapısı. Esin dört dörtlük olsa da aile cok etkiliyor. Benim yaşım küçük daha 25 eşimle tanıştığımızda lisedeydk ben üniversiteye gittim bitti falan derken onun askerliği geldi az çok kendi kazancı vardi. Uzm olacaktı yalvardım yapma diye para önemli değil oda senin için diye gitti 4 yil sevgili 3 yil nisanli kaldık 9 aydır da evliyiz amaa yanyana değiliz sukur suan parası maddiyati iyi sayılır ama yanımda değil ben ailesiyle kalıyorum bu 9 ayda sanki 9 yas yaşlandım

Arkadaslar sadece fikrinizi merak ediyorum. Belli yaşa gelmis ama Arabası evi parası olmayan ortalama bir işi olan yani söyle kazancı yaklasık 3-4 bin tl arası olan biriyle evlenir misiniz bu maddi sorunlar gözünüze batar mı?

Eşim evlendiğimizde 26 yaşındaydı
Evi, arabası , parası ve işi de yoktu.
Bu sizin hayatta neleri göze alıp nelerden vazgeçtiğinize bağlı bir durum.

Sizde neler var? Evlilik ortak yürütülen bişey sizin paranız onun da parası sayılır. Güçlerinizi birleştirip hayatınızı idare edebilirsiniz istedikten sonra

kızlar ben size çok samimi bir itirafta bulunayım mı...
3-4 senedir çalışıyorum her ay kenara mutlaka para attım.
maaşım öyle aman aman değil ama olmamasından bin kat daha iyi.
bir miktar birikimim var.
allah korusun başıma bir iş gelse, bir hal gelse, işsiz güçsüz kalsam kiramı faturamı ihtiyaçlarımı bir süre rahatça öderim.
evet bu para ile araba ev alamam, iş de kuramam ama öyle rahat hissettiriyor ki kafa anlamında.
bazen masrafım çoğalıyor mesela öyle durumlarda ne kredi kartı borcumu sorun ediyorum ne de almak zorunda olduğum şeyin ucuzunu bulamamış olmayı.
bütün kadınlara hatta erkeklere de özellikle tavsiye ediyorum.
çalışan insanın kenarda mutlaka elini attığı ama ihtiyaç olmadıkça yok bildiği bir parası olacak.
hatta mümkünse o para tl değil de döviz, altın, vadeli mevduat gibi araçlarda olacak değerini koruması adına.
çünkü bu hayat çok zor.
herkese ağız dolusu, seve seve yatırım tavsiyesidir.
uygulayabilen herkes uygulasın.
Sonuna kadar katılıyorum size. Ben de aynı sizin gibiyim. Evim arabam belki uzun bir süre alamayacağım olmayacak ama kenarda kendimi iyi hissettirecek bir birikimim var. Mesela yaz dönemi tatil yapmak istiyorum ve ekstra harcamalarım olacak. Birikimin bir kısmını buna ayırıp sonra kışın yine biriktirmeye devam edeceğim. Tatil şart mı diyenler olabilir. Zaten zor şartlarda yaşıyorum. Ayvalık dikili gibi sakin bir yerde ucuzundan ev kiralayıp tatil yapmak hakkım. Konu sahibi sadece 3000 4000 lira ile ev çok zor döner. Sizinde çalışmanız gerekir

Eğer sizin bir mesleğiniz yoksa veya çalışmayı istemiyorsanız o maaşla bir ay geçinmek çok çok zor olur. Bence düşünmen gereken nokta maaşının az olması değil de belli bir yaşa gelmiş hiçbir birikimi yok diyorsun. Bence o noktayı sorgulamalısın. Demek ki bu kişi o yaşına kadar tasarruf nedir yatırım nedir bilmemiş eline geçeni (hangi şekilde kullandığıyla ilgili yorum yapmayacağım) harcamış. O yaştan sonra o kişiye tutumlu olmayı, kenara para atmayı öğretemezsin. Eşimle ben staj paralarını bile biriktirip kenara atan insanlarız ve bu yüzden borçsuz evlendik. Hala da hem birikim yapıp hem istediklerimizi yapabiliyoruz. Sen birikim nedir bilmeyen biriyle evlendiğinde mutlu olabilecek misin? Bence bunu düşün. Sorun şuan parası olmaması değil bu alışkanlığı olmaması ve ben o alışkanlığı kazandırırım diye düşünürsen hata edersin

Sizin mesleğiniz ve kazancınız nedir? Eviniz,arabanız var mı? Varsa tabiki kendi standartlarınıza uygun birilerini seçin. Siz çift haneli rakamlar kazanırken adam 3 bin kazanıyorsa olmaz o iş tabi.
Kendisi vasıfsız olan kızların maddi geliri yüksek,evi ve arabası olan koca anlayışını anlayamıyorum. Binde bir olur o iş,gerisi davul bile dengi dengine.
Daha önemli olan şey ise ev ve arabadan ziyade aldığı eğitim ve karakter kısmı. Bunlara yoğunlaşırsan daha sağlıklı bir evlilik yaparsın diye düşünüyorum.

Ev degilde heralde arabayı çom
yaptığın yorumdan bişey anlamadım.
muhtemelen yaşım senden büyük ister bi abla tavsiyesi olarak al ister bildiğin yoldan devam et
evi arabası olan insanlar 'mal' yada 'salak' değil.
onları alacak, böyle bi yatırımı yapacak zeka/öngörü/maddi gücümüz varsa kimseye eyvallahımız da yok.
benim karşıma da senin gibi evim arabam olduğu için çıkan asalaklar çıktı
asalak diyorum çünkü başkasının sırtından geçinene asalak denir.
ilk elediğim hatta rencide ettiğim tipler bunlar oldu..
karşıma evi arabası olan kişiler de çıktı çok da iyi insanlardı, benim malımdan da bi beklentileri yoktu ama bişeyler hissedemedim.
sonra eşimle tanıştım sevdim maaşı dışında bişeyi yoktu hatta borcu vardı.
arabayı babama vereceğimi evi de borcu biter bitmez babamın üstüne yapacağımı söyledim umrumda değil dedi.
hem evi hem arabayı anneme babama bıraktım öyle evlendim.
2 yıl kirada yaşadım şimdi eşimle bi ev aldık oturuyoruz. bu evi de benim maaşımla aldık eşim sadece evi geçindiriyor. sorsan benim bişeyim yok sen aldın sen ödüyorsun söz hakkım yok der..
hatta geçen mesai arkadaşlarından biri (bekarken aldığım ev yazlık biyerde) senin evin anahtarını ver 1 hafta tatil yapayım parasını vereyim demiş, eşim de ev benim değil ki sana vereyim demiş. aylık 15 bin liraya kiralaya verebileceğim bi yerde evim varken ve bizim eve 15 bin maaş girmiyorken eşim o ev hakkında söz söylemiyor düşün. söz söyleyecek olsa ağzının payını da alır. bazen şakasına takılıyorum sen karı kızla paraları ezerken ben ev ödemişim ne salakmışım demi diye :KK53:
bunları da çok büyük paralarla yapmadım sadece yıllar içinde değerlendi..
işin özü hayat ne getirir bilinmez
şuan çok iyiyiz şükür ama olaki aldatıldım anlaşamadım bi şekilde boşandım evim var arabam var çeker giderim. aldatıldım ama maddi durumu toparlamak için sabrediyorum vs demem. ve bunun özgürlüğü bile insana yetiyor.
tırnağın varsa başını kaşı, ve eşin aşağı yukarı seninle aynı kazanca/imkana sahip olsun, yoksa en pahalı arabalara bile binsen gün gelir başına kakılır. he benim kulağım duymaz yüzüm kızarmaz dersen hayırlı işler bol kazançlar..

Erkekler guzellige bakiyor kadinlarda parasina bakabilir tercih meselesi fakat su var adam iyidir parasi yoktur evlenilir,adam kotudur parasi vardir evlenilmez tamamen karakter meselesi iyi insan olsun kuzum onemli olan bu

Dürüstse ve seviyorsan maddiyatı görmezsin. Para birlikte kazanılır, birlikte biriktirilir.

X