Esenyurt yenikent mahallesinde oturanlar!!

boutique

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2022
68
30
29
Merhaba arkadaslar
Esneyurt yenikent mahallesinde oturan arkadaslar m3mnunmusunuz oraya tasinmayi dusunuyoruz ama esenyurt deyince hep bi onyargiyla yaklasiyoruz suanki durum nedir memnunmusunuz kucuk bebegim var yapabilirmiyim kimsem yok orda tereddutteyim acikcasi bana yardimci olurmusunuz

Bebeğiniz varsa mahalle değilde sitede otursaniz daha rahat edersiniz. Kiptas konutları var araştırın derim.

Haramidere’den altı sene evvel nasıl kaçtığımı bilemedim. Ne sitesi ne dümdük evi aman diyim o taraflardan bedava verseler almayın.

Esenyurtu Esenyurt yapan yerler oralar zaten :/

Esenkent ve aşık veysel de esenyurt olmasına rağmen İstanbul'daki çoğu yerden iyidir, o tarafa bakın isterseniz. Koza bile bir ihtimal olabilir.

Çoluk çocuk yetiştirilecek gibi değil tem-ey arası kısım.

Durum soyle ki biz evlenmeden hatta seneler evvel esim aldigi maasi yeyip icip gezmesin diye esimin ailesi bi ev alalim bunun basina bela edelim odesin demisler iyide yapmislar fakat yer esenyurt yenikent mahallesi balikyolu cad. Uzerinde suanki oturdugum yerdende ev sahibimiz cikmamizi istiyor evi satliga koymus. Malum kiralar belli almis basini gidiyor oturdugum semtte kiralik evler 5 binden basliyor hadi esneyurttaki evi satip burdan bir daire aliyim desek oda olmuyor iki kati para istiyorlar boyle bir butcemizde yok malesef yani cikis yolumuz kalmadi gibi esim gidip oturalim mis gibi ev diyor ama esenyurt olunca boyle bi soru isaretiyle karsilasiyorsunuz kime sorsam aman sakin ha diyor ne yapcami bilemedim 😏

Esenyurttaki eviniz kirada mı boş mu?
boşsa kiraya verseniz başka bir yerde kirada otursanız, ben Esenyurt’u çok bilmiyorum ama oturanlardan hiç de iyi şeyler duymuyorum, sürekli silahlı kavgalar vs oluyormuş çok tekin yerler değil deniyor:KK43:

Durum soyle ki biz evlenmeden hatta seneler evvel esim aldigi maasi yeyip icip gezmesin diye esimin ailesi bi ev alalim bunun basina bela edelim odesin demisler iyide yapmislar fakat yer esenyurt yenikent mahallesi balikyolu cad. Uzerinde suanki oturdugum yerdende ev sahibimiz cikmamizi istiyor evi satliga koymus. Malum kiralar belli almis basini gidiyor oturdugum semtte kiralik evler 5 binden basliyor hadi esneyurttaki evi satip burdan bir daire aliyim desek oda olmuyor iki kati para istiyorlar boyle bir butcemizde yok malesef yani cikis yolumuz kalmadi gibi esim gidip oturalim mis gibi ev diyor ama esenyurt olunca boyle bi soru isaretiyle karsilasiyorsunuz kime sorsam aman sakin ha diyor ne yapcami bilemedim 😏
Balıkyolu berbat bir yer, sakın ha sakın!

Kirada suan ama yasa geregi kira artisi yapamiyoruz kiracimizdanda cok memnuzu fakat orn veriyorum 5 bine tutucam burda kiracidan alicam 1500 tl aradaki farki verecek kadar gelirimiz yok zaten hersey ates pahasi kit kanaat geciniyoruz

Ahh kizlarcim pek iyi demediniz bunu ben simdi ne yapicam sokakta mi kaliyim anlamadim ki ulkede olay eksik olmuyor ki ortalama 70 80 senelik bir omrumuz var huzur icinde yasayip olmek varken huzursuzluk cikarmak neden 😓😓

Ahh kizlarcim pek iyi demediniz bunu ben simdi ne yapicam sokakta mi kaliyim anlamadim ki ulkede olay eksik olmuyor ki ortalama 70 80 senelik bir omrumuz var huzur icinde yasayip olmek varken huzursuzluk cikarmak neden 😓😓
Ev cadde üzeri mi? Sokak arası mı?

Tam cadde de sayilmaz ara sokaga donen bir kose dusunun ilk degil ikinci apartman
Esenyurt’u bilirim inşaatlarımız var ama bizim yapılar şükür ki E5’e çok yakın. İçlere girildikçe batıyor Esenyurt. Sokak araları özellikle çok sıkıntılı, çocuk kadın erkek sesi gece yarılarına kadar bitmez, cadde üzeri ise taşının başka çare yoksa. En azından o vahşi çocuk zırıltısı olmaz. Çocuk bu demeyin, Esenyurt’ta yaşayanlar ve çocukları hiç normal değil.

Esenyurt’u bilirim inşaatlarımız var ama bizim yapılar şükür ki E5’e çok yakın. İçlere girildikçe batıyor Esenyurt. Sokak araları özellikle çok sıkıntılı, çocuk kadın erkek sesi gece yarılarına kadar bitmez, cadde üzeri ise taşının başka çare yoksa. En azından o vahşi çocuk zırıltısı olmaz. Çocuk bu demeyin, Esenyurt’ta yaşayanlar ve çocukları hiç normal değil.
Bence istanbul da yasayan hic kimse normal degil ciddi anlamda ben evlilik dolayisi ile istanbula tasindim daha once memleketimde mis gibi tertemiz havada yasiyordum buraya geldim ve sok. Allahim ben nereye dustum dedim hic bana gore bir yer degil istanbul ama dogdugun yer degil doydugun yer demisler mecbur yasiyoruz. Suan sefakoy de oturuyorum burasida ayni gece saat 12 1 olur hala cocuklar sokakta hic ses bitmiyor saniyorum ki istanbul un her yeri boyle 😏

X