Gebeliğe Hazırlık Eşi Ankilozan Spondilit hastası olup hamile kalan varmı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

everytime_night

Güzel günler bizi bekler
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2009
1.549
457
Merhaba arkadaşlar konuyu belki yanlış yere açtım bilmiyorum ama bir kaç sorum olucak eşi Ankilozan Spondilit hastası olup hamile kalan varmı bir kızım var eşimin doktoru 1. Çocukta %10 ikinci çocukta %20 çıkma ihtimali olabilir hastalığın demiş bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

Anacım bende romatizma var bacağım sızlar yağmur yağar o derece illet bi hastalık

Benim eşimde var çocuğumuz 2.5 yaşında şimdilik bir şeyi yok sukur
Geçmiş olsun sizede ilk kızımda yoktu bu hastalık yeni ortaya çıktı 4-5 sene önce hatta doktor çok korkuttu bizi ilaçlar kısır yapabilir sperm sayısı düşüyor çocuk olmayabilir dedi evet kızımdan sonra bir süre kalamadm ama çok şükür hamileyim şimdide hastalık olurmu şüphesindeyiz allah korusun siz hemen hamile kalabildinizmi peki

Geçmiş olsun sizede ilk kızımda yoktu bu hastalık yeni ortaya çıktı 4-5 sene önce hatta doktor çok korkuttu bizi ilaçlar kısır yapabilir sperm sayısı düşüyor çocuk olmayabilir dedi evet kızımdan sonra bir süre kalamadm ama çok şükür hamileyim şimdide hastalık olurmu şüphesindeyiz allah korusun siz hemen hamile kalabildinizmi peki
Canım benim eşim ilaçlarını kullanmıyor çok ağrısı yok sorun yaşamadık hamile kalmakta

Benim esimdede var oğlum 2,5yasinda inşallah çocuklarında olmaz biz eşim iğne kullanırken hamile kaldım
Ağır miydi canım çok ağrıları cok olurmuydu ilk zamanlar 40 derece ateş olurdu eşimde artık o kadar ağır olmuyor çok şükür yani çocuk olmama şansı 10000 1 demişti ama korkmuştuk

Ağır miydi canım çok ağrıları cok olurmuydu ilk zamanlar 40 derece ateş olurdu eşimde artık o kadar ağır olmuyor çok şükür yani çocuk olmama şansı 10000 1 demişti ama korkmuştuk
çok ağırdı emekliyordu resmen tutuldu yuruyemedi falan eklemleri şişti ama şu anda 3yildir iğne kullanıyor çok şükür daha iyi illet bir hastalık ne yazikki çaresi yok zaman zaman tekrar ediyor sizede çok geçmiş olsun

çok ağırdı emekliyordu resmen tutuldu yuruyemedi falan eklemleri şişti ama şu anda 3yildir iğne kullanıyor çok şükür daha iyi illet bir hastalık ne yazikki çaresi yok zaman zaman tekrar ediyor sizede çok geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim peki salazopyrin yada colcicum kullandımı hiç yani sadece iğneyle mi

Benim amcamda AS var, çocukları da torunları da gayet sağlıklı elhamdulillah. Benim annem ve babamda romatizmal bir hastalık yoktu ama ailede bir bende fibromiyalji var...

Allah evlatlarınıza ve evlatlarımıza sağlık sıhhat versin...
Amin canım ağırlaşınca çok zor bir hastalık oluyor maalesef

X