Erkek İnfertilitesi Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Hanımlar iyi akşamlar :)) Benim gibi azospermi durumunu yeni öğrenen ne yapacağını bilemeyen arkadaşlar için yazıyorum ☺️
Biz bugün eşimle a Lıfe a gittik ve 2defa sperm testi verdik.(Sperm testi 750tl )
Burak beyle görüştük sağ olsun bize ayrıntılı bir şekilde anlattı süreci , kendisi aşırı pozitif ve güleryüzlü birisi çok sevdik , bize moral oldu sonrasında şimdi gidip sizin testinizi inceleyeyim 13.30da gelin dedi ve gittik seviyemiz sd1 çıktı sonra bizi Mesut hocaya yönlendirdi.(Muayene ücreti 1300tl) Mesut hoca hikayemizi dinledi hormonlarımıza baktı eşimi muayene etti inmemiş testis ameliyatını çok geç olmanıza rağmen hormonlarınız çok iyi dedi ayrıca böyle tese olmadan gelen hastalara hasret kaldık biz Teseyi en son çare düşünüyoruz sd4te çıkış olmazsa yapıyoruz dedi.Eşiniz tek testis hemen tese olup twstislere zarar vermek olmaz dedi.Ve konuşması gerçekten aşırı mantıklıydı.İyi ki bu gruba girmişim hatta gruba girerken bile yine aklımda tese vardı ben de inanmamıştım bu seviye olayı ama gruptaki hikayeleri dinleyince aklıma yattı bu grup olmasaydı biz direkt gidip tese olacaktık .Şu an doğal çıkış umudumuz var .Ayrıca Mesut hoca da teseye karşı olan biri değil önce doğal çıkışı zorlayıp olmazsa tese yapan biri velhasıl biz çok memnun kaldık ve doğru tercih yaptığımızı düşünüyorum .Bizim gibi yolun başında olanlar mutlaka tese olmadan doğal çıkış için mücadele etsinler
Eşime uygulanan 45günlük tedaviden sonra eşim A life hastanesinde tekrar test verdi çok şükür 45günde hızlı ilerlemişiz seviyemiz sd4 olmuş yani bundan sonraki seviye sperm çıkışı .Mesut tül eşime 45günlük bir tedavi daha verdi onlar da bitince tekrar test vereceğiz ve Mesut hoca sizden doğal çıkış için umutluyum dedi.İnsşşsh bir sonraki testimizde çıkış görürürz.Azospermi olanlar tese olmadan önce lütfen a life hastanesinde test verin micro teseyi en son çare olarak düşünün .

Kızlar size sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Eşimin fsh ve lh hormonları yüksek. Bazı testlerinde 5-10 tane sperm çıkıyor bazılarında ise hiç çıkmıyor. Ürologa gittik iğne tedavisinden bahsetti. Fsh yüksekliğinde iğne tedavisi gören var mı aranızda?
Evet iğneler düzenliyor hormonları ben haftada 3gün eşime göbekten iğne yapıyorum.İğneler çok etkili düzene sokuyor hızlı şekilde

Sperm çıkışı için etkili oldu mu?
Daha çıkış olmadı bizden ama Biz tedaviye sd1 ile başlayıp 45 günde son seviye olan sd4e geldik bundan sonrası çıkış .ikinci 45günlük tedaviye başladık bayramdan sonra çıkış bekliyoruz inşallah takılı kalmayız .İğneler kesinlikle etkili eşimin hormonlarını beklenen çıkış değerlerine yaklaştırdı bundan dolayı da son aşamaya geldik zaten .Seviyenizi bilmiyorsanız Ankara a Lıfe hastanesinde test verip seviyenizi öğrenmenizi öneririm .

Daha çıkış olmadı bizden ama Biz tedaviye sd1 ile başlayıp 45 günde son seviye olan sd4e geldik bundan sonrası çıkış .ikinci 45günlük tedaviye başladık bayramdan sonra çıkış bekliyoruz inşallah takılı kalmayız .İğneler kesinlikle etkili eşimin hormonlarını beklenen çıkış değerlerine yaklaştırdı bundan dolayı da son aşamaya geldik zaten .Seviyenizi bilmiyorsanız Ankara a Lıfe hastanesinde test verip seviyenizi öğrenmenizi öneririm .
Bizde çıkış vardı baştan beri biz 2 kere tüp bebek denedik maalesef sonuncusu boş gebelik oldu. Bende iğneleri daha çok sperm çıkıp diğer tedavide daha iyi olur mu diye araştırıyorum

Merhaba daha öncede sormuştum ama cevap alamadım. Özellikle eşinin hormon değerleri yüksek olanlara bir sorum var. Fsh ve lh değeri yüksekse doktorunuz iğne önerdi mi? Sperm çıkışı için. Genellikle hormon düşüklüğü olanlar kullanmış onlar da gerekli zaten. Ama ben hormon yüksekliğinde kullanan varsa onlara sormak istiyorum. İşe yaradı mı yaramadı mı? Eşimden normal yoldan sperm çıkışı oluyor tek tük. İğnelerle bu artar mı yoksa kaş yapalım derken göz çıkarır mıyız.. napalım bilemedik

Merhaba daha öncede sormuştum ama cevap alamadım. Özellikle eşinin hormon değerleri yüksek olanlara bir sorum var. Fsh ve lh değeri yüksekse doktorunuz iğne önerdi mi? Sperm çıkışı için. Genellikle hormon düşüklüğü olanlar kullanmış onlar da gerekli zaten. Ama ben hormon yüksekliğinde kullanan varsa onlara sormak istiyorum. İşe yaradı mı yaramadı mı? Eşimden normal yoldan sperm çıkışı oluyor tek tük. İğnelerle bu artar mı yoksa kaş yapalım derken göz çıkarır mıyız.. napalım bilemedik
merhaba hangi iğneleri verdi doktoruz? Benim eşim de iğne kullandı 5-6 ay. Sonra tese oldu ama çıkış olmadı. Ama bizde hiçbir şekilde tek tük te çıkış yoktu. Fsh ve lh ı iğnelerden sonra düşmüş. E2 ve testosteron u yükselmiş

merhaba hangi iğneleri verdi doktoruz? Benim eşim de iğne kullandı 5-6 ay. Sonra tese oldu ama çıkış olmadı. Ama bizde hiçbir şekilde tek tük te çıkış yoktu. Fsh ve lh ı iğnelerden sonra düşmüş. E2 ve testosteron u yükselmiş
Ovitrelle verdi 1 ay sonra kan testi istedi ona göre gonalf de verecekmiş eşime. Bizde çıkış oluyor tüp bebek denedik 2 kere ama maalesef olmadı. Sayıyı arttırmak istiyoruz ne kadar çok sperm o kadar şans diye düşündük tabi bu iğnelerin yanında vitaminler kullanıyor eşim. Doktor testesteron artacak dedi iğneler sayesinde. Eşimin fsh Lh yüksek bunlar da düşecekmiş zamanla. Peki size şimdi nasıl bi tedavi uygulanıyor

Ovitrelle verdi 1 ay sonra kan testi istedi ona göre gonalf de verecekmiş eşime. Bizde çıkış oluyor tüp bebek denedik 2 kere ama maalesef olmadı. Sayıyı arttırmak istiyoruz ne kadar çok sperm o kadar şans diye düşündük tabi bu iğnelerin yanında vitaminler kullanıyor eşim. Doktor testesteron artacak dedi iğneler sayesinde. Eşimin fsh Lh yüksek bunlar da düşecekmiş zamanla. Peki size şimdi nasıl bi tedavi uygulanıyor
Bizim azosperm sebebi hormon kaynaklı gözükmüyordu. çünkü hormanları çok yüksek ya da çok düşük değildi.ona rağmen doktor hormon iğnesi denedi hormonları tam dengelendi ama yine de fayda etmedi. Sizin muhtemelen hormon kaynaklı , zaten çıkış varsa azospermi de değildir.biz şuan doktor değiştirdik 1 yıldır farklı bir dr takip ediyor ama malum hiç çıkış olmayınca bir sonuç alamıyoruz. Kullanılan ilaçlar da sağlığını etkiliyor, o yüzden çok düşük dozda hap kullanıyo şuanda

Bizim azosperm sebebi hormon kaynaklı gözükmüyordu. çünkü hormanları çok yüksek ya da çok düşük değildi.ona rağmen doktor hormon iğnesi denedi hormonları tam dengelendi ama yine de fayda etmedi. Sizin muhtemelen hormon kaynaklı , zaten çıkış varsa azospermi de değildir.biz şuan doktor değiştirdik 1 yıldır farklı bir dr takip ediyor ama malum hiç çıkış olmayınca bir sonuç alamıyoruz. Kullanılan ilaçlar da sağlığını etkiliyor, o yüzden çok düşük dozda hap kullanıyo şuanda
Eğer hormonlarda bi sorun yoksa keçiboynuzu kaynatıp mı bişeyler yapıp içiyorlar sperm çıkması için ama biz yapamıyoruz çünkü keçiboynuzu fsh daha da arttırıyormuş denemek isterseniz diye söylemek istedim. Bizim ki değişik azospermi değil belki ama bazen bizde de sperm çıkışı gözükmüyor anlamadım o yüzden. Haplar karaciğeri yoruyor ama fitoterapi gibi ürünleri deneyebilirsiniz

Bizde azosperm yoktu fakat sperm düşüklüğü vardı. Biz Murat Mermerkaya da tedavi gördük çok ilgili ve çok bilgili bir hekim mutlaka gidip muayene olun fikir alırsınız canım.

X