eşim ailemi baskılıyo...

maydanooz

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2012
411
110
Merhaba

Esimle bir konuda birbirimize girdik hafiften.Sizede danismak istiyorum.

Babam taksici 24 saat calisir 24 saat calismaz. Calismadigi zamanlarda icki icer kor kutuk gelir. Altina yaptigi bile olur. Bole gelince banyo yapmaya bile firsat olmadan koltukta sizar.ter kokar ayağı kokar :KK43: Annem titizdir. Cok rahatsiz böyle olsun istemiyo kirk kere soyluyo ama dinlemiyo. bizim yanımızdada bunu dile getirdiği için sanırım o yüzden eşim rahat laf edebiliyo...

eşim, babam bize içkili kokar şekilde gelirse yanına bile oturmuyo. kaçıyo. istemediğini söylüyo. ağır konuşuyo.devamlı içmesin sigara içmesin yıkansın kokuyo vs vs deyip duruyo. annemde bu sefer babama böle yapıyo diye toplanıp gidiyo. baksana istemiyo diyo. annemde rahatsız tabiki istemiyo ama laf anlamıyo.eve bile almicam içersen diyo babam pişkin gülüyo.

bende eşime diyorum ki evet babamın yaptığı hiç güzel değil ama senin yaptığında sölediğinde terbiyesizlik oluyo dedim. kabul etmiyo. babanı koruma diyo. baba bile diyemez ama hep terbiyeye cekmeye çalışır. yönetir. anneme bana baskı kurar içirmeyin diye. bunaltıyo açıkçası. bi arada annem sigara içiyo diye baskılıyordu.

eşimin anneme babama bu şekilde karışması baskılaması bana normal gemiyo.

siz ne düşünüyorsunuz ?

Ay çok özür dilerim babanız ama ben kendimi eşinizin yerine koydum öyle leş gibi bir insan evimde olsun falan istemezdim yani. Kendi babamı sigara kokuyor diye o banyo yapmadan öpemiyorum. :kusmuk:
Umarım kimseyi kırmayacak bir çözüm bulursunuz ama eşinize de haksızlık etmeyin bence. Size babanız olduğu için katlanılabilir geliyor olabilir ama eşiniz için böyle bir durum malesef ki yok.

Eşiniz rahatsiz olabilir kokudan oturmak istemeyebilir ama yaptığı ayıp yani onları istediği gibi eleştirme hakkini kendinde buluyor baskilama vs...

Herseyden önce onlar sizin aileniz sizin için kırıcı olmamalı

Rahatsız olabilir,alkollü birini bu şekilde evinde istemeyebilir,alkol aldığı gün gitmek istemeyebilir bunlar saygı duyulması gereken şeyler..
Ama
Bunu babası,annesi konumundaki kisilere haddini aşarak söylemesi asla doğru olamaz..
Saygı görmek için saygı duymak gerek!!
Bu konuyu sizinle halletmesi doğru olanı..
Ama sizde bu konuda umursamaz davranıyorsanız,son çare böyle bir tutum sergilemekte bulmuş olabilir çözümü!!

Merhaba

Babam taksici 24 saat calisir 24 saat calismaz. Calismadigi zamanlarda icki icer kor kutuk gelir. Altina yaptigi bile olur. Bole gelince banyo yapmaya bile firsat olmadan koltukta sizar.ter kokar ayağı kokar :KK43: Annem titizdir. Cok rahatsiz böyle olsun istemiyo kirk kere soyluyo ama dinlemiyo. bizim yanımızdada bunu dile getirdiği için sanırım o yüzden eşim rahat laf edebiliyo...

eşim, babam bize içkili kokar şekilde gelirse yanına bile oturmuyo. kaçıyo. istemediğini söylüyo. ağır konuşuyo.devamlı içmesin sigara içmesin yıkansın kokuyo vs vs deyip duruyo. annemde bu sefer babama böle yapıyo diye toplanıp gidiyo. baksana istemiyo diyo. annemde rahatsız tabiki istemiyo ama laf anlamıyo.eve bile almicam içersen diyo babam pişkin gülüyo.

bende eşime diyorum ki evet babamın yaptığı hiç güzel değil ama senin yaptığında sölediğinde terbiyesizlik oluyo dedim. kabul etmiyo. babanı koruma diyo. baba bile diyemez ama hep terbiyeye cekmeye çalışır. yönetir. anneme bana baskı kurar içirmeyin diye. bunaltıyo açıkçası. bi arada annem sigara içiyo diye baskılıyordu.

siz ne düşünüyorsunuz ?
eşin rahatsız olmakta haklı ama.
aynı şekilde kp gelse sen de rahatsız olurdun.
alkollü adam haliyle oturması konuşmasında da taşkınlıklar oluyordur.
bunu taşımak ta kolay değil.
keşke baban kendine biraz çeki düzen verse de damadının diline düşmese.
böyle olur işte sonu.

Tamam da eşiniz ne desin doğruyu demiş içki kokuyor, pis kokuyor ve eşinizde bunları dile getiriyor yani. Hem hadi kendi evinde içsin etsin ne yaparsa yapsın. Sizin evinize nasıl içkili ve pis bir şekilde rahatça gelip oturabiliyor, annen o halde o insanı neden size getiriyor damadından utanmıyor. Sonra da eşiniz laf söyleyince bozuluyor. Eşiniz çekmek zorunda değil ki gelmesin o şekilde siz de anlaşılan annenize hiç bu şekilde evime gelmesin demiyorsunuz gayet doğal karşılıyorsunuz ki eşiniz demek zorunda kalıyor.

Merhaba

siz ne düşünüyorsunuz ?
1 gun calisip 1 gun calismiyor ve o kadar iciyorsa taksiye gecinceki halini dusunmek istemiyorum.

Esinizin babasi ayni sekilde eve gelse eminim istemezdiniz ki bende istemem tepkimi koyarim. Bence esiniz hakli ustelik hakaret vari konusmuyor anladim kadariyla.

Annem bize gelir. Babamdan taksiyi birakinca aksamuzeri gelir. Her seferinde icme deriz ne icmesi der. Icer gelir icmedim ki ben der. Taskinligi yok gelir koltukta sizar kalir. Laf anlamiyo. Bi kere habersiz ilac verelim dedik. Uzerine alkol alinca kalbi skismis acile kaldirmislar. Esim hala ilaci verelim diyo ben bunu yapamam bile bile.
Babam tamamen haksiz tabiki ama benim ve annemin elinden bisey gelmiyo. Bi cozum varsa yardimci olun

1 gun calisip 1 gun calismiyor ve o kadar iciyorsa taksiye gecinceki halini dusunmek istemiyorum.

Esinizin babasi ayni sekilde eve gelse eminim istemezdiniz ki bende istemem tepkimi koyarim. Bence esiniz hakli ustelik hakaret vari konusmuyor anladim kadariyla.
Hakaret olmuo ama bagriyo esim. Evet hakli bende kabul etmem ama nasil kovarim

Ben bu konuda yorum yapmak istemiyorum aslinda cunku kimse babasi icin kotu konusulsun istemez. Ayni sekilde esinde alkolik olsa baban ayni tepkiyi vermez kocan kokuyor demez bence. Yukarda bi yorumda biri demis ki oyle les gibi insani bende istemem.. bence biraz kime ne icin yorum yaptiginiza dikkat edin. Les gibi dediginiz kisi bir baba ve yorumu yaptiginiz kisi de kizi.. Allah eskikliklerini gostermesin insallah..

babanız o vaziyette kızı da olsa kimsenin evine gitmeyecek,kusura bakma bir insan baba diye koşulsuz saygı duyulacak diye bir kural yok kendi saygınlığını kendi elde etmeli,bir gün sarhoş öteki gün taksi kullanıyor,ne yaptığı işe saygısı var ne kendine saygısı var ne de çevresine saygısı var.o yüzden babanıza karşı eşinizden saygı beklemeyin bence.

Calisirken icmiyo tabi ama etkisi varmidir bilemem
Çalışırken içmiyordur zaten de, 24 saat çalıştıktan sonra, sızacak derece de alkol alıyormuş.
Bu kadar çok alkol alınca ertesi gün insan kendine zor geliyor, babanız bir de taksiye çıkıyor.
Alışmış demek ki bünyesi ama tehlikeli yine de.

X