Esim ailemin dogum gününe gelmesini istemiyor.

Ara kayinvalidene söyle madem "benim ailem de gelsin dedim, oglun olmaz dedi, o yuzden kimse gelmeyecek, siz de kutlayalim" diye. Git eşinle ailesi kendi evinde kutlasın.
Senin annen aradı mı damadının doğum günü için? Sanmam. Ama kendi ana babası kutlamak istiyor, gelelim demiş. Esin de doğum gününde olası huzursuzluk istemiyor işte. Kendinize sorun çıkartmayı ne seviyorsunuz ya. Anlamıyorum ki...

senin ailen gelmiyorsa ben olsam onun ailesini de kabul etmem ..
ya da hizmetlerini etmem !!
dışarıda yapın en iyisi ailesiyle . akşam üstü bi yalandan vakit geçirin dışarda
sonra geceyi artık ne şekilde istiyorsanız öyle geçirin

esinin ailene davranislari normal zamanda nasil?

ilerde cocugunuz olunca nasil olacakmis peki? yine senin ailen cagirilmayacak mi mesela torunun dogum gününe? koca koca kadinlar bir kac saat kendilerini tutamayip sac basa kavga edecek degiller ya, merhaba der gecer keyiflerine bakarlar.
ben bir cogunun aksine böyle seylerde iki aileye esit davranilmasi tarafiyim. senin ailen gelmiyor mu gelmesin ok, onunkilerde gelmesin o halde.

Kayinvalidenizin ayarladığı bir organize. Sürpriz değil , eşinizin doğum günü ve bana göre eşiniz kimi isterse o gelir.

Önun günü , onun paşa keyfi.

Gün gibi doğum günü olmaz ki, küsleri baristiracak başka ortam hazırlayın ; Bir akşam yemeği mesela.

o zaman keske kv kendi evine cagirsaydi. bu model kv bende de var, herseye daha aylar önceden plan program yapmaya kalkardi ki benim ailem saf disi kalsin diye. hatta demisligi bile var torunlarin dogum gününe onlar gelmicek diye, esim hemen agzinin payini vermisti biz cocugumuza dogum günü plani yapinca tarihi bildiririz kim gelir kim gelmez pasa keyfi bilir gelmezsen gelmezsin diye.

Eşiniz haklı. Doğum günü sebebiyle bir araya geliyorsunuz benim ailem de gelsin diye tutturmanız saçma. Amaç küsleri barıştırmak ise başka bir gün başka organizasyon düzenlersiniz. Ciddi ciddi sizinkiler de gelmesin demişsiniz ama gün eşinizin doğum günü gelenler eşinizin ailesi farkında mısınız? Kısasa kısas yapmak için yanlış bir olay seçmişsiniz.

Eşinin ailesi oğullarının doğum gününü kutlayacak senden müsade de istemişler annenler ne alaka hem de küslermiş yani. Hem insanın neden30 yaşındayken doğum günü kutlanmazmış ? Senin ailen senin doğum gününü kutlamak istese eşinde b.k var 30 yaşındaki kadının doğum günü mü kutlanırmış dese?

o zaman keske kv kendi evine cagirsaydi. bu model kv bende de var, herseye daha aylar önceden plan program yapmaya kalkardi ki benim ailem saf disi kalsin diye. hatta demisligi bile var torunlarin dogum gününe onlar gelmicek diye, esim hemen agzinin payini vermisti biz cocugumuza dogum günü plani yapinca tarihi bildiririz kim gelir kim gelmez pasa keyfi bilir gelmezsen gelmezsin diye.

Konu sahibiyle bu şekilde anlaşmışlar. Konu sahibi kabul etmiş.

Torun başka bir şey, ortak bir alan var. Haksızlık yapılmamalı.

Küslük varsa , İki tarafta ayrı ayrı sürprizler yapabilir çocuklara.. Illa doğum günü olduğu gün olmak zorunda değil.

Değilse ortak bir şeyler yapılır.

Düşünsenize Sizin aileniz doğum gününüzü kutlamak istiyor ki aileniz için karşı taraftan daha önemli , eşiniz de hayır benim ailemde gelecek diyor.

Sinir bozucu olmaz mı ?

hic hak veremedim size,
hani senin annen bizim eve giremez demis gibi bir baslik atmissiniz ama hic de oyle degil,
anneleriniz iyi anlassaydi bile esiniz kendi dogumgununde gelmesinler diyebilirdi,
zira siz de diyebilirsiniz.

adam kotu bir sey dememis ki,
konusmuyorlar ortam huzursuz olur demis,
cocuk mu anneleriniz de hadi opusun barisin diye zorlayacaksiniz.
Sahsen ben sizin anneniz olsa idim, bu yaptiginiz emrivakiden sizin adiniza utanirdim

eşiniz ailenizi istemiyor özel gününde !! ama siz tutup onun ailesine hizmet ediceksiniz.
okey benim ailem gelmesin ama kalkıp kimsenin işinide görmem o vakit ,öyleyse
dışarda kutlasınlar ya da çok istiyorsa ailesi kutlamayı kendi evlerine çağrırlar .

Konu sahibiyle bu şekilde anlaşmışlar. Konu sahibi kabul etmiş.

Torun başka bir şey, ortak bir alan var. Haksızlık yapılmamalı.

Küslük varsa , İki tarafta ayrı ayrı sürprizler yapabilir çocuklara.. Illa doğum günü olduğu gün olmak zorunda değil.

Değilse ortak bir şeyler yapılır.

Düşünsenize Sizin aileniz doğum gününüzü kutlamak istiyor ki aileniz için karşı taraftan daha önemli , eşiniz de hayır benim ailemde gelecek diyor.

Sinir bozucu olmaz mı ?

yani ne bilim bu davranis sanki bana bilerek isteyerek bir tarafi ayri tutma cabasi gibi geldi.

X