Eşim ayrı ev istemiyor, ne olur akıl verin..

oezlemm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
305
33
.......................................................................

Son düzenleme:
hiçbir sözünde durmamış,
okul,ev....
ne denir ki,
ailenle konuşsan,toplanılsa çözüm bulunmaz mı acaba??
zor insanlar mıdırlar?
senin adına üzüldüm ,gerçekten,
ama bu okunup ders alınması gereken bir durum,
işi garantiye alınca sözler unutuluyor,
bu hep böyle:1no2:

eşin verdiği sözleri tutmamış..
erkeklerin çogu böyle evleninde 180 derece değişiyorlar...bilmiyorumki ne denir böyle erkeklere...
ev ev üstüne olmuyo,özel hayat diye bişey kalmıyo...
rabbim yardımcınız olsun..

keşke okulunu bırakmasaydın işe gir bi yerde çalış kafan dağılsın bari kendi güvencen olsun sen çalısırsan paranızda artar allah yardımcın olsun

apaçık sözunu tutmamış, bence bu olay sineye çekilecek bir olay değil. söz vermemeyi yada verdıgı sözden çaymamayı öğrenmeli. seni bılemem ama ben burnundan sessizce getırırdım. çok gürültüyü lafı sevmem,kabuguma çekılır, onu mahvederdim. bir erkeği üzmek istiyorsan çok konuşmayacaksın, onu sevmeyen ve vazgeçmiş gözlerele bakacaksın. bu ders ona yeter.

cnm sen tavizi bastan vermisin ..kimse icin okul kariiyer harcanmaz ...ben de ohatayi yaptim ama suan o imkani yeniden kaznadim sukur okuluma devam ediyorum all.saglik verdigi surede de bitiricem ins ..
bende yapacagin en akilli sey sabretdip islerin yolun agirmesi icin dua etmek ..cunku suan ne yaparsan tasinacagini sanmiyorum bari bu donemde kendine SIKINTI etmekle kalirsin ..mesguliyetler bul kendine ..yada ailenin yanin agidip resti cek ..kapriz babinda degil erkekler kaprislerden nefret ederler ..uzuntuden ve SIKINTIDAN DOLAYI BUNU YAPMAK ZORUNDA OLDUGUNU ANLAT

ahhhhhhhhhhhhhhh su erkekler yokmu köprüden gecene kadar her sey.taviz vermiyceksin bu erkeklere hemen istifade ediyolar taviz verdimi.sende damarina bas biraz cek git ailenin yanina biraz özlesin seni kiymetini anlasin.ailende biraz arka ciksin söz vermistin sözünde dur diye.cok zorrrrrr biliyorum bende 10 ay durdum yasayan bilir.bende türkiyeden gelin gelmistm senin gibi ailem yakinda olsaydi keske hic durmazdim.allah yardimcin olsun.

canım keşke en başından kabul etmeseymişin, herhalde nikah kıyıldıktan sonra eli mahkum dedi, belkide baştan beri çıkmaya niyeti yoktu, ayrıca neden görümcenin tüm masraflarını siz karşılıyorsunuz ki eşi çalışmıyormu, çıkmaya niyeti olsa, görümcene bu kadar para dökmezdi gibi geliyor. Seni resmen oyalamış.
Anne babasının evindede sana bağırması çok kırıcı gerçekten, kendi eviniz olsa bu kadar gücendirici olmazdı herhalde

Son düzenleme:
yerinizde olsam iş bulmak için hemen işe koyulurdum...
cunku eşinizin asıl sorunu anne-babasından ayrılmak istememesi değil kiranin getireceği maddi külfet
bu nedenle sizden gelecek somut bir adım onu ayrı eve çıkma konusunda ikna etmeye yardımcı olacaktır.
ayrıca lütfen tatlı dille konusun
erkekler maddi konular araya girince fazla inatçı, alıngan ve asabi olabiliyor
işi inada bindirmeden, gerekçelerini de güzelce anlatıp, iş için bi an evvel harekete geçerseniz sanırım sorunun çözülmesine yardımcı olur....

Siz ayrı ev istemenize rağmen eşiniz ve ailesinin Gönlü hoş olsun diye
Aynı evde oturmayı kabüllenmişsiniz.
Hata orda başlamış...
Evlendikten sonra Kocan okumanı istemediği için,Okulunuda bırakmışsın!

Görümcelerine Okadar şey alınmasına ragmen
Sesini dahi çıkarmamışsın..

Ve şimdi ne yapacağını sorıyorsun,
Yapman gereken Basit;
Geç hepsinin karşısına durumunu ANLAT.
Dürüst ol

Şimdiye kadar aklındakini hep söylememişsin ve kaybetmişsin üzülmüşsün

O yüzden ne istiyorsan ne düşünüyorsan Al karşına söyle hepsine.

en baştan hata etmişsin bence..
ayrı evde oturabilme durumuna gelene kadar evlenmeyecektin.
evlenince de okulunu bırakmayacaktın.
yaptığın fedakarlıklar noldu, bir anda silindi şimdi değil mi? hiçbiri görünmüyor.
herkesi al karşına konuş, bu şekilde devam edemeyeceğini söyle..

kocan alışmış..kira derdi yok......masraf yok.....
herşey bedava......rahatım ..
ayrı ev eşya ister masraf ister.......en önemlisi her ay ödenecek kira parası ister.....
tabi bunlarda kocanı sıkıyor.........
rahatını huzurunu maddiyatini bozmak istemiyor.........
sende herşeye tamam diyordun sesini çıkarmıyorsun.........bugünde bagırmiş kocan......
şöyle düşünmüştür....benim bu bagırmamla 6 ay 1 sene daha gider agzını acıpta ayrı ev diyemez deyip sesini yükseltmiş....
sonuçta herşeye evet diyerekte kocanı alıştırmışın......
biraz tavır yap ......küs konuşma ama uzatmada........ve herşeyide açık açık söyle.....
ayrı ev istedigini.........sakin bir şekilde anlat..........yinede kabul etmesse.......allah yardımcın olsun demekten başkada yapacak bi şey yok ....canım...

bide şu var evlilik için eş için okulunu meslegini bırakanlara üzülüyorum.........
hayat her insana tospembe sunmuyor gelecegi........
ve zamanın ne getirecegide belli olmuyor......malesef

bende tam 4 sene oturdum kyinvalidemlerle
esimi ikna etmem bayagi uzun sürdü
bence esin sorumluluk üstlenmek istemiyor
kira derdi yok bise yok kafasi rahat
üstelik bide araba almis 19 bin euroya keyfi yerinde
ALLAH yardimcin olsun insallah ikna edersin

kocan alışmış..kira derdi yok......masraf yok.....
herşey bedava......rahatım ..
ayrı ev eşya ister masraf ister.......en önemlisi her ay ödenecek kira parası ister.....
tabi bunlarda kocanı sıkıyor.........
rahatını huzurunu maddiyatini bozmak istemiyor.........
sende herşeye tamam diyordun sesini çıkarmıyorsun.........bugünde bagırmiş kocan......
şöyle düşünmüştür....benim bu bagırmamla 6 ay 1 sene daha gider agzını acıpta ayrı ev diyemez deyip sesini yükseltmiş....
sonuçta herşeye evet diyerekte kocanı alıştırmışın......
biraz tavır yap ......küs konuşma ama uzatmada........ve herşeyide açık açık söyle.....
ayrı ev istedigini.........sakin bir şekilde anlat..........yinede kabul etmesse.......allah yardımcın olsun demekten başkada yapacak bi şey yok ....canım...

bide şu var evlilik için eş için okulunu meslegini bırakanlara üzülüyorum.........
hayat her insana tospembe sunmuyor gelecegi........
ve zamanın ne getirecegide belli olmuyor......malesef

masraf olmaz olur mu canım, kaldıklara eve garaj ve salon yapmışlar evi genişletmiş yani eşi, çıkmaya niyeti olmadığı burdan belli, ayrıca evin tüm masrafınıda çekiyorlarmış, diğerleri sadece elektrik su ödüyor diyor
bu konuyu bir daha asla açmaması söyleniyor
gurbette yanlız bi gelin olmak çok zor ya, ne zaman yakınımda böyle bi kız evlenip gitse üzülürüm
:gitme:

yurtdışında olupda haksızlık ve ezilmede olabiliyor ama artık ne istediklerin ona açıkca söyle

duygularını ona aç, onun mutlu ama senin mutsuz olduğunu bu şekilde devam ederse sende

mutsuzluktan hastalanacağını anlat, evlenmek demek köle olmak demek değil seninde isteklerin yerine

gelmek zorunda olduğunu anlat ama, bunları anlatırken çok sakin olmalısın yani sinirli değil

bence hemen bir işe gir ve para biriktir eşinede para biiktirde sonra yine sor baktın olumsuz yanıt veriyor ozaman deki sen otur ailenle ben ayrı eve çıkıyorum

Keşke başta ayrı ev isteseymişsiniz, bakın şimdi olan size oluyor.
Eşiniz söz vermiş ama yalancıymış ve hiç bir sözünü tutmamış. Öncelikle hemen bir iş bulun, eşinizi seviyormusunuz sevmiyormusunuz, değişirmi değişmez mi bilemem ama kendi hayatınıza öncelikle bir yön verin. Sonrası size kalmış.

ilk başta eşin ayrı ev istersen tutarım dediğinde bunu kesinlikle
isteyecektin ister kötü gelin desinler ister kanatsız melek
sana sunulan bu teklifi kabul etmeliydin
çünkü evlendikten sonra daha önceden verilen sözleri erkek milleti yerine getirmede
arıza cıkarabiliyorlar neyse şu an için bi iş bulsan ve maddi
olarak eşine destek çıksan belki onu ayrı ev konusunda razı edebilirsin
bi süre böyle denersin baktın eşin yine aynı fikirde o zaman çeker gidersin
şartlarımı kabul edersen geri döneceğim dersin

yerinizde olsam iş bulmak için hemen işe koyulurdum...
cunku eşinizin asıl sorunu anne-babasından ayrılmak istememesi değil kiranin getireceği maddi külfet
bu nedenle sizden gelecek somut bir adım onu ayrı eve çıkma konusunda ikna etmeye yardımcı olacaktır.
ayrıca lütfen tatlı dille konusun
erkekler maddi konular araya girince fazla inatçı, alıngan ve asabi olabiliyor
işi inada bindirmeden, gerekçelerini de güzelce anlatıp, iş için bi an evvel harekete geçerseniz sanırım sorunun çözülmesine yardımcı olur....

valla gurbik özetlemiş yapmanız gereken şeyi..banada imzamı atmak kalıyor..
imza:böcük
:lepi:

verilen sözlerin hiç birini tutmamış eşiniz okul ev birde göümcenizin evi eşiniz alışmış rahata sorumluluk binmemiş bunca yıl omuzlarına tatlı dille cekin konuşun eşinizle analatın ama sakin biraz uğraşacaksınız ikna için ama yılmayın inşallah sonunda ikna olur

X