eşim bana göre çok pis

toplu cevap vereyim;
evet böyle oldugunu başından beri görüyodum , o öğrenci evindeyken yanına gittigimde evi odası cok pisti ve bahane olarak ev cok evdeki insanlar cok pis bu yuzden ben hic temız hıssetmıyorum odamı da cok temız tutamıyorum dıyodu. hatta ben onun yanına gıttıgımde pislikten rahatsız oldugumu bıldıgınden otelde ya da airbnbde kalıyoduk. daha sonrasında beraber yasadıgımızda çok kötü durumdaydık evimize bir ay çamasır makınesı bıle alamadık, ben elimde yıkadım birçok seyi sonra yavas yavas durumumuz duzeldı hala bir düzenimiz yoktu ve yine pisliğinin bahanesinin bu oldugunu soyluyordu. kişisel temizliği hiçbir zaman olmadı onu bıle bıle evlendım evet ama düzelir diye dusundum cunku bir ara evi terk ettim dus almadıgı ve dısını fırcalamadıgı ıcın. beni yalvar yakar eve dondurdukten sonra bır ay boyunca duzenlı dus alıp dısını fırcaladı. ama sonra her sey eskı halıne dondu. ve evet cinsellikten soguttu beni,midem bulanıyor cogu zaman, beraber yatmaya zorluyorum kendimi ama geceleri kalkıp salona gecıp orda yatıyorum, bunu fark edınce gelıp benı gerı goturmeye calısıyor, kokusundan rahatsız oldugumu soyleyınce dus alıyor ama bunu normal zamanda soylesem dus almaz. dus aldıktan sonra da trip atıyor tabı gecenın o saatinde, o triple ugrasmamak icin fark ettirmeden baska odada yatmaya calısıyorum genelde. Bir de acıkcası tırnak nereye nasıl kesılır ben de dogrusunu bılmıyorum ama ben bir gazetenın ya da posetin icine etrafa sıcratmadan kesmeye calısıyorum sonra da kestıgım odayı supuruyorum. bu yanında sürekli tırnak makası tasıyo ve evın her yerıne tırnagını kesıyor, benim yaptıgım gibi yaptırmaya calısınca da kızıyor bir de eli sürekli burnunda burnunu karıstıyo sonra cıakrdıklaırnı peceteye koyuyor ve peceteler çöpe gitmiyor evin her yerinde
Dıs fırcalamayan ınsanla olmaz.
3 yasında kızım var,sucuk cok sevıyor:)Cıdden el kadar cocugunkıne bıle tahammul edemiyorm.Hele bu sıcaklarda.
Valla at gıbı dısını kontırl ediyorm.Sararmıs bak hadı fırcalayalım dıye.

Sevmişsiniz, düzelir sanıp evlenmişsiniz. Ama düzelmiyor, düzelmez de. En azından fark etmişsiniz.

Bence hatanın neresinden dönseniz kardır. En iyisi hemen ayrılmak, kendinizi bu eziyetten kurtarmak olur. İç çamaşırını bile değiştirmeyen adama bir şey öğretemezsiniz bu saatten sonra. Ancak kendinize yazık edersiniz, başka bir şey değil.

Ayrılın, kendinize mis gibi bir hayat kurun. Ne kendine ne de size saygısı olmayan bu adamdan hayat arkadaşı olmaz.

Özellikle korunmaya çok çok dikkat edin, çocuk olursa her şey başınıza kalır.

Umarım her şey güzel olur sizin için.

okula giderken kendime yumurta haşladığım suyla traş olmak isteyen babam var. annemi sinir hastası yaptı. bu adamlar değişmez. babam hem cimri hem pis. seviyorum onu ama bu bir gerçek. sinir hastası olmak istemiyorsanız boşanın asla değişmezler.

Merhaba, eşimle yaklaşık 3 yıldır birlikte yaşıyoruz evlenmeden önce 2 yıl birlikte yaşadık, evleneli bir yıl oldu. Her zaman pisti ama düzenli bi hayatımız olmadıgı ıcın böyle oldugunu dusunurdum. Dişini haftada bir bile fırcalamaz eğer önem verdigi saygı duydugu bırıyle bulusacaksa fırcalar, o da ayda yılda bir olur. Banyo yapma olayına değinmiyorum bile hafta bir 10 günde bir, kışın iki haftada bir yaptıgı bile olur. iç çamasırını da banyodan banyoya değiştirir o yüzden her zaman iç çamasırı da pistir. İç çamasırı yok diye eve bir sürü iç çamasırı aldım bak ben her gün değiştiriyorum sen de öyle yap dedim yok yapmıyor. Durum böyle olunca çarsaf nevresim yastık kılıfları da kokuyor ve ben 4-5 günde bir nevresim değiştirmeye kalktıgımda bana kızıyor niye değiştiriyosun diye. Bir de yataktan her gün onun çorapalrını topluyorum gece yataga cıkaırıyor coraplarını sabah kalktıgında da unutuyor orda ben ellemesem yatak ve cevresı corap dolacak. Üstelik evde iki muhabbet kusumuz var ve onların dıskısını hiçbir şekilde sorun etmiyor, tişortune şortuna kusun dışkısı bulaşsa da gelip o tişortle koltuklara yataga uzanıyor. Kuşa evin her yerinde yem veriyor ve her yer yem, ekmek kırıntısı oluyor. Geçen gün buzdolabının üstünde kuşa ekmek vermiş, buzdolabının üstünü temizlerken küflü ekmek buldum, bunu sen mi yaptın dedim şakaya vurdu. bunun gibi o kadar çok şey var ki ama artık son nokta şu oldu. geçen gün beraber kahvaltı hazırlarken yumurta kırdıgı kaseyi tavaya doktukten sonra bana uzattı çalkaladım bulaşık makinasıne koymak için. Neden bulaşık makinesine koyuyorsun o temiz yukarı koy onu dedi. Ben de sen ciddi misin ben evde yokken bu şekilde mi yapıyosun dedim, evet bu gayet normal, sadece senin bildigin sekılde yapılan temizlik doğru temizlik degildir diyip onu temiz tabakların bulundugu dolaba koymam konusunda ısrar etti. muhtemelen ben evde yokken bu şekilde bir çok şeyi temizlerin bulundugu dolaba koyuyodur. Ben çalkalayıp hatta gerekırse sungerle yıkayıp bulasık makınasına koyuyorum ama beyefendi için çalkalamak temizlik oluyor. artık delircem evde bi hafta yoktum ve geldigimde de cok hastaydım yataktan kalkamıyodum ve evi gerçekten b** götürüyodu(kuş dışkıları, yemler, tozlar, pis bulaşıklar, her yerde tabak bardak) kılını kıpırdatmadı, ben o halimle kalkıp bişeyler yapınca söyle ben yapayım dedi, mutfagı topla dedim, yarım yamalak topladı, yemek bile yapmadı kalkıp corbamı kendimi yaptım o halimle. sonra biraz iyileştim ve evi toplayıp sildim süpürdüm, o kadar kir çıktı ki anlatamam. artık nasıl baş edecegımı bilmiyorum, ben mi abartıyorum diyorum ama ben de kendimi titiz biri olarak tanımlamam, çok abartılacak kadar temiz bir insan da değilim ama bıktım artık
Diş fırçalama kısmını okudum devamina gerek duymadim 😝 dişini firçalamayan pis oğlu pistir benim gözümde

Ya konu sahibi yanlis anlama dışını fırçalamaya adamla nasıl o işi yapiyosunuz . Banyo yok dış fircalak yok adam komple kokuyor.geyigine sormuyorum yanlış anlama . İnsan bari yiknair karım beni reddetmesi diye

Merhaba, eşimle yaklaşık 3 yıldır birlikte yaşıyoruz evlenmeden önce 2 yıl birlikte yaşadık, evleneli bir yıl oldu. Her zaman pisti ama düzenli bi hayatımız olmadıgı ıcın böyle oldugunu dusunurdum. Dişini haftada bir bile fırcalamaz eğer önem verdigi saygı duydugu bırıyle bulusacaksa fırcalar, o da ayda yılda bir olur. Banyo yapma olayına değinmiyorum bile hafta bir 10 günde bir, kışın iki haftada bir yaptıgı bile olur. iç çamasırını da banyodan banyoya değiştirir o yüzden her zaman iç çamasırı da pistir. İç çamasırı yok diye eve bir sürü iç çamasırı aldım bak ben her gün değiştiriyorum sen de öyle yap dedim yok yapmıyor. Durum böyle olunca çarsaf nevresim yastık kılıfları da kokuyor ve ben 4-5 günde bir nevresim değiştirmeye kalktıgımda bana kızıyor niye değiştiriyosun diye. Bir de yataktan her gün onun çorapalrını topluyorum gece yataga cıkaırıyor coraplarını sabah kalktıgında da unutuyor orda ben ellemesem yatak ve cevresı corap dolacak. Üstelik evde iki muhabbet kusumuz var ve onların dıskısını hiçbir şekilde sorun etmiyor, tişortune şortuna kusun dışkısı bulaşsa da gelip o tişortle koltuklara yataga uzanıyor. Kuşa evin her yerinde yem veriyor ve her yer yem, ekmek kırıntısı oluyor. Geçen gün buzdolabının üstünde kuşa ekmek vermiş, buzdolabının üstünü temizlerken küflü ekmek buldum, bunu sen mi yaptın dedim şakaya vurdu. bunun gibi o kadar çok şey var ki ama artık son nokta şu oldu. geçen gün beraber kahvaltı hazırlarken yumurta kırdıgı kaseyi tavaya doktukten sonra bana uzattı çalkaladım bulaşık makinasıne koymak için. Neden bulaşık makinesine koyuyorsun o temiz yukarı koy onu dedi. Ben de sen ciddi misin ben evde yokken bu şekilde mi yapıyosun dedim, evet bu gayet normal, sadece senin bildigin sekılde yapılan temizlik doğru temizlik degildir diyip onu temiz tabakların bulundugu dolaba koymam konusunda ısrar etti. muhtemelen ben evde yokken bu şekilde bir çok şeyi temizlerin bulundugu dolaba koyuyodur. Ben çalkalayıp hatta gerekırse sungerle yıkayıp bulasık makınasına koyuyorum ama beyefendi için çalkalamak temizlik oluyor. artık delircem evde bi hafta yoktum ve geldigimde de cok hastaydım yataktan kalkamıyodum ve evi gerçekten b** götürüyodu(kuş dışkıları, yemler, tozlar, pis bulaşıklar, her yerde tabak bardak) kılını kıpırdatmadı, ben o halimle kalkıp bişeyler yapınca söyle ben yapayım dedi, mutfagı topla dedim, yarım yamalak topladı, yemek bile yapmadı kalkıp corbamı kendimi yaptım o halimle. sonra biraz iyileştim ve evi toplayıp sildim süpürdüm, o kadar kir çıktı ki anlatamam. artık nasıl baş edecegımı bilmiyorum, ben mi abartıyorum diyorum ama ben de kendimi titiz biri olarak tanımlamam, çok abartılacak kadar temiz bir insan da değilim ama bıktım artık
MİDEM: HADİ KALK GİDİYORUZ 🤮

toplu cevap vereyim;
evet böyle oldugunu başından beri görüyodum , o öğrenci evindeyken yanına gittigimde evi odası cok pisti ve bahane olarak ev cok evdeki insanlar cok pis bu yuzden ben hic temız hıssetmıyorum odamı da cok temız tutamıyorum dıyodu. hatta ben onun yanına gıttıgımde pislikten rahatsız oldugumu bıldıgınden otelde ya da airbnbde kalıyoduk. daha sonrasında beraber yasadıgımızda çok kötü durumdaydık evimize bir ay çamasır makınesı bıle alamadık, ben elimde yıkadım birçok seyi sonra yavas yavas durumumuz duzeldı hala bir düzenimiz yoktu ve yine pisliğinin bahanesinin bu oldugunu soyluyordu. kişisel temizliği hiçbir zaman olmadı onu bıle bıle evlendım evet ama düzelir diye dusundum cunku bir ara evi terk ettim dus almadıgı ve dısını fırcalamadıgı ıcın. beni yalvar yakar eve dondurdukten sonra bır ay boyunca duzenlı dus alıp dısını fırcaladı. ama sonra her sey eskı halıne dondu. ve evet cinsellikten soguttu beni,midem bulanıyor cogu zaman, beraber yatmaya zorluyorum kendimi ama geceleri kalkıp salona gecıp orda yatıyorum, bunu fark edınce gelıp benı gerı goturmeye calısıyor, kokusundan rahatsız oldugumu soyleyınce dus alıyor ama bunu normal zamanda soylesem dus almaz. dus aldıktan sonra da trip atıyor tabı gecenın o saatinde, o triple ugrasmamak icin fark ettirmeden baska odada yatmaya calısıyorum genelde. Bir de acıkcası tırnak nereye nasıl kesılır ben de dogrusunu bılmıyorum ama ben bir gazetenın ya da posetin icine etrafa sıcratmadan kesmeye calısıyorum sonra da kestıgım odayı supuruyorum. bu yanında sürekli tırnak makası tasıyo ve evın her yerıne tırnagını kesıyor, benim yaptıgım gibi yaptırmaya calısınca da kızıyor bir de eli sürekli burnunda burnunu karıstıyo sonra cıakrdıklaırnı peceteye koyuyor ve peceteler çöpe gitmiyor evin her yerinde
Yediğim balık ağzıma geri geldi, böyle mesaj olur mu be😐😐midem şaha kalkti

Anlamadığım bişey var, insan dışını önce kendisi için fırçalar, dişin curumesin, ağzın saglikli olsun diye, dişleriyle sorun yasamiyo mu, çürüğü olmuyo mu?

Siz kocanizla aynı evde yasamissiniz .Nasıl arzuladiniz da evlendiniz bu adamla .İsterse Brad Pitt olsun 10 gün kulodunu değiştirmeyen adamla bırakın evlenmeyi yanyana bile oturmam .Daha kim bilir neleri var .Belki yazmaya utandiniz,belkide görmüyorsunuz ,bu boşanma sebebi biliyorsunuz değil mi?Direkt Cat diye bosuyorlar .Eşim temizligine dikkat etmiyor dediginizde.Onemli bir konu yani .Bu yaştan sonra adama ozbakim becerilerini mi kazandıracaksiniz?Bu yastan sonra asla değişmez.Boyle kabul edip gül gibi(!) Yaşayıp gideceksiniz .

Bide 2 yıl birlikte yaşamışsın:KK53: Nikâhta keramet var derken olayı yanlış anlamışsın
İmza atıldıktan sonra sihirli değnekle değişecekmiydi :KK47:

Eşin pislik üstünde doktora yapmış prof olmuş.. vallaha midem kalktı.. Hayat geçmez bu şekilde nereye kadar

Bu ne be hintli falan mi bu? Tut kulagindan at dışarı kuşları da ver eline hepsi gitsin bi temizlik yaptir otur rahatina bak. Yalniz yaşa deli misin ne cekicen bunu homelesstan beter. Vala bi evsizi eve buyur et kulun köpeğin olur bakar sana. Ya da Viridiana filmindeki gibi dunyayi tersten mi gosterir besbeter mi olur bilemedim (= sanki kocan koca degil de oyle bi senaryonun doğuşu gibi.

Ooooo çok feci. Çok çok feci. Düzelecek bir şey de değil işin kötüsü ya. İnsan neden böyle olur bilmiyorum ki. Yardım almayı deneseniz diyeceğim de sadece özbakım değil, genel bir hijyen sorunu var adamda. Bilmiyorum ya. Seviyor musunuz diyeceğim de sevmek de çok zor böyle birini. Yanlışlıkla hamile falan kalsanız kendinizi fanusa kapatmanız gerekir bu adamın kokusundan, pisliğinden. Gözümde canlandı derler ya, okudukça burnumda canlandı resmen adamın kokusu. Kurtarın kendinizi gözünüzü seveyim.

Bazi insanlar cok pis ter kokuyor. Asiri midem bulaniyor. Yikanmiyor mu bunlar diye dusundugum kisilerden biri olabilir esiniz. Gercekten igrenc. İyi tarafından bakarsak bagisikligi gucludur, o kadar pislige vucudu virus, bakteri, mikrop ne varsa bagisiklik kazanmistir.

Bu saatten sonra eğitim vermeye kalksan belki güzellikle bir kaç sorunu çözebilirsin ama temelde çok büyük sorun var. Muhtemelen ailesi yüzünden böyle.. senin için çok zor, anlayabiliyorum ama çocuk yapmadan çöz bu işi. Ya da hiç yapma. Bebeklerin hijyen bir ortamda büyümesi lazım.

Eşiniz benim 2017'deki halim. Ayıptır söylemesi 3 haftada bir banyo yapardım. Odamı erkek arkadaşım temizlerdi. Yediğim abur cuburların çöpleri yerlerdeydi. Hala temizlik yapmaktan nefret ederim ama yerleri evde kedilerimiz olduğu için her gün süpürürüm banyoyu da iki günde bir yaparım. O yıla göre büyük değişim var bence. Dişlerimi de her gece yatmadan önce fırçalarım ama tabi en az 2 kez fırçalamak gerekiyor günde. Böyle insanları kınamıyorum erteleme hastalığının olduğunu düşünüyorum. Benim 2018'de değişme göstermişti. Hatta o zamanki ev arkadaşlarım bile banyo yapmışsınız ne güzel olmuşsun cildin açılmış demişlerdi. Anlamıştım ne demek istediklerini 😀 Konunuzdan bir kez daha anladım ki erkekler evlenince değişmiyormuş. Peki siz ne yapabilirsiniz? Yumuşak davranmayın, rahatsızlığınızı açıkça beyan edin. Böyle gelmiş böyle gidecek diye düşünmeyin.

Hadi ev halini gectim, 10 günde bir banyo yapan haftada bir dis fircalayan birinin pis oldugunu nasil anlamadiniz? Cok üzgünüm ama degisebilecegini düsünmüyorum. Siz böyle ömür gecirebilir misiniz ona karar verin.

X