Eşim bebeğimi aldırmamı istiyor,ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

morrrmenekse

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
77
16
42
Herkese merhaba,ben 12 yıllık evli biri 11yaşında kız diğeri 7 yaşında erkek 2 çocuk annesiyim,çalışmıyorum ve eşim memur orta halli bir maddi duruma sahibiz. Korunmamıza ya da korunduğumuzu zannettiğimiz halde 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim,eşimin tepkiside sert oldu,bu konuda tamamen beni suçluyor,önlemini almalıydın diyor,gerçekten bunun sorumluluğu bana mı ait olmalıydı?bunun cevabını merak ediyorum,kendisi kondom kullanmayı tercih etmiyor çünkü,ısrarla bu bebeği aldırmamı hayatımızın mahfolcağını söylüyor,kafam karmakarışık sizlerin fikirlerine çok güveniyorum lütfen yardım edin,şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada eklemeyi unuttum,beni kürtaja ikna etmek için mi diyor bilemiyorum,aldırmazsam bütün hayatımızın değişeceğini,fiziğimin bozulacağını, belki cinsel hayatın biteceğini beni aldatırsa sorumlusunun ben olacağımı söylüyor.

Son düzenleme:
Herkese merhaba,ben 12 yıllık evli biri 11yaşında kız diğeri 7 yaşında erkek 2 çocuk annesiyim,çalışmıyorum ve eşim memur orta halli bir maddi duruma sahibiz. Korunmamıza ya da korunduğumuzu zannettiğimiz halde 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim,eşimin tepkiside sert oldu,bu konuda tamamen beni suçluyor,önlemini almalıydın diyor,gerçekten bunun sorumluluğu bana mı ait olmalıydı?bunun cevabını merak ediyorum,kendisi kondom kullanmayı tercih etmiyor çünkü,ısrarla bu bebeği aldırmamı hayatımızın mahfolcağını söylüyor,kafam karmakarışık sizlerin fikirlerine çok güveniyorum lütfen yardım edin,şimdiden teşekkür ederim.
Kendisi niye korunmamış? Tüm suç size ait değil tabiki sakın kendinizi suçlamayın. Ben olsam aldırmam ama karar sizin. Bakabilecek durumdaysanız doğurun bence.

Neden geçerli tıbbi bir yöntem denemediniz acaba?

Bak bak bak..kondom tercih etmiyormus haspam. Madem bu kadar korkuyor öküz o kondomu da takacak. Korunmak tek kadinin sorumlulugu degil. Geri cekilme korunma yöntemi degil. Konuya gelelim: sahsen hicbir erkegin lafi ile bebek aldirmam. Buna esim dahil. Insallah mesleginiz veya kenarda köselerde birseyleriniz vardir.

Offff 😞 ya kimse size bebeği aldırın vs diyemez veya aldırmayın gibi . Çocuk her yönden büyük sorumluluk hem maddi hem manevi olarak . Oğlum doğduktan sonra gördüm ki bu süreçte en çok kadın yıpranıyor her yönden . Adamlara gerçekten birşey olmuyor . Keşke siz eşinize hiç güvenmeseydiniz . Ben emziriyorum şuan bıraktıktan sonra önemi kendim alacağım çünkü eşime hiç güvenmiyorum bu konuda . Ne diyeyim allah yardımcınız olsun

Tek mi yaptınız ki tüm sorumluluk size ait oluyor. Aldırma konusunda hiçbişey diyemiyeceğim bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Siz bebeği istiyor musunuz? Şayet istiyorsanız konusarak halledebileceğinize inanınıyorum. Sonuçta eşinizi siz daha ii tanıyorsunuz

Bak bak bak..kondom tercih etmiyormus haspam. Madem bu kadar korkuyor öküz o kondomu da takacak. Korunmak tek kadinin sorumlulugu degil. Geri cekilme korunma yöntemi degil. Konuya gelelim: sahsen hicbir erkegin lafi ile bebek aldirmam. Buna esim dahil. Insallah mesleginiz veya kenarda köselerde birseyleriniz vardir.
çalışma deneyimim var,ailemde her türlü arkamda ama ben durumun oralara gelmesini istemiyorum:KK43:

madem bu kadar istemiyordu o zaman kendisi yeterince onlemini alsaydi. sizi suclamasi buyuk haksizlik. aldirmayin kesinlikle, Allah in verdigi minicik bir can, emanet. Buyuk bir insani oldurmekten hicbir farki yok

Sizin sağlık sorununuz nedeniyle korunamıyorsanız sorumluluğu nasıl size atabiliyor ki? Kendisi sırf keyifi için korunmazken size böyle söylemesi çok bencilce. Korunmadan ilişki yaşıyorsa bu riski göze almalıydı. Geri çekilme korunma sayılmıyor maalesef, bu istemem ama olsa da olur diyebilecek kişilerin tercihi olabilir yalnızca

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X