Eşim bebek istemiyor :(

ocaliptus82

Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2014
73
34
4 buçuk yıldır evliyiz eşim hiç bebek yapmaya yanaşmadı evlenmeden önce kendimize 2 yıl kadar süre tanıdık öle konuştuk ama o süreçte ailesiyle birtakım sorunlar yaşadık bebek sorunu da buna eklenince sonuç bu boşanma sürecine kadar gittik psikolojik danışmanlık aldık sonuç sıfır 34 yaşındayım en son iki yumurtaligimda kist çıktı drlar ya ameliyat ya gebelik dedi ona da yanaşmadı anlycaniz bir kez bile denememiz olmadı Dr kardan isittigimiz azarlar da cabası ne yapsam bilemedim bazen diyorum böle de hayat güzel ama bazen de geliyorlar işte ne yapmalıyım sizce

Anlamadım :deli:

Çocuk sorunu eklenince boşanmaya kadar gitti demişsiniz ama hiç denemedik demişsiniz, doktordan ne için azar işittiniz?

Eşiniz 2 yıl demiş 4 yıl olmuş , yaşınız da hadi bir 5 yıl daha bekleyelim diyecek yaşlar değil , siz kendinizden emin olun önce, sonra eşinizle bu yaptığının bencillik olduğunu konuşun bir.

Ben istememe rağmen hiç deneyemedik yani eşim korundu hep kist çıktığı zaman drlar neden bu kadar bekliyor sinüzit bebek tek çare yaşınız başınızı almisiniz diye kızdı hep ne dycemi bilemedim eşimle de çok konuştuk bu konuyu ama hep gecistirdi konuyu kapatmaya çalıştı falan

Bosanma asamasina gelmissiniz bence bebekden once bu tekrar yasanirmi yasanmazmi onu garantiye alin derim bebek istemeyen bir adam var karsinizda tek tarafli olmuyor yasadiginiz sikintilar sebebiylemi istemiyor esiniz acaba

Canım benim eşim de bebek istemiyor
Konularıma bak bir oku
Ben de kabullendim bunu biraz zor olsa da
Çünkü ya ayrılacaktım ya da ayrılacaktım ama ben eşimi çok seviyorım ve onunla mutluyum
Çocuksuz çiftler birbirne daha özenli davranırlarmış diyorlar

Konularıma bak bir oku
Çünkü ya ayrılacaktım ya da ayrılacaktım ama ben eşimi çok seviyorım ve onunla mutluyum
Haklısın ben de eşimi tercih ettim ama bu kadar duyarsız kalması beni sinirlendiriyor arada bir de olsa

Konularıma bak bir oku
Son cümlene istemdışı güldüm :) nerde bu istatistik :)

Ben istememe rağmen hiç deneyemedik yani eşim korundu hep kist çıktığı zaman drlar neden bu kadar bekliyor sinüzit bebek tek çare yaşınız başınızı almisiniz diye kızdı hep ne dycemi bilemedim eşimle de çok konuştuk bu konuyu ama hep gecistirdi konuyu kapatmaya çalıştı falan

Allah Allah doktora neymiş sizin çocuk kararınızdan? Önerisini yapsın çekilsin şöyle saçma sapan yorumlar yapmıyor mu insanlar uyuz oluyorum! Belki ikiniz de ömür boyu istemiyorsunuz ne hadsiz cümleler.

Neyse eşin kesinlikle istemiyor şu anda ama sen de kesinlikle istiyor gibi gelmedin. İnsanların fikirleri zamanla değişebilir eşinin 2 yıl sonra bakarız deyip şimdi hiç istemiyor oluşunu anlayabiliyorum. Eşin bu kadar istemezken zorla bebek yapacak haliniz yok. Siz anne olmayı da istiyorsanız eğer kimsenin de sizden bu hakkı almaya hakkı yok.

Tek çözüm boşanmak gibi duruyor ikiniz de kararınızdan eminseniz..

ocaliptus82 ocaliptus82 Ronny11 Ronny11 kizlar bnmde konularimdan anlarsiniz esim bebek istemiyor.Mayis ayinda asilama icin aldigim ilaclarin suresi bitecek diye 2 hafta once konuyu actim.Yok diyor ayrilmayi da istemiyor.3.5 senelik evlilik 8 sene beraberlik.yas 32.doktora gorundum hic bisi yok dedi musaitsin bebek icin dedi.adama bi dah gidemedim.cok da cocuk iateyen bir adamdi biraz sogukluk girdi aramiza ve kopukluk oldu.Simdi gayet iyiyiz fakat cocuk fikrine alisamiyr.tvde cocuk goruyor hosuna gidiyor amabana istemiyorum diyor.esimi seviyorum ama bu cocuk atesi beni benden ediyor problem bu benm icin.

Evlenmeden önce ne diyordu peki? O zamanlar da mı çocuk sevmediğini söylüyordu size yoksa yeni mi icat oldu bu haller?

ocaliptus82 ocaliptus82 Ronny11 Ronny11 kizlar bnmde konularimdan anlarsiniz esim bebek istemiyor.Mayis ayinda asilama icin aldigim ilaclarin suresi bitecek diye 2 hafta once konuyu actim.Yok diyor ayrilmayi da istemiyor.3.5 senelik evlilik 8 sene beraberlik.yas 32.doktora gorundum hic bisi yok dedi musaitsin bebek icin dedi.adama bi dah gidemedim.cok da cocuk iateyen bir adamdi biraz sogukluk girdi aramiza ve kopukluk oldu.Simdi gayet iyiyiz fakat cocuk fikrine alisamiyr.tvde cocuk goruyor hosuna gidiyor amabana istemiyorum diyor.esimi seviyorum ama bu cocuk atesi beni benden ediyor problem bu benm icin.
Konularına sonra bakacağım cnm
Benim eşimde dışardan çocuk seven biridir ama biZe gelince yok ve ben uzun süre durumun ciddiyetini anlayamadım gerçekten istemediğine inanamadım çok zor bir süreçten geçtik geçtim
Bir de ben 2 sene öncesinde çok haZırdım uygundum
Olmadı o istemeden de asla yapamazdım
Kabullenişe geçtim
Ben eşime aşığım ve elbette kavgalarımıZ oluyor ama onunla mutluyum bir de onun tmm dediği kısa bir dönem oldu adam aşırı stresten çok kötü oldu çok
Bunu ona yapmaya hakkım yok diye düşündüm
Sonra aşık olduğun kişiden olmayacaksa napayım o çocuğu dedim
Sonra başka şeylere verdim kendimi örneğin iş aramak işime gücüme bakmak gibi
Kendime dha çok bakıyorum arkdaşlarımla vakit geçiriyorum kitaplar okuyorum film izliyorum
Akşam sakin bir evde bir şeyler içip kafama göre takılıyorum
Napayım hayat çocuktan ibaret değil
5 yaşına kadar çok tatlılar sonrasında okul büyüme büyütme sorunlarını düşüne düşüne soğuttum kendimi
Siz ne yapmayı düşünüyorsunuZ

Bunu evlenmeden konusmak zit fikirlerdeyse ayrilmak lazim cunku onemli bir konu.
Adam istemiyor ne yapsin bu onun hakki
Sizde istiyorsunuz anne olmak da sizin hakkiniz o yuzden hayata bakis aciniz ve dusunceleriniz ayni degil uzgunum

Konularıma bak bir oku
Eşinizin ölene kadar çocuk sahibi olma ihtimali var ama sizin? Yaşınız 40ı geçtikten sonra eşiniz de yanınızda değilse ne olacak?anne baba kimse yok. Belki kardeşler ama onların da kendi hayatı var
Eşinizin bencilliğine teslim olmayın tabi gerçekten istiyorsanız bir bebek sahibi olmayı

X