Eşim beni çok yoruyor?

merhaba arkadaslar😞 bugün çok üzgünüm eşim işten çıkartıldı 4 gündür evde fakat evde olmasına rağmen sürekli dışarlarda gezdik yemek yedik ben harcamayalım lazım olur dememe rağmen bu arada da odalar biraz dağıldı hiç olmayınca otel gibi kullanınca normal de asla dağınık bırakmam her gün temizlerim ama o da olunca aksadı işten çıkınca psikolojisi bana da yansıdı her gece ağlıyorum üzülüyorum dudaklarımın her tarafında yaralar oluştu çünkü çevremiz de tüm çiftlerin hayatı muhteşem tek zorluk çeken kadın benim yeni evli olmamıza rağmen oturduğumuz ev bile güzel değil yeni evli bir sürü çift var etrafımızda onların evleri o kadar güzel ki artık çağırmalarına rağmen gitmiyorum benim evim çirkin olduğu için ona rağmen eşim yanımda gerisi önemsiz deyip geçiyordum.. gelip bana ne demesin sen adam akıllı yemek yapamıyorsun evin içini bok götürüyor oysa ki normal zamanda ne kadar temiz ve yemek yapmasını sevdiğimi bilir yeni evli oldugum icin yavas yavas öğreniyorum her şeye heves ediyorum ama cidden yaranılmıyormuş çok öfkelendim çünkü evde yemek yapabileceğim malzeme yok adam akıllı.. git para kazan gel de yemeği yapayım dedim üstümü gyip hava almaya çıktım belki ne dediğini kendisi de anlar diye ama yarım saat sonra eve geldiğim zaman kola çekirdek yaparken gördüm bir kez daha yıkıldım çünkü umrunda değildim nereye gittiğimin neden gittiğimin onun için bi önemi yoktu ve şakasına sabah boşarım seni dediğim de bana öyle bir iyilik yapsana ya nolur dedi artık dayanamıyorum çocuğum da yok zaten boşanmayı düşünüyorum bir sürü hatası var yeni evliyiz ama birbirimizden artık bıktık bunu hissediyorum sırf birbirimize etrafdan laf gelecek diye katlanıyoruz ne yapmam lazım intihar edecek raddeye geldim artık
Yaşınızın küçük olduğunu görünce bir daha okudum yazdıklarınızı
Eşiniz işten çıkarıldığı için morali bozulmuş ve birkaç gün kafasını dağıtmak istemiş olamazmı? Birkaç gün dışarıda yemekle parasızlıktan aç kalacağınızı mı düşünüyorsunuz? Adamın da bir bildiği vardır diye hiç aklınıza gelmedi mi? Yada güzelce hayatım birkaç gün moralimizi düzeltelim ama malum iş bulmak sıkıntılı bu dönemde çok da açılmayalım demek?
Adam yalnızca 4 gündür işsiz ve kendi isteğiyle istifa etmemiş çıkarılmış, onun derdini sıkıntısını paylaşacağınıza geceler boyu saçmasapan ağlayıp yaralar çıkarmak nedir ya. Hiç mi hayatın ne olduğunu görmediniz, hepimiz işten çıkarılıyoruz, hepimizin eşi işten çıkarılıyor, ölümmü var sonunda ne olacak. Yeni bir iş bulur. Hatta biraz sorumluluk alır siz de çalışırsınız, oturduğunuz yerden kocanızın hayallerinizi gerçekleştirmesini beklemez adamı köle gibi görmekten vazgeçersiniz. 35 yaşındayım hayatları muhteşem olan bir çift bile görmedim, hayatı en mükemmel olan biziz, biz de de sağlık sorunlarıyla uğraşıyoruz, senin gibi ev eşyası derdiyle değil. Önemli olan ev-eşya değil dört duvar arasındaki sevgi-saygı-huzur-sağlıktır. Hiçmi öğreten olmadı sana, hadi öğretmediler kendin akıl edemiyor musun bunu? Tamam kocanın söylediği doğru değil ama adam işten çıkarıldı zor günler geçiriyor diyip alttan almak hoşgörmek bu kadar mı imkansız?
Nasıl evde yemek yapacak malzeme yok? Adam daha 4 gündür işsiz belli ki parasızlıktan değil. Evi 7-24 toplayıp temizlik yapacağına gidip yarım kilo patates soğan alıp bir tencere yemek yapamıyor musun, o beğenmediğin eşyaları mı kemireceksiniz acıkınca? Ben kocama git para kazanda gel de yemeği yapayım desem bir ömür birbirimizin yüzüne bakamayız. Adam senin uşağın mı? Aç-susuz sokakta kalmıştın da evlat mı edindi seni? Karılarının böyle davrandığı adamlara gerçekten acıyorum. Adamın hiç değeri yok sizin nezdinizde, ne sevgi ne saygı hiç…..eve para getirirse adam getiremediğinde it muamelesi görüyorlar.valla çok yazık. Düşene bir tekme de sen atmaya utanmadın mı? Sen eşine ne değer veriyorsun ki ondan değer görmeyi umuyorsun? Altı üstü yarım saat dışarı çıkmışsın 5 yaşında çocukmusun niye merak etsin adam seni? Lafını sokup trip atıp kapıyı çekip çıkan reşit bir kadını bir de merak edip peşinde mi sürünecekti. Kola-çekirdek yapmış,afiyet olsun iyi yapmış, yarım saat kafasını dinlemiş. Sen adama boşarım seni dersen adam da tabii öyle der, gerçi benim kocam yada ben olsam o lafı duyunca gerçekten boşarım, adam yine iyi sabretmiş. Boşanma durumunda şu etraftan laf edecek olanlar evleri ve hayatları sana göre mükemmel olan insanlar mı? İnan umurlarında bile olmazsınız. Herkes kendi yaşam mücadelesinde, senin gibi onun hayatı bunun eşyaları diye yaşamıyor kimse.
Son olarak birşey sormak istiyorum, velevki Allah korusun eşinin başına bir hal geldi çalışamaz eve para getiremez duruma geldi, direk boşardın adamı dimi?
İntihar edeceğine gir bir işe de çalış, belki kocanın saygısını kazanırsın

merhaba arkadaslar😞 bugün çok üzgünüm eşim işten çıkartıldı 4 gündür evde fakat evde olmasına rağmen sürekli dışarlarda gezdik yemek yedik ben harcamayalım lazım olur dememe rağmen bu arada da odalar biraz dağıldı hiç olmayınca otel gibi kullanınca normal de asla dağınık bırakmam her gün temizlerim ama o da olunca aksadı işten çıkınca psikolojisi bana da yansıdı her gece ağlıyorum üzülüyorum dudaklarımın her tarafında yaralar oluştu çünkü çevremiz de tüm çiftlerin hayatı muhteşem tek zorluk çeken kadın benim yeni evli olmamıza rağmen oturduğumuz ev bile güzel değil yeni evli bir sürü çift var etrafımızda onların evleri o kadar güzel ki artık çağırmalarına rağmen gitmiyorum benim evim çirkin olduğu için ona rağmen eşim yanımda gerisi önemsiz deyip geçiyordum.. gelip bana ne demesin sen adam akıllı yemek yapamıyorsun evin içini bok götürüyor oysa ki normal zamanda ne kadar temiz ve yemek yapmasını sevdiğimi bilir yeni evli oldugum icin yavas yavas öğreniyorum her şeye heves ediyorum ama cidden yaranılmıyormuş çok öfkelendim çünkü evde yemek yapabileceğim malzeme yok adam akıllı.. git para kazan gel de yemeği yapayım dedim üstümü gyip hava almaya çıktım belki ne dediğini kendisi de anlar diye ama yarım saat sonra eve geldiğim zaman kola çekirdek yaparken gördüm bir kez daha yıkıldım çünkü umrunda değildim nereye gittiğimin neden gittiğimin onun için bi önemi yoktu ve şakasına sabah boşarım seni dediğim de bana öyle bir iyilik yapsana ya nolur dedi artık dayanamıyorum çocuğum da yok zaten boşanmayı düşünüyorum bir sürü hatası var yeni evliyiz ama birbirimizden artık bıktık bunu hissediyorum sırf birbirimize etrafdan laf gelecek diye katlanıyoruz ne yapmam lazım intihar edecek raddeye geldim artık
Maden geçim sıkıntısı çekiyorsunuz, madem herşey yarım yamalak ne diye evlendiniz? Başkalarına imreneceğinize bir zahmet elinizi taşın altına koyun. Sizde birşeyler yapın.

Ne kadar süredir birliktesiniz? Boşanmanıza böyle hevesli olması normal değil.

Evlilik oyun değil. Kadın veya erkek yani ''eşler'' oyuncak değil. Öyle olsun böyle olsun diye hepimizin çok hayali var. Geldım 28 yasıma neredeyse.. şuh derecede muhteşem olmasada hali hazırda +5 yıldır devam eden güzel bir ilişkim var ve sizin kadar cesaretli olup evlenemedim tebrik ederim sizi.
İlgi ve alaka güzel seyler ama her insan hayatının her durumunda ilgi ve alaka verebilecek kadar sağlam bir psikolojiye sahip olamıyor. Empati yapayım. Pandemi donemınde ısten cıkarılsam bır kac gun arkadaslarımla kafamı dagıtıp evde aylak aylak aylak takılırdım evet. Bu donemınde zıt konusursanız cok daha zıt yanıtlar alıp ıslerı dahada yokusa surebılırsınız. Hemen ıse gırmesını veya bulma dusunme cabasına gırmesını beklıyorsanız kollarınızı sıvayın bu sekılde olmaz bu evın ıhtıyacları var acılen ıs bulmam gerekıyor deyın ve gozunun onunde sureklı ıs arayın kendınıze. Ancak bu sekılde bu derde duser. Tartısma,ilgi bekleme vs boyle duzelmez bu ısler.

Yaşadıklarınız karşılıklı bencillik kokuyor maalesef, işinden çıkartılmış bir adam var, mutlaka gerilmiş, abuk sabuk davranmıştır eşiniz, siz tamamen haksız davranıyorsunuz demiyorum ama eşler birbirine böyle durumlarda hoşgörülü olmayacaksa “iyi günde kötü günde” nerede kalıyor 🤔 üstelik git kazan demeniz çok acımasız olmuş, üstüne boşanmaktan bahsetmişsiniz buda garip olmuş… Hele bu kadarcık şeyden intihar edecek raddeye gelmenize ne diyeceğimi bilemedim, hayatta öyle ağır imtihanlar varki şu yaşadıklarınız şükür sebebi olabilir .. Çok gençsiniz anlaşılan, dimdik durun eşinizin yanında, hatta sizde çalışın , hayat müşterek..

Biz eşimle ilk evlendiğimizde eşimin dükkanı battı 2 yıl kaynana kayınbaba kayın aynı evde kabus gibi hayat yaşadım. Her gün komşu bitmez misafir bitmez. Üstelik eşim 5 ay iş bulamadı cepte para yok annesi babası lokmalarımızı sayar oldu cehennem gibiydi ama sabrettim eşimin üstüne gitmedim çünkü iyi günde kötü günde diye söz verdik birbirimize. Sonra eşim iş buldu 2 yıl sonunda kendi evimize geçtik. Evimde perdem yoktu halım yoktu bir şekilde bişeyler oldu ve şuan 7 yıllık evlililk çok şirin bir evim var. Herşey dört dörtlük olmasa da seviyorum kimseye boyun eğmeden ağız bükmeden kendimiz aldık çok şükür ki o zor günleri kolay atlattık birbirimize saygı duyarak. Siz 4 günde bu hale nasıl gelebildiniz aklım almıyor...

Konu sahibi değil eşinin dediği ayıp insan böyle hevesli der mi, senden kurtulsam demiş resmen. Ayıp
Adam 4 gündür işsiz diye git para getirde yemek yapayım diyen, kapıyı çekip giden, döndüğündede boşarım seni diyen kadına yalvarması gerekiyordu dimi? Ne diyecekti adam? İşten çıkarıldığım için çok özür dilerim beni boşamanı hakettim sensiz ölürüm etme eyleme mi?
Kadının yaptıkları söyledikleri ayıp olmuyorda adamın tepkisi mi ayıp oluyor?

Biz eşimle ilk evlendiğimizde eşimin dükkanı battı 2 yıl kaynana kayınbaba kayın aynı evde kabus gibi hayat yaşadım. Her gün komşu bitmez misafir bitmez. Üstelik eşim 5 ay iş bulamadı cepte para yok annesi babası lokmalarımızı sayar oldu cehennem gibiydi ama sabrettim eşimin üstüne gitmedim çünkü iyi günde kötü günde diye söz verdik birbirimize. Sonra eşim iş buldu 2 yıl sonunda kendi evimize geçtik. Evimde perdem yoktu halım yoktu bir şekilde bişeyler oldu ve şuan 7 yıllık evlililk çok şirin bir evim var. Herşey dört dörtlük olmasa da seviyorum kimseye boyun eğmeden ağız bükmeden kendimiz aldık çok şükür ki o zor günleri kolay atlattık birbirimize saygı duyarak. Siz 4 günde bu hale nasıl gelebildiniz aklım almıyor...
Geçinmeye gönlü olmayınca, koca bankamatik olarak görülünce bir de sevgi-saygı yoksa dört gün bile fazla, sonuç ortada

insan kendini zor zamanda gösterir. 4 gün işsiz kaldı diye seni boşarım, git de para getir lafları ederseniz, zaten eşinizin güvenini temelden sarsarsınız.

Adam 4 gündür işsiz diye git para getirde yemek yapayım diyen, kapıyı çekip giden, döndüğündede boşarım seni diyen kadına yalvarması gerekiyordu dimi? Ne diyecekti adam? İşten çıkarıldığım için çok özür dilerim beni boşamanı hakettim sensiz ölürüm etme eyleme mi?
Kadının yaptıkları söyledikleri ayıp olmuyorda adamın tepkisi mi ayıp oluyor?
İnsan eşine senden kurtulsam der mi, karısına ettiği hakaretleri ve anlayışsızlığı da görmek lazım. Böyle bir eşe kim dayanabilir bilmiyorum. Siz dayanabilirseniz tebrik ederim sizi

İnsan eşine senden kurtulsam der mi, karısına ettiği hakaretleri ve anlayışsızlığı da görmek lazım. Böyle bir eşe kim dayanabilir bilmiyorum. Siz dayanabilirseniz tebrik ederim sizi
Adam durup dururken mi demiş senden kurtulsam diye?
Ben eşime böyle davransam boşansın zaten benden o da insan evladı yazıktır yani.
İşten atıldığının dördüncü günü karısı boşarım seni diyorsa Allah korusun bir sakatlık hastalık kaza filan olsa ne olurmuş kim bilir. Adam da benim bu düşündüğümü görmüş demekki

Adam durup dururken mi demiş senden kurtulsam diye?
Ben eşime böyle davransam boşansın zaten benden o da insan evladı yazıktır yani.
İşten atıldığının dördüncü günü karısı boşarım seni diyorsa Allah korusun bir sakatlık hastalık kaza filan olsa ne olurmuş kim bilir. Adam da benim bu düşündüğümü görmüş demekki
Adamın sizin gibi düşündüğünü zannetmiyorum öyle olsa hiç evlenmezdi.

şuan bu başlık sanki beni anlatmış konu sahibi bende eski üyelerdenim ve gerçekten tükendiğimi hissediyorum kolay değil 22 yıllık evliyim çoğu şeyi affettim arkamı döndüğümde şunu da yapsaydım dediğim bir şey yok her yolu denedim.2 gündür ayrıyız cantasını eline verip gönderdim çok ciddi olduğumu da söyledim daha önceden salya sümük ağlayn ben şuan o kadar rahat geçiyorki 2 de çocuk var.büyük çocuğum farkında herşeyin küçük çok fazla algılayamıyor daha hatta dava açacak gücüm bile yok kendi açsın bende imzaalrım dedim oda zaten açmaz böyle yaşar gideriz herhalde.

Kocanız hazırcı siz lüks düşkünü özenti..

19-20 yaşında evlenince böyle oluyor işte çocuk oyuncağına dönüyor her sey

X