Eşim birikim yapmak istemiyor :(

farawayfromhometown

Stupid people are dangerous.
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2021
265
264
Merhaba size danışmak istedim.Eşim mühendis ve şu ana kadar çok güzel firmalarda çalıştı ,bende öğretmenim 17 yıldır falan çalışıyoruz fakat eşim anı yaşama taraftarı,dişin keserken yiyecen diyor.Ama bizim ne evimiz ne de ele avuca gelir bir birikimimiz yok maalesef.Bakıyorum ne insanlarda ne paralar ,kaçıncı evleri 🤥😑(sadece araba o da normal bişey 0 falan değil)şimdi yurtdışında çalışıyor ben çalışmıyorum,burada çocuk özel okula gidiyor ev kirası,benzin yemek falan para kalmadı pek .kalan parayı da uçak biletlerine vereceğiz :KK43:Ama benim eşim tutturmuş Trye dönünce illa tatil yapacakmışız Yunan adalarında.Ha bir de arabayla havaalanına gidip 1 ay oraya koyup oraya da para verecekmişiz trenle ve valizlerle gidemezmiş..Evimiz kira hem de çok yüksek bilmiyorum nasıl olacak .Ben biraz birikim yapmaya çalışyorum

Merhaba size danışmak istedim.Eşim mühendis ve şu ana kadar çok güzel firmalarda çalıştı ,bende öğretmenim 17 yıldır falan çalışıyoruz fakat eşim anı yaşama taraftarı,dişin keserken yiyecen diyor.Ama bizim ne evimiz ne de ele avuca gelir bir birikimimiz yok maalesef.Bakıyorum ne insanlarda ne paralar ,kaçıncı evleri 🤥😑(sadece araba o da normal bişey 0 falan değil)şimdi yurtdışında çalışıyor ben çalışmıyorum,burada çocuk özel okula gidiyor ev kirası,benzin yemek falan para kalmadı pek .kalan parayı da uçak biletlerine vereceğiz :KK43:Ama benim eşim tutturmuş Trye dönünce illa tatil yapacakmışız Yunan adalarında.Ha bir de arabayla havaalanına gidip 1 ay oraya koyup oraya da para verecekmişiz trenle ve valizlerle gidemezmiş..Evimiz kira hem de çok yüksek bilmiyorum nasıl olacak .Ben biraz birikim yapmaya çalışyorum
Babadan kalacak mıras mı var guvendıgı:)
Tatıl ıhtıyac tmm onu anlıyorm da,ekstra masraflara ne gerek var,arabayla gıtmek falan.

Babadan kalacak mıras mı var guvendıgı:)
Tatıl ıhtıyac tmm onu anlıyorm da,ekstra masraflara ne gerek var,arabayla gıtmek falan.
Hahahah babasından para kalmasını bırak daha onlar ev alacakken destek verdi ve evin tapusunu almadı…🤥Kardeşlerine yaptıklarını saymıyorum bile 🤯

Emekli olduktan sonra maasla gecinmek cok zor. Hele birde kirada olursanız attan inip esege binmişe donersiniz. Kaldi ki insanlar emekli oldugunda cocuklari evlenecek yaşa gelmis oluyor, cocuklariniza destek olmak zorundasiniz. Iki emekli maasiyla bunu yapamazsiniz. En azindan cocuklariniz icin ev almaya calisin. Gec kalmis sayilmazsiniz.

Eşiniz en azından sizi kiradan kurtarmalı, sonra naparsa yapsın tabi , benim eşim de tam tersi birikim yapacak diye nelerden kısıyor 🤣 tabi ben tam tersi..

Emekli olduktan sonra maasla gecinmek cok zor. Hele birde kirada olursanız attan inip esege binmişe donersiniz. Kaldi ki insanlar emekli oldugunda cocuklari evlenecek yaşa gelmis oluyor, cocuklariniza destek olmak zorundasiniz. Iki emekli maasiyla bunu yapamazsiniz. En azindan cocuklariniz icin ev almaya calisin. Gec kalmis sayilmazsiniz.
Aynı kafadayım ama zorla da nasıl olacak o iş bilemedim.Ev fiyatları uçmuş gitmiş zaten :KK43:Bak dedim geçen sene alsaydık kardaydık..Vay efendim ne olacağımız belli değilmiş falan filan 🤔😩

valla ilerde çoluk cocuk super bir meslek sahibi olmazsa işte ozaman sıkıntı.
emekli maaşları çok düşük suanki gelriniz iyi olsa bile . gün gelir cocugunuz keske beni özelde okutacağınıza bir ev alsaydınız der. millet çocukları evlenince otursun veya kiraya versin diye 2. 3. evleri alıyor .

Yalnız olsa anlarım kendi parası kendi kararı derim ama bir evladı var . Durumu varken çocuğunun geleceğine yatırım yapmaması çok bencilce.
Gel de anlat eskiden saçımı başımı yoluyordum ama artık amannnn tatil mi banane öde diyorum ne yapıyım kafayı yiyeceğim yoksa 🤬🤬😤

valla korkutmayayım ama bir komşumuz sizin gibiydi, mesleği de devletteydi sonra bir ara çalışamaz duruma geldi. maddi olarak ortada kaldılar. sonra neyseki düzelttiler durumu şimdi ilk işleri ev kredisine girdiler. ki böyle bir şey olmasa bile emekli olursanız çok sıkıntı. bi şekilde ikna edin.

Aynı kafadayım ama zorla da nasıl olacak o iş bilemedim.Ev fiyatları uçmuş gitmiş zaten :KK43:Bak dedim geçen sene alsaydık kardaydık..Vay efendim ne olacağımız belli değilmiş falan filan 🤔😩
Biz 2 sene once aldik. O zamanlarda pahaliydi. Hatta su an oturdugum eve bu kadar para verilir mi demistim. Her gecen yil, bir onceki yilda ev almadiginiza pisman olacaksiniz. Benim tum akrabalarim kari-koca memur emeklisi, evleri var ve gecinmekte zorlaniyorlar. 30 yıl once ev almislar kira odemiyorlar ama hersey eskiyor,kiriliyor para lazim oluyor. Devlet hastanesinde bazi bolumlere sira bulamiyorlar, ozele gitmek tetkiklerini orada yaptirmak zorunda kaliyorlar. Yaşlandıkça insanin masraflari artiyor. Sizin imkaniniz var en azindan bir tanede olsa ev alin. Yaşlılığınızda cocuklarin yanina gidip bir odaya tıkılmayın

valla korkutmayayım ama bir komşumuz sizin gibiydi, mesleği de devletteydi sonra bir ara çalışamaz duruma geldi. maddi olarak ortada kaldılar. sonra neyseki düzelttiler durumu şimdi ilk işleri ev kredisine girdiler. ki böyle bir şey olmasa bile emekli olursanız çok sıkıntı. bi şekilde ikna edin.
Nasıl ?😰🤔😭😭😭😭😢😢😢😢

Yarın yaşayacağımız ne belli bugünün tadını çıkaralım diyor. İkiniz de kendi bakış açınızdan haklısınız. Sadece bakış açılarını farklı.

Aslında bende anı yaşama taraftarıyım.
Yani dünyaya bir daha gelmeyeceğime göre bende yiyip içip gezme kafasındayım; eşimde öyle. Çok ileri ileri zamanları düşünüp plan yapmam mesela. Ya da ileride şöyle şöyle olur bu sebepten birikim yaPmalıyız demem o an elimde olanı yerim.
Ama tabi sizinkinden +1 fark ile . Bizim evimiz var, iyi kötü bir arabamız da var.
Yarın öbür gün ben olmadığımda evladımın başı sıkıştığında gidebileceği bir evi olacak en azından diye dusunuyorum.

Geri kalan para durumunda ise o kadar çalışıyorum sabahtan akşama kadar, tabi ki de oturup yiyeceğim düşüncesi mevcut bende de.

X