Eşim bosanmak istiyor

iremsema

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2018
114
27
35
O tayinde bana bağlı ben doğuya tayini çıkmasın diye iş yerinden kağıt veriyorum
Tamamen şirket evliliği yaptı tamamen mantık biraz da gözüne hitap ettim o kadar
Tüm bunlarin üstüne 6 ay anasına babasına bakacakmisim kendi pisligini temizlemekten aciz afedersiniz tuvalete yapar çıkar bir fırça sürmez arkasından çamaşır suyu nu ben dökerim bunları yazmak istemezdim ama beni hiç ama hiç hak etmiyor hiç hemde hic
Sizi birbirinize bağlayan hiç bir şey göremedim.Yazinizi sonuna kadar okudum.Bu kadar olumsuzlukta bir tane elle tutulur sebep yok kalmak icin.İsiniz var ve ona muhtaç değilsiniz cok şükür avukat araştırıp haklarınızı talep edersiniz zaten evlilik birliği içinde hersey yarı yariya hiç çekmeyin.

lalezar8216

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2016
622
33
Bence ailesi çocuk üzerinden baskı yaparak sizden boşanmasını istiyorlar.
Sizde biraz baskı kurdunuz alkol v.s olaylardan. Adam iki arada bir derede kalmış. Bu kadar alkol almasının sebebi bu ikilem olabilir. Çocuk yok. Evliliği sallantıda. Herşeyi düşünüyor ama işin içinden çıkamıyor. Kendini alkole veriyor.

Bana göre az da olsa sevgisi var size.
Biraz daha zaman tanıyın. Durumu gözlemleyin. Baktınız olmuyor bir şekilde boşanırsınız.
Öyle yapicam ama ailesinin çocuk konusunda baskı yaptığını zannetmiyorum. Eşim de hiç bana çocuk konusu ile gelmedi olsa da olur olmasa da.olur dedi zaten ben sana bugüne kadar hiç çocuk la ilgili birşey dedim mi diyor bende demedin diyorum zaten.Aile tabi isteyebilir doğal olarak Ama olmuyorsa da baskı yapacaklarını sanmam

lalezar8216

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2016
622
33
Çocuk yapmadım. Avukat da buldum, çekişmeliye gitti.
Boşanmak istemediğinde arabayı devral demenizden bahsettim. Yorumlarınızı okuyorum. Hiç anlamıyorsunuz. Kırıntı arıyorsunuz.
Ya sevgi bu değil. Yalnız kalmamak için katlandığın şey bu.
Gerçekten destek al aksi durumda bundan boşansan yeni evliliğin de böyle olur. Kendini kandırıyorsun sayfalardır. Bi de insanları ikna edip kimisine kızıyorsun. Sevmek var sevmek var. Sana göre eşinin ailesi eşini seviyor mu? Hayır. Ama eşine sorsan evet. Baştan aşağı yanlışsın. Böyle değerli olamazsın. Ben sen boşansan da evli de kalsan kar etmeyeceğim bundan ama sana dışarıdan görüneni söylüyorum. Boşıycam seni diyor tamam deyip pikniğe gidip tavuk aldı diye mutlu oluyorsun. Bu kadarcık mı? Değil değil. Sen de biliyorsun. Yaşı genç, eli yüzü düzgün, çalışan kadınsın etrafında pervane olması lazım. Sen onu boşama diye korkması lazım. Sakince düşün, yardım al, video izle, kitap oku. Kendini değiştir hazır olunca da resti çek. Ama boşayacağım deyip bi yandan da gidemez gibi yapma. Bak benim eşim iki yüz kere boşanalım yok seni istemem dedi senin gibi yaptım. Bi gün bi geldiler topladım her şeyimi çektim gittim. Kapttım telefonu. O son oldu. Dedi ki bu gidebiliyor. Hoş sonra yine boşandık ama bu defa o söylemedi. Sebepler çok başkaydı.
Çilek kaç yil evli kaldın peki
Bosanman nasıl gerçekleşti Ne aldın tazminat nafaka vs vs olayı ayrıntılı anlatır misn

BURSAOZGE

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2022
42
10
30
O tayinde bana bağlı ben doğuya tayini çıkmasın diye iş yerinden kağıt veriyorum
Tamamen şirket evliliği yaptı tamamen mantık biraz da gözüne hitap ettim o kadar
Tüm bunlarin üstüne 6 ay anasına babasına bakacakmisim kendi pisligini temizlemekten aciz afedersiniz tuvalete yapar çıkar bir fırça sürmez arkasından çamaşır suyu nu ben dökerim bunları yazmak istemezdim ama beni hiç ama hiç hak etmiyor hiç hemde hic
siz ciddi misiniz ?aynı kaderi yaşıyoruz ikimizde :KK43:

BURSAOZGE

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2022
42
10
30
eşimle evililğimde aynı durumu yaşıyorum eşim doğu görevi gitmemek için benimle evlenmiş benim sayemde yalovaya ailesinin yanına geldi ailesinin bana yapmadığı kötülük kalmadı eşim öğretmen ve aynı zamanda müzisyen haftanın 3-4 günü gece işi sahneye gidiyor hep yalnız kaldım evlilğimde baktım bu böyle olmayacak dedim bursaya tayin aldım ailemin yanına geldim (ben de memurum) bursaya gelcem deyip söz verdi ve gelmiyor bıktım artık bu adamın beni kullanmasından ben boşanmak istiyorum ama o yanaşmıyor bende çekişmeli boşanmayı başlatıyorum (benden boşanınca biliyorsunuz yalovada kalamaz doğu görevinine gönderirler)

hadiyandan

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2014
297
283
30
valla siz de muhtemelen toplum baskısından dolayı mantığınıza uyan birini bulup evlenmişsiniz. yoksa avukat parasını, mal paylaşımını bu kadar düşünmezdiniz. bir de hiç eşya alamadım kendime göre almadılar diyorsunuz ama sizde de biraz gereksiz para harcamayayım vibeı alıyorum. sırf o yüzden belki zamanında siz boşanmayı düşünmediniz o yaptıklarına rağmen.
ben ilk evliliğimde anlaşmalı boşandım. her detaya girsem zırnık vermemem gerekirdi ama o kadar soğumuştum ki bir an önce bitsin istedim. şanslıydım o ara şuanki eşim girdi hayatıma çok şükür.

yani para pul hesabını bırakıp evin yarısını talep edip boşanın. memur maaşıyla neden geçinemeyesiniz. evin yarısını aldığınızda zaten kendinize 1+1 ev alabilirsiniz bence. eksiğinizi kredi çekersiniz e eşyalar da var. bahane değil çözüm üretin bence.

Navyblue3434

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2022
80
-18
21
Bide efendi gibi boşanmak istiyormuş protokol istiyor evlenmeden önce aldığı arabasını evliyken sattı yeniledi babasının üzerine yaptı
Ben dedim ki evin yarısı arabasının yarısı dedim arabayı vermek diyor Ben senle evlenmeden önce aldım diyor
Altınları zaten satıp eve koymuştum ben
Bende yok öyle dedim kanuni haklarım neyse hepsini talep edeceğim dedim
Şimdi ben de çalışan biri olarak 6 senelik bu şekilde giden bir evlilikte manevi tazminat nafaka dahil evin arabanın yarısını alabilir miyim
Cunku annem babam yok Sadece memur maaşım var başka hiç bir güvencem yok kendisi ise bende daha fazla maaş aliyor
Benden büyüksünüz o yüzden Abla diyeceğim.. sanıyorum ki eşiniz aile sözünden çıkamayan biri onu kumanda eden birileri var ablası olur eniştesi olur dolduruşa getirmişlerdir madem ki böyle pis pinti bi adam ev kimin üstüne sanıyorum ki adamın onu iyi bi avukatla konuşmak gerek satıp herkes kendi payını alır altınları vermişsiniz Onuda bence yanına bırakmayın izlediği şeylerden yaptığı işlerden de belli ki vizyonsuz bi adam zor bela memur olmuş ailesinin eteğinde biri , madem başınızda aileniz yok sizi bası boş sanmalarına izin vermeyin aldığınız bir kibrit çöpünü bile onlara yâr etmeyin derim madem ayrılmak istiyor sizin her türlü zararınızı karşılamak zorunda yaşınızı bilerek evlenmiş o zaman daha küçük birini bulsaymış herkesin belli başlı sorunları var benim amca oğlumda bi sorun olmamasına rağmen kızda vardı gitti yetimhaneden çocuk aldılar oda onu boşayabilirdi ben ablasına çok kinlendim o kim köpek ne haddine yok ceket atsalar hamile kalır falan kendinde denemiş heralde gerizekalı bence bir an önce paçanızı kurtarmaya bakın böyle sümsüklerden adamı anlatmanızdan kafamda belirdi nasıl bi tip olduğu el ele gezmekten bile çekinen biri işte sözde maço , Anadolu erkeği bırakın Allah aşkına… memurmuşsunuz ne güzel kendi hayatınızın tadını çıkarın derim illa ki biri çıkar karşınıza ama tek yaşamak böyle vizyonsuz insanların arkasını toplamaktan bin kat iyidir hem hizmetçi hem işe gitsin hem akrabalarına laf yok ama senin ki seni cami avlusuna bıraka gitmiş gibi olur sizden haber bekliyorum en kısa sürede avukatla her detayı görüşün evde mümkün olduğunca o adamla görüşmeyin

Sempatik109

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2017
184
77
37
Mrb. daha önce de farklı başlıklar altında konular açmıştım.
Eşimle ilgili sorunlardan bahsetmiştim. En son onunla konuşamadigimi hicbir paylaşımda bulunamadığından falan.
4 yıl flört 6 yılda evlilik var bu kişi ile 30 yaşında tanıdım onu şu an 40 yaşımdayım. Ve bosanicam galiba.
6 yıllık evliliğimde sevgi vardı ama çok uyuşmazlıklar var işin içine aileler de girince tabi daha da çok uyusmazliklar yaşanıyor.

Neyse ikimizde memuruz benim ailem 1 saat kadar uzaklıkta bir şehirde eşimin ise 8 9 saat falan
Eşimle evlendiğinde abisine çektiği krediyi yeni bitirmişti 30 bin tl kadar bir kredi ödemiş elinde arabasından başka birseyi yoktu birikimi vs hicbir şeyi yoktu
Neyse evlendik ama esimin annesi ablasının eski gelinliğini bile önerdi o derede hicbir şey harcamak istemeyen insanlardı.
Neyse ben hiç bela en uçuşundan gelinliğimi aldırdım eşya deseniz eşim bir yatak odası takımı aldı birkaç hali vs tv ünitesi aldı birde ben oturma grubu aldım halisini aldım hatta bekarken kullandigim çamaşır makinesini buzdolabını halen kullanıyoruz büyük ekran lcd tvm de var di neyse evlilik içinde tv bozulunca eşim yeni tv aldı bulaşık makinesini ise evlendikten 10 ay sonra bagiris cagiris zor zahmet aldırdık.
Ev aldık 2 sene önce kredi ödüyoruz şu an
Evimde hala teneke bat pazarından alinmiş bir ocak kullanıyorum ankasrem yok gardolabim deseniz eşyalarım tıkıs pikis ek dolap lazım yorganlarımı koymaya dolap yok hurç içinde yatak odamda yerde duruyor plastik ayakkabiligim var iki tane ayakkabılarımı ona koyuyorum
Yani eşya alma kokusundan bastan beridir hep gereksiz gereksiz ben sade ev seviyorum benim ne istediğimi önemsememe vs durumlar
Evlilik içinde birşey alma konusunda hep gereksiz şu gereksiz bu gereksiz mevzuları yaptı hiç gönlüme gore evime birşey alıp ta koyamadım
Ben de çalışıyorum diye eve bir harçlık birakmisligi bir elin parmağını geçmez olur ya acil bir durum olur cüzdanında paran çıkmaz ne olur ne olmaz diye çekmeceye bir 100 tl atmayan bir koca
Sevgisini gosteremeyen bir adam özellikle akrabalarının yanında ters ters davranma falan beni tersleme vs şeyler
Kocaman çocukları olan çiftler el ele tutusurlarken benim eşim aramızdan e5 karayolu geçecek kadar boşluk bırakarak yürür uzaktan uzaktan elimi tutmaz yanımda elini kolunu sallayarak yürür
Evde arkasını toplamayan herşeyi bana yaptıran biri elini ne yemeğe ne bulasıya ne çamaşıra sokmayan biri yıllardır en son biraz söylene soyleme yıllar içinde biraz kıvama gelir gibi oldu ama ilk başta çok zorluydu
Sonra bana para harcama konusunda bu şekilde bir durum sergilerken akrabası borç ister ki ev aldığımız gün öğrendim ben ablası bir miktar para atmış buna bende allah allah ev aldık diye yardım falan mi diye sevindim bir baktım eşim baan borcu vardı demez mi bende ne borcu dedim 10 bin borç vermiştim onun bir kısmını yollamış diyor
Ben çıldırdım tabi bana bu şekilde tutum sergilerken akrabası borç istiyor benden habersiz borç gönderiyor evlilik birlikçi içinde o zaman çok şiddetli kavga etmiştik evi satıp boşanıyorduk ta toparladık
Sonra ben calisiyorum eve hafta için hep böyle gece 1 de 1 buçukta gelmeler neymiş uzaktan geliyorlarmış kaza yapmışlar bir araç sürtmüş sadece bir keresinde de falanca yeri gezmişler gezmeden geliyorlardı yine hafta ici ve ben ertesi gün ise gideceğim gece 1 de 2 ye doğru falan eve giriş yapiyorlar eee oturuluyor ilk geldiklerinde sonra çay servisi gece gece sonra yatak yapma derken saat 2 buçuk 3 eee deniyorlar da bu evin kadını yarın sabahın köründe kalkipta ise gidecek
Neyse ben 1. Sinde soyledim yaa ne kadar düşüncesizler falan diye 2. Si yine aynı daha az soyelndim eşim üzülüyor bu arada söylememe sonra 3. Şu yine gece gelme hafta ici bu sefer birşey demedim hadi adam üzülmesin doye
Sonra kuzeni geldi yurt dışından kuzeni da gece 2 de falan geldi hep böyle akrabaları neymiş ben kacta gelirlerse gelsinelr hicbir şey demicekmisim iste bu sebeplerden kavgalarımız oldu ben bir soylendim 2 söylendim sonra yine gelecekleri zaman ben biraz uyuyayım geldiklerinde beni kaldırırsın dedim en son öyle yaptık
Sonra çocuğumuz yok ablası eniştesi benim çocuk mevzumu desiyorlar falan bir sürü şeyler söylüyorlar benim erken menapoz sıkıntım var sıkıntım bu diye de söylemek istemiyorum tabi herşeyimi de paylaşmak zorunda degilim sonuç ta
Neyse ablası eşimden için şöyle birşey söylemişti bunlar kime ceket atsalar hamile bırakırlar neyse bu sozler eniştesi falanca hiç evlenmedi soyu kurudu soyu kurudu gibi laflar sozler
Ben de çok sınır oldum tabi onlar gitti eşime patladım tabi eşimde benim tepkilerimi kaldıramıyor ailesi savunuyor
Beni ailesinin yanında savunmuyor bile abla öyle siz olur mu bile demiyor
Neyse bu sebeplerden çok büyük kavgalarımız oldu Bende doğal olrak ailesine karşı soğudum
Çok arayıp sormuyorum ablasını falan ama annesini babasını her cuma aradım şu son zamanlarda biraktim aramayı da eşim ise benim ailemden hiç kimseyi aramaz sormaz bile ama her ne hikmetse benden beklenir aramam sıcak olmam
Sonra eşim ilerde annem babama bakılacak olursa 6 ay 3 kardeş aralarında bayılırmış bende 6 ay bakarım diyor bende ben çalışyorum diyorum bütün gün isteyim diyorum ben böyle bir şeyin altından kalkamam diyorum beni annesinin babasının bakar miyim bakmaz miyim diye sınıyor evliliğini bununla sınıyor düşünün
Bana sevgisini göstermez dizi izleyemiyorum telefondan dahi açsam izlesem tıksiniylrum diyor ama kendisi eski inek şaban dizileri bu 6 yıl da 60 bin kez bana izletmistir
Ben hadi istediğini izlesin diye ses cikartmamisimdir
Evde sabah uyanır mutfak bulanıklık doludur makina doludur mutfağa geçip te kahvaltı hazırlama uyanır elinde telefon oynar ben kalkana kadar neden hizmetçi karısı kalksin da kahvaltı hazırlasın diye
Bir ilacım mi alınacak almaz eğer parası cok-da beni bekler neden ben çalışyorum yaa
Üstüne ben ailesinden nefret ediyormusum bu kavgaları yaptim ya ailesiyle ilgili o hayatımda olduğu sürece ailesi de olacakmış artik bu kavgaları kaldıramıyormuş
Boşanmak istiyor muş
Söyleyecek tek söz :cocuk olmadigina sükr edin ve hemen bosanin .Sizi zerre hak etmeyen birine fazla deger vermişsiniz zaten.İsiniz gücunuz varmış sükür kahrini cekmek zorunda degilsiniz.Ve sakıın üzülmeyin deymeyecek biriymiş cünkü.

blackberryy20

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2022
79
60
26
Ama ben evde yokken ailesi ile görüşüyor mu neler konusuyor bilmem isterim gerçeği bilmek isterdim ama nasıl

Ay ne kadar yorucu bir insansiniz ya içim şişti, boşanmak istiyor musunuz o zaman net olun aksiyon alın, istemiyorum seviyorum mu diyorsunuz o zaman çekmeye devam edin bu ne kafa karışıklığı. 40 yaşında iş güç sahibi kadınsınız bu kadar dramatik olmanıza gerek yok

yaraligonca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2019
52
20
Iyyyyyy iğrenç en nefret ettiğim tıp, insan bir pisliğini temizler tuvaleti öyle hayvan kullanmış gibi bırakmaz

lalezar8216

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2016
622
33
Allah im bana yardım et. Hayat o kadar pahalı ki aldığımız maaş iki kişi çalışmaya rağmen yetmiyor düşünün ev kredisi ödüyorum üstüme basima market alışverişi vs vs derken hicbir şey kalmıyor eşim faturaları falan ödüyor market masrafı vs .
Böyle olduğu halde böyle
Yaa tek kişi yasamak zorunda olsam mümkün değil basa çıkmak
Boşan demesi kolay neden duruyorum sanıyorsunuz maddi gücüm mu var da arkamda anam babam mi var benim yada bana miras mi.biraktilar da
Bir memur maaşım birde kendim varım sadece bu koskoca Dünya da
Birde be kadar hak etmese de beni herşeyim yerine koyduğum eşim
Ama es deseniz böyle
Hayatta annem babam hariç hiç kimse tarafınfan sevilmedim iş yerinde bazı arkadaşlarım hariç
Diyeyim
Sonra ailemde ablalarim başka da kimsem yok benim
Eşim öyle yanlız bırakıyor beni öyle yanlız ki bugün evde mesela ama sabahtan beridir aramadi bile iş yerinde olsa zaten işten dolayı yoğundur hiç aramaz mesaj da.atmaz nasıl bir insan bu yaaa.nasil bir insan anlayamiyorum gerçekten insan eşini aramaz mi yaaaa
Eşi yaaa bu eşi seviştiği aynı yastığa baş koyduğu insan yaaa herşeyin olması gereken kişi yaaa
Kendimi o kadar yanlız o kadar yanlız hissediyorum ki anlatamam çok yanlızim
Arkadaşlık diye.birsey kalmamış resmen senin ihtiyacın olduğunda arkadaşlarından kimseyi yanında bulamazsin ama onların ihtiyacı olduğunda yana yakıla seni arayıp ulaşmak isterler doğru düzgün beni dinleyen anlayan iç kimse yok o kadar çok yanlızlık hissediyorum ki o kadar çok ki anlatamam
Işten eve gelirim eşim arabayla beni bir noktadan alır her zaman değil tabi işimiz varsa arabaya binerim naber nasılsın günün nasıl.gecti diye asla sormaz sürat beş karış sanki yedi sülalesine kufretmisim hiç konuşmaz sadece ihtiyaçlar için vs konuşulur
Bende dün akşam konuşmadım onunla yakınlık ta göstermedim hiç türündeki işlerimizi yaptik yemek yedim Yemek yedikten sonra o kanepeye geçti ben mutfağa uyudu ben mutfakta bulaşıkları yıkarken sonra ben banyomu yaptim vs çay içiyoruz 3 kiz.akrdesler dizisini biraz izliyeyim dedim ne saçma dizi çok saçma bilmem ney hep böyle
Aramızda bir konuşma bir sohbet hicbir sey yok
O konuştuk ca bende ona tıpkı onun verdiği gibi ters cevaplar veriyorum konuşmalarımız hep ima içeriyor
Insan işten gelen ev kredisi ödeyen eşini beş karış suratla karşılar mi yaaaa
Yüz vermedim bu sefer gittim dizime laf edince sürekli hepsini de izlemedim gittim yatak odama uyudum sonra o geldi arkamdan bir süre sonra sarıldı falan abu sefer ben sarilmadim
Böyle bir akşam size bir rutinin anlatmış oldum.