Eşim çalışmak istemiyor...

Merhabalar, bugün yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum, çok öfkeli ve sinirliyim..
Eşim vardiyalı bir işte çalışıyor ve bu hafta gece vardiyasindaydi. Evleneli 1 ay bile olmadı 1 hafta tatil yaptı zaten 2 haftadır çalışıyor ama ne çalışmak hemen hemen her gün işten sıkıldığını söylüyor. En ufak bir sorunda işi ekmeyi planlıyor. Geçen hafta bir gün iş yokmuş geri gönderdiler diyip eve geldi. Bu günde gece vardiyasina gidicekti servise binmesi gereken saatte binmedi yok 'yarım saat takayım birşey olmaz zaten gece vardiyası amir memur yok dedi' neyse oturuyor, iş başı yapacağı saat geldi 30-40 dk da anca variyor dolmuş ile işyerine. Baktım bundan ses yok. Gitmiyormusun hala dedim 'giderim birazdan yaaa' diye cevap verdi.böyle rahat rahat tavırlar sanki babasının işi..
Neyse sonrasında iş yerinden aradılar gelmiyormusn diye. Bu da uyuyakalmisim çıkıyorum şimdi dedi. Tam cıkıcak vardiya amiri aradı ve işe gelmemesi gerektiğini söyledi.
Tabi ben delirdim, hem borcumuz var harcımız var kiradayiz diyoruz hem beyefendi rahat rahat davranıyor işten atilmayi beklermiş gibi.. bende bütün gece surat astım sinirimden ağladım. Ev Alicaz para biriktiricez zart zurt diyor hemde çalışmaktan soğumuş çalışmak istemiyor.. sizce tepkim çokmu fazla siz olsaydınız ne yapardınız?
(Bu arada bende iş arama aşamasındayım)
Bence siz iş aramayın siz işe girerseniz eşiniz hiç çalışmayacak gibi yani ev almak isteyen bi insan ekstradan ek işe bile gider bu kadar rahat olması hoş değil siz gayet haklısınız ve bence siz işe girmeyin yoksa eşiniz hiç çalışmayacaktır

Kesinlikle işe girip çalışma. Bu adam seni çalıştırıp kendi evde oturur. Sorumsuz adamı rahata alıştırma. Gerekirse aç kal ama annenden babandan destek isteme. Yoksa bu adam yola gelmez.

Bir konuda hemen boşanma dedim diye laf ettiler bana ama eğer eşin bu tavrını ikinci işte de sürdürürse boşa gitsin. Böyle yapacağını da kendisine söyle, ayağını denk alsın.
Çalışmayan adamdan kimseye fayda gelmez. Ömrünü heba etme. Benim hem anneannem hem teyzem böyle çalışmayan adamların arkasını toplamak için ömürlerini heba ettiler. Bu yolun sonu b.mb.k bir yere çıkıyor.

sakın bebek vs yapmayın

Bende onu demeye geldim

O işte kaç senedir çalışıyor ve işi çok mu yorucu neden çalışmak istemiyor ?

Olmazsa başka iş baksın.

Biz iş arıyoz vulamıyoz adam erkek haliyle işten kaçıyor, çocuk yapma sakın 3-5 sene bekle çalışsa bile yapma. Aen de çalış gidişata bak 5 sene

kaç yaşında ki eşiniz madem iş olarak geçim olarak bir raya oturmamış niye evlenmiş ailesi zenginse yardımcı olacaksa ne ala.

Pişman oldu gitmediğine, konuştu benimle özür diledi bu kadar büyük tepki vereceğini dusunmemistim dedi, hak verdi bana ama iş işten geçti bu yaptığı dusuncesizceydi
Iyi bari hatasini biliyor en azindan, pişkin piskin ne var ya da diebilirdi. Bi daha dikkat etsin.

Merhabalar, bugün yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum, çok öfkeli ve sinirliyim..
Eşim vardiyalı bir işte çalışıyor ve bu hafta gece vardiyasindaydi. Evleneli 1 ay bile olmadı 1 hafta tatil yaptı zaten 2 haftadır çalışıyor ama ne çalışmak hemen hemen her gün işten sıkıldığını söylüyor. En ufak bir sorunda işi ekmeyi planlıyor. Geçen hafta bir gün iş yokmuş geri gönderdiler diyip eve geldi. Bu günde gece vardiyasina gidicekti servise binmesi gereken saatte binmedi yok 'yarım saat takayım birşey olmaz zaten gece vardiyası amir memur yok dedi' neyse oturuyor, iş başı yapacağı saat geldi 30-40 dk da anca variyor dolmuş ile işyerine. Baktım bundan ses yok. Gitmiyormusun hala dedim 'giderim birazdan yaaa' diye cevap verdi.böyle rahat rahat tavırlar sanki babasının işi..
Neyse sonrasında iş yerinden aradılar gelmiyormusn diye. Bu da uyuyakalmisim çıkıyorum şimdi dedi. Tam cıkıcak vardiya amiri aradı ve işe gelmemesi gerektiğini söyledi.
Tabi ben delirdim, hem borcumuz var harcımız var kiradayiz diyoruz hem beyefendi rahat rahat davranıyor işten atilmayi beklermiş gibi.. bende bütün gece surat astım sinirimden ağladım. Ev Alicaz para biriktiricez zart zurt diyor hemde çalışmaktan soğumuş çalışmak istemiyor.. sizce tepkim çokmu fazla siz olsaydınız ne yapardınız?
Ne yazik ki esiniz hayati boyunca çalışmaktan kaçan biri olacak. Bu modeller böyle değişmez. Allah yardımcınız olsun.

Kesinlikle işe girip çalışma. Bu adam seni çalıştırıp kendi evde oturur. Sorumsuz adamı rahata alıştırma. Gerekirse aç kal ama annenden babandan destek isteme. Yoksa bu adam yola gelmez.

Bir konuda hemen boşanma dedim diye laf ettiler bana ama eğer eşin bu tavrını ikinci işte de sürdürürse boşa gitsin. Böyle yapacağını da kendisine söyle, ayağını denk alsın.
Çalışmayan adamdan kimseye fayda gelmez. Ömrünü heba etme. Benim hem anneannem hem teyzem böyle çalışmayan adamların arkasını toplamak için ömürlerini heba ettiler. Bu yolun sonu b.mb.k bir yere çıkıyor.
Dediklerinizin her kelimesine katiliyorum.

Benim abim de 37 yaşında yıllardır böyle. Yıllardır bir işe girer 6 ay çalışır sonra ordan çıkar işsiz kalır başka bir işe girer orda da aynı şeyler. Şimdi iki yıldır işsiz. Devamlı şikayet eder, hep başkaları suçludur yoksa o çok iyidir. Hep şansızlıklar, aksilikler onu buulmuştur ondan böyle olmuştur. Karısı çalışıyor o bütün gün evde bilgisayar oyunu oynuyor. Üstelik iki çocuğu var. Yıllarca anneme babama çektirdi şimdi de eşi çekiyor. Yengeme çok üzülüyorum ben olsam çoktan boşanmıştım. Yani çalışmaya gönlü olmayan adamın hep bir bahanesi vardır ve asla değişmezler. Hep başkalarına yük olurlar bir de çok haklıymış gibi üste çıkma çalışırlar. O yüzden biraz daha gözlemleyip yol yakınken boşanın gitsin.

Benim abim de 37 yaşında yıllardır böyle. Yıllardır bir işe girer 6 ay çalışır sonra ordan çıkar işsiz kalır başka bir işe girer orda da aynı şeyler. Şimdi iki yıldır işsiz. Devamlı şikayet eder, hep başkaları suçludur yoksa o çok iyidir. Hep şansızlıklar, aksilikler onu buulmuştur ondan böyle olmuştur. Karısı çalışıyor o bütün gün evde bilgisayar oyunu oynuyor. Üstelik iki çocuğu var. Yıllarca anneme babama çektirdi şimdi de eşi çekiyor. Yengeme çok üzülüyorum ben olsam çoktan boşanmıştım. Yani çalışmaya gönlü olmayan adamın hep bir bahanesi vardır ve asla değişmezler. Hep başkalarına yük olurlar bir de çok haklıymış gibi üste çıkma çalışırlar. O yüzden biraz daha gözlemleyip yol yakınken boşanın gitsin.
Benim eniştem de yıllarca kahvede okey taşı dizdi. Teyzem çalıştı o yedi. Teyzem ölümcül hastalıklar atlatıp hala çalışmaya, adam da kahvede oturmaya devam etti. En son teyzem çalışamayacak duruma gelince bir işe girdi, yıllardır tık demeden çalışıyor. Demek ki çalışabiliyormuş. Bastığı sağlam zemini (karısını, anne/babasını her kimse) altından çekeceksin bak nasıl eşşek gibi çalışıyorlar.

Bu rahatlığı nerde görsem tanırım . Eniştem bu 🤦🏼‍♀️
Ablam yıllardır geçiyor maalesef. Her girdiği işten çıktı her işte bi sorun çıkardı hep yan gelip yatayım diyor ama cebinde 5 kuruş yok 🤬
Allah yardımcınız olsun. İnşallah yeni evli olduğu için öyledir

Bende de vardi bu tip bi kazma
Calismayi hic sevmezdi para cok tatli gelse de kendisine
Tum kazandigi kira yemek faturalara gidince iyice nefret ederdi calismaktan!
Ben daha dogum yapali 1 sene dolmadan hadi artik calisma zamanin geldi dedi bana ki dogum oncesi ev hanimiydim bunu bilerek evlenmisti
Cocuga bakan eden yok benden baska ona ragmen bunu soyleyebildi kac kez bana
Sonunda zaten tamamen birakip gitti
evin gecimini, cocuklarin Tum sorumlulugunu ustume atti pis herif
Cocuk falanda umru degil bekar hayati yasiyo nerde aksam orda sabah
Aklin varsa bosa bunu

Bende de vardi bu tip bi kazma
Calismayi hic sevmezdi para cok tatli gelse de kendisine
Tum kazandigi kira yemek faturalara gidince iyice nefret ederdi calismaktan!
Ben daha dogum yapali 1 sene dolmadan hadi artik calisma zamanin geldi dedi bana ki dogum oncesi ev hanimiydim bunu bilerek evlenmisti
Cocuga bakan eden yok benden baska ona ragmen bunu soyleyebildi kac kez bana
Sonunda zaten tamamen birakip gitti
evin gecimini, cocuklarin Tum sorumlulugunu ustume atti pis herif
Cocuk falanda umru degil bekar hayati yasiyo nerde aksam orda sabah
Aklin varsa bosa bunu
Merhaba, çok şükür aklıni başına topladı.bu olayın hemen ertesi günü kapıma çiçekler ve çikolatalar geldi işe gitmeye dev etti hatta bugün yani pazar gününe mesaiye kaldı. Sanırım akıllandı..

Merhaba, çok şükür aklıni başına topladı.bu olayın hemen ertesi günü kapıma çiçekler ve çikolatalar geldi işe gitmeye dev etti hatta bugün yani pazar gününe mesaiye kaldı. Sanırım akıllandı..
o iş öyle kolay olsaydı keşke. 2 güne yine başa sarar malesef.
zaten bir öyle bir böyle, tutarsız olması da ayrı bir konu.
Malesef tecrübe bunları söyletiyor, o yüzden yapıcı konuşamıyorum.

o iş öyle kolay olsaydı keşke. 2 güne yine başa sarar malesef.
zaten bir öyle bir böyle, tutarsız olması da ayrı bir konu.
Malesef tecrübe bunları söyletiyor, o yüzden yapıcı konuşamıyorum.
aynen oyle!! Bu olaylar malesef yine kendini tekrar edecektir er ya da geç cunku huylu huyundan vazgecmez can cıkar huy cıkmaz diye boşa dememişler. Yani bakırdan elmas yaratamazsın kumaşı belli

Ev Alicaz para biriktiricez zart zurt diyor hemde çalışmaktan soğumuş çalışmak istemiyor..
Bunun türkçe meali sen çalış kazan , bende arada bi çalışırım. Ülkede 2 kişi çalışan ev alamıyor da sizin ki hayal olmuş. Ya cidden birlikteyken anlamıyor musunuz bu tipleri.
Benim için ayrılma sebebidir çalışmayan herif.

X