Eşim Devretmeli mi? El Atın Hatunlar.

labfaresi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2014
2.672
5.299
Arkadaşlar eşimin babasından kalan bir araç var ortada. Şu an annesinde duruyor. Kullanmıyor da kadın. Biz evlenene kadar eşimdeydi. Evlendiğimizde aracı satıp parayı bölüşme konusunda anlaşmışlardı ama düğün zamanı biraz gerginlikler olunca annesi sattırmadı ben kullanacağım diyerek arabayı aldı ama araba hala babasının. Yani üç varisi var. Sigorta yaptırırken de haliyle fiyat ona göre yüksek oluyor.

Şimdi kv arayıp eşime diyor ki sigortası çok tutuyor arabayı bana devredin. Zaten bu yine sizin diyor. Ama tam renk vermeseler de biz eşimin kızkardeşi ve annesinin plan yaptığını ve arabayı satıp eşimden para kaçırmaya çalıştığını düşünüyoruz. Eşim şimdiye kadar böyle devam etti. Şimdi niye devir diye tutturuyorsunuz. Böyle devam etsin demiş ama tacize varacak derecede ısrar kopuyor şu an.

Ne yapmamız gerektiğine karar veremedik haliyle... Siz olsanız ne yapardınız?

Aracın parasını babası ödemiş ise bence devretmeli ve hak istememelisiniz
Yok eşin ödemiş ise kendi üzerine alsın

Arkadaşlar eşimin babasından kalan bir araç var ortada. Şu an annesinde duruyor. Kullanmıyor da kadın. Biz evlenene kadar eşimdeydi. Evlendiğimizde aracı satıp parayı bölüşme konusunda anlaşmışlardı ama düğün zamanı biraz gerginlikler olunca annesi sattırmadı ben kullanacağım diyerek arabayı aldı ama araba hala babasının. Yani üç varisi var. Sigorta yaptırırken de haliyle fiyat ona göre yüksek oluyor.

Şimdi kv arayıp eşime diyor ki sigortası çok tutuyor arabayı bana devredin. Zaten bu yine sizin diyor. Ama tam renk vermeseler de biz eşimin kızkardeşi ve annesinin plan yaptığını ve arabayı satıp eşimden para kaçırmaya çalıştığını düşünüyoruz. Eşim şimdiye kadar böyle devam etti. Şimdi niye devir diye tutturuyorsunuz. Böyle devam etsin demiş ama tacize varacak derecede ısrar kopuyor şu an.

Ne yapmamız gerektiğine karar veremedik haliyle... Siz olsanız ne yapardınız?

Ordan gelecek paraya ihtiyacınız yoksa başınızın gözünüzün sadakası olsun. 3 kuruş için kumpas yapacak insanlarla muhatap olmak mide bulandırıcı.

Böyle varisi olan arabaların sigortalarının yüksek olduğunu bilmiyordum. Gerçekten öylemi ya da anneniz tek başına sigorta ödemekte mi zorlanıyor. Arabanın fiyatı ne kadar çok değilse annesine devretsin. Belkide hiç umduğunuz gibi olmaz. Yani kaçırma falan olmaz

Onlar gerginlik yasatmis sizde yasatabilirsiniz eger gonlunuz razi degilse.Yollasin esiniz sigorta parasinin 3 te birini devretmesin.

Boyle dusunmeniz icin gecerli sebepleriniz var mi bilemiyorum tabi ama ,babadan kalan bir araba icin iki kardesin boyle karsi karsiya gelmesi cok kotu.

Satilmasi ve paranin mirascilara bolunmesi icin israrci olun bence siz,daha buyuk olumsuzluklar yasanmadan.

Satın arabayı verin paylarını hiç uğraşmayın yada payını verin haklarına geçmeyin.

Arac fiyatina gorr degisir 10binlik 20binlik biseyse ugrasmaz devrederdim. 50 60 binlik aracsa 3 kardes bir olur sigortasini öder sattirir payini alirdim

Ben olsam anne hayattayken bir arabayı miras olarak düşünmezdim. Kadın hayatta sonuçta devrederdim üstüne. Eşinin arabası istediği gibi kullansın derdim. Anne dururken bir arabayı üçe bölmek bana garip geldi açıkcası.

X