Esim dvme yaptirmak istiyor gnahmidir

Kanarya

annesinin zuzusu
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2008
3.042
5
arkadaslar,esim koluna dövme yaptirmak istiyor,ama günah olur diye,yaptiramiyor.bugün karar veriyorsa,ertesi günü bu kararindan vazgeciyor.bir türlü karar veremiyor yani.dövme sizce günahmidir.yaptirirsada gusül abdesti ve normal abdest gecerlimidir yardimci olursaniz sevinirim arkadaslarim.

hhhhhhm bende en yakın zamanda dovme yaptırcagım için topık ilgimi cekti ....guzel paylasım opuyorumnanaktan

dövme yaptırmak günah değil mekruh bildiğime göre
abdest geçirmediğini söylüyorlar doğrudur
derinin üstünü tamamen kapladığı için suyu geçirmiyormuş
zaten o kadar basit bir şey olsaydı sildirmek için lazerli sistem kullanılmazdı

ama şunuda ek olarak belirteyim dövmeye gelene kadar ne günahlar var arkadaşım
ufacık bir dövme mi insanı günahkar yapacak
yapılmasına karşı mıyım dersen hayır karşı değilim ama asla yaptırmayı düşünmemde

ama şunuda ek olarak belirteyim dövmeye gelene kadar ne günahlar var arkadaşım
ufacık bir dövme mi insanı günahkar yapacak

canım istersen insanı neyin günahkar yapacağına sen karar verme..büyük bir vebale girersin..
daha büyük günahların olması birşeyi helal kılmaz..

kanarya ben bu konuyu araştırmıştım..
dövmesi olan kişinin abdesti olmaz yani ne gusül ne normal..cünup olarak gezmekte zaten helal değildir cünup suyu bile mecbur kalmadıkça içmemek gerekir..

eski zamanlarda köylerde filan insanlar hangi gurup ya da kabile her ne ise mensup olduklarını bildirmek için dövme yaparlarmış ama bilinçsizce o cehalet grubuna girdiği için alimler affedilebileceklerini söylüyorlar ama bilimsel olarak biz artık biliyoruz suyu geçirmeyeceğini..

nasılki ojelerimizi siliyoruz gusül abdesti alırken buda onun gibi bişey..

inşallah yaralı olabilmişimdir..

Ben de araştırmıştım bunu zamanında benim de dövmem var.
Dövme boyası derinin üzerine değil, deri altına zerk edilir, dolayısıyla gusul abdesti geçerli oluyor yine.
Ben bu sonuca ulaşmıştım ama tabii bu konuda birbirinden farklı onlarca beyan var.

Ben de araştırmıştım bunu zamanında benim de dövmem var.
Dövme boyası derinin üzerine değil, deri altına zerk edilir, dolayısıyla gusul abdesti geçerli oluyor yine.
Ben bu sonuca ulaşmıştım ama tabii bu konuda birbirinden farklı onlarca beyan var.
kesinlikle katılıyorum..
7 katlı olan derinin 3. yada 4. katına yapılıyor dövme.ve normal gusul abdestinizi alarak yaptırırsanız bi sorun yaratmaz.şöylede bir durum var dövme yapılan yerden normal kıllar yine çıkmaya devam ediyor.su geçirmeyen yerden kıl çıkarmı peki ?? önemli olan en üst tabakanın su geçirmesi.

kesinliklee ve kesinliklee gusul abdesti geçmıoorr..
yakınınızda bi camii yokmu hocasına danışşsın arkadaşlar..
ufacık bi leke için bunları kenara atmayın derim...

islamda dövme yapmak veya yaptırmak kadına da erkeğe de haramdır. Rasûlullah (s.a.v)’in diliyle lânetlenmiş bir harekettir. Günahı büyüktür.haramdır.netten girip araştırabilirsiniz.

dövme yaptırmak günahtır ama abdest geçmediği için değil.çünkü dövme derinin altındadır yani deri suyla temas eder.dövmenin yapıldığı yere normalde de su girmez.

günah olma sebebi ise allahın bize verdiği vücuda gerekli olmadığı halde zarar verip şeklini değiştirmemizdir.

kardeşim kesinlikle ALLAH ın dövme yaptıranlr üzerinde laneti var bunun içn siz bilirsiniz ama kesinlikle yasaklrın arasında

canım istersen insanı neyin günahkar yapacağına sen karar verme..büyük bir vebale girersin..
daha büyük günahların olması birşeyi helal kılmaz..

benimde karışmak gibi bir niyetim yok merak etmeyin
o benim görüşümdü bana sorarsanız neler neler var dedim
elbette daha büyük günahların olması bunu helal kılmaz
bende böyle bir şeyi kastdetmedim zaten bunu belirtmenize gerek yoktu
ayrıca bende araştırdım günah değil mekruhtur diyor her yerde
elbette boyanın su geçirmediğini biliyoruz ama geçici dövmeler deri altına işlemediği için
günah değil hepsine böyle günah olarak bakmayın
ayrıca hala sözümün arkasındayım
dövmeye gelene kadar insanların işlediği o kadar büyük günahlar varki
dövme yanında devede kulak kalır

kavgacı bir yapınız olduğunu bildiğimden usulünce yazmıştım ama siz yine yolunu bulmuşsunuz :)

insanın lafının arkasında olması güzel şey tebrik ederim..

kavgacı bir yapınız olduğunu bildiğimden usulünce yazmıştım ama siz yine yolunu bulmuşsunuz :)

insanın lafının arkasında olması güzel şey tebrik ederim..

siz beni ne kadar tanıyorsunuzda kavgacı bir yapım olduğunu biliyorsunuz.!!!
hayret bir şey ya cevabınızı bir daha okur musunuz lütfen
burda yazdığınız şey bana hakaretten başka bir şey değil
ayrıca şuna çok kızıyorum
konu sahibinin konusuna yorum yapıyorum
sen kalkmış yorumuma yorum yapıyorsun ve cevabınıda zaten kavgacısın
sana yazdım ama anlamamışsın yine diyerek karşılık veriyorsun

bende sizin her şeye burnunuzu sokan bir yapınız olduğumu bildiğimden böyle bir cevabı uygun gördüm o zaman

Şimdi bildiğim kadarı ile dövme bi iğneyle insanın vücudundan kan akacak şekilde yaralanıyo ve derinin altına bazı maddeler konularak derinin rengi koyu yeşil siyah gibi bi hâl alıyor CADIARZUyani derinin altına yapılıyor ama gusül derinin içi ile değil dışı ile alakalıdır bu yüzden abdest geçirmediği konusu yanlış :sinifsinif:

Ancak haram mı? (hoca filan kesildi demeyin bildiğimi yazıyorum :1closedeyes:)
Evet haramdır çünkü Allah'ın yarattığı vücudu değiştirdiği için dinimizde haram olduğu söyleniyor İslam alimleri tarafından

İmza: Baş Hoca İremSu :lepi:

Not; bilmeden günahtır yada kesinlikle abdest geçirmez gibi yorumlar çok yanlıştır :)

Önceden bir konuda yazmıştımkaydirigubbakcemile5

Tin suresi 4. ayet-i kerimesinde aynen şöyle yazar. " Biz insanı en güzel surette yarattık " .

Bu ayet mukabilince Yüce yaradan ınsan denen ve kendine halife arz ettiği mahlukatı en güzel ve kusursuz bir şekilde yaratmıştır. Onun yaratılışına karsı olacak yada onun yaratılışını daha da guzelleştirecek ne olursa olsun haramdır.

Dövme kesinlikle günahtır. cunku deri altına yapılır. bazıları deri altında oldugundan dolayı abdestı engellemez derler ancak yalnıstır. Cunku insan beyni 0.5 volt elektrik ile çalışan mikroorganizmadır. Abdest deki gaye Su yada su olmayan yerde toprak ile beyin elektriğini 1.0 yada 1.5 volt a çıkartarak ibadet etmeden evvel vucudu dinlendirmek ve kötü elektriği vucuttan atarak sade saf hale getirmektir.

dövme dediğimiz ve vucud hatlarını yaratılışı bozarak yapılan sekiller ve abdest alırken alınan elektriği beyine ileten kılcal damarları zedeleyerek veya öldürerek yapıldığı için vucudun o bölgesi abdestten nasibini alamaz hale gelmektedir.

Bu yüzden Peygamber efendimiz hadis-i şeriflerinde " Dövme yaptıran bizden değildir. " demiştir.

Dövme yaptırmak aynı zamanda Yüce yaratanın Yaratılış fıtratını beğenmemek anlamına geldiğinden Allaha'a Şirk koşmaya eşittir.

Lütfen bu konuyu sabit değerlerimizden ve gerçek bilgilerden öğrenelim ve paylaşalım.

Dövme, bilinen şekliyle şöyle yapılıyor: Vücut, iğne ve benzeri âletlerle kan akacak şekilde yaralanıyor. Sonra aynı yere iç yağı ve bazı maddeler konarak yara iyileşmeye terk ediliyor. Sonunda deri altında koyu yeşil bir şekil meydana geliyor.

Âlûsî, Kitabü'lîrb isimli eserinde dövmeyi bâtıl ve çirkin bir âdet olarak vasıflandırıyor. Zaten ıslâm da bunun için yasaklamış, haram saymıştır. Çünkü bunda Cenab-ı Hakkın yarattığı vücut üzerinde bir değişiklik yapılmış olmaktadır.

Buharı ve Müslim' de rivayet edilen hadislerde de Peygamber Efendimiz (s.a.v.) dövme yapmayı ve yaptırmayı yasaklamış, bunları yaptıranın ılâhî rahmete liyakatini kaybettiklerim bildirmiştir

bende buldugum bir yazıyı sizinle paylasmak istiyorum

Dövme ve ıslam Dini, Dövme yaptırmak günah mı?

Dövmenin islam dinince haram - günah olduğunu ya da dövme yaptıran kişinin abdesti olmayacağını söylerler. Dövmenin abdest konusunda bir sorun teşkil etmediğini çok açık ve net bir şekilde belirtebiliriz. Çünkü; dövme derinin dışına değil, içine yapıldığından, abdeste, gusle ve ibâdete mâni teşkil etmez. Çünkü abdestte ve gusülde farz olan, derinin dışını yıkamaktır. Dövmenin islam dinince haram - günah olma konusunda Prof. Dr. Süleyman ATEŞ'in daha önceden Vatan gazetesinde yayınlanan köşesinde bir okurunun sorusuna cevap vererek yanıtlamıştır, şöyle ki:

" Dövme Kuran'da geçmiyor. Bunun günah olup olmadığını nasıl öğreneceğim ? yada bunu günah olduğu nerede yazıyor ? Eğer bunu kötü amaçla yaptırmadıysam, bundan sonra namazıma Kuran okumaya devam edemeyecek miyim ? ınsanların bu konuda yanıldıklarını nasıl anlatacağım ?

Prof. Dr. Süleyman ATEŞ;
Dövme Kuran'da geçmez. Kuran'da Allah'ın yaratışını, doğal durumu değiştirmenin şeytan işi oldu belirtilir. ışte bu doğalı değiştirme konusunda Kuran tefsircilerinin çeşitli yorumları vardır. Tefsirciler, Nisa süresindeki bu ayeti açıklarken bazı Hadis'ler ( Peygamber'e nispet edilen sözler ) aktarırlar.

Bu rivayetlerden birinde Hz. Peygamber'in Kaşlarını inceltene, yüzünün kıllarını çekene, Dövme yapana ve yaptırana lanet ettiği belirtilir. Fakat bu, bir kişinin rivayetidir. Gerçekten Peygamber'in Böyle söylediğine şahsen ihtimal vermiyorum. Çünkü bu rivayet Kuran'a aykırıdır. Kuranda Peygamber'de insanları süslenmeye, güzel görünmeye teşvik etmektedir. Yüzünün kıllarını çekmek, kaşlarını inceltmek kadınların vaz geçemeyeceği Bir makyaj ve süslenme türüdür. Bilindiği gibi süslenmede zamana ve bölgelere göre değişir. Dövme ıslamda mekruh ( hoş olmayan bir şey ) kabul edilir ama Kuran'ın haram saydığı, yapanların ve yaptıranların günahkar olacağı eylemlerden değildir. Hiçbirşey ibadete engel olamaz.

ıbadette önemli olan gönülden Allah'a yönelmektir. Abdesttinizi alınız, namazınızı kılınız, dualarınızı yapınız. Allah ile bağlantınızı kesmeyiniz. ışte gerçeği öğrendiniz. Siz gönlünüze bakınız, Allah ile kul arasında aracı yokyur. Peygamber'imiz " Önce kendi vicdanınıza danışınız" buyurmuştur.

alıntıdır

kusum benimde bildigim günah oldugu
hem abdest gecmez
hemde bedenine zarar verdigin icin diye biliyorum canim benim
yoksa yukarda allah var ne yalan söyliim
hemen elime kizimin ismini yaptirmak isterdim kessinlikle

bence bu tür soruları nette araştırın cevabını öğrenin burda fikir çatışmasına dönüyo olaylar..

X